Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου πειτε πως θα μπορουσα να γινω απουσιολογος..ειλικρινα διαβαζω πολλες ωρες και γραφω πολυ καλα στα διαγωνισματα αλλα εβγαλα Μ.Ο 19 και το απουσιολογιο ειναι πολυ μακρια!πως θα τα καταφερω?helppppppp...:(
Σου ευχομαι να το κατακτησεις-θα σου προσφερει αυτοπεποιθηση αλλα εκτος αυτου θα μαθεις πως να πετυχαινεις στοχους απο τωρα...Παντως δεν σου δινω συμβουλες για το πως,καθως απο την στιγμη που ειπες "θα το πετυχω",ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙΣ

Παντως συμφωνω με τον εσπεριυς,οταν μεγαλωσεις θα σε αποσχολησουν σημαντικοτερα θεματα οπως η εισαγωγη σου στην τριτοβαθμια,που εν αντιθεσει με το απουσιολογιο ειναι πιο βασικο-
Καλη συνεχεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Froufrouris

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Και το απουσιολόγιο ή το να είσαι παραστάτης ή σημαιοφόρος δεν παίζουν κανένα ρόλο για το που θα περάσεις και πόσα μόρια θα βγάλεις. Η αδερφή μου ήταν για τέσσερα χρόνια απουσιολόγος και παραστάτρια και η φίλη της που ήταν έξι χρόνια απουσιολόγος και σημαιοφόρος έβγαλε 400 μόρια λιγότερο από την αδερφή μου. Το ίδιο και η σημαιοφόρος του γυμνασίου (γιατι η φίλη της ήταν στο λύκειο σημαιοφόρος) που έβγαλε 500 μόριο λιγότερο. Το ξαφνικό ήταν στην συμμαθήτρια της αδερφής μου γενικότερα ήταν μια μέτρια μαθήτρια και τις πέρασε όλες με διαφορά 200 μόρια με την αδερφη μου. Για αυτο να ξες οτι οι απουσιολόγοι δεν το αξίζουν πάντα και υπάρχουν και γλυφτρόνια... Όλα θα φανούν στις παανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ΤΟ παουσιολογια ειναι βαρος ,ειδικα στο λυκειο .
εγω το ειχα σε ολο το γυμνασιο και ευτυχως οχι στο λυκειο (εκει το ειχαν οι καθηγητες)
το οτι καποιος απουσιολογος δεν σημαινει οτι ειναι ο εξυπνοτερος ολης της ταξης ,αλλα ο πιο επιμελης

@Froufrouris καλα ειναι σοβαρο να κανεις σχολια του τυπους ''αυτη ηταν τοσου μηνες απουσιολογος και εβγαλε τοσα ,ενω η αλλη ηταν περισσοτερους και εβγαλε λιγοτερα???"
απουσιολογιο ειναι.
οσο για την σημαια,αξιζει ,εισαι το επικεντρο ολη της παρελασης και ειναι ανταμοιβη για τις προσπαθειες σου.
προσωπικα υπηρξα απο το γυμνασιο μεχρι το λυκειο απουσιολογος και σημαιοφορος,αλλα αυτο δεν σημαινε οτι υπηρχαν εξυπνοτεροι μαθητες απο μενα ,απλως ο πιο επιμελης παιρνει το απουσιολογιο(βεβαια τωρα να ημουν δεν θα το δεχομουν,ειναι φλωρικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Για να μην διπλοποστάρω τα ίδια, σε παραπέμπω και στη δικιά μου εμπειρία απ' το απουσιολόγιο σε αυτό το thread:
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=2284062#post2284062
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Πάντως και εγώ που είμαι απουσιολόγος από την Α Γυμνασίου δεν πιστεύω ότι είναι και κάτι το εξεζητημένο από τη πλευρά των καθηγητών. Η μάζα των μαθητών το θεωρούν άπιαστο και κάτι το απρόσωπο καθώς σε μένα πολλές φορές με έχουν πλησιάσει συμμαθητές μου για να τους σβήσω απουσίες. ΄Ομως το έχω πάρει σοβαρά το ζήτημα. Πρέπει να είσαι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ. Απουσιολόγιο ίσον ευθύνες και κούραση! Όταν περάσει το χρονικό διάστημα της χάριτος που διαρκεί συνήθως 1-2 μήνες συνειδητοποιείς ότι ακόμη και το ίδιο το κράτος αντί να επιβραβεύσει τους επιμελείς μαθητές τους επιφορτίζει με άπειρες αγγαρίες! Παρόλα αυτά υπάρχει στο τμήμα μου τεράστια ανταγωνιστικότητα σε βαθμούς μεταξύ εμένα και άλλων 2 φίλων μου. Λόγου χάρη πέρσυ στη Γ Γυμνασίου εγώ έβγαλα Γ.Μ.Ο 20 , ο δεύτερος 19 και 12/13 και ο τρίτος 19 και 11/13! Ούτε στοίχημα έτσι. Για να τελειώνω σπάνια σβήνω απουσίες! Σύνολο να έχω αποσιωπιήσει 5 απουσίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Μην κοροΪδευόμαστε παιδιά...ξέρω καλά(όχι ότι το παίζω ξερόλα:P)όπως είπε και ο δίας ότι όλοι θέλουν το απουσιολόγιο...κακά τα ψέματα...όπως και να το κάνουμε είναι ωραίο πράγμα να αισθάνεσαι νικητής(και αυτό δεν είναι απαραίτητα και πάντα κακό),

φιλικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
νικητης αισθανεσαι οταν εχεις πετυχει ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ και οχι κατι που σου εχουν φορτωσει οι αλλοι με τον δηθεν καλλυμα του οτι εισαι ο καλυτερος.
ακομα ποτε μου δεν καταλαβα αυτο τον ανταγωνισμο μεταξυ συμμαθητων μου,ποτε δεν το σκεφτηκα ετσι ,διαβαζα απο ενδιαφερον και προσπαθουσα να ξεπερασω τον εαυτο μου και μονο ,δεν πιστευω οτι ο ανταγωνισμος προσφερει κατι στις ταξεις πλην της γ λυκειου (μια και μιλαμε για διαγωνισμο εκει)δεν καταλαβαινω ποσο υπερηφενους κανει καποιους το να εχουν 1/13 πανω απο καποιον αλλο!
δεν μιλαω εκ του ασφαλους (εχω απολυτηριο γυμνασιου 20 και λυκειου 19,4)αλλα ποτε δεν θεωρησα οτι ημουν νικητης αντιθετα θεωρησα τον εαυτο μου πολυ μεγαλο οταν καταφερα να περασω τσην σχολη που θελω και ας ειχα βγαλει τον δευτερο μεγαλυτερο βαθμο στο λυκειο μου στις πανελληνιες.


μην γινεται βαθμοθηρες ,διοτι αυτα τα ψευτοκηνυγια για απουσιολογια υπαρχουν μονο σαν προτροπη για διαβασμα,δηλαδη εαν δεν υπηρχε κανενα απουσιολογιο και καμια παρελαση ,καμια επιβραβευση τι θα κανατε τοτε?θα τα παρατουσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Μην κοροΪδευόμαστε παιδιά...ξέρω καλά(όχι ότι το παίζω ξερόλα:P)όπως είπε και ο δίας ότι όλοι θέλουν το απουσιολόγιο...κακά τα ψέματα...όπως και να το κάνουμε είναι ωραίο πράγμα να αισθάνεσαι νικητής(και αυτό δεν είναι απαραίτητα και πάντα κακό),

φιλικά:)
ξαναλέμε ίσως χαίρεσε γιατί πήρες τον ψυλότερο βαθμό του τμήματος όχι γιατί πήρες το απουσιολόγιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Ξεκολλάτε λίγο με το απουσιολογιολίκι(:worry:)! Ουσιαστικά δημιουργήθηκε για να βγάλουν τους καθηγητές απο την δύσκολη θέση. θέλουν απλά κάποιον υπεύθυνο(συνήθως οι καλύτεροι μαθητές) για να πηγαίνουν στο γραφείο το απουσιολόγιο κτλ. Οπότε μην ψαρώνεις!
Αυτό δεν σημαίνει πως δεν συνεχίζεις να προσπαθείς να βγάλεις καλούς βαθμούς. Αλλά μην γίνεται και αυτοσκοπός το απουσιολόγιο. Σιγά τα ωα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Γεια σας και απο μένα.. Λοιπόν εγώ είχα το απουσιολόγιο από το β' τρίμηνο της Α γυμνασίου μέχρι και φέτος.. Αν κρίνω από αυτά που έγραψα φέτος στις εξετάσεις προβλέπεται ν'αλλάξει χέρι αυτό το βιβλιαράκι:P Και πραγματικα νιώθω ανακούφιση! Στο γυμνάσιο κόντεψα να φάω αποβολή επειδή κάτι παιδιά έριξαν καφέ πάνω στο βιβλίο ύλης.. Είχα ζητήσει αρκετές φορές να το δώσω στον επόμενο αλλά ο διευθυντής ήταν κατηγορηματικός.!

Εγώ πρέπει να μετράω κάθε ώρα όλα τα παιδιά, εγώ να ψάχνω να τους μαζεύω στις εκδρομές για να μην αφήσουμε κανέναν ξέμπαρκο πίσω, εγώ να ψάχνω όλο το σχολείο για να βρω τον γυμναστή προκειμένου να βάλει μια ρημάδα υπογραφή, εγώ να πω μάθημα όταν όλοι είναι αδιάβαστοι...!! ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ!! Μπούχτησα τόσα χρόνια πραγματικά.. Άσε την καζούρα που τρως από τους άλλους.. Εγώ δεν τους έδινα σημασία αλλά οκ.. ήταν κάπως ενοχλητικό να σου τη λένε που έγραψες 20 ενώ η υπόλοιπη τάξη πάτωσε..

Και είναι και το άλλο.. "Αν δεν καταλάβει ότι λείπω μην μου βάλεις απουσία" ή "Ρε συ θα μείνω λυπήσου με"... Το χουν αναφέρει πολλά παιδιά και είναι αλήθεια ότι έρχεσαι σε πολύ δύσκολη θέση στην συγκεκριμένη περίπτωση.. Kαι στο γυμνάσιο δεν χάριζα σε κανένα φέτος όμως έγινε το σώσε:D

Για κανα χρόνο καλό είναι το απουσιολόγιο.. Παίρνεις τη γλύκα, κουράζεσαι και μετά δεν το θες:P Βέβαια πρέπει να σου πω συγχαρητήρια για τις επιδόσεις σου:P Κι αν όντως ισχύει ότι τα παιδία με τα μηνύματά τους σε πείσανε τότε μπράβο σου που άλλαξες μυαλά:P Ηρέμησε γιατί έχεις δουλείτσα ακόμη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Γεια σας και απο μένα.. Λοιπόν εγώ είχα το απουσιολόγιο από το β' τρίμηνο της Α γυμνασίου μέχρι και φέτος.. Αν κρίνω από αυτά που έγραψα φέτος στις εξετάσεις προβλέπεται ν'αλλάξει χέρι αυτό το βιβλιαράκι:P Και πραγματικα νιώθω ανακούφιση! Στο γυμνάσιο κόντεψα να φάω αποβολή επειδή κάτι παιδιά έριξαν καφέ πάνω στο βιβλίο ύλης.. Είχα ζητήσει αρκετές φορές να το δώσω στον επόμενο αλλά ο διευθυντής ήταν κατηγορηματικός.!

Εγώ πρέπει να μετράω κάθε ώρα όλα τα παιδιά, εγώ να ψάχνω να τους μαζεύω στις εκδρομές για να μην αφήσουμε κανέναν ξέμπαρκο πίσω, εγώ να ψάχνω όλο το σχολείο για να βρω τον γυμναστή προκειμένου να βάλει μια ρημάδα υπογραφή, εγώ να πω μάθημα όταν όλοι είναι αδιάβαστοι...!! ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ!! Μπούχτησα τόσα χρόνια πραγματικά.. Άσε την καζούρα που τρως από τους άλλους.. Εγώ δεν τους έδινα σημασία αλλά οκ.. ήταν κάπως ενοχλητικό να σου τη λένε που έγραψες 20 ενώ η υπόλοιπη τάξη πάτωσε..

Και είναι και το άλλο.. "Αν δεν καταλάβει ότι λείπω μην μου βάλεις απουσία" ή "Ρε συ θα μείνω λυπήσου με"... Το χουν αναφέρει πολλά παιδιά και είναι αλήθεια ότι έρχεσαι σε πολύ δύσκολη θέση στην συγκεκριμένη περίπτωση.. Kαι στο γυμνάσιο δεν χάριζα σε κανένα φέτος όμως έγινε το σώσε:D

Για κανα χρόνο καλό είναι το απουσιολόγιο.. Παίρνεις τη γλύκα, κουράζεσαι και μετά δεν το θες:P Βέβαια πρέπει να σου πω συγχαρητήρια για τις επιδόσεις σου:P Κι αν όντως ισχύει ότι τα παιδία με τα μηνύματά τους σε πείσανε τότε μπράβο σου που άλλαξες μυαλά:P Ηρέμησε γιατί έχεις δουλείτσα ακόμη:P
έπρεπε να σταματήσεις να το παίρνεις ή να διαμαρτυρηθείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
το απουσιολόγιο δεν είναι υποχρεωτικό άμα θες το έχεις και αυτό που λες ότι έπρεπε να τρέχεις να τους μαζεύεις μεγάλο λάθος σου είναι καθαρά ευθύνη του κάθε καθηητή αν ο άλλος την έκανε κοπάνα και τον βρίσκατε με κανένα σπασμένο κεφάλι τον καθηγητή και τοβ διευθυντή πέρνει η μπάλα όχι εσένα.

μην σας πιάνουν κορόιδα,επίσης σε εμάς ήταν τυπικό το πράγμα από το γυμνάσιο μέχρι και το λυκείο.
το πέρναμε και το γυρνάγαμε πίσω άντε και το κουβάλημα στον γυμναστή γιατί δεν είμασταν στην αίθουσα στο μάθημά του και ο κάθε καθηγητής έπαιρνε απουσίες μόνος του είτε γράφοντάς το είτε λέγοντας παρ'το και βάλτου απουσία.

αν έμπαινε και έλεγε όποιος λείπει απουσία δεν είχε σουξου-μουξου όλοι στην λίστα και τελείωσε και όταν στο λυκείο βρέθηκε κάποιος και καλάς από άλλο γυμνάσιο που δεν με ήξερε του είπα.
αν θες να κάνεις τον μάγκα και να βγαίνεις έξω μπράβο σου αλλά δεν θα είμαι εγώ χαζός απέναντι στους καθηγητές και τους συμμαθητές μου,τόσο απλά.

θέμα πάνω σε αυτό δεν ξανάγινε,ή το κατάλαβε ή είδε ότι του μίλαγα σοβαρά και του έριχνα και 1,5 κεφάλι οπότε δεν σήκωνα και αντίρηση...ποιος ξέρει....:whistle:

στους καθηγητές που δεν τους ένοιαζε,δεν βάζαμε και ήταν στην αίθουσα 10 άτομα και παίζαμε οι πιο πολλοί κάτω μπάλα αλλά αν του τη βάραγε δεν θα του ζητάγαμε και τα ρέστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Έλεος με το απουσιολόγιο!!!! Όλοι το φτύνουμε αλλά - μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλό μας - όλοι το θέλουμε!!!! Αλήθεια είναι όλα όσα είπαμε για τα μειονεκτήματα, αλλά όλοι είμαστε τραβάτε με και ας κλαίω. Ας είμαστε ειλικρινείς: αν το θεωρούσαμε τόσο ασήμαντο, πώς το θέμα αυτό έχει τόσες απαντήσεις? (Ελινάκι, μην ακούς κανέναν, keep walking).
Πάντως στο σχολείο μου η ζωή του απουσιολόγου δεν είναι και πολύ δύσκολη γιατί ο διευθυντής έχει βάλει κανόνες. Π.χ.: Δεν υπάρχει περίπτωση να υπογράψει καθηγητής απουσιολόγιο χωρίς να μετρήσει. (Έτσι κανείς δεν λέει στον απουσιολόγο μη μου βάλεις), οι σελίδες είναι αριθμημενες με μηχάνημα και δεν μπορέις να κόψεις φύλλο, κάθε προσήλθε, μουτζούρα, άδεια κλπ θέλει υπογραφή καθηγητή και σφραγίδα υποδιευθυντή.
Το απουσιολόγιο το έιχα Β, Γ γυμνασίου (στο γυμνάσιο και σημαιοφόρος) και Α λυκείου. Στη Β το έχασα γιατί ο βαθμός μου έπεσε (ήρθα 3ος και το είχα μόνο στην αστρονομία). Τώρα τα προγνωστικά λένε ότι έρχομαι 2ος και στο Β4 και σε όλη τη Β αλλά προχθές έμαθα ότι η 1η (στο ίδιο τμήμα, θετική και πολύ καλή μου φίλη), θα φύγει από το σχολείο γιατί ο πατέρας της είναι στρατιωτικός και παίρνει μετάθεση. Έτσι θα μου αφήσει κληρονομιά 3 απουσιολόγια (γενική + κατεύθυνση + επιλογή) και τη σημαία (μαζί με το κοντάρι φυσικά). Δεν θα πω όχι!!! (Ίσως στους συμμαθητές μου να το παίξω δύσκολος, αλλά εδώ ίσως γιατί δεν γνωριζόμαστε από κοντά, ίσως γιατί είμαστε πολλόι φύτακλες εδώ, λέω την αλήθεια όπως την αισθάνομαι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ξαναλέμε ίσως χαίρεσε γιατί πήρες τον ψυλότερο βαθμό του τμήματος όχι γιατί πήρες το απουσιολόγιο!!
Sorry κιόλας αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο...άλλο να αισθάνεσαι νικητής(για τον εαυτό σου και για κανέναν από το περιβάλλον σου)άλλο να θες να έχεις τον μεγαλύτερο βαθμό στην τάξη...δεν μου αρέσει να γίνομαι επιθετική(ειδικά σε μεγαλύτερης ηλικίας άτομα:P)αλλά πως να το πω αλλιώς...δεν το θέλω για να κοκορεύομαι

φιλικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Sorry κιόλας αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο...άλλο να αισθάνεσαι νικητής(για τον εαυτό σου και για κανέναν από το περιβάλλον σου)άλλο να θες να έχεις τον μεγαλύτερο βαθμό στην τάξη...δεν μου αρέσει να γίνομαι επιθετική(ειδικά σε μεγαλύτερης ηλικίας άτομα:P)αλλά πως να το πω αλλιώς...δεν το θέλω για να κοκορεύομαι

φιλικά:)
ναι αλλλά από την μία το αποσιολόσιο αυτό και μόνο αυτό σημαίνει τίποτα παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ειναι όπως το πάρει κανείς...σεβαστές όλες οι απόψεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Ειχα το απουσιολογιο 2-3 φορες, και σε ολη την 3η Λυκειου. Δεν ξερω τι θα μπορουσε να σου προσφερει περα απο μια αγγαρεια καθε πρωι. Ισως μονο θα εχεις να λες αστειες ιστοριες "μια φορα το εχασα, ξεχαστηκα και το πηρα σπιτι μου, σκιστηκε" και τετοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Φαντάσου πόσο κεμή ζωή ζωή έχει η κοπέλα για να πιστεύει πως θα της προσφέρει κάτι το απουσιολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αν θες τη γνωμη μου το απουσιολογιο ειναι μια φιγουρα στο γυμνασιο και απολυτως τιποτα στο λυκειο.Εγω ειχα το απουσιολογιο απο τριτη γυμνασιου μεχρι φετος που τελειωσα.Δεν καταλαβα απολυτως καμια διαφορα ουτε ειχα την ευνοια των καθηγητων ουτε τιποτα.Μονο επιπλεον ευθυνη ειναι.Και εξαλλου ξερω πολλα παιδια που εβγαζαν 17αρια και 16αρια στο γυμνασιο και μεχρι τη δευτερα λυκειου οχι επειδη δε διαβαζαν καθολου απλα επειδη δεν ενδιαφερονταν για μαθηματα οπως θρησκευτικα,κοινωνικες και πολιτικες αγωγες,κειμενα και τετοια και αυτα τα παιδια φετος τα πηγαν πολυ καλυτερα απο μαθητες,οι οποιοι ηταν απουσιολογοι επειδη και μονο αφιερωναν περισσοτερο χρονο σε "δευτερευοντα" μαθηματα.

Φαντάσου πόσο κεμή ζωή ζωή έχει η κοπέλα για να πιστεύει πως θα της προσφέρει κάτι το απουσιολόγιο.
Mην εισαι τοσο σκληρος,αλλα κατα καποιο τροπο συμφωνω μαζι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top