[22/5/2009] Βιολογία Θετικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Καραμπόλα στις βάσεις των Ιατρικών Σχολών ενδέχεται να προκαλέσει η μεγάλη δυσκολία των θεμάτων που επέλεξε χθες η Κεντρική Επιτροπή Εξετάσεων στη Βιολογία Θετικής Κατεύθυνσης, ενώ απαιτητικά για το άριστα ήταν και τα θέματα στην Ιστορία.

Η χθεσινή ημέρα των Πανελληνίων Εξετάσεων ήταν ίσως η δυσκολότερη μέχρι σήμερα, αφού με εξαίρεση το μάθημα της Χημείας- Βιοχημείας στο οποίο τα θέματα δεν χαρακτηρίστηκαν δύσκολα, στη Βιολογία, την Ιστορία και τις Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, επελέγησαν θέματα απαιτητικά, κλιμακούμενης δυσκολίας και, τα πιο πολλά, δυσκολότερα από τα αντίστοιχα περσινά, σύμφωνα με τους εκπαιδευτικούς.
Στη Βιολογία Θετικής Κατεύθυνσης αναμένεται φέτος «σφαγή». Καθώς το μάθημα αυτό είναι βασικό για τις Ιατρικές Σχολές, η αναμενόμενη μείωση των αριστούχων εκτιμάται ότι ίσως προκαλέσει και ανάλογη καραμπόλα στις βάσεις τους- εάν στα υπόλοιπα μαθήματα που απομένουν δεν επιλεγούν ευκολότερα θέματα από πέρυσι. Κι αυτό γιατί πέρυσι άριστα είχε γράψει μεγάλο ποσοστό υποψηφίων (32,16%) ενώ φέτος αναμένεται να γράψουν λιγότεροι. Σύμφωνα με Βιολόγους τα θέματα που επελέγησαν ήταν από τα δυσκολότερα των τελευταίων ετών. Στο 3ο και το 4ο θέμα οι ασκήσεις και οι θεωρητικές ερωτήσεις είχαν κλιμακούμενη δυσκολία και απαιτούσαν πολύ καλή προετοιμασία του υποψηφίου. Σύμφωνα με την Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων, τα θέματα «ήταν σαφώς διατυπωμένα, παρουσίαζαν διαβάθμιση δυσκολίας, κάλυπταν επαρκές τμήμα της εξεταζόμενης ύλης και κυρίως, αρκετά από αυτά, απαιτούσαν την κριτική σκέψη και τη συνδυαστική ικανότητα των εξεταζομένων. Στο τρίτο θέμα είναι αυτονόητο ότι οφείλουν να αξιολογηθούν ισότιμα οι διαφορετικοί τρόποι επίλυσης, εφόσον είναι επαρκείς οι αιτιολογήσεις».



από ΝΕΑ
-----------------------------------------



ρε παιδιά όντως τόσο δύσκολα ήταν?
εγω εχω να πω οτι αυτες οι εκτιμησεις δεν επιβεβαιωνονται με τιποτα αν ειναι δυνατον τα ποσοστα αυτα να πεσουν δε στεκουν με τιποτα
-----------------------------------------
οχι φιλε μου δεν ηταν τοσο δυσκολα πιο ευκολα απο περσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Ρε βλακα rolingstones τι ψηφιζεις 90-100 αφου δεν εγραψες;Εχει επιλογη ΔΕΝ ΕΞΕΤΑΖΟΜΟΥΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ρε βλακα rolingstones τι ψηφιζεις 90-100 αφου δεν εγραψες;Εχει επιλογη ΔΕΝ ΕΞΕΤΑΖΟΜΟΥΝ.
πρωτον μιλα καλυτερα και δευτερον νομιζα οτι εννουσε να εκτιμησουμε ποσο θα γραψουν οι μαθητες
-----------------------------------------
ενταξει το διορθωσα τωρα ικανοποιημενος?να δω με τι αλλο θα ασχοληθουμε εδω περα με ολα πλην το θεμα του τοπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
rolingstones έχω την εντύπωση ότι πλέον κανένα δεν ενδιαφέρουν όσα λες.Καί δεν είσαι και ο πλέον ειδικός γιά να αξιολογήσεις το επίπεδο των θεμάτων.Καλό είναι λοιπόν να σταματήσεις γιατί εκτίθεσαι.Αν σέβεσαι λίγο τον εαυτό σου σφύριξε τη λήξη.
Διαφορετικά προτείνω στα παιδιά να μην σού απαντούν, ώστε να εκτίθεσαι έτι περισσότερο.
Μιά ερώτηση μόνο.Δεν έχεις άλλη δουλειά να κάνεις?Είσαι όντως φοιτητής?Ασχολήσου με τις σπουδές σου και άσε ήσυχα τα παιδιά στον αγώνα τους.
Με το να επιμένεις τόσο ότι τα θέματα που έγραψες εσύ ήταν πιό δύσκολα τι προσπαθείς να αποδείξεις? Είναι προφανές. Μπήκες στο πανεπιστήμιο αλλά δεν ωρίμασες.Κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ρε παιδιά όντως τόσο δύσκολα ήταν?

Ειχε ερωτησεις απ ολα τα κεφάλαια, σε αντιθεση με άλλες χρονιες που τα 4-7-8-9 ήταν κάπως υποτιμημένα. Τωρα, αν αυτο θεωρειται δυσκολο δεν ξερω, εξαρταται απο το ποσο προετοιμασμενος είσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4518174
Η καποιος λεει ψεμματα η εχουν μαζευτει ολα τα μυαλα στο ischool :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Ειχε ερωτησεις απ ολα τα κεφάλαια, σε αντιθεση με άλλες χρονιες που τα 4-7-8-9 ήταν κάπως υποτιμημένα. Τωρα, αν αυτο θεωρειται δυσκολο δεν ξερω, εξαρταται απο το ποσο προετοιμασμενος είσαι
δεν ειναι ακριβως ετσι!
Καταρχας υπηρχε ασκηση στο 3ο θεμα
Σχετικα πρωτογνωρο.Συνηθως το 3ο ειναι θεωρια.Μαλιστα η ασκηση ηταν δυσκολοτερη απο 4α θεματα αλλων ετων.
Επισης το 4ο ηταν αρκετα ποιοτικο.Αυτο που δεν εκοβε η EcorI ηταν τελειως παγιδα κια πολλοι την πατησαν.Sτο 4α επισης δεν εγραψαν πολλοι για τους ιους (και γω μαζι fuck),
Τελος υπηρχε το 4στ ερωτηση ΚΡΙΣΕΩΣ.Συνηθως οι εννοιες κριση και βιολογια ειναι ασυμβιβαστες,οχι ομως φετος!
Να αναφερωω επισης οτι ηθελε πολυ γραψιμο και ηταν αρκετα πιεστικο διαγωνισμα.
Ειναι γενικη ομολογια οτι ηταν τα δυσκολοτερα θεματα των τελευταιων 4-5 χρονων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4518174
Η καποιος λεει ψεμματα η εχουν μαζευτει ολα τα μυαλα στο ischool :hmm::hmm:
Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν πως διορθώνετε η βιολογία.Εκεί δεν έχει έλα μωρέ έγραψε κάτι πάρε κανένα μόριο εκεί κόβουν. Θα δούμε στο τέλος εδώ πέρα ποιοι από μας πραγματικά έγραψαν πάνω από 90.:P Παρακαλώ να γράψετε τους βαθμούς όταν τους πάρετε σε αυτό το topic.
-----------------------------------------
https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4518174
Η καποιος λεει ψεμματα η εχουν μαζευτει ολα τα μυαλα στο ischool :hmm::hmm:
Α και για του λόγου το αληθές πάνε δες στο φόρουμ σχολές τμήματα που στοχεύει η πλειοψηφία εδώ μέσα.Επαληθεύονται τα λεγόμενα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
δεν ειναι ακριβως ετσι!
Καταρχας υπηρχε ασκηση στο 3ο θεμα
Σχετικα πρωτογνωρο.Συνηθως το 3ο ειναι θεωρια.Μαλιστα η ασκηση ηταν δυσκολοτερη απο 4α θεματα αλλων ετων.
Επισης το 4ο ηταν αρκετα ποιοτικο.Αυτο που δεν εκοβε η EcorI ηταν τελειως παγιδα κια πολλοι την πατησαν.Sτο 4α επισης δεν εγραψαν πολλοι για τους ιους (και γω μαζι fuck),
Τελος υπηρχε το 4στ ερωτηση ΚΡΙΣΕΩΣ.Συνηθως οι εννοιες κριση και βιολογια ειναι ασυμβιβαστες,οχι ομως φετος!
Να αναφερωω επισης οτι ηθελε πολυ γραψιμο και ηταν αρκετα πιεστικο διαγωνισμα.
Ειναι γενικη ομολογια οτι ηταν τα δυσκολοτερα θεματα των τελευταιων 4-5 χρονων.

Ναι, η αληθεια ειναι πως αναφερομουν πιο πολυ στο θεωρητικό κομματι που έπεσε. Επισης δεν αμφισβητησα πως είναι απο τα πιο δυσκολα διαγωνισματα. Αυτο που είπα ειναι πως για κάποιον διαβασμενο ενας μεγαλος βαθμος (90+) ήταν εφικτός, δεν ειναι μαθηματικα η βιολογια, να διαβασεις και να μη γραψεις πανω απο 18-19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θα έλεγα να είστε λίγο καχύποπτοι γιατί οι βαθμολογητές δεν είναι σαν τους καθηγητές σας στο σχολείο ή στο φροντιστήριο.Καί εννοώ ότι λειτουργούν εντελώς απρόσωπα.Καί δε χαρίζουν "κάστανο"Και θα έλεγα ότι μερικοί είναι υπέρ του δέοντος αυστηροί.Ένα αμφισβητούμενο μόριο προτιμούν να το κόψουν παρά να το δωρίσουν.
Είναι βέβαιο ότι αρκετά παιδιά έχουν πετύχει το απόλυτο στο μάθημα δηλαδή ατόφιο 100άρι αλλά δεν το ξέρουν και δεν μπορούν να το γνωρίζουν ότι είναι από τους "τυχερούς".Η αποκάλυψη θα γίνει άμα τη εμφανίσει των βαθμών στα σχολεία..
Με αυτά που σας λέω ασφαλώς και δεν έχω την πρόθεση να σας απογοητεύσω αλλά παρατηρώ ότι οι περισσότεροι από σας χθες ήταν πολύ έως ακραία ενθουσιασμένοι ενώ σήμερα κάποια παιδιά έχουν αρχίσει να το ξανασκέφτονται έπειτα και από τις διαπιστώσεις των ειδικών, Βιοεπιστημόνων.
Μόνο χοντρικά μπορεί κάποιο παιδί να πεί.Πήγα καλά ή πήγα πολύ καλά.
Σε κάθε παρίπτωση πάντως ψηλά το κεφάλι και ένα λάθος σε ένα μάθημα μπορεί να διορθωθεί βαθμολογικά από το επόμενο μάθημα.
Προσέξτε τη Φυσική μεθαύριο, με καθαρό μυαλό, έχοντας πλήρη "αίσθηση" του κάθε φυσικού φαινομένου και θα τα πάτε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis92

Νεοφερμένος

Ο stathis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια σαν καινουργιος που ειμαι εχω μια απορια.ποσα μορια λετε να κερδισει καποιος ο οποιος στο 4στ εγραψε τη θεωρια σχετικα με τον κυτταρικο τυπο και τα γονιδια που δεν μεταγραφονται κτλ.....αλλα δεν εγραψε τα trna snrna rrna ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δυσκολεύτηκα αρκετά στο 3ο θέμα.. στο Α. Δεν ήταν καθόλου σαφής... Γενικά φέτος ήταν πολύ απαιτιτικά τα θέματα που επέλεξαν,αλλά οχι τόσο δύσκολο.. Αν και έχασα μονάδες απο βιασύνη και άγχος.. Αλλά αναμένεται να πέσουν οι βάσεις στις Ιατρικές σχολες..μακαρι μακαρι μακαρι..χιχι:D:D:D Καλή επιτυχία για την Φυσική!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Stathi, λογικα 2-3 στα 8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DK1991

Νεοφερμένος

Ο DK1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Πραγματι τόσο θα πάρεις, ρώτησα και την καθηγητρια μου στο σχολείο μόλις, και και το ίδιο είπε και εκείνη. Απο Turner Αλέκα λες να κόβουν αν δεν κάνεις σχήμα? Γιατι πολλοί φίλοι μου δεν έκαναν.. Ευχαριστω για την βοήθεια. Παιδι΄δ εείς κάνατε σχήμα? Εγω έκανα(σχήμα εννοω τα χρωμοσώματα-γαμέτες) και συμβόλισα μόνο αρχη μεσόφασης-τέλος μεσόφασης-μετάφαση-τελόφασηΙ - τελόφασηΙΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Πραγματι τόσο θα πάρεις, ρώτησα και την καθηγητρια μου στο σχολείο μόλις, και και το ίδιο είπε και εκείνη. Απο Turner Αλέκα λες να κόβουν αν δεν κάνεις σχήμα? Γιατι πολλοί φίλοι μου δεν έκαναν.. Ευχαριστω για την βοήθεια. Παιδι΄δ εείς κάνατε σχήμα? Εγω έκανα(σχήμα εννοω τα χρωμοσώματα-γαμέτες) και συμβόλισα μόνο αρχη μεσόφασης-τέλος μεσόφασης-μετάφαση-τελόφασηΙ - τελόφασηΙΙ.
Εγώ δεν έκανα λογικά θα κόψουν 1-2 μόρια.Νομίζω ότι μέσα στον ορισμό της cDNA βιβλιοθήκης έλεγε για κύτταρα που εκφράζονται στον συγκεκριμένο κυτταρικό τύπο οπότε λογικά αν το γραφες θα στο πιαναν ως απάντηση λογικά πάντα μπορεί να σε κόψουν κανένα μόριο.Πάντως είδα 8 διαφορετικές λύσεις και μόνο σε μια είχε σχήμα στο 3Β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Περσι ο καθηγητης μου ηταν καθετος πως η λυση πρεπει να συνοδευεται απο σχημα... ΑΠο κει και περα όμως νταξ αμα το εχεις γραψει τεκμηριωμενα δε νομιζς να κοψουν πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
ε συγνωμη τι αλλο επρεπε να γραψεις....πχ λαθος στην 1η μειωτικη διαιρεση..μη διαχωρισμος των ομολογων χρωμοσωματων στον πατερα και φυσιολογικος γαμετης μητερας κτλ......εγω προσωπικα εβαλα 2 περιπτωσεις νομιζω κιολας...απο συνηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Periklis

Νεοφερμένος

Ο Περικλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια με τοσα τερατα που εχω συναντησει μεσα στην χρονια δεν μου φανηκαν ιδιαιτερα δυσκολα, σπάστικα ομως πολυ γιατι εχασα 2 μοριακια απο θεωρια και δεν πηρα ενα καθαρο 100 που το ηθελα τοσο πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DK1991

Νεοφερμένος

Ο DK1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Που έχασες Θεωρία? Turner τελικα παιδιά είναι απαραίτητο το σχήμα,όχι,ή είναι στην κρίση του διορθωτή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctorD

Νεοφερμένος

Ο doctorD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια ολη την χρονια ειχα διαβασει απιστευτα Βιολογια δεν μπορειται να φανταστειτε ποσο.Επειδη γνωριζα πως γενικα ειχα μεγαλο προβλημα με την παπαγαλια και επειδη καλως η κακως η Βιολογια σαν μαθημα κυριως αυτο θελει,εκατσα εγινα ο μεγαλυτερος παπαγαλος και εμαθα ολο το βιβλιο απ'εξω ακομη και αυτα που θεωρητικα δεν υπηρχε περιπτωση να πεσουν.Με τις ασκησεις δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα επειδη θεωρουσα πως θα τις καταφερω.Τελικα τζαμπα πηγε το τοσο πολυ διαβασμα αφου μαλλον εβαλαν σχετικα αναμενομενες θεωριες.Μου αρεσε παντως οτι εκαναν μια στροφη ξανα προς τις ασκησεις,γιατι οσο να ναι εχει παραγινει το κακο.Μας αναγκαζουν να μαθουμε τοσα πραγματα παπαγαλια.Τελικα ευτυχως εγραψα παρα πολυ καλα.Το μονο που εχασα σιγουρα(γιατι οπως σωστα ειπατε παραπανω δεν ξερεις τι θα βρουν να σου κοψουν η ποιοι θα διορθωνουν) ειναι με τους ιους.Δεν μπορω να καταλαβω πως το ξεχασα...Η καημενη η καθηγητρια μου μου το ειχε πει τοσες φορες.Τεσπα τελος καλο ολα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top