Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Σαφώς για το ΤΕΙ
Δεν τίθεται κανένα δίλημμα σε καμία περίπτωση.
Η προσωπική μου συμβουλή ειναι να πάρεις μερικά βοηθήματα και να διαβάζεις από εκεί.
Τα σσχολικά βιβλία είναι για τα μπάζα, για αυτό είναι και δωρεάν άλλωστε :P
Τα βοηθήματα αρκούν, υπάρχουν πολλά αξιόλογα. Αυτά κάνουν την διαφορά όχι οι καλοπληρωμένοι δάσκαλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dean32

Νεοφερμένος

Ο dean32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
https://www. edu 4u .gr/Comments.aspx?qId=82824

Αποκλειστικό: Καθηγητές με καταθέσεις-«μαμούθ» από παράνομα ιδιαίτερα μαθήματα στη Δυτική Ελλάδα!
Τσεπώνουν» τουλάχιστον 5.000 ευρώ μηνιαίως – Βρέθηκε εκπαιδευτικός με καταθέσεις 1,2 εκατ. ευρώ και μεζονέτα – Εντατικές έρευνες από το ΣΔΟΕ

https://www.inewsgr.com/180/apokleis...oma-idiaitera-mathimata-sti-dytiki-ellada.htm

Περί της ακμής και της …παρακμής των ιδιαίτερων φροντιστηρίων

https://anthologio.wordpress.com/2016/01/05/ί-ή-ή-de/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Troublemaker

Νεοφερμένος

Ο Troublemaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σαφώς για το ΤΕΙ
Δεν τίθεται κανένα δίλημμα σε καμία περίπτωση.
Η προσωπική μου συμβουλή ειναι να πάρεις μερικά βοηθήματα και να διαβάζεις από εκεί.
Τα σσχολικά βιβλία είναι για τα μπάζα, για αυτό είναι και δωρεάν άλλωστε :P
Τα βοηθήματα αρκούν, υπάρχουν πολλά αξιόλογα. Αυτά κάνουν την διαφορά όχι οι καλοπληρωμένοι δάσκαλοι.

θα μπορουσες παρακαλω να μου προτεινεις τι βιβλια να αγορασω;; η σε ποιους εκδοτικους οικους να κινηθω;;

επισης,υπαρχουν βοηθηματα ειδικα για την γλωσσα python και για τα δικτυα που κανουμε στην 3η και που εξεταζομαστε στις εξετασεις,η γενικα και αοριστα να παρω ενα βοηθημα για python και δικτυα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dean32

Νεοφερμένος

Ο dean32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Πάρε σημειώσεις από "καλά" φροντιστήρια, έχουν SOS από διαρροές που δεν πιάνουν το 30% της ύλης των πανελληνίων... ή σημειώσεις από ιδιαίτερα με πολλές λεπτομέρειες κτλ

Να υπολογίζεις ότι για κάθε ώρα διαβάσματος με τον καθηγητή (ιδιαίτερα) θέλεις 3 μόνος σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πάρε σημειώσεις από "καλά" φροντιστήρια, έχουν SOS από διαρροές ......
Καλό θα ήταν να μην αναπαράγουμε κάποιους ανόητους μύθους, τους οποίους διαδίδουν κάποια φροντιστήρια για να προσελκύσουν πελάτες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Όπως λέγανε μερικοί καθηγητές φροντιστηρίων ότι έχουν φίλους εδώ και εκεί και ξέρουν -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dean32

Νεοφερμένος

Ο dean32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να μην αναπαράγουμε κάποιους ανόητους μύθους, τους οποίους διαδίδουν κάποια φροντιστήρια για να προσελκύσουν πελάτες.


Καλά ότι πεις.

Troublemaker συνήθως στην είσοδο τους τα φροντιστήρια βάζουν τις βαθμολογίες των μαθητών τους της προηγούμενης χρονιάς, βρες το κατάλληλο φροντιστήριο και πάρε τις σημειώσεις τους από το βιβλιοπωλείο που συνεργάζονται.
Βέβαια τα super sos θα τα πούνε στο τέλος της χρονιάς οπότε κράτα και επαφές με κανένα παιδί από εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troublemaker

Νεοφερμένος

Ο Troublemaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλά ότι πεις.

Troublemaker συνήθως στην είσοδο τους τα φροντιστήρια βάζουν τις βαθμολογίες των μαθητών τους της προηγούμενης χρονιάς, βρες το κατάλληλο φροντιστήριο και πάρε τις σημειώσεις τους από το βιβλιοπωλείο που συνεργάζονται.
Βέβαια τα super sos θα τα πούνε στο τέλος της χρονιάς οπότε κράτα και επαφές με κανένα παιδί από εκεί...

δηλαδή θα πάω και θα τους πω τι; με ποιο βιβλιοπωλειο συνεργαζεστε;; ξερω οτι ρωταω βλακειες αλλα απο φροντιστηρια δεν εχω ιδεα!

δεν ξερω κανενα παιδι που να κανει φροντιστηριο,ουτε ιδιαιτερα στα επαλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dean32

Νεοφερμένος

Ο dean32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Πας εκεί και ρωτάς 1) έχετε τμηματα για επαλ; 2) πόσο κοστίζουν τα μαθήματα; 3) να αγοράσω κάποιο βοηθημα ή έχετε σημειώσεις του φροντιστηρίου; 4) Από που τις παίρνω; 5) Πόσο κάνουν; ΟΚ ευχαριστώ θα το σκεφτώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Σε όσα φροντιστήρια έχω παει δεν συνεργάζονταν με κάποιο βιβλιοπωλείο, μονοι τους τυπωναν τις σημειώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ksanapali

Νεοφερμένος

Ο ksanapali αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω άμα έχει κάποιο υλικό από ιντερνετ(βίντεο, ασκήσεις, συμβουλές κτλπ) για τα μαθήματα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, ΑΟΘ, ΑΕΠΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω άμα έχει κάποιο υλικό από ιντερνετ(βίντεο, ασκήσεις, συμβουλές κτλπ) για τα μαθήματα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, ΑΟΘ, ΑΕΠΠ.
https://www.study4exams.gr/math_k/ για τα μαθηματικα.. Ειναι του υπουργειου οποτε ειναι εγκυρα και καθολου απιθανο να δεις κατι απο αυτα στις πανελληνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary theo

Νεοφερμένος

Η mary theo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
Ειμαι 44 ετων.
αποφοίτησα απο το γεν. Λύκειο το 1989. Έδωσα εξετάσεις , δε τα πήγα πολύ καλά, ξεκίνησα να δουλεύω, παντρεύτηκα σχετικά νωρίς. Τώρα έχω δυο μεγάλα κορίτσια που σπουδάζουν στο Ε.Μ.Π. και πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να οκανοποιησω θο απωθημένο μου , να περάσω στη σχολή Μαθηματικών. Πιστεύετε ότι θα τα καταφέρω χωρίς φροντιστήριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αν μετα απο 25 χρονια σου ηρθε να "ικανοποιησεις το απωθημενο σου" τοτε καλυτερα να συνεχισεις με το απωθημενο σου.

Εχεις οικογενεια, παιδια και δουλεια. Το να κανεις μια τετοια κινηση τωρα πιθανοτατα θα προκαλεσει προβληματα στα υπολοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν μετα απο 25 χρονια σου ηρθε να "ικανοποιησεις το απωθημενο σου" τοτε καλυτερα να συνεχισεις με το απωθημενο σου.

Εχεις οικογενεια, παιδια και δουλεια. Το να κανεις μια τετοια κινηση τωρα πιθανοτατα θα προκαλεσει προβληματα στα υπολοιπα.

Καλά, μας δουλεύεις τώρα;
Τι απόψεις είναι αυτές;

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ.

Κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Και πόσο μάλλον τώρα που είναι πιο ώριμη από ποτέ, ξέρει τι θέλει και έχει δρομολογημένη τη ζωή των παιδιών της.

Καλησπέρα,
Ειμαι 44 ετων.
αποφοίτησα απο το γεν. Λύκειο το 1989. Έδωσα εξετάσεις , δε τα πήγα πολύ καλά, ξεκίνησα να δουλεύω, παντρεύτηκα σχετικά νωρίς. Τώρα έχω δυο μεγάλα κορίτσια που σπουδάζουν στο Ε.Μ.Π. και πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να οκανοποιησω θο απωθημένο μου , να περάσω στη σχολή Μαθηματικών. Πιστεύετε ότι θα τα καταφέρω χωρίς φροντιστήριο?

Δεν ξέρω το επίπεδό σου στα εν λόγω μαθήματα (Μαθηματικά-Φυσική-Χημεία).
Χωρίς φροντιστήριο νομίζω ότι δεν πρόκειται να καταφέρεις πολλά πράγματα, ειδικά μέσα σε 1 χρονιά.
Πρέπει πρώτα να χτίσεις μαθηματικό υπόβαθρο και να αρχίζεις να μπαίνεις σε βασικές έννοιες ΦυσικοΧημείας.
'Ωστε μετά να μπορείς να ανταποκριθείς στις απαιτήσεις των μαθημάτων.
Νομίζω βέβαια ότι τα παιδιά σου μπορούν να σε βοηθήσουν πολύ αφού σπουδάζουν στο ΕΜΠ!
Για ξεκίνα την προσπάθεια...και στην τελική όπου πάει.
Πρέπει να το βάλεις όμως στόχο ζωής!!!!
ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγώ στα 44 μου θα μάθαινα να πλέκω ίσως, δεν θα μου παίρναγε καν από το μυαλό για να δώσω πανελλήνιες. Αλλά μπράβο και καλή επιτυχία, μας δείχνεις πως τα όνειρα δεν έχουν ηλικία και μπορούν να πραγματοποιηθούν οποιαδήποτε στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dolce Vita

Νεοφερμένος

Η Dolce Vita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θέλω και εγώ τις συμβουλές σας. Είμαι 21 και το 2013 πέρασα σε μια σχολή με την οποία δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένη και τελικά 2 χρόνια μετά έκανα 10% και πέρασα σε άλλο τμήμα που και πάλι δεν πολυκαίγομαι (είναι αρκετά ενδιαφέρον δεν λέω αλλά δεν είναι το όνειρο μου). Να σημειώσω πως εμένα απο τα 15 το όνειρο μου είναι η εργοθεραπεία που δεν κατάφερα να πιάσω και τώρα συνειδητοποιώ οτι έχω κουραστεί να σπουδάζω πράγματα που δεν μου αρέσουν και σκέφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες. Το θέμα είναι οτι εγώ ήμουν θεωρητική και λόγω οικονομικών δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο (πάει και η αδερφή μου και θα έχω σημειώσεις απο εκείνη που θα ξαναδώσει με το νέο σύστημα βέβαια). Το δίλημμά μου έγκειται πρώτον στο γεγονός αν μπορεί κάποιος μετά απο 4 χρόνια να τα καταφέρει (δεδομένου της απώλειας μορίων και της υψηλόβαθμης σχολής πρέπει να γράψω πάρα πολύ καλά) ή αν θα ήταν καλύτερα να τελειώσω πρώτα και να δώσω μετά το πτυχίο αφού έχω χάσει ήδη 4 χρόνια αλλού. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Θέλω και εγώ τις συμβουλές σας. Είμαι 21 και το 2013 πέρασα σε μια σχολή με την οποία δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένη και τελικά 2 χρόνια μετά έκανα 10% και πέρασα σε άλλο τμήμα που και πάλι δεν πολυκαίγομαι (είναι αρκετά ενδιαφέρον δεν λέω αλλά δεν είναι το όνειρο μου). Να σημειώσω πως εμένα απο τα 15 το όνειρο μου είναι η εργοθεραπεία που δεν κατάφερα να πιάσω και τώρα συνειδητοποιώ οτι έχω κουραστεί να σπουδάζω πράγματα που δεν μου αρέσουν και σκέφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες. Το θέμα είναι οτι εγώ ήμουν θεωρητική και λόγω οικονομικών δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο (πάει και η αδερφή μου και θα έχω σημειώσεις απο εκείνη που θα ξαναδώσει με το νέο σύστημα βέβαια). Το δίλημμά μου έγκειται πρώτον στο γεγονός αν μπορεί κάποιος μετά απο 4 χρόνια να τα καταφέρει (δεδομένου της απώλειας μορίων και της υψηλόβαθμης σχολής πρέπει να γράψω πάρα πολύ καλά) ή αν θα ήταν καλύτερα να τελειώσω πρώτα και να δώσω μετά το πτυχίο αφού έχω χάσει ήδη 4 χρόνια αλλού. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Έχεις ψάξει να δεις αν μπορείς να δώσεις κατατακτήριες εξετάσεις από τη σχολή σου για εργοθεραπεία; Αν αυτό είναι δυνατό, τότε προτείνω να τελειώσεις τη σχολή σου και να πράξεις αναλόγως. Ειδάλλως, θα έλεγα ότι είναι κομματάκι δύσκολο μόνο με σημειώσεις. Βέβαια, έχει σημασία και πόση προσπάθεια είσαι διατεθειμμένη να καταβάλλεις προκειμένου να πετύχεις το στόχο σου. Το δυσκολότερο κομμάτι θα είναι τα αρχαία. Ιστορία, Βιολογία Γ.Π. και έκθεση θα έλεγα ότι κάτι μπορείς να καταφέρεις και μόνη σου. Στα αρχαία όμως όχι. Χρειάζεσαι καθοδήγηση από φιλόλογο. Εφόσον δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα, ίσως θα μπορούσες να κοιτάξεις για κοινωνικά φροντιστήρια. Δεν είναι ντροπή! Υπάρχουν κοινωνικά φροντιστήρια που προσφέρουν ολοκληρωμένα προγράμματα για την κάθε κατεύθυνση. Να το ψάξεις! Υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να κάνεις σε όλα τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Θέλω και εγώ τις συμβουλές σας. Είμαι 21 και το 2013 πέρασα σε μια σχολή με την οποία δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένη και τελικά 2 χρόνια μετά έκανα 10% και πέρασα σε άλλο τμήμα που και πάλι δεν πολυκαίγομαι (είναι αρκετά ενδιαφέρον δεν λέω αλλά δεν είναι το όνειρο μου). Να σημειώσω πως εμένα απο τα 15 το όνειρο μου είναι η εργοθεραπεία που δεν κατάφερα να πιάσω και τώρα συνειδητοποιώ οτι έχω κουραστεί να σπουδάζω πράγματα που δεν μου αρέσουν και σκέφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες. Το θέμα είναι οτι εγώ ήμουν θεωρητική και λόγω οικονομικών δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο (πάει και η αδερφή μου και θα έχω σημειώσεις απο εκείνη που θα ξαναδώσει με το νέο σύστημα βέβαια). Το δίλημμά μου έγκειται πρώτον στο γεγονός αν μπορεί κάποιος μετά απο 4 χρόνια να τα καταφέρει (δεδομένου της απώλειας μορίων και της υψηλόβαθμης σχολής πρέπει να γράψω πάρα πολύ καλά) ή αν θα ήταν καλύτερα να τελειώσω πρώτα και να δώσω μετά το πτυχίο αφού έχω χάσει ήδη 4 χρόνια αλλού. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλημερα! Ολα εξαρτωνται απο το ποσο συνειδητοποιημενη εισαι. Δεν ειναι ακατορθωτο αλλα θελει αρκετο διαβασμα για να καλυψεις τα οποια κενα μονη σου. Εγω εδωσα μετα απο 10 χρονια αποφοιτησης και τα καταφερα. Για ο,τι χρειαστεις στειλε π.μ.
Πες μας ομως , τη σχολη σου την παρακολουθεις; περνας μαθηματα; αν εισαι κοντα στο πτυχιο παντως θα σου προτεινα να το παρεις και μετα βλεπεις αν θα δωσεις κατατακτηριες ή πανελληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Dolce Vita, τώρα με το νέο σύστημα είσαι λίγο άτυχη, γιατί έχουν ανέβει πολύ οι βάσεις στο 3ο πεδίο και η εργοθεραπεία έχει 16.990. Εάν κάνεις τους υπολογισμούς (π.χ δοκίμασε εδώ) θα δεις ότι για να την πιάσεις από θεωρητική πρέπει να έχεις γύρω στα 18.000 (πάνω ή κάτω, ανάλογα με την επίδοσή σου στην έκθεση που θα είναι το 2ο μάθημα βαρύτητας). Βέβαια, μπορεί του χρόνου να πέσει δύσκολη φυσική και να πέσουν λίγο οι βάσεις, αλλά δεν μπορείς να στηριχτείς σε αυτό. Είναι εφικτό να την πιάσεις αλλά θα πρέπει να διαβάσεις σαν να στοχεύεις Νομική-Ψυχολογία. Θεωρώ πως, αν ξέρεις πώς να διαβάσεις, μπορείς να τα καταφέρεις μόνη σου πλέον εκτός από το άγνωστο των αρχαίων, που ειδικά τα τελευταία χρόνια οι επιδόσεις στο μάθημα είναι "γκιλοτίνα". Για την έκθεση δεν ξέρω τι να σου προτείνω, ανάλογα με τις δυνατότητές σου κρίνε. Η άλλη λύση είναι να πας θετική, αλλά αφού δεν είχες επαφή με τα μαθήματα δεν νομίζω ότι γίνεται κάτι εύκολα χωρίς φροντιστήριο. Και φυσικά, ναι, να κυνηγήσεις το όνειρό σου τώρα, και δεν θα το μετανιώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top