[31/5/2008] Λατινικά / Χημεία / ΑΕΠΠ Κατεύθυνσης / Ηλεκτρολογία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Απο την αρχη της χρονιας , ηξερα οτι θα την πατησω στις πραξεις. Κ ετσι εγινε. 4/6 μαθηματα λαθη στις πραξεις. Σημερα, (χημεια εδινα), ολα καλα μεχρι και το 3ο. Μετα αρχισα τις ηλιθιοτητες. 1600 *10^-3=0.16. Ειχα κανει α και β , και μου βγαιναν χαλια νουμερα. Οποτε, μου πηρε περιπου 1 ωρα να βρω το λαθος, τα ξαναγραψα απο την αρχη, και, στο γ αντι να βαλω 0,2 μολ εβαλα 0,02. Οποτε μου βγηκαν ολα λαθος. Μου περισσεψε αντι για ΗΑ , ΝΑΟΗ, αρα.. Παει το 100.. :'( Θα μου βαλουν τιποτα η θα μου αφαιρεσουν και τις 8?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εντωμεταξυ, ειχα βρει το σωστο νουμερο, και επειδη δεν μου αρεσε, εψαχνα να βρω το λαθος. Τελικα ειχα κανει 2 λαθη σε πραξεις, που ειχαν ως αποτελεσμα ομως να βρισκω σωστο νουμερο. Ε, εγω ανακαλυψα το ενα και να το αποτελεσμα.. :'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Απο την αρχη της χρονιας , ηξερα οτι θα την πατησω στις πραξεις. Κ ετσι εγινε. 4/6 μαθηματα λαθη στις πραξεις. Σημερα, (χημεια εδινα), ολα καλα μεχρι και το 3ο. Μετα αρχισα τις ηλιθιοτητες. 1600 *10^-3=0.16. Ειχα κανει α και β , και μου βγαιναν χαλια νουμερα. Οποτε, μου πηρε περιπου 1 ωρα να βρω το λαθος, τα ξαναγραψα απο την αρχη, και, στο γ αντι να βαλω 0,2 μολ εβαλα 0,02. Οποτε μου βγηκαν ολα λαθος. Μου περισσεψε αντι για ΗΑ , ΝΑΟΗ, αρα.. Παει το 100.. :'( Θα μου βαλουν τιποτα η θα μου αφαιρεσουν και τις 8?

Νομιζω πως εφ'οσον αλλαξε η δομη της ασκησης(αφου περισσεψε το NaOH) μαλλον θα σου κοψουν αρκετα(και οχι μονο οσο θα στοιχιζε ενα απλο αριθμητικο λαθος):(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τους Θετικούς από την παρέα(γιατί παρόλο που είμαι β λυκείου,το μεγαλύτερο κομμάτι της ύλης της γ λυκείου στη χημεία το έχω βγάλει!)στο θέμα με το διάγραμμα και τις αντιδράσεις,και συγκεκριμένα στο Ε(εκεί που στο προπένιο προσθέτεις HCl) κανονικά δεν προκύπτουν 2 προιόντα(ένα κύριο και ένα δευτερεύον)?έπρεπε και τα δύο να γραφούν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-sTeV@-

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
  1. Σόρρυ, αλλά φυσικά και θα σου κόψουν. Από τις 12 μονάδες, εγώ θα σου 'δινα.... τα τρία. :P (3/12)
    Η ουσία είναι να δείξεις και πώς πάνε οι μεταβλητές.
Συγνώμη φίλε αλλά η εκφώνηση έγραφε απλώς να γράψουμε τις τιμές.1,2,8 απλά.Το πως το βρήκαμε είναι δικό μας θέμα,ο πίνακας τιμών δεν είναι υποχρεωτικός.Αν τον πιάσει τόση καούρα τον διορθωτή για τον πίνακα,τον έχω στο πρόχειρο(για να δει (ας πούμε) ότι δεν μου το σφύριξε κάποιος).Πιστεύω η εκφώνηση ήταν αρκετά σαφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τους Θετικούς από την παρέα(γιατί παρόλο που είμαι β λυκείου,το μεγαλύτερο κομμάτι της ύλης της γ λυκείου στη χημεία το έχω βγάλει!)στο θέμα με το διάγραμμα και τις αντιδράσεις,και συγκεκριμένα στο Ε(εκεί που στο προπένιο προσθέτεις HCl) κανονικά δεν προκύπτουν 2 προιόντα(ένα κύριο και ένα δευτερεύον)?έπρεπε και τα δύο να γραφούν?

Οχι, μονο το κυριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Στο 3ο θέμα, εγώ δεν χρησιμοποίησα 2 μετρητές για τα οικολογικά και τα συμβατικά αυτοκίνητα, αλλά μόνο 1 για τα οικολογικά και μετά για να βρω τα συμβατικά το αφαίρεσα από το 30. Σωστό δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
κ εγώ συμφωνώ,δεν έπρεπε να γράψουμε κ τον πίνακα τιμών μόνο τις τιμές που παίρνει.πειράζει που στο διάγραμμα ροής όταν έφευγα από όσο αντί για αληθές κ ψευδές έβαζα ναι ή όχι.γιατί πάντα έτσι το κάναμε κ συνηθισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-sTeV@-

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λογικά σωστό.Από τη στιγμή που και από την εκφώνηση του προγράμματος ο υποτιθέμενος χρήστης περιορίζεται στο να δώσει μόνο δύο τιμές και υποτίθεται ότι όλες οι τιμές είναι μόνο ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ και ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ.Αν σου κόψει τι να σου κόψει?Αν τα λέω λάθος άντε 1 μόριο,γιατί παραπάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,035 μηνύματα.
Σόρρυ, αλλά φυσικά και θα σου κόψουν. Από τις 12 μονάδες, εγώ θα σου 'δινα.... τα τρία. :P (3/12)
Η ουσία είναι να δείξεις και πώς πάνε οι μεταβλητές.
Συγνώμη φίλε αλλά η εκφώνηση έγραφε απλώς να γράψουμε τις τιμές.1,2,8 απλά.Το πως το βρήκαμε είναι δικό μας θέμα,ο πίνακας τιμών δεν είναι υποχρεωτικός.Αν τον πιάσει τόση καούρα τον διορθωτή για τον πίνακα,τον έχω στο πρόχειρο(για να δει (ας πούμε) ότι δεν μου το σφύριξε κάποιος).Πιστεύω η εκφώνηση ήταν αρκετά σαφής.
Ναι George, δεν ζήταγε να κάνουμε πίνακα τιμών όπως άλλες φορές. :iagree:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis00

Νεοφερμένος

Ο thanasis00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
και εγω εγραψα κατευθιαν τις τιμες για το pow (1,2,8)...παντως,αρκετα ευκολα τα θεματα... πολυ καλα τα πηγα... τωρα αρχιζει το ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!! (εξαιρουνται μερικες μερες για τα ενδοσχολικα :Ρ:Ρ:Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-sTeV@-

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και το ΑΟΘ φυσικά-φυσικά που εγώ δίνω.Αλλά ένταξει,μπορεί να μου σώσει και τη ζωή:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Γι αυτούς που στο θέμα 2 έγραψαν μόνο 1,2,8 χωρίς πίνακα: Κι εμάς ο καθηγητής μας έχει πει πως σε τέτοιες περιπτώσεις αρκεί να γράψουμε τις τιμές. Παρ' όλα αυτά μας είχε πει να κάνουμε ΠΑΝΤΑ πίνακα, όχι τόσο ώστε να είμαστε καλυμμένοι όταν πέσουμε σε μ@λ@κ@ βαθμολογητή αλλά κυρίως για να φαίνεται η σκέψη μας ώστε όταν κάνουμε λάθος να πάρουμε μερικά μόρια. Άλλο να έχεις πίνακα και να κάνεις λαθάκι σε μια επανάληψη π.χ. και άλλο να γράψεις 422, 455, 890 αντι για 2,4,8 χωρίς πίνακα. Απ' ότι μας έχει πει πάντως δε θα χάσεις μόρια αν το έχεις σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Δύσκολα κάποιος έπαιρνε όλα τα μόρια στο 1ο θέμα.. αναφέρομαι στην ΑΕΠΠ.
Πέρα απο αυτό δε νομίζω ότι είχε κάποια ιδιαίτερη δυσκολία το υπολοιπο διαγώνισμα.

Ένα λάθος που πιθανώς έκαναν αρκετοί είναι να βάλουν τις χρεώσεις σαν πραγματικές μεταβλητές.. και πάλι μικρό το κακο βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λέει "προηγουμένως" και για μένα αυτό μεταφράζεται "ξεχωριστά". Αλλά οκ, άντε ένα μόριο να φύγει. :)
Ενα έχω να πω....ΜΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕΕΕ!!!!!

Επίσης πολλα παιδια έχασαν το θέμα με τις μεθόδουσ/τεχνικές...Για την ακρίβεια μόνο εγώ και η κολλητή μου το γράψαμε από 50 παιδιά τεχνολογικήσ(μπορεί και παραπάνω...)
εχασα όμως το 2ο απ'το σωστο λαθος και 2 απο εκείνη την μ.....ια με τα α,β....
κατα τ'αλλα ολα οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makbut

Νεοφερμένος

Ο makbut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εύκολα τα θέματα
το μοναδικό μου λάθος είναι που στο 3ο θέμα την χρέωση την θεώρησα πραγματική και όχι ακέραια ..
και στις διαφορές διερμηνεύτη μεταγλωτιστή έχω χάσει κανα δύο μόρια :P
____________
έχω και μία απορία.
Ποιοι δίνουν ηλεκτρολογία. Στο σχολείο μου δεν έδινε κανενας....
Γενικά ο 2ος κύκλος αυτός της τεχνολογικής είναι για τα γενικά λύκεια ή μηπως για τεχνικα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
νομιζω γενικα για τα γενικα λυκεια, και στο δικο μου σχολειο δεν υπαρχει αυτος ο κυκλος. Απο οτι εχω καταλαβει οι περισσοτεροι χασαμε μορια στο πρωτο και δευτερο θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ειμαι ΒΛΑΚΑΣ...ΣΤη χημεια εχασα ενα πολλαπλης επιλογης ολα τα αλλα σωστα αλλα πρεπει να ειμαι πολυ βοδι ομως...Κατα τα αλλα τα θεματα ευκολουτσικα ητανε...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τους Θετικούς από την παρέα(γιατί παρόλο που είμαι β λυκείου,το μεγαλύτερο κομμάτι της ύλης της γ λυκείου στη χημεία το έχω βγάλει!)στο θέμα με το διάγραμμα και τις αντιδράσεις,και συγκεκριμένα στο Ε(εκεί που στο προπένιο προσθέτεις HCl) κανονικά δεν προκύπτουν 2 προιόντα(ένα κύριο και ένα δευτερεύον)?έπρεπε και τα δύο να γραφούν?

Ρε συ παλικαρι μου....Εισαι δευτερα και ασχολεισαι με την χημεια????? Το πιο ευκολο μαθημα της τριτης ειναι ...Αν το σκαλιζεις απο τωρα μονο να σε αγχωσει θα καταφεριες..Ασε που ειναι και τραγικα βαρετη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smiley

Νεοφερμένος

Ο smiley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ένα λάθος που πιθανώς έκαναν αρκετοί είναι να βάλουν τις χρεώσεις σαν πραγματικές μεταβλητές.. και πάλι μικρό το κακο βέβαια..

Γαιτι είναι λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top