Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

Unseen skygge

Well-known member

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Συμφωνώ. Συμπλήρωση του απουσιολογιου από τον κάθε καθηγητή που μπαίνει για μάθημα και ως υπεύθυνος γενικά να είναι ο υπεύθυνος τάξης που ούτως ή άλλως αυτός ασχολείται με το πέρασμα των απουσιών. Το ότι για απουσιολογος έμεινε αυτό το έθιμο να'ναι αυτός με τους καλύτερους βαθμούς είναι ηλίθιο και δεν αποσκοπεί πουθενά

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 7,794 μηνύματα.

asdfqwerty

Active member

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Και γίνεται σε ημερήσια βάση; Δηλαδή θέλω να πω, τέρμα το σύστημα της διαγραφής παλιών απουσιών που μια χαρά ίσχυε για χρόνια; :P
δυστυχως τερμα...
εκτος αν περαστουν λιγότερες στο σύστημα :whistle:
δεν γινεται σε ημερήσια διάταξη
απο οσο θυμαμαι σιγουρα καταχωρούνται πανω απο 2 μέρες καθε φορά

Μάρκος Βασίλης

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε MSc in Cognitive Systems, OUC και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,628 μηνύματα.
Και γίνεται σε ημερήσια βάση; Δηλαδή θέλω να πω, τέρμα το σύστημα της διαγραφής παλιών απουσιών που μια χαρά ίσχυε για χρόνια; :P
Γενικά, η εικόνα που έχω είναι ότι πολλές φορές καταχωρούνται και μια φορά την εβδομάδα. Περιθώριο για διαγραφές υπάρχει ακόμα, γιατί μπορεί πολύ απλά να μην καταγράφει κανείς τις απουσίες αναλυτικά προς το τέλος της χρονιάς, αν δει ότι κάποια παιδιά είναι στο μεταίχμιο. Αλλά σίγουρα είναι πιο δύσκολο από ό,τι παλαιότερα.

larry18

Active member

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει καν αξία να είναι κάποιος απουσιολογος. Δηλαδή και εγώ ήμουν απουσιολογος 2 φορές, αλλά σιγά τι έγινε. Άσε που έπρεπε να κάθεσαι να κόβεις τα χαρτιά κλπ... βαρετό και χρονοβόρο, ειδικά αν έχεις μετά φροντιστήριο

Eclipse

Active member

Η SomehowSomeoneSomewhere αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Γιατί να θες να μένεις στο σχόλασμα στο γραφείο να ψαχνεις και να φτιάχνεις τα απουσιολογια αντι να φεύγεις κατευθείαν απο το σχολειο;

Μάρκος Βασίλης

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε MSc in Cognitive Systems, OUC και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,628 μηνύματα.
Εντάξει, παιδιά, δεν είναι ούτε η μεγαλύτερη αγγαρεία που θα κάνει κανείς στη ζωή του ούτε και κάτι που θα λέει στα παιδιά του με περηφάνια (ελπίζω). Ήταν μια δουλειά που έπρεπε να γίνεται και την έντυσαν με ένα σέξυ στάτους. :Ρ

Hacker13

Active member

Ο Hacker13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μεταπτυχιούχος . Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Εντάξει, παιδιά, δεν είναι ούτε η μεγαλύτερη αγγαρεία που θα κάνει κανείς στη ζωή του ούτε και κάτι που θα λέει στα παιδιά του με περηφάνια (ελπίζω).
Δεν αποκτούν όλοι παιδιά.

Στο θέμα μας τώρα ακριβώς για τον λόγο πως Απουσιολόγοι γίνονται οι άριστοι είναι μια θέση που έχει ζήτηση γιατί προσφέρει υπερηφάνια σε αυτόν που την κατέχει.Βέβαια αν Απουσιολόγος μπορούσε να γίνει οποιοσδήποτε Μαθητής δεν θα είχε και τόση ζήτηση πιστεύω.

Eclipse

Active member

Η SomehowSomeoneSomewhere αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Δεν αποκτούν όλοι παιδιά.

Στο θέμα μας τώρα ακριβώς για τον λόγο πως Απουσιολόγοι γίνονται οι άριστοι είναι μια θέση που έχει ζήτηση γιατί προσφέρει υπερηφάνια σε αυτόν που την κατέχει.Βέβαια αν Απουσιολόγος μπορούσε να γίνει οποιοσδήποτε Μαθητής δεν θα είχε και τόση ζήτηση πιστεύω.
Μπα, στο Λύκειο οποίος θέλει γίνεται απουσιολογος:'(

Dimitris9

Active member

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εγώ έχω να πώ οτι ο απουσιολόγος μας εγραψε 7,000 τη πρώτη χρονιά και 11,100 τη δεύτερη. Και υπήρχαν μαθητές του 17 που πέρασαν όπου ήθελαν.
ΑΡΑ, ας κοιτάτε να τα πάτε καλά στα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν κυρίως , βάλτε προτεραιότητες και στόχους και αφήστε τα απουσιολόγια κτλ. Θα κουραστείτε απ το διάβασμα σε όλα τα μαθήματα Και δε θα σας μείνουν αντοχές να επικεντρωθείτε σε έναν συγκεκριμενο στοχο..(αν πρόκειται για λύκειο)

γιαννης_00

Active member

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου πειτε πως θα μπορουσα να γινω απουσιολογος..ειλικρινα διαβαζω πολλες ωρες και γραφω πολυ καλα στα διαγωνισματα αλλα εβγαλα Μ.Ο 19 και το απουσιολογιο ειναι πολυ μακρια!πως θα τα καταφερω?helppppppp...:(
Μπραβο για τους βαθμους σου αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να γινεις ο ρουφιανος της ταξης.
Βασικα δεν χρειαζεσαι βαθμους για αυτο, απλα γραψε σε ενα word μερικα ονοματα που καπνιζουν στις τουαλετες και ριχτα κατω απο την πορτα του λυκειαρχη.

Viedo

Well-known member

Ο Viedo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,515 μηνύματα.
Μπραβο για τους βαθμους σου αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να γινεις ο ρουφιανος της ταξης.
Βασικα δεν χρειαζεσαι βαθμους για αυτο, απλα γραψε σε ενα word μερικα ονοματα που καπνιζουν στις τουαλετες και ριχτα κατω απο την πορτα του λυκειαρχη.
Πέρασαν 10 χρόνια από τότε που είχε αυτόν τον προβληματισμό και την επιθυμία η φίλη...

Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός :)

Χρήστες Βρείτε παρόμοια