Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

Dolce Vita

Νεοφερμένος

Η Dolce Vita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας. Γενικά το σκέφτομαι υπεραναλυτικά το θέμα και βλέπω πως καλύτερα να τελειώσω το τμήμα που είμαι τώρα παρα να δώσω έτσι να αποτύχω και να έχω χάσει κι άλλο χρόνο. Το όνειρό μου φυσικά δεν το αφήνω με τίποτα. θα πάρω το πτυχίο μου και θα ξαναδώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraaki21

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γειά σας, είμαι μαθήτρια 3ης Λυκείου και φέτος δίνω Πανελλήνιες. Κάνω θερινά μαθήματα από τον Ιούλιο (χωρίς να σταματήσω ενδιάμεσα) αλλά τώρα λόγω οικονομικών πρέπει να διακόψω τα φροντιστήρια. Τα μαθήματα που θα δώσω είναι Αρχαία, Ιστορία, Έκθεση, Λατινικά και Βιολογία. Σκέφτομαι να πάω μόνο Βιολογία φροντιστήριο διότι είμαι εντελώς άσχετη, αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω μόνη μου στα άλλα.
Αγχώνομαι για το υλικό διότι δεν έχω τίποτα (πρέπει να επιστρέψω το υλικό που μου έχει δώσει το φροντιστήριο).
Σχολείο δεν έχω ξεκινήσει ακόμη αλλά από ότι ακούω από κάποια παιδιά, η καθηγήτρια στα αρχαία κάνει γνωστό πολύ καλά αλλά άγνωστο δεν κάνει καθόλου. Η καθηγήτρια των λατινικών είναι αρκετά καλή στο μάθημα αλλά κακοπροαίρετη και κάνει διακρίσεις. Αυτός που μας κάνει ιστορία δεν βγάζει όλη την ύλη και δεν είναι καθόλου απαιτητικός από τα παιδιά (πράγμα που θεωρώ ότι είναι λάθος) και αυτός που κάνει έκθεση δεν ξέρω πως λειτουργεί στο μάθημα..
Μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με το υλικό και με το πως θα πρέπει να διαβάζω το κάθε μάθημα;
Κυρίως για την έκθεση, το άγνωστο και για τα φαινόμενα στα Λατινικά στα οποία δεν ξέρω πως θα τα βγάλω πέρα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Πού στοχεύεις; Έχεις ψάξει για κοινωνικό φροντιστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Θα σου πω πως θα διάβαζα εγω για την έκθεση.
Αρχικά, η έκθεση ειναι μαθημα απρόβλεπτο όποτε ακομα και το φροντιστήριο δεν εξασφαλίζει βαθμο. Το καλο με το φροντιστήριο ειναι οτι σε βάζει σε ενα προγραμμα ενώ αν διαβάζεις μόνη σου,μπορει αν πεις σιγά,ας την αφήσω την έκθεση γι'αυτη την εβδομάδα. Αυτο δεν θα πρεπει να το κανεις,ή τουλάχιστον να μην γίνεται συχνά :P Αν σκεφτείς οτι στο φροντ κάναμε συνήθως ενα δίωρο,και βάλε μια,μιαμιση ωρα για τη δουλεια που είχαμε στο σπίτι,ενα τρίωρο τουλάχιστον καλο θα ειναι να το αφιερώνεις.
Αν ψάξεις online σιγουρα θα βρεις πολυ υλικό,τα φροντιστήρια ανεβάζουν θεματα,ασκήσεις και σχεδιαγράμματα εκθέσεων στις ιστοσελίδες τους. Θα πιάνεις ενα θεμα τη φορα,για παράδειγμα τεχνολογία,μετα περιβάλλον,μετα επιστήμη,μετα κατι αλλο και θα προσπαθείς να βρεις όσες περισσότερες πληροφορίες και σχεδιαγράμματα γίνεται. Στη θεση σου θα σημείωνα ο,τι έβρισκα στο Ίντερνετ σε ενα τετράδιο (δεν ξερω για εσενα αλλα εγω νιώθω οτι μαθαίνω καλυτερα την ύλη οταν την ξαναγράφω κάπου), θα τα εχεις και συγκεντρωμένα ετσι. Απο εκει και περα,καλο θα ηταν να μιλήσεις με τον καθηγητή στο σχολείο σου και να του ζητήσεις να γράφεις εκθέσεις και να τις διορθώνει αυτος. Γενικα αυτο που κανουν πολλοί ειναι να αφήνουν αυτο το μαθημα επειδη νομίζουν οτι δεν θα γράψουν καλα ετσι και αλλιως αλλα δεν γίνεται ετσι. Μίλησε στον καθηγητη σου και εξήγησε πως εχει η κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraaki21

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θα σου πω πως θα διάβαζα εγω για την έκθεση.
Αρχικά, η έκθεση ειναι μαθημα απρόβλεπτο όποτε ακομα και το φροντιστήριο δεν εξασφαλίζει βαθμο. Το καλο με το φροντιστήριο ειναι οτι σε βάζει σε ενα προγραμμα ενώ αν διαβάζεις μόνη σου,μπορει αν πεις σιγά,ας την αφήσω την έκθεση γι'αυτη την εβδομάδα. Αυτο δεν θα πρεπει να το κανεις,ή τουλάχιστον να μην γίνεται συχνά :P Αν σκεφτείς οτι στο φροντ κάναμε συνήθως ενα δίωρο,και βάλε μια,μιαμιση ωρα για τη δουλεια που είχαμε στο σπίτι,ενα τρίωρο τουλάχιστον καλο θα ειναι να το αφιερώνεις.
Αν ψάξεις online σιγουρα θα βρεις πολυ υλικό,τα φροντιστήρια ανεβάζουν θεματα,ασκήσεις και σχεδιαγράμματα εκθέσεων στις ιστοσελίδες τους. Θα πιάνεις ενα θεμα τη φορα,για παράδειγμα τεχνολογία,μετα περιβάλλον,μετα επιστήμη,μετα κατι αλλο και θα προσπαθείς να βρεις όσες περισσότερες πληροφορίες και σχεδιαγράμματα γίνεται. Στη θεση σου θα σημείωνα ο,τι έβρισκα στο Ίντερνετ σε ενα τετράδιο (δεν ξερω για εσενα αλλα εγω νιώθω οτι μαθαίνω καλυτερα την ύλη οταν την ξαναγράφω κάπου), θα τα εχεις και συγκεντρωμένα ετσι. Απο εκει και περα,καλο θα ηταν να μιλήσεις με τον καθηγητή στο σχολείο σου και να του ζητήσεις να γράφεις εκθέσεις και να τις διορθώνει αυτος. Γενικα αυτο που κανουν πολλοί ειναι να αφήνουν αυτο το μαθημα επειδη νομίζουν οτι δεν θα γράψουν καλα ετσι και αλλιως αλλα δεν γίνεται ετσι. Μίλησε στον καθηγητη σου και εξήγησε πως εχει η κατασταση.

Ευχαριστώ πολύ, θα τα έχω όλα υπόψιν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rudy

Νεοφερμένος

Ο Rudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,εγω εδωσα περσυ πανελληνιες,ειμαι πολυ καλος μαθητης και παντα μου αρεζε το διαβασμα αλλα αντιμετωπιζα κρισεις πανικου με αποτελεσμα να χάσω την συγκεντρωση μου.(αγχονομουνα στο σχολείο και στο φροντιστήριο) με αποτέλεσμα να μην περάσω σε σχολή της αρεσκείας μου.Φέτος είπα να ξαναδωσω πανελλήνιες αλλά εξακολουθώ να μην μπορω να πάω φροντιστήριο γιατί παθαινω κρίσεις πανικού.Εχώ αναλυτικά όλες τις σημειωσεις και πολλά βοηθήματα απο περσυ.Επίσης διαβάζω καθημερινά τουλαχιστον 8-10 ώρες.Πιστεύετε πως μπορω να τα καταφέρω; Είμαι θετική κατευθυνση έχοντας ως τέταρτο μαθημα την Βιολογία.Βάζω ως πρώτο στόχο την Ιατρική αλλά δεν με πειράζει να περάσω και σε κάποια παραιτρικη σχολη, βιολογία, βιοχημεία ή ακόμα και χημεικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,εγω εδωσα περσυ πανελληνιες,ειμαι πολυ καλος μαθητης και παντα μου αρεζε το διαβασμα αλλα αντιμετωπιζα κρισεις πανικου με αποτελεσμα να χάσω την συγκεντρωση μου.(αγχονομουνα στο σχολείο και στο φροντιστήριο) με αποτέλεσμα να μην περάσω σε σχολή της αρεσκείας μου.Φέτος είπα να ξαναδωσω πανελλήνιες αλλά εξακολουθώ να μην μπορω να πάω φροντιστήριο γιατί παθαινω κρίσεις πανικού.Εχώ αναλυτικά όλες τις σημειωσεις και πολλά βοηθήματα απο περσυ.Επίσης διαβάζω καθημερινά τουλαχιστον 8-10 ώρες.Πιστεύετε πως μπορω να τα καταφέρω; Είμαι θετική κατευθυνση έχοντας ως τέταρτο μαθημα την Βιολογία.Βάζω ως πρώτο στόχο την Ιατρική αλλά δεν με πειράζει να περάσω και σε κάποια παραιτρικη σχολη, βιολογία, βιοχημεία ή ακόμα και χημεικο.

Με 8-10 ώρες διάβασμα την ημέρα, τι να το κάνεις το φροντιστήριο;:P Πόσο μάλλον από τη στιγμή που σε αγχώνει. Αφού έχεις και περσινές σημειώσεις, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα! Καλύτερα να εργαστείς μόνος σου πάνω σε ένα καλό βοήθημα και με ασκήσεις από το ίντερνετ.
Το μόνο σου θέμα είναι να μειώσεις το άγχος σου. Αν το καταφέρεις, όλα θα πάνε καλά. Θα έλεγα ότι θα έπρεπε να εργαστείς περισσότερο σε αυτό παρά στο διάβασμα.:P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εγώ σε καταλαβαίνω 100%, επειδή είμαι εξίσου αγχώδης...
Μόνο άγχος μου "έδινε" το φροντιστήριο.
Πάθαινα ακριβώς το ίδιο με αυτό που γράφεις.
Φέτος ξαναδίνω και διαβάζω με βοηθήματα, χωρίς φροντιστήριο.
Να ξέρεις ότι 1) σε αυτή την προσπάθεια, η ψυχική σου ηρεμία και ησυχία είναι ανεκτίμητες και
2) αν λύσεις όλες τις ασκήσεις από 3-4 βοηθήματα, δεν χρειάζεσαι κανένα φροντιστήριο και θα γράψεις σίγουρα πάνω από 18-19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αν έκανες ίσως ιδιαίτερα; Με κάποιο οικείο πρόσωπο ας πούμε...
Πιστεύω πολύ στο προσωπικό διάβασμα -ειδικά όταν μιλάμε για 2η φορά- αλλά όταν στοχεύεις ψηλά καλώς ή κακώς το άγχος είναι μεγαλύτερο και φυσικά θα πρέπει να επιδιώκεις πολύ πιο αποτελεσματικό διάβασμα, συγκέντρωση κλπ.

2) αν λύσεις όλες τις ασκήσεις από 3-4 βοηθήματα, δεν χρειάζεσαι κανένα φροντιστήριο και θα γράψεις σίγουρα πάνω από 18-19.

Δε πάει με την ποσότητα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Μαθητής που έχει λύσει πχ στην φυσική όλες τις ασκήσεις από μαθιουδάκη, πενέση, κάποιο άλλο βοήθημα, δεν παίζει να γράψει κάτω από 18-19 σε φυσιολογικές συνθήκες. Τουλάχιστον εγώ όπου το έκανα, έγραψα άριστα. Εφόσον έχει πολύ χρόνο (αφού ξαναδίνει) το να λύσει τόσα βιβλία δεν είναι υπερβολικό. Άνετα με 10 ασκ την ημέρα βγαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rudy

Νεοφερμένος

Ο Rudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτό ακριβως κάνω παιδιά, λυνω όλες τις ασκήσεις απο βοηθήματα και σχολικό βιβλίο. Ηδη έχω αρχίσει απο καλοκαίρι και μόλις τελειώσω σκέφτομαι ή να αγοράσω καινούργιο βοήθημα ή να ξεκίνησω θέματα οεφε-πανελληνιων.Υπολόγιζω μέχρι Δεκέμβρη να έχω τελειώσει τα βοηθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Και εγω μια απο τα ίδια:μόνο με προσωπικό διάβασμα αν και φοβάμαι... ΑΟΘ τελείωσα όλη την ύλη και θα ξεκινήσω επαναλλήψεις, ΑΕΠΠ μέχρι τα Χριστούγεννα μάλλον θα έχω τελειώσει, για έκθεση δεν σχολιάζω κάτι αλλά τα Μαθηματικά είναι αυτά που με ρίχνουν αρκετά, ενώ μου αρέσουν τα Μαθηματικά αν δεν μπορώ να λύσω μια άσκηση τότε αγχώνομαι άσχημα....
Δεν μπορώ να καταλάβω, πως μπορείς με 10 ασκήσεις την ημέρα να τελειώσεις τόσα βοηθήματα; Εγώ με ένα βοήθημα και διάβασμα-λύσιμο μέρα παρά μέρα και τώρα τελειώνω το κεφάλαιο με τα όρια.. Επίσης, τις λύνεται όλες ΟΛΕΣ τις ασκήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μην τις λύνεις όλες .Επιλεκτικά πήγαινε αλλιώς δεν τελειώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rudy

Νεοφερμένος

Ο Rudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εχεις τοσο ελευθερο χρονο και λυνεις μονο 10 ασκησεις την ημερα; Εγω λυνω ΟΛΕΣ τις ασκησεις,χωρις να παραλειψω καμια και λυνω 30-40 ασκησεις καθημερινα.Εχω τελειωσει ενα βοηθημα φυσικης και ενα χημειας.Δεν μπορω να πω πως ειναι ευκολο,ομως εαν πραγματικα θες να περασεις,βαλε το κινητο στην ακρη και δουλεψε. Εγω προσωπικα διαβαζω 8-11 ωρες καθημερινα και εχω κλεισει τα παντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη Ελίνα

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καλα εσυ με τοσο αγχος που λες πως εχεις και τοσες κρισεις πανικου που σε πιανουν ανευ λογου και αιτιας, εχεις συνειδητοποιησει ποσο αγχωτικο επαγγελμα ειναι αυτο που επιθυμεις να ακολουθησεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rudy

Νεοφερμένος

Ο Rudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οταν υπαρχουν δυσκολιες τις αντιμετωπιζεις,εγω ετσι εχω μαθει,δεν θα κανω στην ακρη το ονειρο μου για κατι απλες κρισεις πανικου που γινεται να τις ξεπερασεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Επειδή μάλλον το σχόλιο πήγαινε σε εμένα, εννούσα πως και με 10 ασκήσεις την ημέρα βγάζεις χαλαρά τα βοηθήματα αν έχεις αρχίσει από το καλοκαίρι.
Προφανώς λύνω 60-70 ίσως και παραπάνω κάθε μέρα (τώρα που ασχολούμαι με σαλτερή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rudy

Νεοφερμένος

Ο Rudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Α μια χαρα εισαι τοτε μην αγχωνεσαι γιατι οσο περισσοτερο δουλευεις τοσο πιο ευκολο θα σου ειναι στο τελος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Δεν είπα οτι λύνω τόσες λίγες. 30-40 την ημέρα και οχι όλες με την σειρά, αλλά όποιες μου αρέσουν στο μάτι και φυσικά δεν τις λύνω και όλες σωστά. Εσείς όποια άσκηση ξεκινήσετε, την βγάζεται μέχρι τέλους και είναι και σωστή;;; Επειδή αν κολλάω μόνο εγω, σημαίνει οτι υπάρχει πρόβλημα... μερικές λύνονται με κλειστά μάτια και άλλες χαζεύω και δεν ξέρω τι να κάνω :-/
Όλα στην άκρη είναι, δεν χαζεύω δεξιά-αριστερά.
Εσύ θες να περάσεις και ιατρική απο οτι είδα, εγω δεν στοχεύω και τόσο ψηλά, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν διαβάζω ή δεν έχω στόχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rudy

Νεοφερμένος

Ο Rudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν ηθελα να σε προσβαλλω ή κατι τετοιο,κοιτα εγω ειμαι τελειομανης,οποτε λυνω ολες τις ασκησεις θελω-δεν θελω,γιατι για να τις βαζει ο συγγραφεας προφανως κατι θα κερδισω.Οταν κολλησω δεν υπαρχει περιπτωση να τα παρατησω,θα σκεφτω μεχρι να βρω την λυση γιατι ΟΛΑ λυνονται.Δηλαδη εαν στις εξετασεις κολλησεις(οπως και οι περισσοτεροι) θα τα παρατουσες;Συνηθως εαν κατι δεν μας βγαινει ξαναδιαβαζουμε την ασκηση και ανακαλουμε τυπους μεθοδολογιες και ελεγχουμε πραξεις :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top