Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
πωπω τι μου θυμισατε λοιπον ακουστε να γελασετε:


ημουν μια μερα στο σουπερ μαρκετ και εγινε ο εξησ διαλογοσ με μια
γειτονισσα


-που περασεσ κοπελα μου εσυ φετοσ δεν εδινε(ουτε καν γεια δεν ειπε η
σαπιογρια κοτσομπολα)


-φιλοσοφιασ-παιδαγωγικησ και ψυχολογιασ(αν πω φπψ ζητημα να καταλαβει
κανεισ)


-πωπω πολυ ωραια...(ακουσε μεγαλο τιτλο και ενθουσιαστηκε)


-πε2 βγαινω τησ λεω για νατην μπερδεψω περισσοτερο


-ααα καλα ειναι...δηλαδη τι θα κανεισ ?


-φιλολογοσ βγαινεισ τησ λεω


-και βγαζει την ξινιλα...χχαχα


-και εσυ παιδακι μου?γιατι δε πηγαινεσ νομικη αφου εσυ ησουν καλη


-πηγαν αλλα ξεφτερια τησ λεω αλλα δεν την επιανα κιολασ..οχι οτι αν την
επιανα θα την εβαζα τησ λεω


-κριμα μονο η νομικη αξιζει απο το πεδιο σασ..ειναι εμενα η κορη μου και
ξερω


-ααα γι αυτο καλα βιαζομαι τησ λεω και εφυγα!!!χαχαχα





ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ..αυτα τα περιστατικα ειναι για να γελασ
!!!
Ψαγμένη η γιαγιάκα,είχε και άποψη!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Ψαγμένη η γιαγιάκα,είχε και άποψη!:D

χαχα ουυυ ζητημα να ηξερε αλλη σχολη απο την νομικη επειδη ειναι η κορη τησ εκει...αχαχαχαχ:P:P:P:P:Pη οποια περιττο να πω οτι ειναι 8 χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
χαχα ουυυ ζητημα να ηξερε αλλη σχολη απο την νομικη επειδη ειναι η κορη τησ εκει...αχαχαχαχ:P:P:P:P:Pη οποια περιττο να πω οτι ειναι 8 χρονια...
Πάντως αυτό που της είπες για το ΠΕ2 τα 'σπασε!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Πάντως αυτό που της είπες για το ΠΕ2 τα 'σπασε!:hehe:

για να τησ σπασω τα νευρα το κανα γιατι το παιζει ξερολασ!!!χαχαχαχαχα:P ασε που αμα δεν ακουν καποιεσ οτι περασεσ αθηνα θεωρουν οτι απετυχεσ..ελεοσ..λεσ και η αθηνα εχει μονο σχολεσ...χαχαχαχαχα ενταξει αυτα ειναι για γελια και φυσικα να μη τα παιρνουμε στα σοβαρα....η αγνοια φταιει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Έχει καταντήσει λίγο γραφική η όλη φέτος-μπήκα-πανεπιστήμιο--γαμάω--όλοι-οι-μεγάλοι-είναι-βλάκες--χα-χα-χαχα-χα...attitude.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
για να τησ σπασω τα νευρα το κανα γιατι το παιζει ξερολασ!!!χαχαχαχαχα:P ασε που αμα δεν ακουν καποιεσ οτι περασεσ αθηνα θεωρουν οτι απετυχεσ..ελεοσ..λεσ και η αθηνα εχει μονο σχολεσ...χαχαχαχαχα ενταξει αυτα ειναι για γελια και φυσικα να μη τα παιρνουμε στα σοβαρα....η αγνοια φταιει:P
Ε μωρέ οι γριές και οι γέροι δε τα καταλαβαίνουν αυτά!Ξέρουν μόνο τα κλασικά....γιατρός,δικηγόρος,δάσκαλος,καθηγητής(εδώ να σημειωθεί ότι ξέρουν όλες τις ειδικότητες παρακαλώ,από μαθηματικούς και χημικούς μέχρι φιλολόγους)....Πάρε παράδειγμα τη γιαγιά μου....για να μάθει πώς λέγεται η σχολή μου αναγκαστήκαμε να της το γράψουμε σε χαρτί,αλλά και πάλι δεν έχει καταλάβει τί είναι,απλώς ίσα να ξέρει να το λέει στη γειτονιά που ως γνωστόν ρωτάει για κουτσομπολιό που οι ίδιοι οι γείτονες το αποκαλούν ενδιαφέρον....Άσχετα αν μετά σε σχολιάζουν πίσω από την πλάτη σου,ανάλογα πώς θα τους κάτσει η σχολή!χαχαχα....

Έχει καταντήσει λίγο γραφική η όλη φέτος-μπήκα-πανεπιστήμιο--γαμάω--όλοι-οι-μεγάλοι-είναι-βλάκες--χα-χα-χαχα-χα...attitude.
Κάπου σε 'χασα είναι η αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Ε μωρέ οι γριές και οι γέροι δε τα καταλαβαίνουν αυτά!Ξέρουν μόνο τα κλασικά....γιατρός,δικηγόρος,δάσκαλος,καθηγητής(εδώ να σημειωθεί ότι ξέρουν όλες τις ειδικότητες παρακαλώ,από μαθηματικούς και χημικούς μέχρι φιλολόγους)....Πάρε παράδειγμα τη γιαγιά μου....για να μάθει πώς λέγεται η σχολή μου αναγκαστήκαμε να της το γράψουμε σε χαρτί,αλλά και πάλι δεν έχει καταλάβει τί είναι,απλώς ίσα να ξέρει να το λέει στη γειτονιά που ως γνωστόν ρωτάει για κουτσομπολιό που οι ίδιοι οι γείτονες το αποκαλούν ενδιαφέρον....Άσχετα αν μετά σε σχολιάζουν πίσω από την πλάτη σου,ανάλογα πώς θα τους κάτσει η σχολή!χαχαχα....

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ισχυει :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Tης γιαγιας μου πως της λες οτι περασα Τεχνολογιας πετρελαιου και φυσικου αεριου.Αφου και μονο το ''τεχνολογιας'' θα την μπερδεψει?? χαχαχαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Tης γιαγιας μου πως της λες οτι περασα Τεχνολογιας πετρελαιου και φυσικου αεριου.Αφου και μονο το ''τεχνολογιας'' θα την μπερδεψει?? χαχαχαα
Ναι αλλά δες τη θετική πλευρά.....σίγουρα θα ξέρει το φυσικό αέριο,ειδικά το χειμώνα!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NtinaDes

Νεοφερμένος

Η NtinaDes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εγω οταν λεω οτι περασα παιδαγωγικα ή γενικα οποιος μαθαινει πως περασα παιδαγωγικα λεει: δασκαλα; ενταξει παρα τιποτα καλο ειναι κι αυτο αλλα εγω σε ειχα για ανωτερα, καθηγητρια π.χ.....
οχι πειτε μου, τους σπας τωρα τα μουτρα ή οχι; μαλλον δεν καταλαβαινουν τι κοπο θελουν 16 και κατι χιλιαδες μορια! και στο κατω κατω αμα ηθελα φιλολογια ρε φιλε θα τη δηλωνα πρωτη κ θα περνουσα!!
παιδια ειναι καθαρα θεμα παιδειας αυτο... ενας αγραμματος ενθουσιαζεται μονο οταν ακουει για γιατρους ή δικηγορους κλπ, αλλα μην χαλιομαστε για τα σχολια του καθε ασχετου και αμορφωτου, δεν διαβαζαμε τοσους μηνες για το τι θα πει η θεια ή η γειτονισσα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
εγω οταν λεω οτι περασα παιδαγωγικα ή γενικα οποιος μαθαινει πως περασα παιδαγωγικα λεει: δασκαλα; ενταξει παρα τιποτα καλο ειναι κι αυτο αλλα εγω σε ειχα για ανωτερα, καθηγητρια π.χ.....
οχι πειτε μου, τους σπας τωρα τα μουτρα ή οχι; μαλλον δεν καταλαβαινουν τι κοπο θελουν 16 και κατι χιλιαδες μορια! και στο κατω κατω αμα ηθελα φιλολογια ρε φιλε θα τη δηλωνα πρωτη κ θα περνουσα!!
παιδια ειναι καθαρα θεμα παιδειας αυτο... ενας αγραμματος ενθουσιαζεται μονο οταν ακουει για γιατρους ή δικηγορους κλπ, αλλα μην χαλιομαστε για τα σχολια του καθε ασχετου και αμορφωτου, δεν διαβαζαμε τοσους μηνες για το τι θα πει η θεια ή η γειτονισσα ;)
η κλασσικη νοοτροπια του ελληνα...για αυτο εχουμε γεμισει γιατρους στην ελλαδα... τι να πει κανεις...πρεπει να αρχιζει να αλλαζει η νοοτροπια των ελληνων περι επαγγελματων να απαλλαγουμε απο την αντιλιψη να βρω μια θεση στο δημοσιο κ να τα ξυνω ολη μερα:whistle:...για αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
τρελό αλλά και εγώ σε όσους λέω ηλεκτρονική με ρωτάνε ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ--ΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ??

Και η αδερφη μου πέρασε λογοθεραπεία πρέπει να εξηγεί σε όλους γιατί χαράμισε τόσα μόρια για να δηλώσει τει, αφού η πρώτη αντίδραση τους είναι αυτή........Λες και δεν έχει ζήτηση η λογοθεραπεία.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εγω οταν λεω οτι περασα παιδαγωγικα ή γενικα οποιος μαθαινει πως περασα παιδαγωγικα λεει: δασκαλα; ενταξει παρα τιποτα καλο ειναι κι αυτο αλλα εγω σε ειχα για ανωτερα, καθηγητρια π.χ.....
οχι πειτε μου, τους σπας τωρα τα μουτρα ή οχι; μαλλον δεν καταλαβαινουν τι κοπο θελουν 16 και κατι χιλιαδες μορια! και στο κατω κατω αμα ηθελα φιλολογια ρε φιλε θα τη δηλωνα πρωτη κ θα περνουσα!!
παιδια ειναι καθαρα θεμα παιδειας αυτο... ενας αγραμματος ενθουσιαζεται μονο οταν ακουει για γιατρους ή δικηγορους κλπ, αλλα μην χαλιομαστε για τα σχολια του καθε ασχετου και αμορφωτου, δεν διαβαζαμε τοσους μηνες για το τι θα πει η θεια ή η γειτονισσα ;)
Δε νομιζω οτι στην Ελλαδα ενθουσιαζονται με γιατρους και δικηγορους μονο απο αποψη prestige. Υπαρχουν πολυ πιο πρακτικοι λογοι, ας πουμε το γεγονος οτι ειναι ακριβοπληρωμενοι ενω οι δασκαλοι τρωνε ψιχουλα? Σορυ που τα λεω καπως ωμα αλλα βλεπετε το θεμα πολυ μονοπλευρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Περασα πολιτικων μηχανικων
-γιατι περασες εκει? ανεργος θες γινεις?

ναι καλη φαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
•Αμα τελειωσε τις σχολες που λες σιγουρα ξερει περισσοτερα απο σενα για την ερευνα. Think about it
•Αμα πριν μπουνε λενε οτι θα ασχοληθουν με ερευνα λεω πως: Δικαιωμα στο ονειρο εχουν ολοι, αρκει να αφιερωσουν
χρονο, και να ειναι διατεθειμενοι να φυγουν απο το ελλαδισταν
Σιγουρα εχουν ολοι δικαιωμα στο ονειρο, αλλα μην εθελοτυφλουμε κιολας. Κανεις δε μπαινει τωρα πχ στο βιολογικο με την προοπτικη οτι θα γινει "καθηγητακος", ολοι την εχουν δει απογονοι του Μεντελ.Και δεν αντιλεγω, καλη τους τυχη, αλλα ας μη κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας.
Περασα πολιτικων μηχανικων
-γιατι περασες εκει? ανεργος θες γινεις?

ναι καλη φαση
Ναι γενικα υπαρχει αυτη η αποψη, οχι αδικα.Κι εμενα μου το λενε αρκετοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι στην Ελλαδα ενθουσιαζονται με γιατρους και δικηγορους μονο απο αποψη prestige. Υπαρχουν πολυ πιο πρακτικοι λογοι, ας πουμε το γεγονος οτι ειναι ακριβοπληρωμενοι ενω οι δασκαλοι τρωνε ψιχουλα? Σορυ που τα λεω καπως ωμα αλλα βλεπετε το θεμα πολυ μονοπλευρα.

νομιζεις οτι χρειαζομαστε τοσους γιατρους και δικηγορους? Και αυτοι ανεργοι μενουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
νομιζεις οτι χρειαζομαστε τοσους γιατρους και δικηγορους? Και αυτοι ανεργοι μενουν
Ναι αλλα μη μου συγκρινεις τις διεξοδους της νομικης με αυτες πχ της φιλολογιας ή του βιολογικου. Τα τμηματα αυτα ειναι μονοδρομος, αυτο προσπαθω να εξηγησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι στην Ελλαδα ενθουσιαζονται με γιατρους και δικηγορους μονο απο αποψη prestige. Υπαρχουν πολυ πιο πρακτικοι λογοι, ας πουμε το γεγονος οτι ειναι ακριβοπληρωμενοι ενω οι δασκαλοι τρωνε ψιχουλα? Σορυ που τα λεω καπως ωμα αλλα βλεπετε το θεμα πολυ μονοπλευρα.
δεν ισχυει σε τοσο μεγαλο βαθμο πλεον αυτο για τις υψηλες χρηματικες απολαβες γιατρων και δικηγορων...π.χ ξαδερφος μου εδω και 5 χρονια τελειωσε νομικη κ παιρνει 500-600 ευρω το μηνα...θελει αγωνα και πολλα χρονια προσπαθειας για να βγαλεις λεφτα ,αν δεν εχεις τις γνωριμιες κ τα μεσα θα δυσκολευτεις...να εισαι γιατρος 30και χρονων και ακομη να περειμενεις ειδικοτητα? δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα οσο πολλοι νομιζουνε τα λεφτα δεν βγαινουν ευκολα(συνηθως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ναι αλλα μη μου συγκρινεις τις διεξοδους της νομικης με αυτες πχ της φιλολογιας ή του βιολογικου. Τα τμηματα αυτα ειναι μονοδρομος, αυτο προσπαθω να εξηγησω.

μονοδρομος ειναι στο Ελλαδισταν ,και για τους βολεψακιδες. Για οσους ψαχνονται υπαρχουν πολλοι διεξοδοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
μονοδρομος ειναι στο Ελλαδισταν ,και για τους βολεψακιδες. Για οσους ψαχνονται υπαρχουν πολλοι διεξοδοι
Και πολυ εφικτοι. Η περιφημη ερευνα ας πουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top