[22/5/2009] Βιολογία Θετικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Αγαπητέ Ηλία καλά αποτελέσματα κατ' αρχάς

Θέτεις ουσιαστικά 4 ερωτήματα (τα αρίθμησα στο μήνυμα σου) και απαντώ με τη σειρά τη δικιά σου:
1. Εννοείαι ότι στις μετατοπίσεις ΔΕΝ ήθελε καμία αναφορά στις ζώνες Giemsa!

2.Εννοείαι ότι στη γενετική καθοδήγηση ΔΕΝ χρειαζόταν ούτε 2 όυτε 0,2 λογάκια για το τι είναι γενετική καθοδήγηση! ΜΟΝΟ τις 4 κουκκίδες, με 2 μόρια η καθεμιά.

3. Εννοείαι ότι δεν χρειάζονταν 1ος νόμος του Mendel, αν η Κ.Ε.Ε. (κεντρική επιτροπή εξετάσεων) στην αρχή στις απαντήσεις που έστειλε στα βαθμολογικά ζητούσε αιτιολόγηση με τον 1ο νόμο του Mendel. Όμως στο 2ο μήνυμά τους αναφέρουν ότι δεν χρειάζεται όπως υπαγορεύει και η κοινή λογική.

4. Στο Turner δεν ήθελε τίποτα για τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Έχω κι εγώ ένα κειμενάκι στις απαντήσεις μου, αλλά το 'βαλα έτσι σαν εισαγωγή. Δεν χάνεις μόρια αν έγραψες έναν (όποιο ήθελες) μηχανισμό γέννησης ατόμου με Turner.

ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ, ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ.

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
Ν.Μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ωραια. Αν ισχυουν τα παραπανω δεν εχω χασει αλλα μορια εκτος των βλακειων που εχω κανει στο 4ο. Καλα ειμαστε... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Δεν καταλαβα, από ποιον γραφτηκαν τα παραπάνω; Από κάποιον που διορθωνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Ναι,απο εναν βαθμολογητη, και απο εναν ικανοτατο καθηγητη, το Νικο Μπαντη. Δειτε και την πολυ ενδιαφερουσα ιστοσελιδα του: https://users.sch.gr/nmpantis/


τελικα στο τελευταιο ερωτημα στο 4 στ ποσα μορια κοβουν αν δεν γραψεις τα tRNA,rRNA,snRNA??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
τελικα στο τελευταιο ερωτημα στο 4 στ ποσα μορια κοβουν αν δεν γραψεις τα tRNA,rRNA,snRNA??
στειλε του μηνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
4. Στο Turner δεν ήθελε τίποτα για τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Έχω κι εγώ ένα κειμενάκι στις απαντήσεις μου, αλλά το 'βαλα έτσι σαν εισαγωγή. Δεν χάνεις μόρια αν έγραψες έναν (όποιο ήθελες) μηχανισμό γέννησης ατόμου με Turner.



δηλαδη αν δεν γραψαμε τι ειναι μη διαχωρισμος ειναι ή δεν ειναι λαθος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
δηλαδη αν δεν γραψαμε τι ειναι μη διαχωρισμος ειναι ή δεν ειναι λαθος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Μα νομιζω ειναι ξεκαθαρο. Ζητειται να προσδιοριστει ενας μηχανισμος μπλα μπλα... Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι στον μηχανισμο θα ηταν πρεπον να αναλυσεις και τι ειναι μη διαχωρισμος αλλα εφοσον εχει οριστει προηγουμενως στο σχολικο με την αναφορα του εννοειται πως ειναι γνωστος.
Δεν ειμαι ο αρμοδιος να σου απαντησω,αλλα θεωρω πως οχι,αλλιως να ειναι πιο σαφεις οι κυριοι θεματοδοτες. Ουτως η αλλως κοντα ειναι η μερα της αληθειας :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
ναι!!!πλησιαζει η μερα....απλα αν ειναι να χασω και απο κει καηκα!!!5 μορια τα εχω χασει σιγουρα...δεν θελω κι αλλα....αλλα κ αυτοι αν θελουν κτ ας το ζητανε...θα μυρισω τα νυχια μου και εγω;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Τα λεγα εγώ με αυτούς του φυσικούς που διορθώνουν ο ένας 84 και ο άλλος 99 πήγε η βιολογία μου σε τρίτο αν είναι δυνατόν:PΕυτυχώς μου βαλε 90 ή 92 κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Τα λεγα εγώ με αυτούς του φυσικούς που διορθώνουν ο ένας 84 και ο άλλος 99 πήγε η βιολογία μου σε τρίτο αν είναι δυνατόν:PΕυτυχώς μου βαλε 90 ή 92 κάτι τέτοιο
εισαι στο ...zino? :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ πάλι υπολόγιζα 92-97 κάπου εκεί και μου έβαλαν και οι δυο 94 :P Ντάξει καλά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω 91 υπολογιζα, και τοσο μου εβαλε ο ενας. Ο αλλος 89. Τελικος 18, παλι καλα. Και ανησυχουσα αρκετα γι' αυτο το μαθημα με τοσα που ακουγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Εγω 91 υπολογιζα, και τοσο μου εβαλε ο ενας. Ο αλλος 89. Τελικος 18, παλι καλα. Και ανησυχουσα αρκετα γι' αυτο το μαθημα με τοσα που ακουγα...
περασες εκει που ηθελες; Ειχε νοημα δηλαδη η δευτερη αποπειρα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
περασες εκει που ηθελες; Ειχε νοημα δηλαδη η δευτερη αποπειρα σου;
Εβγαλα περιπου 2.000 μορια παραπανω απο περυσι. :D Νομιζω οτι περναω σε καποια σχολη του ενδιαφεροντος μου, περιμενω και τις βασεις (εχω 18.621 στο 3ο). Παντως φυσικα και ειχε νοημα, και με το παραπανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Εβγαλα περιπου 2.000 μορια παραπανω απο περυσι. :D Νομιζω οτι περναω σε καποια σχολη του ενδιαφεροντος μου, περιμενω και τις βασεις (εχω 18.621 στο 3ο). Παντως φυσικα και ειχε νοημα, και με το παραπανω...
χαιρομαι τοτε ρε!
Ρε λες να ξαναδωσω; Πολλη φαση ειχε! Και μπορει να κερδισω κα ι1000 ευρω επιπλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
χαιρομαι τοτε ρε!
Ρε λες να ξαναδωσω; Πολλη φαση ειχε! Και μπορει να κερδισω κα ι1000 ευρω επιπλεον.
Α μπα, εγω δεν θα το ξανακανα αν δεν υπηρχε σοβαρος λογος. :P Μονο και μονο η γερη κριση αγχους που επαθα σημερα πριν παω να δω τα αποτελεσματα αρκει για να με αποτρεψει. Στις εξετασεις δεν ειχα πολυ αγχος ευτυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Α μπα, εγω δεν θα το ξανακανα αν δεν υπηρχε σοβαρος λογος. :P Μονο και μονο η γερη κριση αγχους που επαθα σημερα πριν παω να δω τα αποτελεσματα αρκει για να με αποτρεψει. Στις εξετασεις δεν ειχα πολυ αγχος ευτυχως.
κριση αγχους;ελα ρε! Εγω περιεργως ειχα μια ανησυχητικη ηρεμια-που εφτανε στα ορια της γαιδουριας-. Με ξυνπησε κατα τις 9 ο πατερας μου και η αγχωμενη αδερφη μου που ξαναδωσε,και ξανακοιμηθηκα μεχρι τις 11 που ηρθε η αδερφη μου τσιριζοντας να μου πει τους βαθμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
κριση αγχους;ελα ρε! Εγω περιεργως ειχα μια ανησυχητικη ηρεμια-που εφτανε στα ορια της γαιδουριας-. Με ξυνπησε κατα τις 9 ο πατερας μου και η αγχωμενη αδερφη μου που ξαναδωσε,και ξανακοιμηθηκα μεχρι τις 11 που ηρθε η αδερφη μου τσιριζοντας να μου πει τους βαθμους.
Εγω περιμενα καλα, αλλα με επιασε μια φοβια οτι θα βρεθω προ εκπληξεως και επειδη δε φημιζομαι για την ψυχραιμια μου, αυτο δεν αργησε να εξελιχθει. :P Παντως μια απογοητευση οντως την πηρα με την Εκθεση (15,8) αλλα ok...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top