Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
οχι επειδη δε διαβαζαν καθολου απλα επειδη δεν ενδιαφερονταν για μαθηματα οπως θρησκευτικα,κοινωνικες και πολιτικες αγωγες,κειμενα και τετοια και αυτα τα παιδια φετος τα πηγαν πολυ καλυτερα απο μαθητες,οι οποιοι ηταν απουσιολογοι επειδη και μονο αφιερωναν περισσοτερο χρονο σε "δευτερευοντα" μαθηματα.

Tι εχουν τα "δευτερευοντα μαθηματα"?? Αν εμαθα κατι που παιζει να το χρειαστω και εκτος των πανελλαδικων εξετασεων θα ειναι απο αυτα τα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Tι εχουν τα "δευτερευοντα μαθηματα"?? Αν εμαθα κατι που παιζει να το χρειαστω και εκτος των πανελλαδικων εξετασεων θα ειναι απο αυτα τα μαθηματα.
Καλο.δηλαδη εσυ θες να μου πεις οτι θυμασαι ακομα την ιστορια του γυμνασιου ή το κειμενο που εγραψες στην πρωτη λυκειου ή τα θρησκευτικα που αποστηθησες για να τα δωσεις στο γυμνασιο και οτι πολυ περισσοτερο αυτα θα σου χρειαστουν???εγω προσωπικα δεν νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου πειτε πως θα μπορουσα να γινω απουσιολογος..ειλικρινα διαβαζω πολλες ωρες και γραφω πολυ καλα στα διαγωνισματα αλλα εβγαλα Μ.Ο 19 και το απουσιολογιο ειναι πολυ μακρια!πως θα τα καταφερω?helppppppp...:(

το απουσιολογιο ειναι πολυ μεγαλη βλακεια, το ειχα στη β' γυμνασιου και στην β'λυκειου....πραγματικα δν ειναι τπτ!!! σκοπος του σχολειου ειναι πρωτον να περνας καλα και μετα να μαθαινεις, να σκεφταισαι, να μαθεις να διατυπωνεις αποψη και να λες τη γνωμη σου, να μπορεις να ψαχνεις, να δουλευεις και να εξασκεις τη σκεψη και τη κριση σου!! :clapup: μην κυνηγας στη ζωη τους τυπους, τα χαρτια μα την ουσια γτ αν εχεις το απουσιολογιο και δν εκανες τπτ απο οσα ανεφερα κι ο χειροτερος της ταξης θα εχεις κερδισει περισσοτερα απο σενα....την ουσια παντα να κυνηγας, την αληθεια.;)

Tι εχουν τα "δευτερευοντα μαθηματα"?? Αν εμαθα κατι που παιζει να το χρειαστω και εκτος των πανελλαδικων εξετασεων θα ειναι απο αυτα τα μαθηματα.

ακριβως. μην διαβαζετε για τις πανελληνιες, αν το κανετε για αυτο εισετ σιγουρα καταδικασμενοι....διαβαστε για να καλλιεργησετε τον ευατο σας, για εσας...για να μπορειτε να προσφερετε, σιγουρα μπορειτε παραπανω απο οσα οριζει ενα ψωρουπουργειο..

Καλο.δηλαδη εσυ θες να μου πεις οτι θυμασαι ακομα την ιστορια του γυμνασιου ή το κειμενο που εγραψες στην πρωτη λυκειου ή τα θρησκευτικα που αποστηθησες για να τα δωσεις στο γυμνασιο και οτι πολυ περισσοτερο αυτα θα σου χρειαστουν???εγω προσωπικα δεν νομιζω.

η εκπαιδευση ειναι συνολικη. δν μπορεις να επιλεγεις. πως να το πω, δν ειναι οτι θα σου χρειαστουν οι μαθηματικες ακολουθιες καπου, ειναι οτι εκεινη την ωρα το σχολειο σε αναγκαζει να σκεφτεις πανω σε ενα προβλημα τεχνητο, ενω ας πουμε αν ησουν σπιτι, σιγα μη σκεφτοσουν, αραχτος θα ησουν!! ;) καταλαβατε??? σε αναγκαζει να χρησιμοποιησεις το μυαλο πανω σε πολυποικιλα θεματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
το απουσιολογιο ειναι πολυ μεγαλη βλακεια, το ειχα στη β' γυμνασιου και στην β'λυκειου....πραγματικα δν ειναι τπτ!!! σκοπος του σχολειου ειναι πρωτον να περνας καλα και μετα να μαθαινεις, να σκεφταισαι, να μαθεις να διατυπωνεις αποψη και να λες τη γνωμη σου, να μπορεις να ψαχνεις, να δουλευεις και να εξασκεις τη σκεψη και τη κριση σου!! :clapup: μην κυνηγας στη ζωη τους τυπους, τα χαρτια μα την ουσια γτ αν εχεις το απουσιολογιο και δν εκανες τπτ απο οσα ανεφερα κι ο χειροτερος της ταξης θα εχεις κερδισει περισσοτερα απο σενα....την ουσια παντα να κυνηγας, την αληθεια.;)
Έχεις δίκιο σε όσα λές. Όμως το απουσιολόγιο κατά κάποιο τρόπο μπορεί κάποιος να πει οτι συμβολικά αντιπροσωπεύει όλα αυτά που λες. Γιαυτό και δικαιολογώ το κορίτσι για την επιθυμία του και θεωρώ απαράδεκτο αυτό που κάποιος πιο πάνω έγραψε δλδ ότι: "Φαντάσου πόσο κενή ζωή ζωή έχει η κοπέλα για να πιστεύει πως θα της προσφέρει κάτι το απουσιολόγιο". Είναι σωστό να γράφει έτσι κάποιος μεγαλύτερος για ένα 12χρονο κορίτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Φαντάσου πόσο κεμή ζωή ζωή έχει η κοπέλα για να πιστεύει πως θα της προσφέρει κάτι το απουσιολόγιο.
Ξέρεις,έχω ακούσει πως το να θέλω το απουσιολόγιο είναι μαζοχισμός.Αυτο δεν με πείραξε καθόλου...όμως το αν έχω ή δεν έχω κενή ζωή το ξέρω μόνο εγώ.Γι'αυτο θα σε παρακαλέσω να σκεφτείς πριν γράψεις κάτι γιατί δεν ξέρεις πως θα το πάρει ο άλλος.(τουλάχιστον όσον αφορά τέτοιου είδους χαρακτηρισμούς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Καλο.δηλαδη εσυ θες να μου πεις οτι θυμασαι ακομα την ιστορια του γυμνασιου ή το κειμενο που εγραψες στην πρωτη λυκειου ή τα θρησκευτικα που αποστηθησες για να τα δωσεις στο γυμνασιο και οτι πολυ περισσοτερο αυτα θα σου χρειαστουν???
Τα θυμαμαι με αρκετες λεπτομερειες. Και πιστευω οτι σε φιλοσοφικες/πολιτικες και αλλες συζητησεις αυτα ειναι που θα μου χρειαστουν. Εκτος και αν εσυ δεν σκοπευεις να συμμετεχεις σε τετοιες συζητησεις. Το εχει πει αυτο το ανεκδιηγητο μια συμμαθητρια μου στο θεολογο μας και γω σκεφτομουν "δηλαδη το εχεις παρει αποφαση κοριτσι μου οτι μεχρι τα μπουζουκια θα φτασεις..."
Ασε που με τα δευτερευοντα μαθηματα οταν παιζουμε Trivial Pursuit μενουν ολοι μαλακες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_96

Νεοφερμένος

Ο giannis_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
εγώ φέτος έβγαλα 19 10/13 και ένας άλλος συμμαθητής μου 19 12/13 πράγμα που με καθιστά δεύτερο απουσιολόγο. ακόμα και αυτή η θέση φέρει μεγάλη ευθύνη και πίστεψέ με, δεν θέλεις να την έχεις. τα απουσιολόγια αποτελούν κρατικά έγγραφα και αν κάτι συμβεί για παράδειγμα αν κάποιος πάει και βάλει απουσίες σε κάποιον ο οποίος δεν απουσιάζει και δεν ανακαλυφθεί ποιος το έκανε, θα κατηγορηθούν οι δυο απουσιολόγοι
αφού αυτοί φέρουν την ευθύνη του !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ναι και εκτος αυτου εχεις και πανω απο το κεφαλι σου τους καθηγητες: μια λενε "ε περιμενε να περασουν 5 λεπτα και μετα βαζεις απουσια" μια: "ποιος ειναι απουσιολογος εδω? γιατι παιδι μου δεν τον εγραψες τον ταδε?"...<5 λεπτα αφου μπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
κι εγω ειμαι δευτερη απουσιολογος..το θεμα ειναι να γινω πρωτη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
δεν σε κατηγορώ ούτως η άλλως τα του γυμνασίου ψωνίζονται πάντα ;) και εγώ το ήθελα το απουσιολόγιο στο γυμνάσιο αλλά γρήγορα κατάλαβα πως ήταν μία βλακεία.. εξ'αλλου τώρα είμαι ο καλύτερος στην ουσία απο τους δύο απουσιολόγους στο λύκειο που είμαστε τα ίδια παιδιά με το γυμνάσιο..κυνήγησέ το αλλά μην σου γίνει και τρόπος ζωής έτσι και αλλιώς στο λύκειο θα αναγκαστείς να το ξεχάσεις γιατί θα βλέπεις τα 15άρια και τα 10άρια βροχή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Ξέρεις,έχω ακούσει πως το να θέλω το απουσιολόγιο είναι μαζοχισμός.Αυτο δεν με πείραξε καθόλου...όμως το αν έχω ή δεν έχω κενή ζωή το ξέρω μόνο εγώ.Γι'αυτο θα σε παρακαλέσω να σκεφτείς πριν γράψεις κάτι γιατί δεν ξέρεις πως θα το πάρει ο άλλος.(τουλάχιστον όσον αφορά τέτοιου είδους χαρακτηρισμούς)
Θα ήθελα να σου ζητήσω συγγνώμη καταρχάς γιατί όντως η συμπεριφορά μου δεν ήταν σωστή.
Απλά θέλω να πω πς κανείς δεν θα ασχοληθεί με το αν είσαι απουσιολόγος ή όχι.Μπορεί αυτη τη στιγμή να σου φαίνεται ορόσημο,αλλά άλλα πράγματα΄μας κάνουν ευτυχισμένους και μένουν στη μνήμη μας.Και πάλι συγγνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Το να διαβάζω ότι το απουσιολόγιο είναι επιβεβαίωση και ανταμειβή για τον κόπο ενός μαθητή το βρίσκω πολύ απογοητευτικό και πραγματικά λυπάμαι για τις προτεραιότητες που θέτουν οι μαθητές σήμερα.:( Δε θέλω να το πάρει κανείς εδώ προσωπικά, μιλάω πάντα γενικά. Ανταμειβή θα είναι όταν θα πάρεις τους βαθμούς που νιώθεις ότι αντικατοπτρίζουν την παρουσία σου και την απόδοσή σου στην τάξη, όταν θα περάσεις στις πανελλήνιες στη σχολή που αγαπάς και όταν θα καταφέρεις να πετύχεις σε αυτό που έχεις επιλέξει επειδή ήσουν καλός/ή σε αυτό.:D Εγώ φέτος τελείωσα το σχολείο και θέλω να πω κυρίως στα παιδιά που ξεκινούν τώρα το γυμνάσιο ή το λύκειο ότι το απουσιόλογιο δεν αποτελεί τιμή, μη νομίζετε ότι θα περπατάτε στο διάδρομο και θα λένε "ααα περνάει η/ο απουσιολόγος τι καλή μαθήτρια/καλός μαθητής".:P Το απουσιόλογιο έχει ευθύνη όπως είπαν και κάποια παιδιά παραπάνω αλλά μη νομίζετε ότι είναι και κάτι το τραγικό. Βέβαια, αυτό που σε καμία περίπτωση δεν είναι, είναι κάτι για το οποίο θα πρέπει να υπερηφανεύεστε. Έχω υπάρξει απουσιόλογος κάποιες χρονιές και δεν ήταν τίποτα παραπάνω από ένα βιβλίο που έπρεπε να συμπληρώνω και να κουβαλάω. Έχω δει άλλους απουσιολόγους να ψωνίζονται και πραγματικά δεν ήταν και τα πιο αγαπητά παιδιά στο σχολείο.:/: Οπότε χαλαρώστε και αν έρθει το απουσιολόγιο ήρθε, αν όχι ποτέ να μην έρθει, σιγά το πράγμα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
μπορει αυτος που μου κανε -1 να πει και το λογο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpi-da

Νεοφερμένος

Η Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ένα θα σου πω Απουσιολόγιο=Ένα εικονικό τετραδιάκη για τα μάτια των ηλίθιων (και συγνώμη για την λέξη)και των καθηγητών αλλά δυστηχώς το σύστημα στη χώρα μας ειναι ΑΠΑΙΣΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εντάξει παιδιά καταλαβαίνω πόσο σημαντικό το θεωρείται στο γυμνάσιο ειδικά να έχετε το απουσιολόγιο.Δεν λέω και εμένα μου άρεσε στην Α γυμνασίου που το είχα όμως στις επόμενες τάξεις κατάλαβα πόσο ανούσιο και κουραστικό είναι να έχεις αυτό το σπαστικό μικρό βιβλιαράκι καθώς και να έχεις και όλες τις ευθύνες που το συνοδεύουν.Όταν θα φτάσετε και εσείς στην στιγμή που θα δώσετε πανελλήνιες και περάσετε με το καλό εκεί που θέλετε θα δείτε ότι όλα αυτά είναι πραγματικά ανούσια όπως διαπιστώνω και εγώ τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socrates1997

Νεοφερμένος

Ο socrates1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Το απουσιολόγιο είναι μεγάλη ευθήνη για κάποιον. Πρέπει να έχεις όλη την διάθεση να γράφεις να σβήνεις και να τα βάζεις με τους κοπανατζήδες. Πρέπει επίσης να έχει υπ'όψην ότι ο ρόλος του απουσιολόγου είναι παρεξηγημένος. Τεσπα. Αν κάποιος θέλει να γίνει δεν αρκεί μόνο να διαβάζει πολύ. Το θέμα είναι να διαβάζει ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΑ. Επίσης πρέπει να έχεις και τύχη γιατί μπορεί εσύ να ξεσκιστείς στο διάβασμα και να έρθει ένα παιδί καθηγητή να στο αρπάξει μέσα από τα χερια γιατί την ανεβάζουν. Επιπλέον το άγχος σκοτώνει και δεν χρειάζεται. Εγώ του χρόνου θα είμαι μάλλον απουσιολόγος μετά από μεγάλη μάχη. Πρέπει να ξέρετε ότι ρόλο παίζουν οι εξετάσεις γιατί εκεί φαίνεται ο πραγματικός καλός μαθητής.:):D:clapup::panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vlasis_m

Νεοφερμένος

Ο vlasis_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδιά το απουσιολόγιο πρέπει να εύχεστε να ΜΗΝ το παρετε και όχι να το πάρετε!!
Μόνο ευθύνη είναι, ένα βάρος παραπάνω, χάνεις ώρα απο το διάλειμμα πχ όταν φεύγει ο καθηγητής και ξεχνάει να υπογράψει και πρέπει να τον ψάχνεισ στο γραφείο...όταν καποιος μαθητής έχει πρόβλημα ΄με τον αριθμό των απουσιών του έρχεσαι σε πολύ δύσκολη θέση όταν σου ζητάει να μην του περνάς τις απουσίες...
Επίσης πολλοί απουσιολόγοι είναι "ρουφιάνοι" των καθηγητών..σόρρυ κιόλας αν κάποιοι θιχτούν αλλά ισχύει!
Όσο για τον βαθμό, είναι πολύ καλό να θέλει κανείς να βελτιώνεται συνεχώς και να παίρνει καλούς βαθμούς αλλά δεν χρειάζεται να πάρει και το απουσιολόγιο!κι εγώ από το γυμνάσιο μπορούσα να έχω το απουσιολόγιο αλλά δεν το πήρα ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
χαχαχα...όντως στο γυμνάσιο (ειδικά στην α') το απουσιολόγιο είναι ένα δείγμα του "είμαι πολύ καλός μαθητής/τρια"...αλλά αυτό δεν λέει τίποτα...ούτε είναι μία τεράστια ευθύνη όπως ισχυρίζονται πολλά παιδιά παραπάνω...κι εγώ προσωπικά ήθελα να το έχω (κλ δν έκοβα και τον λαιμό μου) αλλά όταν το πήρα άρχισα να το βαριέμαι μέχρι που στο λύκειο το παράτησα...παρ' όλα αυτά εσείς οι πιτσιρικάδες να ξέρετε πως αυτά δν είναι ούτε καν ένδειξη ότι θα τα πάτε πολύ καλά στις πανελλαδικές...παραδείγματα? άπειρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
παναγια μου .... ελινα ακουσε με παω για γ' γυμνασιου και εχω το απουσιολογιο απο την α' γυμνασιου ! ειλικρινα το μισω ξερω τι αξιζω λογο του διαβασματοσ μου βγαζω 20 παρα 1 και ειμαι απολυτως ευχαριστημενα το απουσιολογιο ειναι περιτο... ασε που εχεις πολλες υποχρεωσεις..παρολα αυτα αυτη ειναι η αποψη αμα το θειλεις πολυ keep trying λιγο ακομη διαβασμα μα μην ψοφησεις κιολας στο λεω απο εμπειρια..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Εγω ημουν απουσιολογος στην Α γυμνασιου και ανυπομονουσα να τελειωσει το τετραμηνο για να το παρει καποιος αλλος. Ειχα τραβηξει πολλα απο τη διευθυντρια (π.χ. να προσεξω μη το σκισουν μη το τσαλακωσουν μη το καψουν) γιατι ειχαν συμβει παρομοια περιστατικα στο παρελθον.Επισης ηταν πολυ σπαστικο οτι τα παιδια του τμηματος μου ηταν πολυ ζωηρα και ηθελαν να μη τους βαζω απουσια στις κοπανες και τις αποχες! Γι αυτο σου λεω ασ τω καλυτερο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top