[31/5/2008] Λατινικά / Χημεία / ΑΕΠΠ Κατεύθυνσης / Ηλεκτρολογία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ημερες: Ακέραιες
Ευρώ: Ακέραια

Ακέραιος επί ακέραιο = ακέραιος.

Τώρα θα μου πεις ότι οι ακέραιοι είναι υποσύνολο του R...

Κανονικά όταν κάτι είναι ακέραιο δεν πρέπει να δηλώνεται ως πραγματικό.
Παρόλαυτα μπορεί να μη σου κόψουν και τίποτα. Με μια σωστή βαθμολόγηση πάντως 1 μόριο τουλάχιστον χάνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι George, δεν ζήταγε να κάνουμε πίνακα τιμών όπως άλλες φορές. :iagree:
Οκ, μη βαράτε, δεν πρόσεξα σε τόσο μεγάλο βαθμό τις εκφωνήσεις! :P
Και στις καλύτερες οικογένειες συμβαίνει αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Έγραψες....:lol::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
γιατι ειναι ακεραιες, πολλαπλασιαζεις δυο ακεραιους αριθμους παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας παιδια:bye: Νομίζω οτι οι περισσότεροι τελειώσαμε ευχαριστημένοι!!Εύκολα και σήμερα τα θεματα δεν μπορω να πω.!Πάντως οτι και να ήταν τελείωσε και τώρα μπορούμε να κανονίζουμε για τις καλοκαιρινές μας διακοπές!!Αντε καλα αποτελέσματα σε ολους!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Οι δύο εντολές που σου υπογράμμισα είναι.... περιττές. Δες λίγο, χρησιμοποιείται πουθενά το j εκεί μέσα; Είναι εντελώς περιττή η επανάληψη. Κατά τα άλλα μου φαίνεται σωστό, αν και εγώ θα έκοβα 1 μόριο γι' αυτό.


Επίσης... η εκφώνηση αναφέρει ρητά ότι "Ο πίνακας αυτός πρέπει προηγουμένως να έχει μηδενιστεί", που σημαίνει ξεχωριστή επανάληψη πιο πριν για μηδενισμό του πίνακα.
Εγώ θα 'κοβα άλλα 1-2 μόρια γι' αυτό.

Αλλά το υπόλοιπο μια χαρά δουλεύει. Εγώ θα 'δινα 4-5/6 μόρια. :)

ευχαριστώ πολύ! οντως η 2η επαναληψη ειναι λαθος...σε ευχαριστω...:xixi::xixi:

αααα τον μηδενισα πριν τον πινακα,...μην ανησυχεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Τώρα θα μου πεις ότι οι ακέραιοι είναι υποσύνολο του R...

Κανονικά όταν κάτι είναι ακέραιο δεν πρέπει να δηλώνεται ως πραγματικό.
Παρόλαυτα μπορεί να μη σου κόψουν και τίποτα. Με μια σωστή βαθμολόγηση πάντως 1 μόριο τουλάχιστον χάνεται
Οι ακεραιοι ειναι υποσυνολο του R αλλα ειναι λαθος να δηλωνονται ως πραγματικες οι ακεραιες μεταβλητες, γιατι αν π.χ. εχουμε μια μεταβλητη Α η οποια πρεπει να δηλωθει ακεραια(π.χ. αριθμος ημερων),σε περιπτωση που δηλωσουμε την Α πραγματικη και παρακατω υπαρχει εντολη ΔΙΑΒΑΣΕ Α τοτε η Α μπορει να παρει πραγματικη τιμη(π.χ. 1.2);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
κι εγώ ακέραια την έβαλα γιατι σκέφτηκα ακριβώς τα ίδια με σας...όμως σε κατι λύσεις ενός φροντιστηρίου στο tv100 τη δήλωναν πραγματική.....Τι ναπω???Ο Θεος και η ψυχή τους......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
πάντως εγώ στο Σ-Λ στο 2ο ενω αρχικά το έβαλα λάθος τελικά το έβαλα σωστό και του είπα οτι η λίστα παραμέτρων πρέπει να υπάρχει απλά δεν χρειάζεται να υπάρχει κάποια παράμετρος μέσα. (ε ρε κάτι εμπνεύσεις...)

απο ασκήσεις που έχω λύση είναι του στυλ : Διαδικασία διαδ1()

αλλά δεν ήξερα αν πιάνετε αυτό ως λίστα παραμέτρων... εγώ θεώρησα οτι πιάνεται και είναι απλά κενό.
κολοβιβλίο :p

εν τω μεταξύ το διάγραμμα ροής στο πρόγραμμα... καλή φάση ακόμα και σε αυτό πρέπει να κάνουν τη μλκία τους δεν μπορούσαν να δώσουν αλγόριθμο ας πούμε...

επίσης άλλο σπαστικό δεν διευκρίνιζαν τι παίζει με κεφαλαία μικρά και εγώ ***** να γράψω κεφαλαία στο θέμα 3ο, ένα γράμμα το λεπτό έγραφα, δεν έχω συνηθίσει καθόλου τα κεφαλαία σαν spammer ένιωθα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
κι εγώ ακέραια την έβαλα γιατι σκέφτηκα ακριβώς τα ίδια με σας...όμως σε κατι λύσεις ενός φροντιστηρίου στο tv100 τη δήλωναν πραγματική.....Τι ναπω???Ο Θεος και η ψυχή τους......
Κι εγω ειδα κατι κουλα σε λυσεις φροντιστηριων...Το 4ο θεμα το εκαναν προγραμμα ενω ζητουσε αλγοριθμο:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Κι εγω ειδα κατι κουλα σε λυσεις φροντιστηριων...Το 4ο θεμα το εκαναν προγραμμα ενω ζητουσε αλγοριθμο:lol:
γτ γελάς έτσι??κι εγω πρόγραμμα έκανα..............:mad:
νομιζω ομως ότι τα παιδια εγραψαν πιο πανω ότι και να γράψαμε πρόγραμμα δε πειράζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δν ξερω.....Αφου ζηταγε αλγοριθμο λογικα ηθελε αλγοριθμο...Απλα φαινεται λιγο ακυρο να ζηταει αλγοριθμο και να κανεις προγραμμα....................................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavros4u

Νεοφερμένος

Ο Stavros4u αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
O Αλγόριθμος συμπεριλαμβάνει και το πρόγραμμα απο οτι διαβασα πιο πισω.Χωρις να ξέρω βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teko

Νεοφερμένος

Η Teko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οσο αφορά την ΑΕΠΠ, για να ξέρετε, αν βέβαια τέτοια ώρα αυτό έχει σημασία και όχι κάποιοι (όσοι δίνουν φυσικά) να ασχολούνται με την ΑΟΘ και άλλοι (που ηταν το τελευταίο τους μάθημα) να απολαμβάνουν τον καφέ τους σε κάποια καφετέρια:
Κάποιες παρατηρήσεις που ήρθαν στα ειδικά εξεταστικά (δεν ξέρω αν δόθηκαν και αλλού)

Θέμα 3ο : Οι απαντήσεις με μικρά η κεφαλαία είναι ισοδύναμες (επιτέλους, να ησυχάσουν και οι απανταχού τυπολάτρες)
οποιαδήποτε λύση με συνάρτηση και με διαδικασία είναι αποδεκτή.


Θέμα 1ο Β2 :
Είναι αποδεκτή κάθε διαφορά μεταξύ μεταγλωττιστή και διερμηνευτή που αναφέρεται στο σχολικό βιβλίο.

Θέμα 1ο Γ2 :
Η απάντηση:
Περίπτωση Χ=0
Γράψε "Μηδέν"
Περίπτωση Χ=1 ή Χ=2 ή Χ=3
προφανώς είναι εσφαλμένη.
Αποδεκτή είναι ΜΟΝΟ η λύση που περιέχει τιμές των μεταβλητών με βάση το σχολικό βιβλίο.


Εγκυρη Πληροφορία από 'Το στέκι των πληροφορικών' :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,035 μηνύματα.
Οκ, μη βαράτε, δεν πρόσεξα σε τόσο μεγάλο βαθμό τις εκφωνήσεις! :P
Και στις καλύτερες οικογένειες συμβαίνει αυτό. :P
Μας κοψοχώλιασες (πώς γράφεται; ) όμως. Ακούς εκεί 3 μονάδες στις 12. :mad: :P


Να ρωτήσω και κάτι άλλο...
Στο θέμα 4δ (υπολογισμός του ΒΑΘ ), έκανα κάτι τέτοιο:
ΓΙΑ Ι ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 16
ΒΑΘ_ΝΙΚ <-- ΠΛ[Ι,1] * 3
ΒΑΘ_ΙΣ <-- ΠΛ[Ι,2] * 1
ΒΑΘ[Ι] <-- ΒΑΘ_ΝΙΚ + ΒΑΘ_ΙΣ
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ

Δλδ δεν έδωσα αρχικές τιμές (πχ 0) προηγουμένως στα ΒΑΘ_ΝΙΚ και ΒΑΘ_ΙΣ. Πειράζει;
Άλλωστε δεν πρόκειται για μετρητή/άθροισμα που στην πράξη πρέπει να χρησιμοποιήσει "τον εαυτό του" για το αποτέλεσμα (πχ Σ <-- Σ + 10 ή Π <-- Π+1 )...


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγω παντως με ολα αυτα που ακουσα σημερα και διαβαζω εδω για τα θεματα σας στο ΑΕΠΠ ενα καταλαβα....μετα απο ολοκληρο χρονο δικαιωθηκα που καθησα στην θετικη .. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μας κοψοχώλιασες (πώς γράφεται; ) όμως. Ακούς εκεί 3 μονάδες στις 12. :mad: :P


Να ρωτήσω και κάτι άλλο...
Στο θέμα 4δ (υπολογισμός του ΒΑΘ ), έκανα κάτι τέτοιο:


Δλδ δεν έδωσα αρχικές τιμές (πχ 0) προηγουμένως στα ΒΑΘ_ΝΙΚ και ΒΑΘ_ΙΣ. Πειράζει;
Άλλωστε δεν πρόκειται για μετρητή/άθροισμα που στην πράξη πρέπει να χρησιμοποιήσει "τον εαυτό του" για το αποτέλεσμα (πχ Σ <-- Σ + 10 ή Π <-- Π+1 )...


-petros


Σωστό είναι. Εγω εκανα για μαγκια και + 0*ΠΛ[i,3] :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δύσκολη η θεωρία... Παρ'oλα αυτά, το ότι δεν ήμουνα ο μόνος που μπέρδεψε το θέμα με τα είδη των αλγορίθμων(:'(), με παρηγορεί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Για όσους στεναχωριούνται επειδή δεν γράψαν όσο θα ήθελαν στις πανελλήνιες:

βάστα το νου.. να μη γκρινιάξει του καιρού.. που φκιασε με τον πόνο κλίκα και τσιγγουνεύεται στη γλύκα
. Δεν χάλασε και ο κοσμος. Άλλωστε ο χαμένος τα παίρνει όλα


Υπάρχουν άλλα πολύ σοβαρά προβλήματα σε αυτή τη ζωή , οι πανελλήνιες δεν ειναι τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top