Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θα αποβληθείς δια παντός από το σχολείο.

ΜΗΝ ΤΗΣ ΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :worry::worry::worry:

Θυμαμαι εγω στην πρώτη γυμνασίου που κοροιδευα ενα κοριτσι (της τραβουσα τα μαλλια), και ολοι γυρω μου μου ελεγαν μηη μηη αν πας στον διευθυντη θα σε κανει αλλαγη σχολικού περιβάλλοντοος :worry: Η όποιος επαιρνε ωριαία και πηγαινε στον διευθυντη, συνοδευοταν απο ενα "και ποτε δεν ξανα άκουσε κανείς για αυτόν..."
Γενικά τα πρωτακια είναι παρα πολύ ψαρωμένα, την εχω ικανη την ανεύθυνη τωρα να το πιστεψει, γιαυτο σας λεω προσοχή τι λέτε :P:P:P:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Οταν ημουν α γυμνασιου πρεπει να ειχανε καει μερικα απουσιολογια στην καταληψη.:P
Μετα δεν θυμαμαι τι εγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
@Ανευθυνη:
Δεν θα γινει τιποτα. Τζαμπα αγχωνεσαι. Οπως σου ειπε η Ιταλιαν θα το μαζεψει καμια καθαριστρια. Για το ονομα του Θεου δεν θα παρεις αποβολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δε νομίζω να πάρεις διήμερη αποβολή, μάλλον καμιά μονοήμερη, θα φωνάξουν σίγουρα τους γονείς σου και μάλλον θα γίνει θέμα στο Συμβούλιο Καθηγητών.



Πιστεύω να κατάλαβε τουλάχιστον ότι κάνω πλάκα...
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγω παιδια πραγματικα χωρις πλακα δε καταλαβα ποτε τι αξια φερνει το απουσολογιο σε καποιον. Παω β λυκειου και ποτε δεν πειρα το απουσολογιο στην ζωη μου και ουτε προκειται. (και οι βαθμοι μου να ειναι ετσι να το παρω δε θελω). Απλα θελω να πω αυτη που το χει τωρα στο τμημα μου οι περισσοτεροι την λενε φυτο (δε λεω ονοματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ρε παιδια μην ασχολειστε με τιποτενια πραγματα..δεν σημαινει τιποτα κ μονο αρνητικα εχει , οπως αγχος ευθυνες,αβολες καταστασεις με συμμαθητες..οπωςειπαν κ πιο πανω κ μενα οι απουσιολογοι πατωσαν στς πανελληνιες..κοιταξτε μονο να παρετε βασεις αλλα και σωστη μορφωση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρανιααα

Νεοφερμένος

Η Ρανιααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Eγώ θυμάμαι πως ήμασταν 3 που βγάζαμε υψηλό μέσο όρο και κανείς δεν ήθελε να συμπληρώνει το απουσιολόγιο! Τσακωνόμασταν ποιος θα το πάρει γιατί είναι ευθύνη και κουραστικό! Τελικά το πήρε μία άλλη κοπέλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανευθηνη

Νεοφερμένος

Η ανευθηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
χαααχαχαχαχαχαχαχαχ μην φοβασεεε μια χαρα τα πηγα το απουσιολογιο ηταν στη θεση του μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Βασικά, όντως, νιώθεις μια επιβράβευση όταν έχεις το απουσιολόγιο, αλλά είναι μεγάλη ευθύνη. Εγώ στο γυμνάσιο ήθελα να το έχω, δεν τρελαινόμουν βέβαια, αλλά τώρα στο λύκειο που το πήρα, θα μπορούσα να σου πω ότι δεν είναι και τόσο ωραίο :P Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτική, ειδικά όταν έχεις περίεργους καθηγητές που νομίζουν ότι καλύπτεις τους πάντες, ενώ απλά δεν κατάλαβες ότι έλειπαν. Επίσης, βρίσκεσαι σε δύσκολη θέση όταν άλλοι κάνουν κοπάνες και σου ζητάνε να τους καλύψεις, γιατί δεν τους βάζεις απουσίες και αν τους καταλάβει ο καθηγητής..(ειδικά αν είναι κάποιος από αυτούς τους περίεργους που είπα πριν)...άσε που όταν κάνεις κοπάνες, ειδικά όταν είναι...ομαδικές,έχεις την ευθύνη για το απουσιολόγιο και δεν ξέρεις αν θα το βρεις στη θέση που το άφησες την επόμενη μέρα :P προσωπικές εμπειρίες όλες αυτές. Δεν έχει νόημα να κυνηγάς το απουσιολόγιο και τους βαθμούς, κάνε το καλύτερο για 'σένα, διάβασε για να αποκτήσεις γνώσεις και όχι για το απουσιολόγιο ή για τη σημαία,ας πουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Προς όλους όσους θέλουν να γίνουν απουσιολόγοι:
Καρδούλες μου, δεν θέλω να στεναχωριέστε καθόλουν εαν προσπαθήσατε και δεν καταφέρατε να πάρετε το απουσιολόγιο. Στην αρχή μπορεί να σας αρέσει αλλά στην πορεία θα αποδειχθεί μεγάλος μπελάς! Και να μερικοί μόνοι από τους λόγους:
1. Νιώθεις άσχημα όταν πρέπει να βάλεις απουσία σε κάποιον φίλο/φίλη σου.
2. Πολλά παιδιά σου ζητάνε να τους σβήσεις ή να μην τους βάλεις απουσίες και δεν μπορείς να το κάνεις. Αν το καταλάβει ο καθηγητής, την έχεις βάψει! (Το χω δοκιμάσει και ξέρω)
3. Όταν γίνονται αποχές κ.λ.π. και εσύ θες να μπεις μέσα είτε γιατί έχεις ήη πολλές απουσίες, είτε γιατί οι καθηγητές σε έχουν στην μπούκα και θέλεις να ους καλοπιάσεις, δεν μπορείς να μπεις, γιατί άμα το κάνεις θα πρέπει να βάλεις απουσίες σε όλο το τμήμα! Έτσι θα γίνεις εσύ ο κακός και θα σε έχουν όλοι από μακριά.
4. Ασε την ταλαιπωρία κάθε πρωί να πηγαίνεις να το παίρνεις και το μεσημέρι να το αφήνεις! Χάνεις 10 τουλάχιστον πολύτιμα λεπτά από τον μεσημεριανό σου υπνάκο.:confused:
5. Κάθε ώρα έχεις το άγχος να μην ξεχάσεις να σημειώσεις το μάθημα, πρέπει να μετράς ΚΑΘΕ ΩΡΑ τα παιδιά για να δεις άμα λείπει κάποιο, και να απολογείσαι και στον καθηγητή για τοιχόν λάθη.:eek:
Σας μιλάω εκ πείρας γιατί είμαι και εγώ απουσιολόγος. Θα ήθελα πολύ να το αφήσω, αλλά δεν θελω καθόλου να μου το πάρει η στρίγγλα που έχει τον αμέσως επόμενο καλύτερο βαθμό από εμένα! Οπότε ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, αν δεν πάρετε το απουσιολόγιο. Η επιβράβευση είναι η χαρά που νιώθεις μέσα σου και δεν μπορεί κανείς να την αλλάξει!:D:clapup:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    5 KB · Εμφανίσεις: 443

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παρά λίγο να χάσω το απουσιολόγιο γιατί κάποιος πανέξυπνος αποφάσισε να το βάλει στα βάθη ενός μικρού ντουλαπιού κάτω από την έδρα. Την ίδια εβδομάδα το ίδιο έπαθε κι ένας απουσιολόγος σε διπλανό τμήμα. Δεν καταλαβαίνω γιατί να ευθύνεται αποκλειστικά ο μαθητής για το απουσιολόγιο,ενώ οποιοδήποτε...καλό παιδάκι θα μπουρούσε να το κρύψει, να γράψει μόνο του προσήλθε στην απουσία του,κτλ. Σχετικά με αυτά που λέγατε για το αν πέσει νερό πάνω του, στην α λυκείου έβρεχε και είχε γίνει χάλια από το νερό (άλλη ήταν απουσιολόγος τότε), αλλά δεν πρέπει να της είπαν τίποτα. Βέβαια,μια περίεργη καθηγήτρια φέτος είπε στην απουσιολόγο από το διπλανό τμήμα ότι πρέπει να γράφει πάντα με το ίδιο στυλό γιατί διαφορετικά θεωρείται παράνομο ή κάτι τέτοιο. Ποτέ δεν βγάζεις άκρη τελικά. Πιστέψτε με,δεν θέλετε να έχετε το απουσιολόγιο.

οπωςειπαν κ πιο πανω κ μενα οι απουσιολογοι πατωσαν στς πανελληνιες..
Μην βγάζεις γενικά συμπεράσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Το χω πάθει κι εγώ! ΈΛΕΟΣ με αυτά τα "πανέξυπνα" παιδάκια, που διασκεδάζουν κάνοντας σε να υποφέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά. Έχει και το απουσιολόγιο τη φάση του. Και πλάκα έχουν 392 μηνύματα ως τώρα για ένα ασήμαντο χαζό μπλοκάκι. (Χε-χε-χε).
Για το απουσιολόγιο αφιερώνω 2 παροιμίες:
Η πρώτη για όσουν κάποτε το πήραν:

και οι δεύτερη για όσους δεν κατάφεραν να το πάρουν:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George-20-

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μεγαλύτερος μπελάς δεν υπάρχει. Μακριά. Ειδικά αν το έχεις και στην κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Συμφωνώ όσο δεν πάει με όσους λένε οτι είναι μπελάς, εξάλλου νομίζω το έχω πει και εγώ σε προηγούμενο ποστ.
Τι πάει να πει "θέλω το απουσιολόγιο για επιβράβευση";:confused:
Θέλεις να:
  • φεύγεις απο παντού τελευταίος;
  • να σε σιχαίνονται οι περισσότεροι συμμαθητές σου;
  • να έχεις την ευθύνη για όλο το τμήμα;
  • να έχεις το άγχος οτι κάτι ξέχασες να συμπληρώσεις;
και άλλα πολλά, βέβαια.
Την ευτυχία δε θα σας τη φέρει ούτε το απουσιολόγιο, ούτε η σημαία, ούτε ο έπαινος. Και γενικά, μη πιστεύετε όσους λένε πως αν είσαι στο γυμνάσιο καλός θα είσαι και στο λύκειο. Γιατί και εγώ στη πρώτη γυμνασίου 18 έβγαζα και 17, στη δευτέρα 16 και τώρα πάλι 16. Αν δε προσπαθήσεις δε θα είσαι καλός ούτε στο γυμνάσιο, ούτε στο λύκειο, ούτε στη ζωή σου αύριο μεθαύριο. Ναι, ξέρω, οι βαθμοί θα σας κάνουν να νιώθετε επιτυχημένοι. Δεκτό.
Όμως, την ευτυχία δεν παίρνω όρκο οτι θα σας τη φέρουν. Αγχώνεστε για το παραμικρό, γίνεστε τελειομανείς και στο τέλος αποκτάτε τέτοια ψύχωση με τους βαθμούς που ένας αριθμός γίνεται ο κύριος στόχος σας, χάνετε φίλους, και γίνεστε σιγά-σιγά αντιπαθητικοί.
Ξέρω, το έχω διευρύνει πολύ, αλλά αυτά τα λέω επειδή είδα κάποια ποστ που μιλάνε για "επιβράβευση".
:)

Κοιτάξτε να αλλάξετε τροπάρι μερικοί που κυνηγάτε τους βαθμούς και τους έχετε βάλει κύριο μέλημα στη ζωή σας, γιατί είμαι σχεδόν σίγουρη οτι λόγω άγχους θα χάσετε πολλούς βαθμούς και λόγω αυτού του πράγματος που θα σας γίνει ψύχωση στο τέλος θα χάσετε και σημαντικά άτομα απο τη ζωή σας. Άηντε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Πραγματικά το θέμα είναι για γέλια. Αντί να σας απασχολεί, αν θα προλάβετε να χαρείτε την εφηβεία, να παίξετε όσο δεν πάει...να κάνετε πλάκες, κάθεστε και "φθείρεστε" για μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Επιτυχημένος είσαι και χωρίς να φτάσεις το μεγαλύτερο "άριστα". Προσωπικά πάντα ήμουν άριστη μαθήτρια, αλλά ποτέ δεν πήρα το απουσιολόγιο. Πάντα υπήρχε κάποιος ή κάποια που ήταν μεγαλύτερο φυτό από μένα :P Ούτε ζήλεψα ποτέ την ευθύνη, ούτε θεώρησα τον εαυτό μου αποτυχημένο επειδή δεν πήρε ένα βαθμό παραπάνω για να έχει υπ' ευθύνη του το μαγικό μπλοκάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Αχ,τι ωραία που ήταν όταν ήμουν απουσιολόγος στο γυμνάσιο και στο λύκειο (στο νησί ήταν ένα και το αυτό/ίδιο κτήριο).
Που με απειλούσαν οι συμμαθητές μου να μην βάζω απουσίες ή που έσκιζαν τις σελίδες με κίνδυνο να φάω αποβολή.

Τελειότις δεν μπορώ να πω xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πιο παλιά δε μου άρεσε η ιδέα του απουσιολόγου
Όμως
α μη τι αλλο ο θεσμός του απουσιολόγου είναι και ένα μέσο να αναδειχθεί αυτός που διάβασε περισσότερο και είναι καλύτερος μαθητής
προτείνω να μην απελπίζεσαι, με το κατάλληλο διάβασμα μπορείς να περάσεις τους συμμαθητές σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Tι κερδίζεις με το να έχεις το απουσιολόγιο?Αν το σκεφτείς στην ουσία τίποτα.
Διαβάζεις για σένα και τους μελλοντικούς στόχους σου ή για το απουσιολόγιο?
Δε λέω αν σου έρθει να το αρνηθείς αλλά όχι και να το κυνηγάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top