[31/5/2008] Λατινικά / Χημεία / ΑΕΠΠ Κατεύθυνσης / Ηλεκτρολογία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Οσο αφορά την ΑΕΠΠ, για να ξέρετε, αν βέβαια τέτοια ώρα αυτό έχει σημασία και όχι κάποιοι (όσοι δίνουν φυσικά) να ασχολούνται με την ΑΟΘ και άλλοι (που ηταν το τελευταίο τους μάθημα) να απολαμβάνουν τον καφέ τους σε κάποια καφετέρια:
Κάποιες παρατηρήσεις που ήρθαν στα ειδικά εξεταστικά (δεν ξέρω αν δόθηκαν και αλλού)

Θέμα 3ο : Οι απαντήσεις με μικρά η κεφαλαία είναι ισοδύναμες (επιτέλους, να ησυχάσουν και οι απανταχού τυπολάτρες)
οποιαδήποτε λύση με συνάρτηση και με διαδικασία είναι αποδεκτή.


Θέμα 1ο Β2 :
Είναι αποδεκτή κάθε διαφορά μεταξύ μεταγλωττιστή και διερμηνευτή που αναφέρεται στο σχολικό βιβλίο.

Θέμα 1ο Γ2 :
Η απάντηση:
Περίπτωση Χ=0
Γράψε "Μηδέν"
Περίπτωση Χ=1 ή Χ=2 ή Χ=3
προφανώς είναι εσφαλμένη.
Αποδεκτή είναι ΜΟΝΟ η λύση που περιέχει τιμές των μεταβλητών με βάση το σχολικό βιβλίο.


Εγκυρη Πληροφορία από 'Το στέκι των πληροφορικών' :no1:

Εμάς μας ήρθε διευκρίνηση στο τέταρτο θέμα, ερώτημα ε: Θεωρήστε ότι δεν υπάρχει περίπτωση ισοβαθμίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Οι παρατηρησεις στα ειδικά αφορούν τους βαθμολογητές και όχι τους εξεταζόμενους. Οι ίδιες παρατηρήσεις θα δοθούν και στα βαθμολογικά όταν ξεκινήσει η διαδικασία της βαθμολόγησης των γραπτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

james dean

Νεοφερμένος

Ο james dean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!Εγω χημεια εδινα κι ευτωχως δεν εκανα τα συνηθισμενα ηλιθια λαθη οποτε περιμενω 100. με λιγη τυχη στα μη στανταρ μαθηματα περναω εκει που θελω. Παντως εχω να πω οτι και να μην περασουμε στην πρωτη επιλογη μας σκοπος ειναι να τα βγαλουμε περα στις συνθηκες της ζωης(και που ξερετε ισως τα πραγματα ερθον καλυτερα εκει που θα βρεθουμε τελικα). Δεν θελω να φανω απεσιοδοξος απλα λεω οτι υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα στη ζωη... Παντως ελπιζω να περασουμε ολοι εκει που θελουμε κι αυτη η ιστορια να εχει οσο το δυνατον αισιοτερο τελος.Καλη επιτυχια σε ολους και καλες διακοπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

Αυτό εγώ το θεωρούσα sos πάντως.. Τους είχα κόψει ότι θα το ηλιθιώνανε το θεωρητικό κομμάτι.. :emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Στην αναπτυξη εφαρμογων στο πρωτο θεμα με τη δομη επιλεξε το εκανα καπως ετσι:
ΕΠΙΛΕΞΕ Χ
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ1 Χ=Ο
εντολες
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ2 Χ=1 Ή Χ=3 Ή Χ=5
εντολες
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ3 Χ=2 Ή Χ=4
εντολες
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ_ΑΛΛΙΩς
εντολες
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΙΛΟΓΩΝ

Οπως καταλαβατε δεν την ειχα και πολυ σε εκτιμηση την επιλεξε:xixi:
Ποσο λετε να μου κοψουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Well, στάνταρ δεν θα το χάσεις όλο. Άντε να πάρεις 1-2 μόρια για τον κόπο σου. :P
Πόσο έπιανε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ελα ρε συ δεν ειναι και τοσο τραγικο!!!
Επιανε 6/100....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,851 μηνύματα.
Εγώ έγραψα:

ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Χ=0
ΕΠΕΛΕΞΕ "μηδέν"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (Χ=1) 'Η (Χ=3) Ή (Χ=5)
ΕΠΕΛΕΞΕ "περιττός αριθμός"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (Χ=2) 'Η (Χ=4)
ΕΠΕΛΕΞΕ "άρτιος αριθμός"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (Χ <> 0) 'Η (Χ <> 1) 'Η (Χ <> 2) 'Η (Χ <> 3) 'Η (Χ <> 4) 'Η (Χ <> 5)
ΕΠΕΛΕΞΕ "έδωσες λάθος αριθμό"

Ξέρω, άκυρο, αλλά εκείνη την ώρα την επινόησα. :D
Λέτε να μου δώσουν τίποτα από τις 6 μονάδες; :hmm:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλα τωρα σασ εβαλαν τετοιο πραγμα?? Αν ειναι δυνατον...Υπηρχε καποιο ορθογραφικο(λαθος τονος?) μηπως στο ονομα του τυπου και γιαυτο ηταν λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ο Orlando ίσως τσιμπήσει κάνα μόριο επειδή είναι πιο κοντά στην Δομή Επίλεξε..
Αυτό το κομμάτι που έβαλες Πέτρο δεν ξέρω αν θα πάρει κάτι.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ΕΠΙΛΕΞΕ χ
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 0
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΜΗΔΕΝ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 1 Ή 3 Ή 5
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΠΕΡΙΤΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 2 Ή 4
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΑΡΤΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΙΩΣ
ΕΜΦΑΝΙΣΕ ¨ΕΔΩΣΕΣ ΛΑΘΟΣ ΑΡΙΘΜΟ"
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΙΛΟΓΩΝ

εγώ έγραψα αυτο θα μου κοψουν αρκετα???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ΕΠΙΛΕΞΕ χ
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 0
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΜΗΔΕΝ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 1 Ή 3 Ή 5
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΠΕΡΙΤΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 2 Ή 4
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΑΡΤΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΙΩΣ
ΕΜΦΑΝΙΣΕ ¨ΕΔΩΣΕΣ ΛΑΘΟΣ ΑΡΙΘΜΟ"
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΙΛΟΓΩΝ

εγώ έγραψα αυτο θα μου κοψουν αρκετα???:(
ΚΑΙ γω αυτο ακριβως εγραψα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ΕΠΙΛΕΞΕ χ
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 0
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΜΗΔΕΝ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 1 Ή 3 Ή 5
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΠΕΡΙΤΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 2 Ή 4
ΕΜΦΑΝΙΣΕ "ΑΡΤΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ"
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΙΩΣ
ΕΜΦΑΝΙΣΕ ¨ΕΔΩΣΕΣ ΛΑΘΟΣ ΑΡΙΘΜΟ"
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΙΛΟΓΩΝ

εγώ έγραψα αυτο θα μου κοψουν αρκετα???:(
Κανά δυο μονάδες υποθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Κανά δυο μονάδες υποθέτω.
μόνο?ας πει και κάποιος άλλος!Γιωργο(mod..) θέλω να μου πεις εσύ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Στην αναπτυξη εφαρμογων στο πρωτο θεμα με τη δομη επιλεξε το εκανα καπως ετσι:
ΕΠΙΛΕΞΕ Χ
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ1 Χ=Ο
εντολες
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ2 Χ=1 Ή Χ=3 Ή Χ=5
εντολες
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ3 Χ=2 Ή Χ=4
εντολες
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ_ΑΛΛΙΩς
εντολες
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΙΛΟΓΩΝ

Οπως καταλαβατε δεν την ειχα και πολυ σε εκτιμηση την επιλεξε:xixi:
Ποσο λετε να μου κοψουν??

Kαι εγώ αυτό έγραψα και απογοητεύθηκα όταν είδα τις απαντήσεις.... Η πλάκα είναι ότι ο καθηγητής μου είπε ότι ίσως το θεωρήσουν σωστό (:!:). Στην χειρότερη περίπτωση πάντως ίσως νόμιζω γύρω στα 2 μόρια θα πάρουμε, όπως είπε και ο AnaCroN. Βέβαια εγώ δεν έγραψα ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ1 , ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ2 κλπ.. αλλά σκέτο ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
1 μόριο επειδή γνωρίζατε την Περίπτωση Αλλιώς και άλλο 1 επειδή αν εξαιρέσουμε το οτι δεν βάλατε λίστα τιμών (1,2,3,4) η δομή είναι σωστή. Θα ήταν άδικο να βαθμολογηθείτε το ίδιο με κάποιον που δεν έγραψε τίποτα. Έτσι πιστεύω δηλαδή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Mια ερώτηση. Στο βιβλίο σελ 172, αναφέρει για την σύνταξη της ΕΠΙΛΕΞΕ.
ΕΠΙΛΕΞΕ έκφραση
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ λιστα_τιμών_1
κλπ....

Δηλαδή μετα την ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ μπαίνουν μόνο τιμες. Παρ'όλα αυτά, στην σελ 37, σε ένα παράδειγμα γράφει: ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ <0 (δηλαδή χρησιμοποιεί μια συνθήκη και δεν αναφέρει μόνο τιμές). Επομένως με την λογική αυτή το : ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ χ=0 γιατί να θεωρηθεί λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Γιατί βάζεις το x



Αν και αυτά είναι χαζομαρούλες για να κόβουμε βαθμούς και να λέμε ότι βάλαμε θέματα. Ασχετήλες οι της επιτροπής ! Παίζει να μη ξέρουν τι είναι IP.



Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Αν έχετε βάλει "Ή" αντί για κόμμα στα περισσότερα βαθμολογικά κέντρα κόβουν 2 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top