[24/5/2008] Μαθηματικά / Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Δεν υπολογίζεται με λυκειακές μεθόδους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Αν προσέξατε κάτι μέχρι στιγμής... Τα θέματα φαίνονται εύκολα σε όλα τα μαθήματα.... δεν είναι όμως.... και στα τρία μαθήματα ήταν πολύ εύκολο να κάνεις λάθη ουσιαστικά από το πουθενά ... γνώμη μου και μόνο, αλλά τα βλέπω πιο δύσκολα από πέρυσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,868 μηνύματα.
Στην τηλεόραση τι λένε;
Προβλέπουν μείωση των βάσεων; Για τα μαθηματικά κατεύθυνσης τι είπαν; (κυρίως το τελικό συμπέρασμα με ενδιαφέρει, όχι το κλασσικό και αόριστο "κλιμακωτής δυσκολίας" ).
(δεν έχω TV, αν μπορεί κάποιος ας ενημερώνει που και που :what: )




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nymphetaminer

Νεοφερμένος

Ο Στέργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αν προσέξατε κάτι μέχρι στιγμής... Τα θέματα φαίνονται εύκολα σε όλα τα μαθήματα.... δεν είναι όμως.... και στα τρία μαθήματα ήταν πολύ εύκολο να κάνεις λάθη ουσιαστικά από το πουθενά ... γνώμη μου και μόνο, αλλά τα βλέπω πιο δύσκολα από πέρυσι....

Μαθηματικά γενικής δεν νομίζω να ήταν πιο δύσκολα,έγραφες με λίγη προσοχή 20 η σχεδόν 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Στην τηλεόραση τι λένε;
Προβλέπουν μείωση των βάσεων; Για τα μαθηματικά κατεύθυνσης τι είπαν; (κυρίως το τελικό συμπέρασμα με ενδιαφέρει, όχι το κλασσικό και αόριστο "κλιμακωτής δυσκολίας" ).
(δεν έχω TV, αν μπορεί κάποιος ας ενημερώνει που και που :what: )




-petros
Ένας τίτλος που έτυχε να δω (δε θυμάμαι σε ποιό κανάλι) έλεγε "Δύσκολα τα θέματα στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Α μπραβο μια μειωση των βασεων θα ελεγε πολυ, με ενφιαφερει και εμενα αυτο. :)

Οποιος ειδε ή ακουσε κατι ας το πει.

Edit: @Anarki: Ωραιος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nymphetaminer

Νεοφερμένος

Ο Στέργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι? Είναι αλήθεια ότι μείωσαν τους εισακτέους στις σχολές Αθήνα / Θεσσαλονίκη? Κάπου το άκουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ναι αλήθεια είναι και αύξησανε τις θέσεις στα περιφερειακά πανεπιστήμια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nymphetaminer

Νεοφερμένος

Ο Στέργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ναι αλήθεια είναι και αύξησανε τις θέσεις στα περιφερειακά πανεπιστήμια...
Αυτό δεν σημαίνει αυτόματα αύξηση των βάσεων σε αυτές τις σχολές? Φτού! Αθήνα θέλω να περάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,868 μηνύματα.
Η μείωση των θέσεων θέτει σε κίνδυνο τη δυνατότητα κάποιου να κάνει μετεγγραφή (λόγω πολυτεκνίας) σε σχολή της Αθήνας; :what:


(αν και είμαι σχεδόν σίγουρος πως όχι... )



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Όχι λογικά, εφ' όσον πληροί κανείς τις προϋποθέσεις δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
να δούμε τι θα γίνει και με τις βάσεις φέτος...-petros
Στόχος του ΥΠΕΠΘ είναι να πέσουν.

Μάγκες παίζει επανάληψη της εξέτασης στο μάθημα..
Οι ασκήσεις ήταν απο το ίδιο βοήθημα, πράγμα που απαγορεύεται ρητώς.
Φήμες, φήμες, φήμες.... Επίσημο χαρτί έχεις; Αν όχι please μην παραπληροφορείς. :)

Εγω εγραψα στα τελευταια 2 λεπτα, αρκει να δειξω οτι το ολοκληρωμα ειναι ισο με 2. Λετε να μου βαλουν και μενα τιποτα?:P
ΝΑΙ, θα σου δώσουν κάτι. ;)
Άντε ένα μόριο το πολύ όμως...

Η μείωση των θέσεων θέτει σε κίνδυνο τη δυνατότητα κάποιου να κάνει μετεγγραφή (λόγω πολυτεκνίας) σε σχολή της Αθήνας; :what:


(αν και είμαι σχεδόν σίγουρος πως όχι... )



-petros
Όχι... Όσοι είναι να μπουν απ' το παράθυρο θα μπουν, τζάμπα πολιτική.
Πότε επιτέλους θα γίνει κάτι με τις μετεγγραφές, νισάφι πια!! Δεν γίνεται να μπαίνουν 800 άτομα σε μια σχολή, δεν μπορεί να λειτουργήσει έτσι!





Ps: Σόρρυ που θα σας τη σπάσω, αλλά το να χάσει κάποιος το πρώτο θέμα (απόδειξη - ορισμός) είναι απλά ανεπίτρεπτο. Είναι πράγματα μέσα από το σχολικό!
Για το 3ο και 4ο γκρινιάξτε όσο θέτε, για το 1ο δεν μπορείτε να πείτε τίποτα απολύτως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,868 μηνύματα.
Σχετικά με το 4β σήμερα (ΘΕΜΑΤΑ), έδωσα ως λύση το παρακάτω:



Πιάνει τίποτα; :what:
(4 μονάδες είναι η απόδειξη)

ok, ξέρω ότι αν όντως είναι σωστό έπρεπε πριν ορίσω το όριο να γράψω και κάτι επιπλέον (πχ x-> u ξέρω γω). Γενικά πείτε μου να μη χαίρομαι άδικα. :P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εμένα τα θέματα μου άρεσαν πολύ και ήταν ακριβώς όπως τα περίμενα. Τα πρώτα 2 - 2,5 εύκολα, ώστε να πιάσει τη βάση ο (μέτρια διαβασμένος) "λαός" και από εκεί και πέρα άρχιζε το "πάρτυ" και έπρεπε να ματώσεις για κάθε εκατοστό, ώστε οι περισσότερες βαθμολογίες να κυμανθούν στην κλίμακα 10 - 15 και να μην υπάρξει άνοδος των βάσεων. Υπήρχαν αρκετά υποερωτήματα που η λύση τους δεν ήταν προφανής και απαιτούσαν ένα "κλικ" στη σκέψη. Που με τη σειρά του σημαίνει ότι, πάνω απ' όλα, απαιτούνταν άριστη διαχείρηση του χρόνου για όσους είχαν στόχο το 100/100. Όταν πήρα τις φωτοτυπίες με τα θέματα δεν τους έριξα ούτε μια ματιά να δω "τι παίζει". Ξεκίνησα από το 1ο και άρχισα να γράφω σαν τρελός. Στην πρώτη 1 ώρα είχα τελειώσει μέχρι και το 3β. Συνέχισα με το 3γ που σου έβγαινε η πίστη στο γράψιμο για να πάρεις 6/100, ευτυχώς όμως το 3δ ήταν τετριμένο και δεν υπήρχε άλλο χάσιμο χρόνου. Για όλο το 4ο θέμα μου είχε μείνει 1,5 ώρα. Το 4γ.ii. το έχω, αλλά δεν αγχώνομαι γιατί είναι θέμα δευτερολέπτων. Πάω στο 4α. Μετά από 1 λεπτό σκέψης δεν έχω καταλήξει κάπου οπότε πάω στο 4β. Κάνω 3-4 αντικαταστάσεις για το h που όμως δεν με οδηγούν πουθενά. Ξαναγυρνάω στο 4α. Τίποτα... Πάλι στο 4β. Εκεί, κάνω την πρώτη μου στάση. Ασχολούμαι με το περιβάλλον γύρω μου και καθαρίζω το μυαλό μου από οποιεσδήποτε αδιέξοδες μαθηματικές ιδέες. Βλέπω στη φωτοτυπία το 4.β. σαν να το έβλεπα για πρώτη φορά. Και μου έρχεται η σωστή αντικατάσταση. Τέλος το 4.β. Μιας και είμαστε εκεί, πάμε και στο 4.γ.i. που βγαίνει με μια "απλή" προσθαφαίρεση του g΄(χ). Γράφουμε και το 4.γ.ii. για να μην το έχουμε για το τέλος. Και έχουμε μείνει στο 4.α. με μισή ώρα στη διάθεσή μας. Εκεί κάνουμε τη δεύτερη στάση. Το 4.α. "πιάνει" 8/100. Που σημαίνει ότι αν "βρεις το κόλπο", είσαι εντάξει γιατί δεν θα σου πάρει πολύ χρόνο η αποτύπωση της λύσης στο χαρτί. Οπότε, κάνουμε τσιγάρο, κοιτάμε τα πουλάκια που κελαηδάνε, και μόλις το τσιγάρο τελείωσει, βλέπουμε με νέα ματιά το ερώτημα που μας ενδιαφέρει. Εκεί, στάθηκα τυχερός. Μου ήρθε με τη μία. End of story.
Με λίγα λόγια, ελπίζω σε μια καλή βαθμολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σχετικά με το 4β σήμερα (ΘΕΜΑΤΑ), έδωσα ως λύση το παρακάτω:



Πιάνει τίποτα; :what:
(4 μονάδες είναι η απόδειξη)

ok, ξέρω ότι αν όντως είναι σωστό έπρεπε πριν ορίσω το όριο να γράψω και κάτι επιπλέον (πχ x-> u ξέρω γω). Γενικά πείτε μου να μη χαίρομαι άδικα. :P


-petros
Δεν υπάρχει κάποιο θεώρημα που σου λέει ότι η παράγωγος "μπαίνει" μέσα στο όριο. Ίσως κάνα δυο μόρια να σου δώσουν για τον κόπο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,868 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποιο θεώρημα που σου λέει ότι η παράγωγος "μπαίνει" μέσα στο όριο. Ίσως κάνα δυο μόρια να σου δώσουν για τον κόπο σου.
Το ξέρω αλλά δεν ήξερα τι άλλο να κάνω. :D

Μακάρι να εκτιμήσουν σε κάθε περίπτωση τους κόπους μου. :D



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εμένα τα θέματα μου άρεσαν πολύ και ήταν ακριβώς όπως τα περίμενα. Τα πρώτα 2 - 2,5 εύκολα, ώστε να πιάσει τη βάση ο (μέτρια διαβασμένος) "λαός" και από εκεί και πέρα άρχιζε το "πάρτυ" και έπρεπε να ματώσεις για κάθε εκατοστό, ώστε οι περισσότερες βαθμολογίες να κυμανθούν στην κλίμακα 10 - 15 και να μην υπάρξει άνοδος των βάσεων. Υπήρχαν αρκετά υποερωτήματα που η λύση τους δεν ήταν προφανής και απαιτούσαν ένα "κλικ" στη σκέψη. Που με τη σειρά του σημαίνει ότι, πάνω απ' όλα, απαιτούνταν άριστη διαχείρηση του χρόνου για όσους είχαν στόχο το 100/100. Όταν πήρα τις φωτοτυπίες με τα θέματα δεν τους έριξα ούτε μια ματιά να δω "τι παίζει". Ξεκίνησα από το 1ο και άρχισα να γράφω σαν τρελός. Στην πρώτη 1 ώρα είχα τελειώσει μέχρι και το 3β. Συνέχισα με το 3γ που σου έβγαινε η πίστη στο γράψιμο για να πάρεις 6/100, ευτυχώς όμως το 3δ ήταν τετριμένο και δεν υπήρχε άλλο χάσιμο χρόνου. Για όλο το 4ο θέμα μου είχε μείνει 1,5 ώρα. Το 4γ.ii. το έχω, αλλά δεν αγχώνομαι γιατί είναι θέμα δευτερολέπτων. Πάω στο 4α. Μετά από 1 λεπτό σκέψης δεν έχω καταλήξει κάπου οπότε πάω στο 4β. Κάνω 3-4 αντικαταστάσεις για το h που όμως δεν με οδηγούν πουθενά. Ξαναγυρνάω στο 4α. Τίποτα... Πάλι στο 4β. Εκεί, κάνω την πρώτη μου στάση. Ασχολούμαι με το περιβάλλον γύρω μου και καθαρίζω το μυαλό μου από οποιεσδήποτε αδιέξοδες μαθηματικές ιδέες. Βλέπω στη φωτοτυπία το 4.β. σαν να το έβλεπα για πρώτη φορά. Και μου έρχεται η σωστή αντικατάσταση. Τέλος το 4.β. Μιας και είμαστε εκεί, πάμε και στο 4.γ.i. που βγαίνει με μια "απλή" προσθαφαίρεση του g΄(χ). Γράφουμε και το 4.γ.ii. για να μην το έχουμε για το τέλος. Και έχουμε μείνει στο 4.α. με μισή ώρα στη διάθεσή μας. Εκεί κάνουμε τη δεύτερη στάση. Το 4.α. "πιάνει" 8/100. Που σημαίνει ότι αν "βρεις το κόλπο", είσαι εντάξει γιατί δεν θα σου πάρει πολύ χρόνο η αποτύπωση της λύσης στο χαρτί. Οπότε, κάνουμε τσιγάρο, κοιτάμε τα πουλάκια που κελαηδάνε, και μόλις το τσιγάρο τελείωσει, βλέπουμε με νέα ματιά το ερώτημα που μας ενδιαφέρει. Εκεί, στάθηκα τυχερός. Μου ήρθε με τη μία. End of story.
Με λίγα λόγια, ελπίζω σε μια καλή βαθμολογία.
Απο όλο αυτό, η απορία μου είναι: πως έκανες τσιγάρο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elizadeth

Νεοφερμένος

Η elizadeth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγώ στο 4α δεν ήξερα τι ν κάνω..οπότε θεώρησα το χ διάφορο του 0, διαίρεσα με (10x^3 + 3x) και παραγώγισα.Οπότε μου βγήκε η παράσταση
f(x)/(10x^3 + 3)= -45/(10x^3 + 3) + c
ε εκεί ήξερα ότι έπρεπε να βγει 2 αλλά δεν ήξερα πως, οπότε πετάω ένα:βάζοντας τιμές, βρίσκουμε ότι c=2 και γράφω την f(x) όπως την ήθελε..
Τι λέτε, θα τους τουμπάρω καθόλου ή μπα???

Αφήστε που έκανα λάθος εκεί που έπρεπε νδο g είναι 1-1! Είναι να τραβάω τα μαλλιά μου!Γενικά όχι πολύ καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Απο όλο αυτό, η απορία μου είναι: πως έκανες τσιγάρο;
Έχεις δίκιο, εννοώ τσίχλες νικοτίνης (μέχρι να μπορώ να κάνω ένα πραγματικό τσιγάρο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-sTeV@-

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
@petros:δε γίνεται με τπτ αυτό(να παραγωγίσεις όριο)
@raster:πως έκανες τσιγάρο όντως???
Στο 4γ τώρα το έπιασα ότι έκανα λάθος στο DLH γιατί ενώ παραγώγιζα ως προς h παραγώγισα και το -2g(x).Μετά όλα βγήκαν ολόσωστα και οι ορισμοί,και οι αρχικές.
Φαντάζομαι ότι ένας γρήγορος διορθωτής η δν θα το δει και δεν θα μου κόψει τπτ.Ένας άλλος μπορεί να μου κόψει λίγα μόρια.
True?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top