[24/5/2008] Μαθηματικά / Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Και εγώ απ' όσο θυμάμαι το έκανα αυτό. Ε το πολύ 1 μόριο.. !


Εντάξει αμα το έκανε κ ο Mostel αυτο πρέπει να νιώθουμε τέλεια:D
Μόνο τόσο θα μας κόψουν?..ας είναι τοτε:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dioni

Νεοφερμένος

Η dioni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μα8ηματικα ηταν εξωγιηνα τ 8εματα...το 4ο ειδικα... ποιοσ συμφωνει... εγο γυρο στι βαση εγραπσα...σκ*τ*! η8ελα τουλαχιστον 15! και τρ...τ μπ***
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Εντάξει αμα το έκανε κ ο Mostel αυτο πρέπει να νιώθουμε τέλεια:D
Μόνο τόσο θα μας κόψουν?..ας είναι τοτε:xixi:

Πρόσεχε, εγώ λέω νομίζω ότι έγραψα από -1/e έως 0 κλειστό έχει δύο λύσεις
και από 0 έως άπειρο 1. Ενώ είναι από 0 ανοικτό. Αν και δεν είμαι σίγουρος τι έγραψα !





Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strange_thomas

Νεοφερμένος

Ο strange_thomas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω εκανα λαθος παραγωγο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dioni

Νεοφερμένος

Η dioni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
α και το 3γ δεν εβγαινε μονο με 8μτ... εγο το ελισα με μονοτονια και ο κα8ιγητησ μου μου ειπε οτι ειναι σωστο...ε8εσα...παραγογισα...αντικαταστισα...και τελοσ...βγηκε απο ακροτατα! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
εγω λογοτεχνια εγραψα το λιγοτερο ενα 15
τα θεματα ηταν καλα για καποιον που ειχε διαβασει (οχι τρελα)
το δυσκολακι ηταν το παραλληλο και στο φροντιστηριο μου ειπαν οτι θα παρω αρκετες μοναδες αλλα οχι ολες.. τις αλλες 4 τις εγραψα πολυ καλα..αντε να δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ρε παιδιά είδε κανείς πως αξιολόγουν τα θέματα μέχρι στιγμής????

Μάλλον βρήκα κάτι: Απαιτητικά ήταν και τα θέματα στα Μαθηματικά στα οποία διαγωνίστηκαν σήμερα οι υποψήφιοι Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης. Απευθύνονταν σε μαθητές που είναι εξοικειωμένοι με την ύλη των Μαθηματικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Νομίζω πως στο Μπλογκ της μαθηματικής εταιρείας είπαν κάτι για γρίφους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Πρόσεχε, εγώ λέω νομίζω ότι έγραψα από -1/e έως 0 κλειστό έχει δύο λύσεις
και από 0 έως άπειρο 1. Ενώ είναι από 0 ανοικτό. Αν και δεν είμαι σίγουρος τι έγραψα !





Στέλιος

εγώ πάλι δεν πήρα περίπτωση α>0 (νομίζω) :'(

απο ότι μου είπε διορθωτής αν το φτάσεις μέχρι f(x)=a είναι 2 μόρια και για κάθε περίπτωση 1 μόριο.
Ε κλ δεν θα τα βάψουμε και μαύρα... συμβαίνουν αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Πειράζει αν στο 3γ δεν εξηγήσουμε ότι η f δεν είναι γν. μονότονη σε κάθε διάστημα; (το είχα γράψει πιο πριν). Εγώ έδειξα ότι εξετάζω αν το α ανήκει στο σύνολο τιμών σε καθένα από τα 2 διαστήματα, αλλά δεν είπα πως σε κάθε ένα διάστημα βρίσκεται το πολύ 1 ρίζα. Πιστεύω να είναι ελαστικοί ε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
παιδια τα θεματα κατα τη γνωμη μου ηταν πολυ δυνατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Λοιπον τα θεματα ηταν πολυ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΑ!Εγω τα εβγαλα όλα εκτος απο ενα κομμάτι στο 3γ που δεν μου έκοψε να πάρω το α σε σχεση με το 0. Στο σχολείο οι περισσότεροι τα χαρακτήρισαν παλούκια αλλα μπαίνοντας εδώ είδα οτι τα λετε εύκολα. Δεν θεωρώ οτι ήταν άλυτα αλλά έπρεπε να έχεις αναπτυγμένη μαθηματική σκέψη (3γ) και να έχεις δουλέψει καλα ολο το χρόνο.Επειδή βέβαια κάποιοι από δω είχαν δουλέψει μην ακυρώνεται το μέσο μαθητή χαρακτηρίζοντας τα θέματα γελοία γιατι ΔΕΝ ΗΤΑΝ! Τεσπα καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα!:)

κι εγώ αυτό με το 3γ δε μου έκοψε να παρω περιπτώσεις για το α και πήρα μόνο για α>0! Και έχασα και τη μισή απόδειξη,την οποία την πάλευα 3 τέταρτα γτ δεν είχα καταλάβει ότι το (lnx)'=1/x θεωρείται γνωστό και πάλευα να το αποδείξω!περιμένω 17-18!στην αρχή είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ γιατί τα μαθηματικά είναι το αγαπημένο μου μάθημα αλλά μετά που είδα ότι το να γράψει κανείς πάνω από 15 είναι επιτυχία κάπως ηρέμησα...νομίζω ότι (παρότι εγώ στο 3ο έχασα) το 4ο ήταν πολύ δύσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Το 3γ ... είδα ότι έθετες μια συνάρτηση και πήγαινες με μονοτονία... πιστεύω εκέι έχασα 2-3 μόρια γιατί δεν είπα 1-2 περιπτώσεις... στο 4γ αντιπαραγώγιση μπορούσες να κάνεις λογικά δύο φορές ξεχωριστά... γιατί βλέπω όλοι βγαζουν την συνάρτηση με 2 σταθερές μέσα... εγώ τις έδιωχνα μία μία τις σταθερές πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
κι εγώ αυτό με το 3γ δε μου έκοψε να παρω περιπτώσεις για το α και πήρα μόνο για α>0! Και έχασα και τη μισή απόδειξη,την οποία την πάλευα 3 τέταρτα γτ δεν είχα καταλάβει ότι το (lnx)'=1/x θεωρείται γνωστό και πάλευα να το αποδείξω!περιμένω 17-18!στην αρχή είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ γιατί τα μαθηματικά είναι το αγαπημένο μου μάθημα αλλά μετά που είδα ότι το να γράψει κανείς πάνω από 15 είναι επιτυχία κάπως ηρέμησα...νομίζω ότι (παρότι εγώ στο 3ο έχασα) το 4ο ήταν πολύ δύσκολο!

εμενα μου βγηκε olo το 3β που πολλοι εχασαν κ μονο το μισο 4 γ 1 νομιζο πως εχασα....Συνολικα νομιζω οτι ειμαι στο 18-19 παντως δεν τρελλαθηκα γιατι το ηθελα και εγω πολυ το 100αρι και το εχασα για πολυ λιγο....Στο 4 γ 1 εντωμεταξυ εκανα τον DLH και δεν μου ερχοταν η προσθαφαιρεση και το αφησα.....Ειναι ασκηση του σχολικου Α' ομαδας παρεμπιπτοντως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zerard

Νεοφερμένος

Ο zerard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
George δεν χρειάζεσαι σχολικό, "Μια συνεχής συνάρτηση f διατηρεί πρόσημο σε καθένα από τα διαστήματα στα οποία οι διαδοχικές ρίζες της f χωρίζουν το πεδίο ορισμού της."
άρα η f ανεξάρτητα από το τι είναι το πεδίο ορισμού της χωρίζεται από τις ρίζες της f σε διαστήματα στα οποία η f διατηρεί πρόσημο. Η 1/x δεν έχει ρίζες άρα δεν έχει διαστήματα τα οποία ορίζονται από διαδοχικές ρίζες για να διατηρεί πρόσημο σε αυτά. Εγώ τα έγραψα όλα, δεν είμαι μόνο 100% σίγουρος για την διατύπωση μου στο 3γ και 1α αφού για το δεύτερο δεν έχω διαβάσει και πολλές αποδείξεις, εκείνη την ώρα την έβγαλα και μοιάζει με την κανονική, ενώ για το πρώτο το έγραψα σωστά αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα καταλάβει ο διορθωτής τι γράφω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drughi

Νεοφερμένος

Ο Drughi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγω πήρα ΑΡΚΕΤΑ κάτω απο τη βαση :P μεχρι και στη μονοτονια εκανα λάθος και παει χαμμενη, παλι καλα ειχα διαβασει την αποδειξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Πρόσεχε, εγώ λέω νομίζω ότι έγραψα από -1/e έως 0 κλειστό έχει δύο λύσεις
και από 0 έως άπειρο 1. Ενώ είναι από 0 ανοικτό. Αν και δεν είμαι σίγουρος τι έγραψα !


Sorry δεν ηθελα να σε μειωσω, απλα εγω αυτο καταλαβα οτι εκανες.Ευχομαι να μην σου κοψουν κ τπτ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michkal

Νεοφερμένος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
κριμα μπορουσα 100
εγραψα στη χειροτερη 96 με το οριο στο 4β ελεος

δυσκολα ηταν αλλα σιγουρα το 12 ηταν πολυ ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zina23236

Νεοφερμένος

Η zina23236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
πεδεια το 4ο το (α) το πιγα με αλο τροπο....λολ διαιρεσε δια 10χ^3 + 3χ και παραγαωγισα και μετα 3ανα ολοκληρωσα.. ΧD ΠΙστευεται οτι 8α το παρουν σωστο?

εγω πάλι πηρα την f(x) που επρεπε να αποδειξουμε και την αντικατεστησα στη σχεση με το ολοκληπωμα(και στην αρχη και μεσα στο ολοκληρωμα) και καταληξα σε κατι που ισχυει...μακαρι να το δεχτουν!!!!!!!!κατα τα αλλα ειμαι πανω απο την βαση:no1:(μαλλον) και κατω απο 15:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dioni

Νεοφερμένος

Η dioni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω σε αυτο με το θμτ..εκανα μονοτονια...λετε να ναι σωστο...ο καθηγητησ μου μοθ ειπε ναι αλλα δεν ξερω γτ δν πλ καταλαβε τι εκανα...:-p ξερει κανεις αν λεινετε και ετσι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top