[22/5/2009] Βιολογία Θετικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αν ήθελε σχήμα το Turner θα πάρω ανάποδες που έκατσα και έκανα 4 σελίδες αιτιολόγηση για τις διασταυρώσεις και για το Turner τίποτα... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εκτός θέματος
Προς τους διαχειριστές θέλω να πω, αλλά δείτε το κι εσείς όλοι, εξ άλλου δεν είναι κανένα κρατικό μυστικό αυτό που σκέφτομαι.
Δεν ξέρω σε τι μπορεί να προσφέρουν οι ψηφοφορίες έτσι όπως είναι σχεδιασμένες.Και στέκομαι στο σημείο όπου ψηφίζουμε κι εμείς που δεν συμμετείχαμε στις εξετάσεις.
Θα ήθελα να μπορώ να βγάλω ένα συμπέρασμα από την ανάγνωση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας γιά το πόσο καλά έχουν γράψει τα παιδιά με μιά καλή δηλαδή προσέγγιση.
Βλέπουμε γιά παράδειγμα στη Βιολογία ένα ποσοστό 45% από όσους δεν έδωσαν εξετάσεις και ενδεχομένως πολλοί απ' αυτούς δεν έχουν και καμία σχέση με τη Βιολογία.
Επίσης ένα υψηλότατο ποσοστό δηλώνει ότι έγραψε στη κλάση 90-100.
Αυτό είναι λογικό αφού στο φόρουμ συμμετέχουν κατά κανόνα καλοί μαθητές και έτσι χάνεται η πραγματικότητα από το άθροισμα αυτών των δύο ποσοστών.
Βέβαια τα πράγματα θα ήταν ακόμη χειρότερα αν δεν υπήρχε η κατηγορία όσων δεν συμμετείχαν στις εξετάσεις γιατί τότε το ποσοστό των αριστευσάντων θα πλησίαζε το 90%.
very false positive!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Λοιπόν αυτή η περίφημη καθηγήτρια η οποία διορθώνει φυσική(βλέπε αντίστοιχο ποστ) και τις δυο βιολογίες.Μου είπε κάποια πραγματάκια για την διόρθωση.Καταρχάς αυτό με τις ζώνες έπρεπε να το γράψεις αναφέρομαι στο 2ο θέμα όπως και λιγα γενικά για τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες.Το πρώτο που αφορούσε την ζύμωση το ήθελε όλο από τον ορισμό μέχρι το τέλος όπως και εκείνο με τα μονοκλωνικά αντισώματα ήθελε όλο εκείνο το κομματάκι.Στην ερώτηση για τα άτομα που πρέπει να ζητήσουν βοήθεια κλπ κλπ καλό θα ήταν αν έγραφες τον όρισμό της διαδικασίας και την παραγραφούλα παραπάνω από τα 4 ζητούμενα.
Στο 3ο θέμα στο πρώτο σκέλος μου είπε ότι έχει γίνει σφαγή μεταξύ βιολόγων για τον αν χρειάζεται ο πρώτος νόμος του Μεντελ ή όχι είναι στην κυιολεξία μισοί-μισοί.Στο δεύτερο σκέλος εφόσον η δικαιολόγηση που κάνεις θεωρηθεί επαρκής το σχήμα δεν είναι απαραίτητο(δηλαδή μπορείς να τις πάρεις όλες τις μονάδες).Για το τέταρτο δεν μου είπε πολλά καθώς δεν θυμόταν τις διευκρινήσεις που είχαν συμφωνηθεί για αυτό και τον τρόπο με τον οποίο βαθμολογούν.
Σίγουρα θα σας πω περισσότερα όταν την ξαναδω από βδομάδα και θα μου χει φέρει τις οδηγίες που τους δώθηκαν τόσο για την κατεύθυνση όσο και για την γενική.Για περισσότερα αναμείνατε εις το ακουστικόν σας,λογικά θα επανέλθω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Λοιπόν αυτή η περίφημη καθηγήτρια η οποία διορθώνει φυσική(βλέπε αντίστοιχο ποστ) και τις δυο βιολογίες.Μου είπε κάποια πραγματάκια για την διόρθωση.Καταρχάς αυτό με τις ζώνες έπρεπε να το γράψεις αναφέρομαι στο 2ο θέμα όπως και λιγα γενικά για τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες.Το πρώτο που αφορούσε την ζύμωση το ήθελε όλο από τον ορισμό μέχρι το τέλος όπως και εκείνο με τα μονοκλωνικά αντισώματα ήθελε όλο εκείνο το κομματάκι.Στην ερώτηση για τα άτομα που πρέπει να ζητήσουν βοήθεια κλπ κλπ καλό θα ήταν αν έγραφες τον όρισμό της διαδικασίας και την παραγραφούλα παραπάνω από τα 4 ζητούμενα.
Στο 3ο θέμα στο πρώτο σκέλος μου είπε ότι έχει γίνει σφαγή μεταξύ βιολόγων για τον αν χρειάζεται ο πρώτος νόμος του Μεντελ ή όχι είναι στην κυιολεξία μισοί-μισοί.Στο δεύτερο σκέλος εφόσον η δικαιολόγηση που κάνεις θεωρηθεί επαρκής το σχήμα δεν είναι απαραίτητο(δηλαδή μπορείς να τις πάρεις όλες τις μονάδες).Για το τέταρτο δεν μου είπε πολλά καθώς δεν θυμόταν τις διευκρινήσεις που είχαν συμφωνηθεί για αυτό και τον τρόπο με τον οποίο βαθμολογούν.
Σίγουρα θα σας πω περισσότερα όταν την ξαναδ'ωαπ'ο βδομάδα και θα μου χει φέρει τις οδηγίες που τους δώθηκαν τόσο για την κατεύθυνση όσο και για την γενική.Για περισσότερα αναμείνατε εις το ακουστικόν σας,λογικά θα επανέλθω:P
Τωρα θα εκνευριστω!Μα καλα ειναι εντελως ηλιθιοι οι βιολογοι;Με ποιο σκεπτικο ακριβως χρειαζοταν οι ζωνες;Σε ρωταει τι ειναι μετατοπιση και αμοιβαια μετ. και τι προβληματα κανουν;Σε ποιο απο τα δυο αυτα σκελη χρειαζονται οι ζωνες!Δηλαδη αμα σε ρωτησουν ποιο εινια το ονομα σου θα τους πεις μενω εκει σπουδαζω ταδε η μητερα μου ειναι απο κει η αδερφη μου παιζει τενις κλπ;Αυτα ειναι ασυναρτησιες.Αλλωστε μερικες ΕΓΚΥΡΕΣ απαντησεις που ειδα ΔΕΝ το ανεφεραν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τωρα θα εκνευριστω!Μα καλα ειναι εντελως ηλιθιοι οι βιολογοι;Με ποιο σκεπτικο ακριβως χρειαζοταν οι ζωνες;Σε ρωταει τι ειναι μετατοπιση και αμοιβαια μετ. και τι προβληματα κανουν;Σε ποιο απο τα δυο αυτα σκελη χρειαζονται οι ζωνες!Δηλαδη αμα σε ρωτησουν ποιο εινια το ονομα σου θα τους πεις μενω εκει σπουδαζω ταδε η μητερα μου ειναι απο κει η αδερφη μου παιζει τενις κλπ;Αυτα ειναι ασυναρτησιες.Αλλωστε μερικες ΕΓΚΥΡΕΣ απαντησεις που ειδα ΔΕΝ το ανεφεραν
Οι ζωνες δεν νομιζω να χρειαζοντουσαν. Γιατι τις θυμομουν, αλλα η ερωτηση ηταν ξεκαθαρη. Δεν ρωτουσε για το πως γινεται η διαγνωση των χρωμωσωμικων ανωμαλιων, για 2 συγκεκριμενα ειδη ρωτουσε και τις επιπτωσεις τους.

Και στο 3Α δεν ανεφερα 1ο νομο Μεντελ, αλλα πηρα σβαρνα κατευθειαν τις περιπτωσεις και τις διασταυρωσεις. Ελπιζω να το βαθμολογησουν ολο μονο και μονο για τις 5 σελιδες που εγραψα :P (αφου πηρα ολες τις δυνατες περιπτωσεις, ακομα και για να δικαιολογησω τους γονοτυπους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Τωρα θα εκνευριστω!Μα καλα ειναι εντελως ηλιθιοι οι βιολογοι;Με ποιο σκεπτικο ακριβως χρειαζοταν οι ζωνες;Σε ρωταει τι ειναι μετατοπιση και αμοιβαια μετ. και τι προβληματα κανουν;Σε ποιο απο τα δυο αυτα σκελη χρειαζονται οι ζωνες!Δηλαδη αμα σε ρωτησουν ποιο εινια το ονομα σου θα τους πεις μενω εκει σπουδαζω ταδε η μητερα μου ειναι απο κει η αδερφη μου παιζει τενις κλπ;Αυτα ειναι ασυναρτησιες.Αλλωστε μερικες ΕΓΚΥΡΕΣ απαντησεις που ειδα ΔΕΝ το ανεφεραν
Από ότι μου πε και αυτή για να σου κόψουν μόρια από αυτά τα σχετικα-άσχετα πρέπει να μαζευτουν 3-4 χτυπητά. Οπότε το πιο πιθανό έιναι να μην σε κόψουν τίποτα.Απλά από οτι μου πε οι βιολόγοι δεν ζητάνε μπαμ την απάντηση θέλουν να βλέπουν και τα γύρω γύρω δηλαδή θέλουν να ξέρουν πως λένε την αδρφή σου κλπ κλπ:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
ρε παιδια γαμωτο δηλαδη!!!!!!!!αν ηθελαν ας ελεγαν απλα γραψτε ολο το βιβλιο!!!!!!!!τι μαλακιες ειναι αυτες?ωωωωωχχχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ρε παιδια γαμωτο δηλαδη!!!!!!!!αν ηθελαν ας ελεγαν απλα γραψτε ολο το βιβλιο!!!!!!!!τι μαλακιες ειναι αυτες?ωωωωωχχχχ

ΛΟΛ! Ακριβώς έτσι... αν ήθελε εκεί στις ομάδες που πρέπει να ζητήσουν καθοδήγηση και τον ορισμό και τα προηγούμενα θα πάω να αυτοκτονήσω ευθέως. Όπως μια φίλη μου που έγραφε Ιστορία... Μου λέει έγραψα 20 σελίδες για το 1ο και το 2ο θέμα και δεν πρόλαβα να γράψω το 3ο και το 4ο. ΕΛΕΟΣ!
Οι ερωτήσεις ήταν ακριβέστατες. Τώρα αν θέλουν περισσότερα μπλα μπλα μπλα και ανούσια πράγματα είμαι σίγουρος πως θα κόψουν από πολλούςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς μαθητές.

Άρα οκ είμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μα οι ερωτησεις ηταν σαφεστατες και ζητουσαν συγκεκριμενα πραγματα. Εγω προσωπικα τις θυμομουν ολες αυτες τις "σαλτσες" που λεγονται αλλα δεν τις εγραψα γιατι τις θεωρησα παντελως ασχετες με το ζητουμενο της εκαστοτε ερωτησης. Και αν τις εγραφα, δεν θα μου εφτανε ο χρονος να γραψω το 4ο, αν λαβουμε υποψη και το ποσα εγραψα στο 3ο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Και αυτό δεν το λέω γιατί δεν τα έγραψα. Αλλά αν είναι δυνατόν να σε ρωτάνε για τις ομάδες και να χάνεις το χρόνο σου να γράφεις καμιά 3 παραγράφους ακόμα. Το μόνο όντως που πιστεύω τελικά χρειαζόταν και ίσως κόψουν είναι ο 1ος νόμος του Μέντελ. Τα υπόλοιπα σχήματα, ζώνες κτλ. νομίζω πως είναι περιττά.
-----------------------------------------
Μα οι ερωτησεις ηταν σαφεστατες και ζητουσαν συγκεκριμενα πραγματα. Εγω προσωπικα τις θυμομουν ολες αυτες τις "σαλτσες" που λεγονται αλλα δεν τις εγραψα γιατι τις θεωρησα παντελως ασχετες με το ζητουμενο της εκαστοτε ερωτησης. Και αν τις εγραφα, δεν θα μου εφτανε ο χρονος να γραψω το 4ο, αν λαβουμε υποψη και το ποσα εγραψα στο 3ο. :P

Όντως έτσι είναι τα πράγματα. Ειδικά εγώ που δεν διάβασα καλά την εκφώνηση στο 3ο Θέμα πάνω στο άγχος και δεν πρόσεξα εκεί που έλεγε ότι και στις δύο οικογένειες απεικονίζεται ο τρόπος κληρονομικότητας του ίδιου χαρακτηριστικού, έχασα καμιά 30-40 λεπτά γιατί σαν μ@λ@κ@ς άρχισα να παίρνω περιπτώσεις και οδηγήθηκα σε αδιέξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και αυτό δεν το λέω γιατί δεν τα έγραψα. Αλλά αν είναι δυνατόν να σε ρωτάνε για τις ομάδες και να χάνεις το χρόνο σου να γράφεις καμιά 3 παραγράφους ακόμα. Το μόνο όντως που πιστεύω τελικά χρειαζόταν και ίσως κόψουν είναι ο 1ος νόμος του Μέντελ. Τα υπόλοιπα σχήματα, ζώνες κτλ. νομίζω πως είναι περιττά.
Μα ποιες ομαδες χρειαζεται να ζητησουν γενετικη καθοδηγηση ρωτουσε, οχι πειτε μας τι ειναι κλπ. Μα αδικο εχω; Αν ηθελε ας το ρωτουσε. :P

Ευτυχως σχημα στο Turner εκανα. Επισης για τον 1ο νομο δεν ξερω ποσο θα κοψουν τελικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Ακομα και ο νομος μου φαινεται περιττος!Διοτι ειναι δεδομενος!Αλιμωνο αν αναφεραμε οτιδηποτε χρειαζομασταν για να λυσουμε την ασκηση.Τοτε να πουμε και ΤΙ ειναι οι γαμετες,πώς γινεται η γαμετογενεση,πώς γινεται η συνουσια,πώς γινεται η γεννηση και ΜΕΤΑ να γραψουμε τους απογονους!
Αλλωστε στην ερωτηση ελεγε να αιτιολογησετε ΜΕ τις καταλληλες διασταυρωσεις.
Οχι με το νομο του Mendel.Δηλαδη μας καθοδηγουσε ως προς την αιτιολογηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ακομα και ο νομος μου φαινεται περιττος!Διοτι ειναι δεδομενος!Αλιμωνο αν αναφεραμε οτιδηποτε χρειαζομασταν για να λυσουμε την ασκηση.Τοτε να πουμε και ΤΙ ειναι οι γαμετες,πώς γινεται η γαμετογενεση,πώς γινεται η συνουσια,πώς γινεται η γεννηση και ΜΕΤΑ να γραψουμε τους απογονους!
Αλλωστε στην ερωτηση ελεγε να αιτιολογησετε ΜΕ τις καταλληλες διασταυρωσεις.
Οχι με το νομο του Mendel.Δηλαδη μας καθοδηγουσε ως προς την αιτιολογηση
Κι εγω περιττο τον θεωρω ακομα τον 1ο νομο, και εξεπλαγην οταν ακουσα οτι ειναι απαραιτητο να τον αναφερουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Κι εγω περιττο τον θεωρω ακομα τον 1ο νομο, και εξεπλαγην οταν ακουσα οτι ειναι απαραιτητο να τον αναφερουμε.
Και ειδικα φετος!Λες και δε θα εχουν απο που να κοψουν!Αφου τα θεματα ηταν τσιμπημενα σιγουρα πολλοι δε θα εγραψαν καλα.Ειναι αναγκη να το ψειριζουν και αυτοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Ούτε εγώ τον έγραψα μην αγχώνεστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Καλα, κατα τη διορθωση των Βιολογιων πεφτει καθε χρονο ψειρισμα. Ειναι παραδοση. :P

Εγω ειπα, στο τελος θα τα δουμε ολα. Μονο να μην πεσω κατω απο 90 θελω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν τους συμπάθησα πάντως :D... είναι όλοι τους ιδιότροποι! Και γενικά το όλο μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Σκεφτηκα να γραψω κατι παραπανω..πχ στη γενετικη καθοδηγηση εγραψα κ τι ειναι..αλλα ρε παιδια αμα γραφαμε κ τα επιπλεον ο χρονος με την καμια δεν εφτανε!!!στην τελικη λενε οτι τα επιπλε δεν πειραζουν αλλα θεωρουνται περιττα κ δεν λαμβανονται υποψη...ας αποφασισουν τι θελουν τελος παντων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
τα θεματα τα φετινα οπως τα ειδα τωρα με αναλυτικη ματια καθως ειδα και απαντησεις ηταν ασυγκριτως πιο ευκολα απο περσι με εξαιρεση το τελευταιο ερωτημα του τεταρτου θεματος που εκει δυστυχως ηταν ακραιο γιατι ηταν απο το δυσκολο κεφαλαιο δυστυχως απο τα υπολοιπα το 18,4 πλην αυτης της βλακειας για πλακα πιανοταν θα μου πειτε σε κουραζαν οι περιπτωσεις ε δεν ηταν και κατι το τρομερο και στο τεταρτο πραγματικα απορω με τα 17 μορια που δοθηκαν στον αερα ηταν υπερβολικα ευκολα μορια ε τωρα για το τελευταιο δυστυχως ισως αυτο κρινει τις υψηλοβαθμες σχολες του τριτου πεδιου και λεω δυστυχως γιατι το 18 ειναι πολυ καλος βαθμος και δυστυχως θα ευνοηθουν οι τυχεροι που θα πιασαν κοντα το απολυτο διοτι ειχαν κανει αυτη τη χαζομαρα στο τελευταιο ερωτημα νομιζω το παρακαναν

Νταξει και συ σόρι κιόλας τοχεις γαμήσει με τα περσινά...Πέρισυ ήταν ολα μπλα μπλα τα θέματα.Τι το δύσκολο είχαν δηλαδή...Μόνο τα μαθηματικά ήταν σαφώς πιο δύσκολα πέρισυ κι ας τους να λένε.Αλλά Βιολογία ήταν πιο ζόρικια.Και Φυσική.Η Φυσική χωρίς ναχει τιποτα το extreme απλά επειδή πέρισυ βάλαν τοσο γελοία όσο δεν πάει τα φετινά φάνηκαν πιο ζόρικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Νταξει και συ σόρι κιόλας τοχεις γαμήσει με τα περσινά...Πέρισυ ήταν ολα μπλα μπλα τα θέματα.Τι το δύσκολο είχαν δηλαδή...Μόνο τα μαθηματικά ήταν σαφώς πιο δύσκολα πέρισυ κι ας τους να λένε.Αλλά Βιολογία ήταν πιο ζόρικια.Και Φυσική.Η Φυσική χωρίς ναχει τιποτα το extreme απλά επειδή πέρισυ βάλαν τοσο γελοία όσο δεν πάει τα φετινά φάνηκαν πιο ζόρικα...
ειχε και δυσκολα ερωτηματα ομως που ηταν αντισος αυτο με την ασυνεχης μεταγραφη δε λεγοταν και ευκολο και γενικα θεωρω οτι στη βιολογια καλυτερεα ασκηση απο παπαγαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top