Προαιρετικό το μάθημα των Θρησκευτικών - Με περισσότερες διευκολύνσεις

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Είναι γνωστό πως στην Ελλάδα αν καταφέρεις να μπεις στο δημόσιο όλοι οι υπόλοιποι είναι υποχρεωμένοι να σε πληρώνουν μέχρι να πεθάνεις.

Έγραψες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι γνωστό πως στην Ελλάδα αν καταφέρεις να μπεις στο δημόσιο όλοι οι υπόλοιποι είναι υποχρεωμένοι να σε πληρώνουν μέχρι να πεθάνεις. Δουλεύεις, δεν δουλεύεις, δεν έχει σημασία. Αν ήταν οι θεολόγοι να ασχοληθούν με γραφική εργασία θα μου φαινόταν σαν βελτίωση. Τουλάχιστον θα παράγουν ένα μικρό μέρος του μισθού τους. Αφού με τα πεπερασμένα σου χρήματα δεν μπορείς να τους αντικαταταστήσεις με κάποιους καλύτερους για τη δουλειά που θέλεις, συμβιβάζεσαι με ό,τι έχεις. :P

Μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα. Οι συντάξιμες αποδοχές όλων των Ελλήνων προέρχονται αποκλειστικά από εισφορές από το προσωπικό τους εισόδημα. Ο καθένας τη σύνταξή του ουσιαστικά την αυτοπληρώνεται. Δεν τον πληρώνει κανένας άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μα δε μίλησε για σύνταξη. Εσύ όλο και κάποιον καθηγητή θα έχεις ο οποίος βαριέται να κάνει μάθημα, καθυστερεί συνεχώς, ή ακόμα και λείπει σκοπίμως - κοινώς, κοπροσκυλιάζει. Αυτόν όμως τον πληρώνουν οι γονείς σου μέσω της φορολογίας. Αλλά ποιος τον ελέγχει; Και τον πληρώνουν συχνά χωρίς να κάνει και πολλά-πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για σύνταξη μίλησε διότι ανέφερε θάνατο. Και ως γνωστόν δεν υπάρχει δημόσιος υπάλληλος μεγαλύτερος των 65 ετών. Εκτός κι αν οι άνθρωποι πλέον αποβιώνουν στα 65.
Και να μη μιλούσε, όμως, τέτοιες ανόητες γενικεύσεις δεν γίνονται. Και στον ιδιωτικό τομέα υπάρχουν οι άχρηστοι, μόνο που εκεί μένουν άνεργοι λόγω χαμηλότερης κοινωνικής ευθύνης των επιχειρήσεων έναντι του δημοσίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
ΟΚ, εντάξει τότε. Αλλά δε μίλησε μόνο για σύνταξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και στον ιδιωτικό τομέα υπάρχουν οι άχρηστοι, μόνο που εκεί μένουν άνεργοι λόγω χαμηλότερης κοινωνικής ευθύνης των επιχειρήσεων έναντι του δημοσίου.
Αν το δημόσιο έπαιρνε στα σοβαρά τη κοινωνική ευθύνη του, θα πέταγε έξω όλους τους αργόσχολους για να εξυπηρετείται κανονικά ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Από μία άποψη ναι. Από την άλλη, όμως, δεδομένου ότι δεν είναι το ΑΣΕΠ αρμόδιο να κρίνει ποιος είναι "αργόσχολος" και ποιος όχι, το Δημόσιο είναι ο τελευταίος φορέας που θα ήταν ηθικά επιτρεπτό να στείλει ακόμη κι έναν εργαζόμενο στην ανεργία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ρε παιδιά είστε καλά δεν θα παρακολουθήσετε το πιο ωραίο μάθημα? Εάν δεν παρακολουθήσεις τα θρησκευτικά τότε σε πιο μάθημα θα κάνεις τα Αγγλικά για το απόγευμα? Σεπιο θα σπάσεις πλάκα με την καθηγήτρια? Σε πιο θα κάνεις κοπάνα? Σε πιο θα πας για αποβολή στον διευθυντή και μετά θα την γλιτώσεις? Σε πιο θα ρίξεις έναν υπνάκο???????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Bullshit, έχουμε γεμίσει δημόσιους υπάλληλους που αν δεν καταργηθεί η μονιμότητα εν πρόκειται να κάνουν ποτέ σωστή δουλειά. Άμα ο δημόσιος υπάλληλος δεν νιώθει το παλούκι να πλησιάζει όπως νιώθει ο ιδιωτικός δεν γίνεται τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αν το δημόσιο έπαιρνε στα σοβαρά τη κοινωνική ευθύνη του, θα πέταγε έξω όλους τους αργόσχολους για να εξυπηρετείται κανονικά ο κόσμος.
Anarki the Wise :no1:
το Δημόσιο είναι ο τελευταίος φορέας που θα ήταν ηθικά επιτρεπτό να στείλει ακόμη κι έναν εργαζόμενο στην ανεργία.
Δηλαδή ο εργοδότης είναι ο τελευταίος φορέας που θα το κρίνει αυτό, ok. Ποιος όμως είναι ο πρώτος? Υπάρχει έστω και ένας?
Επίσης, γιατί ένας θεολόγος που ίσως έμενε άνεργος είναι περισσότερο άνεργος από έναν ήδη άνεργο δακτυλογράφο? :hmm:
Το ότι το Δημόσιο δεν επιλέγει τον κατάλληλο άνθρωπο στην κατάλληλη θέση το κάνει να μοιάζει περισσότερο με ένα ευαγές ίδρυμα για τους ήδη ενταγμένους αναξιοπαθούντες. Οι υπηρεσίες που θα μπορούσε ίσως να προσφέρει σε όλους τους υπόλοιπους περνάνε σε δεύτερη μοίρα.
Και για να μείνω στο θέμα του topic οι ήδη διορισμένοι (στο δημόσιο) θεολόγοι δεν νομίζω ότι ανησυχούν για τους εαυτούς τους, στην Ελλάδα ζούμε, ξέρουν ότι είναι "βολεμένοι":P. Ούτε φυσικά ανησυχούν για κάποιον αόριστο "ηθικό κατήφορο της νεολαίας". Ανησυχούν κυρίως για τη συντεχνία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν σχολιάζω γενικεύσεις, θα το πω για μία ακόμα μια φορά. Η συντεχνία αντικατοπτρίζει το συμφέρον των μπροστάρηδων του συνδικαλισμού. Όχι όμως και του οικογενειάρχη υπαλλήλου που προσπαθεί με τα 1300 ευρώ να ταίσει γυναίκα και παιδιά. Γι'αυτο, λοιπόν, η ισοπέδωση των πάντων να λείπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει ότι δεν κάνει τη δουλειά που τον πληρώνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σου έχω απαντήσει ήδη νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
παιδια! Σημερα πηγα και ρωτησα για τα θρησκευτηκα και μου ειπαν οτι ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟς ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΑΛΛΑΓΗ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το νόημα της εγκυκλίου είναι ότι ο λόγος απαλλαγής παραμένει προσωπικό δεδομένο. Οπότε δε μπορεί κανένας να ελέγξει τι είσαι και τι δεν είσαι. Απο κει και πέρα, λογικό είναι πως αν απαλλαχτείς από τα θρησκευτικά, προφανώς το πρωί δεν θα προσεύχεσαι, ενώ δεν θα πηγαίνεις στους εκκλησιασμούς και την ίδια ώρα εσύ θα κάνεις μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
παιδια! Σημερα πηγα και ρωτησα για τα θρησκευτηκα και μου ειπαν οτι ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟς ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΑΛΛΑΓΗ!!!
Δεν ισχύει αυτό γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται και δεν μπορεί (ή δε θα έπρεπε να μπορεί) να ξέρει κανείς αν είσαι ΧΟ ή όχι.
Δεν χρειάζεται να δηλώσεις λόγο για να πάρεις απαλλαγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παιδια δεν συμφωνω καθολου μα καθολου μαζι μας. Και σας ρωταω εγω τωρα. Γιατι να παρει απαλλαγη ο οποιοσδηποτε απο τα θρησκευτικα;;;;;;;;;Δεν πιστευω οτι υπαρχει τοσο μεγαλο προβλημα απο πλευρας μαθητων που να μην μπορουν να ανεχθουν δυο ωρουλες την εβδομαδα(αν δεν κανω λαθοσ)θρησκευτικα. Και στο κατω κατω αυτο το μαθημα το βλεπεις ως χαλαρωση και ξεκουραση απο τα αλλα πολλα και κουραστικα μαθηματα(αλγεβρα φυσικη γεωμετρια χημεια)που μας εξουθενωνουν. Εγω προσωπικα ετσι τα βλεπω τα θρησκευτικα. Ως μια ξεκουραστη ωραα στην οποια παρεπιμπτοντως αν δειξεις καλη διαγωγη(δηλαδη να μην κανεις βλακειες την ωρα του μαθηματος κατι που ισχυει για ολα τα μαθηματα φυσικα)χωρις σχεδον καθολου διαβασμα παιρνεις ενα 17αρακι, 18αρακι και παραπανω μην σας πω. Εγω τοσο πηρα χωρις να διαβαζω.
Οποτε ξερετε που συμπαιρενω;;Οτι οσοι παρουν απαλλαγη απο τα θρησκευτικα φετος το μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτους ειναι τεμπεληδες που βαροιουνται να πανε σχολειο και λενε 'έλα μωρε μια ωρα λιγοτερο ειναι σαν να κανουμε κοπανα''.Αυτοι ειναι οι μαθητες που θα ποαρουν απαλλαγη. Αυτοι που σκυλοβαριουνται. Και να μην ακουω λοιπον μπαρουφες του τυπου καιρος ηταν να εφαρμοστει αυτο το μετρο. Αυτα τα λενε καποιοι που τους συμφερει να βλεπουν το θεμα απο αυτην τη πλευρα. Με συγχωρειτε αν σας κουρασα αλλα με επνιγε το δικαιο μου. Δεν μπορω να τα ακουω αυτα. Ευχαριστω και περιμενω τυχον αποριες που ισως να εχετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι μάθημα που αγγίζει ευαίσθητα πράγματα, οπότε πρέπει να υπάρχουν εναλλακτικές.
Αγνοείς, όμως, τη δεύτερη εγκύκλιο. Καμία απαλλαγμένη ώρα από τα θρησκευτικά δεν είναι κενή, οπότε δε μπορείς να μιλάς για τεμπέληδες.

ΥΓ: Απαγορεύονται τα κεφαλαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ?????????ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΧΘΟΥΝ ΔΥΟ ΩΡΟΥΛΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ(ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ)ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΩΣ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ(ΑΛΓΕΒΡΑ ΦΥΣΙΚΗ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ ΧΗΜΕΙΑ)ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΞΟΥΘΕΝΩΝΟΥΝ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΤΣΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ.ΩΣ ΜΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΩΡΑΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΕΠΙΜΠΤΟΝΤΩΣ ΑΝ ΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΛΗ ΔΙΑΓΩΓΗ(ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΦΥΣΙΚΑ)ΧΩΡΙΣ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ 17αρακι, 18αρακι ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ.ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΠΗΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ.
ΟΠΟΤΕ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΣΥΜΠΑΙΡΕΝΩ??ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΠΟΥ ΒΑΡΟΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΛΕΝΕ 'ΈΛΑ ΜΩΡΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΠΑΝΑ''.ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΑΡΟΥΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΚΥΛΟΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ.ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΠΛΕΥΡΑ.ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΠΝΙΓΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ...

Μην γράφεις με κεφαλαία,είναι σαν να φωνάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
σας παρακαλω ρωτηστε τους γραμματεις των σχολειων σας και πειτε μου τι σας απαντησαν για το θεμα γιατι ολοι στην πολη μου λενε οτι δεν μπορω να παρω απαλλαγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top