Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Μου την δινει οταν λεω περασα ιατρικη κ μου λενε αα εγω το παιδι μ δε θα τ εστελνα εκει... οτι δεν φτανει η αλεπου.......
σωστοοοοος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro el rabiar

Νεοφερμένος

Ο toro el rabiar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μου την δινει οταν λεω περασα ιατρικη κ μου λενε αα εγω το παιδι μ δε θα τ εστελνα εκει... οτι δεν φτανει η αλεπου.......

Χαχα! Πλάκα κάνεις ? Ο κόσμος είναι γεμάτος από τέτοιους xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Μου την δινει οταν λεω περασα ιατρικη κ μου λενε αα εγω το παιδι μ δε θα τ εστελνα εκει...

οτι δεν φτανει η αλεπου.......

τα φτάνει ο StratosRIP :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
εμένα όταν τους λέω μηχανολόγος πάει το μυαλό τους σε σιδεράδες και μηχανικού αυτοκινήτων..χαρακτηριστικά η γιαγιά μου είπε μια φορά που είδε ότι είμουν τη σχολή για ώρες(ναι σπουδάζω στη πόλη που μεγάλωσα) : "Βρε εσύ δεν θα γίνεις μηχανολόγος,εσύ θα γίνεις επιστήμονας!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Eγώ όταν λέω Νοσηλευτική , μου λένε : ''απαπα !'' :confused:
'' Καμιά ένεση έκανες ;'':/: (λες κι οτι όλη η υπόθεση ειναι η ενεση κι όταν ξερεις να κανεις ενεση ξερεις και τα υπολοιπα -.- ) 'Η το άλλο :
''Θα σε χρειαστούμε να μας κάνεις ηρεμιστικές .. '' :wall: Μια ολική αναισθησία θες εσύ να ηρεμίσουμε ολοι μας , πήγα να πω ,αλλά κρατήθηκα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Η μεγαλύτερη περίπτωση είναι η γιαγιά μου...
.χαρακτηριστικά η γιαγιά μου είπε μια φορά
και ειδικά η γιαγιά μου:hehe:

~~~
Αχ αυτές οι γιαγιάδες μας.
Άβυσσος η ψυχούλα τους.
:bleh:
~~~​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Η τελευταια σχολη για την οποια περιμενα να ακουσω αρνητικα σχολια ειναι η ιατρικη..και ομως ακουσα! με ρωτουσε μια γνωστη πού περασα κτλ της ειπα ιατρικη,της ειπα οτι ειναι το ονειρο μου και το ηθελα χρονια κλπ και μου λεει <<ωραια σχολη..αλλα εχει τρομερο διαβασμα..και πολλες θυσιες στην προσωπικη ζωη..ξερω μια γιατρινα νεα ομορφη και εξυπνη κοπελα η οποια εχει περασει τα 30 και ειναι ακομα μονη της!! >> σαν να μου λεει ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :P τα συμπερασματα δικα σας :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ήθελα να ξερα
αυτοί οι κακιασμένοι γνωστοί/συμμαθητές/φίλοι/συγγενείς κ.ο.κ.
σε ποια αναφορά σχολής θα χαμογελάσουν;
θέλω να πω,ποια σχολή τους βολεύει και έχει όοοοολα τα θετικά του κόσμου;
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
πολλες θυσιες στην προσωπικη ζωη

τι να πουν και οι πληροφορικάριοι δηλαδή....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Ήθελα να ξερα
αυτοί οι κακιασμένοι γνωστοί/συμμαθητές/φίλοι/συγγενείς κ.ο.κ.
σε ποια αναφορά σχολής θα χαμογελάσουν;
θέλω να πω,ποια σχολή τους βολεύει και έχει όοοοολα τα θετικά του κόσμου;
...

ΑΠΛΟ! στη σχολή που πέρασε: το παιδί τους/οι ίδιοι/οι ίδιοι/το παιδί τους και πάει λέγοντας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εμένα μου λένε κάτι καινούργιο φέτος μόλις λέω φιλολογία
- Φιλολογία έ; Γιατί πέρυσι τι ήσουνα(επειδή πέρυσι ήμουν στο ιστορικό)
- Ή εσύ ησουν καλή μαθήτρια γιατί πήγες εκεί; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Η τελευταια σχολη για την οποια περιμενα να ακουσω αρνητικα σχολια ειναι η ιατρικη..και ομως ακουσα! με ρωτουσε μια γνωστη πού περασα κτλ της ειπα ιατρικη,της ειπα οτι ειναι το ονειρο μου και το ηθελα χρονια κλπ και μου λεει <<ωραια σχολη..αλλα εχει τρομερο διαβασμα..και πολλες θυσιες στην προσωπικη ζωη..ξερω μια γιατρινα νεα ομορφη και εξυπνη κοπελα η οποια εχει περασει τα 30 και ειναι ακομα μονη της!! >> σαν να μου λεει ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :P τα συμπερασματα δικα σας :clapup:

Σιγα το διαβασμα που θελει η ιατρικη. Σε λιγο θα την πειτε και ΗΜΜΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
οτι θελει διαβασμα θελει.και καθημερινο μαλιστα.απλως διαφορετικη η δυσκολια της ιατρικης απο τη δυσκολια των ΗΜΜΥ.τελειως διαφορετικες σχολες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Αραχτε ολοι που τελειωσατε φυσικο/μαθηματικο/βιολογικο/ιστορικοαρχαιολογικο/φιλολογια θα ασχοληθειτε με την ερευνα.
Αναθεμα κι αν ξερετε τι παει να πει η ρημαδα η ερευνα. Εχω βαρεθει να το ακουω πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αν πω ότι σπουδάζω στο ΤΞΓΜΔ (βαριέμαι και να το πω, όχι μόνο να το γράψω :laugh:), σκαλώνουν και δεν καταλαβαίνουν. Γι' αυτό τους λέω πως σπουδάζω Μετάφραση κι έτσι αρχίζουν και ρωτάνε α) σε ποιο πανεπιστήμιο και β) σε πόσες γλώσσες. Όταν απαντάω στην Κέρκυρα, κοτσάρω πάντα από πίσω το "είναι το μοναδικό τμήμα στην Ελλάδα, δεν υπάρχει αλλού" γιατί δεν αντέχω εκείνο το βλέμμα "Α! Δεν έβγαλες αρκετά μόρια για Αθήνα ε;". Όταν απαντάω στο β) Αγγλικά/Γαλλικά ψιλοαδιαφορούν, τα έχουν συνηθίσει φαίνεται και τα θεωρούν εύκολα. Μετά βέβαια (δεν ξέρω από ευγένεια ή περιέργεια) με ρωτάνε αν σκοπεύω να πάω στο εξωτερικό κι όταν τους λέω πως μόνο έξω θέλω να συνεχίσω τις σπουδές/δουλέψω, ενθουσιάζονται και μου λένε τι καλή επιλογή που έκανα που θα φύγω μακριά. :P

Πέρα βρέχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Αν πω ότι σπουδάζω στο ΤΞΓΜΔ (βαριέμαι και να το πω, όχι μόνο να το γράψω :laugh:), σκαλώνουν και δεν καταλαβαίνουν. Γι' αυτό τους λέω πως σπουδάζω Μετάφραση κι έτσι αρχίζουν και ρωτάνε α) σε ποιο πανεπιστήμιο και β) σε πόσες γλώσσες. Όταν απαντάω στην Κέρκυρα, κοτσάρω πάντα από πίσω το "είναι το μοναδικό τμήμα στην Ελλάδα, δεν υπάρχει αλλού" γιατί δεν αντέχω εκείνο το βλέμμα "Α! Δεν έβγαλες αρκετά μόρια για Αθήνα ε;". Όταν απαντάω στο β) Αγγλικά/Γαλλικά ψιλοαδιαφορούν, τα έχουν συνηθίσει φαίνεται και τα θεωρούν εύκολα. Μετά βέβαια (δεν ξέρω από ευγένεια ή περιέργεια) με ρωτάνε αν σκοπεύω να πάω στο εξωτερικό κι όταν τους λέω πως μόνο έξω θέλω να συνεχίσω τις σπουδές/δουλέψω, ενθουσιάζονται και μου λένε τι καλή επιλογή που έκανα που θα φύγω μακριά. :P

Πέρα βρέχει.

Κλασικούρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Αραχτε ολοι που τελειωσατε φυσικο/μαθηματικο/βιολογικο/ιστορικοαρχαιολογικο/φιλολογια θα ασχοληθειτε με την ερευνα.
Αναθεμα κι αν ξερετε τι παει να πει η ρημαδα η ερευνα. Εχω βαρεθει να το ακουω πια.

•Αμα τελειωσε τις σχολες που λες σιγουρα ξερει περισσοτερα απο σενα για την ερευνα. Think about it
•Αμα πριν μπουνε λενε οτι θα ασχοληθουν με ερευνα λεω πως: Δικαιωμα στο ονειρο εχουν ολοι, αρκει να αφιερωσουν
χρονο, και να ειναι διατεθειμενοι να φυγουν απο το ελλαδισταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
•Αμα τελειωσε τις σχολες που λες σιγουρα ξερει περισσοτερα απο σενα για την ερευνα. Think about it
•Αμα πριν μπουνε λενε οτι θα ασχοληθουν με ερευνα λεω πως: Δικαιωμα στο ονειρο εχουν ολοι, αρκει να αφιερωσουν
χρονο, και να ειναι διατεθειμενοι να φυγουν απο το ελλαδισταν
That's right!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
πωπω τι μου θυμισατε λοιπον ακουστε να γελασετε:
ημουν μια μερα στο σουπερ μαρκετ και εγινε ο εξης διαλογος με μια γειτονισσα
-που περασες κοπελα μου εσυ φετος δεν εδινε(ουτε καν γεια δεν ειπε η σαπιογρια κοτσομπολα)
-φιλοσοφιας-παιδαγωγικης και ψυχολογιας(αν πω φπψ ζητημα να καταλαβει κανεις)
-πωπω πολυ ωραια...(ακουσε μεγαλο τιτλο και ενθουσιαστηκε)
-πε2 βγαινω της λεω για νατην μπερδεψω περισσοτερο
-ααα καλα ειναι...δηλαδη τι θα κανεις ?
-φιλολογος βγαινεις της λεω
-και βγαζει την ξινιλα...χχαχα
-και εσυ παιδακι μου?γιατι δε πηγαινεσ νομικη αφου εσυ ησουν καλη
-πηγαν αλλα ξεφτερια τησ λεω αλλα δεν την επιανα κιολασ..οχι οτι αν την επιανα θα την εβαζα τησ λεω
-κριμα μονο η νομικη αξιζει απο το πεδιο σασ..ειναι εμενα η κορη μου και ξερω
-ααα γι αυτο καλα βιαζομαι τησ λεω και εφυγα!!!χαχαχα

ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ..αυτα τα περιστατικα ειναι για να γελασ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top