[24/5/2008] Μαθηματικά / Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Καταρχας εμενα με τσατιζει που ορισμενοι λενε οτι ηταν ευκολα επειδη αυτοι εκαναν καποιο ερωτημα που οι αλλοι δεν εκαναν!Ενταξει ρε παιδια,χαλαρωστε!Μην τα βγαλετε και γελοια τα θεματα

Εγω δεν προλαβα να τα τελειωσω ολα:'(Εχασα 10 μορια στο 4γ ενω το ηξερα το θεματακι και το ειχα(ειχα αρχισει να το γραφω κιολας και δεν το προλαβα να το τελειωσω)

Και το 4α που οπως ακουσα απο μαθηματικο χαρακτηριστικα:Αμαν,εδω σας εκαψαν....Τα θεματα ηταν παρα πολυ απαιτητικα και ηθελαν πολυ και καθαρο γραψιμο...Δεν ηταν για 3 ωρες κατα τη γνωμη μου...

Υπολογιζω γυρω στο 16,2-4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Είναι γεγονός ότι για να χαρακτηρίσει κανείς δύσκολα τα θέματα πρέπει ντε και καλά να πατώσει ο ίδιος. :)

(τουλάχιστον αυτή τη λογική διακρίνω κατ εξακολούθηση από πολλούς)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Εγω να πω την αληθεια ποτε δεν ημουν αυτης της λογικης....Παντα προσπαθω να ερθω στη θεση ενος μετρια-καλα διαβασμενου μαθητη οπως ειναι οι περισσοτεροι για να κρινω....Τωρα,απο εκει και περα,η αλαζονεια ορισμενων δε βοηθα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εγώ όπως είπα έγραψα χάλια. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το κατάφερα, κάνα 2άρι πρέπει να έγραψα. :(

Μα καλά ρε γαμώτο.... Ήμουν και καλός υποτίθεται. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StevenT

Νεοφερμένος

Ο StevenT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τωρα με σιγουρια μπορω να πω οτι εγραψα γιρο 17,+ τα λαθη μου ομως ηταν ηλιθιοτητες στο Φουλ!!! Δεν εγραυα αποδειξει και στο 4ο το 1ο 3εχασα περιορισμο ελεος ! επηδη διαιρεσα με 10χ^3 + 3χ ! Για να παραγωγισω αντι να θεσω επιτοπο το ολοκληρωμα Οο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sansper

Νεοφερμένος

Ο sansper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά τα θέματα δεν ήταν εύκολα! Πιστεύω οτι ήταν στο επίπεδο δυσκολίας που αρμόζει για τις Πανελλήνιες! Πάντως ότι και να γράψατε μη σας επιρρεάσει! Έχουμε δρόμο ακόμα! Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Σκισαμε!Ημουν ο μονος που περιμενα Καβαφη (ολοι οι αλλοι ελεγαν για Σαχτουρη),μιας και μ'ειχε προϊδεασει μια φιλολογος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγω εχασα πολυ χρονο στο 2ο δυστηχως και 3ο στα α κ β
μετα δεν υπηρχε καθαρο μυαλο ουτε για 3γ,δ ουτε για το 4ο
υπολογιζω 10-11
Δεν προκειται να στεναχωρηθω ομως επειδη δε καταφερα να γραψω παραπανω στα θεματα των μογληδων
οτι πιο πονηρο και πιο ακυρο μπορουσαν το χωσαν
Επιτελους να αλλαξει κατι ομως ρε γμτ να διαχωριστουν οι εξετασεις απο το λυκειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-sTeV@-

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εντάξει.Από τόσες αποδείξεις που υπάρχουν(που τις αναφέρατε και στις προηγούμενες σελίδες) τι έπεσε?ήμαρτον,να σου δίνουν 10 μόρια για να γράψεις δύο σειρές.Εμένα προσωπικά δεν μου πέρασε από το μυαλό τιποτα.
Τεσπα,το 4ο ήταν καλό παλούκι,αν και το πάλεψα χωρίς πολλά πολλά.Το 3ο το τελευταίο δεν έκανα.Όταν μου ήρθε στο μυαλό το ΘΜΤ ήταν πολύ αργά.
Αν και ειχα στόχο μεγαλύτερο,μένω σε ένα 14-16.5,ανάλογα και τον διορθωτή βέβαια.
:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-sTeV@-

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το 3ο το τελευταίο δεν έκανα.Όταν μου ήρθε στο μυαλό το ΘΜΤ ήταν πολύ αργά.
Αν και ειχα στόχο μεγαλύτερο,μένω σε ένα 14-16.5,ανάλογα και τον διορθωτή βέβαια καθώς στο 2ο έκανα βλακεία αριθμητικό λάθος.Ήταν μιας δυσκολίας τα θέματα.Όμως όχι και να λέμε ότι δεν έβγαιναν σε 3 ώρες.Έβγαιναν και παραέβγαιναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekatsas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ μετά από μία συνεχή διαδρομή @@ριών έχασα 1 Σ-Λ το 2γ, 2δ. Από το 3ο ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως έκανα λάθος και έχασα λίγο 3β και λίγο από 3γ. 4α δεν το άγγιξα
ενώ πάλεψα το γ,δυστυχώς δεν μου βγήκε.(~60 με κανένα καλο βαθμολογητή μπορεί και κάτι παραπάνω;))
Τέλλος πάντων, πάμε για την συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
άιντε ρε γιώργο με το Σ-Λ πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη :D

πάντως καλά ήταν τα θέματα, πιστεύω αρκετά πιο δύσκολα σε σχέση με πέρυσι που είχε ουσιαστικά ένα δύσκολο ερώτημα. Χωρίς να υπάρχει κλιμάκωση όμως, κάθως για να είμαι ειλικρινής πιο πολυ με δυσκόλεψε το 3 παρα το 4. Στο 3γ έκανα ένα μικρό λάθος που θα μου στοιχίσει 1 άντε 2 μόρια απο οτι μου είπε ένας διορθωτής. Καλά να πάθω γιατί είχα άλλα 40 λεπτά και εγώ βγήκα ενω ήμουν όλο λόγια οτι θα κάτσω όλο το 3ωρο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strange_thomas

Νεοφερμένος

Ο strange_thomas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
στο 3ο στο β αντι για παραγωγο ln(x)+1 εβαλα ln(x) ολη η διαδικασια ειναι σωστη ομως κ του 3γ τι λετε να μ κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fede_gr

Νεοφερμένος

Ο fede_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ τα πήγα αρκετά καλά σε σχέση με το σύνολο... άκουσα οτι περίπου το 75% της τεχνολογικής και το 45% της θετικής έχουν γράψει κάτω απο 10... και μόλις το 10% απο κάθε κατεύθυνση πάνω απο 15... εγώ πρέπει να έχω γράψει γύρω στο 16... δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου σε ΘΜΤ για το 3δ και έχω κάνει πολύ χαζό τρόπο για να αποδείξω το 4α (το έκανα μονο για να πάρω 1-2 μόρια)... τέσπα συνεχίζουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λοιπόν καθιστε αναπαυτικα και γελαστε με τα κατορθώματά μου...

Λυνω 1ο και 2ο θέμα μέσα σε 20 λεπτα....
ξεκινάω το 3 θέμα και χανω παααρα πολλη ώρα ΣΤΗ ΜΟΝΟΤΟΝΙΑΑΑΑΑΑ!!!!
Αφήνω το 3ο θέμα πάω στο 4ο...Και αντικαθιστώ συνέχεια το ολοκλήρωμα της f με f(2)-f(0) αντι να πάρω αρχική...
Με αποτέλεσμα να φτασω στις 2 ώρες και να μην έχω προλάβει να κάνω τίποτα αλλο εκτοσ από τα 2 πρώτα...
Αγχώθηκα παρα πολύ,ελυσα βέβαια όλα τα θέματα αλλα έχασα τα 3 μόρια από την "1-1"..το 4ο από τα Σ-Λ και κάποιες άλλες πράξεις..γενικά γύρω στο 17-18 μου είπε ο καθηγητής μου...

Ηταν πανδύσκολα!!!!!
Με έπιασε πονοκέφαλος στο τέλος.....πφφφφφφφ.....
Αντε καλή συνέχεια παιδια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
άιντε ρε γιώργο με το Σ-Λ πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη :D

πάντως καλά ήταν τα θέματα, πιστεύω αρκετά πιο δύσκολα σε σχέση με πέρυσι που είχε ουσιαστικά ένα δύσκολο ερώτημα. Χωρίς να υπάρχει κλιμάκωση όμως, κάθως για να είμαι ειλικρινής πιο πολυ με δυσκόλεψε το 3 παρα το 4. Στο 3γ έκανα ένα μικρό λάθος που θα μου στοιχίσει 1 άντε 2 μόρια απο οτι μου είπε ένας διορθωτής. Καλά να πάθω γιατί είχα άλλα 40 λεπτά και εγώ βγήκα ενω ήμουν όλο λόγια οτι θα κάτσω όλο το 3ωρο... :(

Πήρες και το 0 ε? :( Μια απ' τα ίδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Λοιπον τα θεματα ηταν πολυ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΑ!Εγω τα εβγαλα όλα εκτος απο ενα κομμάτι στο 3γ που δεν μου έκοψε να πάρω το α σε σχεση με το 0. Στο σχολείο οι περισσότεροι τα χαρακτήρισαν παλούκια αλλα μπαίνοντας εδώ είδα οτι τα λετε εύκολα. Δεν θεωρώ οτι ήταν άλυτα αλλά έπρεπε να έχεις αναπτυγμένη μαθηματική σκέψη (3γ) και να έχεις δουλέψει καλα ολο το χρόνο.Επειδή βέβαια κάποιοι από δω είχαν δουλέψει μην ακυρώνεται το μέσο μαθητή χαρακτηρίζοντας τα θέματα γελοία γιατι ΔΕΝ ΗΤΑΝ! Τεσπα καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Να πάρει κι εγώ το ίδιο με Anacron και nickzor έκανα, αλλά δεδομένου ότι 6 έπιανε όλο το ερώτημα και οι βαθμολογητές πιθανότατα θα είναι ελαστικοί, ελπίζω να μη χάσω πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Και εγώ απ' όσο θυμάμαι το έκανα αυτό. Ε το πολύ 1 μόριο.. !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Λοιπον τα θεματα ηταν πολυ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΑ!Επειδή βέβαια κάποιοι από δω είχαν δουλέψει μην ακυρώνεται το μέσο μαθητή χαρακτηρίζοντας τα θέματα γελοία γιατι ΔΕΝ ΗΤΑΝ! Τεσπα καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα!:)

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την HELEN. Υπήρχαν δύσκολα υποερωτήματα τα οποία, να υπενθυμίσω (...), έπιαναν κ πολλά μόρια. So, επειδή η δυσκολία δεν είναι μόνο συνάρτηση του περιεχομένου των θεμάτων, αλλά και των μορίων που τους δίνονται, τα επίμαχα υποερωτήματα ναι ήταν δύσκολα...:clean:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top