[24/5/2008] Μαθηματικά / Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

makbut

Νεοφερμένος

Ο makbut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Α κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω, στο 2ο θέμα άμα στον γ.τ. του w έχω ξεχάσει να μεταφέρω την εξίσωση της μεσοκαθέτου από το πρόχειρο και έχω αναφέρει μόνο ότι είναι η μεσοκάθετος του ευθ. τμήματος ΑΒ όπου Α(1,-1) και Β(3,-3). Πόσο λέτε να μου κόψουν?
Και στο ερώτημα για το ελάχιστο |w| έχω κάνει μλκισμένη αιτιολόγηση αλλά με σωστό αποτέλεσμα. Πόσο λέτε να κόψουν και εκεί....?

Όλες τις μ@λ*κ*ες στα μαθηματικά τις έκανα .....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Α κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω, στο 2ο θέμα άμα στον γ.τ. του w έχω ξεχάσει να μεταφέρω την εξίσωση της μεσοκαθέτου από το πρόχειρο και έχω αναφέρει μόνο ότι είναι η μεσοκάθετος του ευθ. τμήματος ΑΒ όπου Α(1,-1) και Β(3,-3). Πόσο λέτε να μου κόψουν?
Και στο ερώτημα για το ελάχιστο |w| έχω κάνει μλκισμένη αιτιολόγηση αλλά με σωστό αποτέλεσμα. Πόσο λέτε να κόψουν και εκεί....?

Όλες τις μ@λ*κ*ες στα μαθηματικά τις έκανα .....:D
Το πρώτο που έκανες το έκανα κι εγώ! Πιστεύω 3-4 μόρια θα κόψουν.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makbut

Νεοφερμένος

Ο makbut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το πρώτο που έκανες το έκανα κι εγώ! Πιστεύω 3-4 μόρια θα κόψουν.:(
3-4 απο δω 3-4 από εκεί. Άστα να πάνε :(

Για το |w|?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
3-4 απο δω 3-4 από εκεί. Άστα να πάνε :(

Για το |w|?
Εξαρτάται πόσο άκυρη αιτιολόγηση έκανες. Ίσως να μην κόψουν πολλά, ανάλογα και με τον διορθωτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makbut

Νεοφερμένος

Ο makbut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εξαρτάται πόσο άκυρη αιτιολόγηση έκανες. Ίσως να μην κόψουν πολλά, ανάλογα και με τον διορθωτή.
βσκ αντί να πω ότι θα είναι η κάθετη απόσταση, είπα η απόσταση απο το μέσο Μ του ΑΒ που για καλή μου τύχη ήταν και η κάθετος :P xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι στα μαθηματικά ...στο 1 θέμα στο Α... έγραψαμόνο αυτό που έχει στο βιβλίο σελ 235... έπρεπε να πούμε ότι είναι και παραγωγίσιμη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ReaL

Νεοφερμένος

Ο ReaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τα θεματα φετος στα μαθηματικά κατευθηνσης ηταν δυσκολότερα κατα τη γνώμη μου απο το 2007 (σαυτό τουλάχιστον νομίζω συμφωνουμε ολοι) αλλα ηταν σαφώς ευκολότερα απο το 2006 (οπου έπρεπε να κάνεις την κατάλληλη σκέψη την κατάλληλη στιγμη). Κατι τετοιο συνεβη στα φετινα θεματα των μαθηματικων με το 4α , 4β 4γ1 και λιγο με το 3γ οπου επρεπε να εχεις ψυχραιμία για να εξετάσεις σωστά ολες τις πιθανές περιπτώσεις, ομως σε μικρότερο βαθμό. Πιστεύω οτι φέτος η επιτροπή εστιαστηκε στο να εξετάσει την εξειδικευση - προετοιμασια ενος μαθητη (και αν θελετε και την ψυχραιμια του) και οχι τοσο τη φαντασία η αν θελετε και την τυχη ενός μαθητη (οπως εχει συμβεί και στο παρελθόν με πιο δυσκολα θεματα)
Υ.Γ. επειδή οι πανελλαδικεσ ειναι μια δοκιμασια αναμφιβολλα ο ασταθμητος παραγοντας τυχη παιζει καθοριστικο ρολο για την αποδοση ενος υποψηφιου -για οσους βεβαια πιστευουν σ'αυτήν-

Σε καθε περιπτωση τα θεματα ηταν ζουμερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top