[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Και κάτι άλλο.Επειδή οι πανελλήνιες είναι διαφορετικές από τις άλλες εξετάσεις,θα ήθελα να σιγουρευτώ πως δίνω μόνο αυτά τα 6.Όχι αρχαία,αγγλικά,θρησκευτικά που δίναμε μέχρι τώρα στο τέλος? :D

Νομίζω χωρίς να ξέρω πως εισάγεσαι με το απολυτήριο του λυκείου συνεπώς πρέπει να χεις καλούς βαθμούς σε όλα τα μαθήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Φίλη μου ήταν 1 άτομο στο σχολείο και έκανε κανονικά μάθημα μόνη της, σαν να ήταν στο φροντιστήριο, γι αυτό μην φοβάσαι!!!!!!!!!!!!!!:yahoo::clapup::bigarmhug:thumbsup::hello::jumpy::alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Και μετάλλιο σε ολυμπιάδα μαθηματικών να χεις πάλι δίνεις πανελλήνιες για να περάσεις! Στο λέω επειδή το γνωρίζω από πολύ κοντινό μου άτομο.
Oχι φιλε κανεις λαθος...Ενας φιλος μου πηρε περυσι μεταλλιο στην Αργεντινη και φετος εδωσε πανελληνιες ετσι για πλακα....
Περνουσε σε οποια σχολη ειχε ως βασικο μαθημα τα μαθηματικα...Δηλαδη πολυτεχνεια και μαθηματικο νομιζω...Και πηγε μαθηματικο

Φιλε Johny δηλαδη διεκδικεις το 3% των θεσεων?? Για ΗΜΜΥ ΕΜΠ η ζητηση λογικα θα ειναι μεγαλη, και αν σκεφτεις οτι βαθμο απολυτηριου αν δωσεις μονο ενδοσχολικες βγαζεις χαλαρα πανω απο 19.5 γιατι σε βοηθανε και πολυ οι καθηγητες, θα εχεις μεγαλο ανταγωνισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Aκομα δεν καταλαβα πως θα πας με ενδοσχολικες σε σχολη της Ελλαδας...Ηξερα οτι μπορεις να πας μονο στο εξωτερικο ετσι..
Στην Ελλαδα δε νομιζω να γινεται....Και παγκοσμια νικη να εχεις, που λεει και ο φιλος πιο πανω νομιζω απλα περνεις καποια μορια,..Εκτος αν εχεις κανα μεταλλιο σε καμια ολυμπιαδα μαθηματικων που περνας κατευθυειαν σε οποια σχολη εχει τα μαθηματικα ως βασικο μαθημα, οπως ενας φιλος μου που παει μαθηματικο
Εφόσον σημειώσουν 1η έως 3η νίκη σε θερινούς ή χειµερινούς Ολυµπιακούς Αγώνες ή 1η έως 3η νίκη σε Παγκόσµιο ή σε Πανευρωπαϊκό Πρωτάθληµα εισάγονται σε οποιοδήποτε Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. της προτίµησής τους και εγγράφονται σε αυτό, καθ’ υπέρβαση του αριθµού των εισακτέων που ορίζεται σύµφωνα µε τις ισχύουσες κάθε φορά διατάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Aκομα δεν καταλαβα πως θα πας με ενδοσχολικες σε σχολη της Ελλαδας...Ηξερα οτι μπορεις να πας μονο στο εξωτερικο ετσι..
Στην Ελλαδα δε νομιζω να γινεται....Και παγκοσμια νικη να εχεις, που λεει και ο φιλος πιο πανω νομιζω απλα περνεις καποια μορια,..Εκτος αν εχεις κανα μεταλλιο σε καμια ολυμπιαδα μαθηματικων που περνας κατευθυειαν σε οποια σχολη εχει τα μαθηματικα ως βασικο μαθημα, οπως ενας φιλος μου που παει μαθηματικο

Ισχύει αυτό που λέει το παιδί. Έχει τη δυνατότητα να εισαχθεί σε οποιοδήποτε Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.Ι χωρίς να λάβει μέρος στις Πανελλήνιες. Στην προκειμένη περίπτωση θα δώσει τα μαθήματα τις κατεύθυνσης ενδοσχολικά και τα θέματα ορίζει ο καθηγητής του κάθε μαθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Και μετάλλιο σε ολυμπιάδα μαθηματικών να χεις πάλι δίνεις πανελλήνιες για να περάσεις! Στο λέω επειδή το γνωρίζω από πολύ κοντινό μου άτομο.

Δεν ισχύει αυτό που λες! Μην παραπληροφορούμε! Έχει δίκιο ο Γιάννης. Οι Πανελλήνιες παρακάμπτονται σε ορισμένες πολύ σοβαρές περιπτώσεις υγείας, ή δίνονται με διαφορετικό τρόπο σε άλλες ηπιότερες περιπτώσεις ασθενειών και συνδρόμων. Μην λέμε πράγματα που δεν γνωρίζουμε και μπερδεύουμε τους άλλους γιατί κάπως έτσι την πάτησα και εγώ πέρυσι και παραλίγο να χάσω ότι δικαιούμουν νομικά.
Φιλικά πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Δηλαδή πόσο πρέπει να γράφω στις ενδοσχολικές για να ελπίζω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Δηλαδή πόσο πρέπει να γράφω στις ενδοσχολικές για να ελπίζω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Φίλη μου ήταν 1 άτομο στο σχολείο και έκανε κανονικά μάθημα μόνη της, σαν να ήταν στο φροντιστήριο, γι αυτό μην φοβάσαι!!!!!!!!!!!!!!:yahoo::clapup::bigarmhug:thumbsup::hello::jumpy::alljumpy:

Εξαρτάται και από την περιοχή βέβαια.Αν είναι πολύ απομακρυσμένη κλπ.:/:

Ευχαριστώ πάντως που μου το είπες.Μακάρι να έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Oχι φιλε κανεις λαθος...Ενας φιλος μου πηρε περυσι μεταλλιο στην Αργεντινη και φετος εδωσε πανελληνιες ετσι για πλακα....
Περνουσε σε οποια σχολη ειχε ως βασικο μαθημα τα μαθηματικα...Δηλαδη πολυτεχνεια και μαθηματικο νομιζω...Και πηγε μαθηματικο

Φιλε Johny δηλαδη διεκδικεις το 3% των θεσεων?? Για ΗΜΜΥ ΕΜΠ η ζητηση λογικα θα ειναι μεγαλη, και αν σκεφτεις οτι βαθμο απολυτηριου αν δωσεις μονο ενδοσχολικες βγαζεις χαλαρα πανω απο 19.5 γιατι σε βοηθανε και πολυ οι καθηγητες, θα εχεις μεγαλο ανταγωνισμο
Μαλλον ξερω ποιον εννοεις επειδη εισαι απο τα Τρικαλα.Πηρε και φετος μεταλλιο στην Παγκοσμια Ολυμπιαδα Μθηματικων που εγινε πριν λιγες μερες.Αλλα νομιζω οτι αυτος θα παει στο εξωτερικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δηλαδή πόσο πρέπει να γράφω στις ενδοσχολικές για να ελπίζω?
Eιπες οτι διεκδικεις επιπλεον θεσεις που ειναι οσες το 3% των εισακτεων...
Ετσι αν το ΗΜΜΥ ΕΜΠ δεχεται 200 ατομα, θα παρει και 6 ατομα που ανηκουν στην κατηγορια των ασθενειων που ανηκεις και εσυ...Μην αγχωνεσαι για το απολυτηριο....Αν τους πεις την κατασταση σου(δηλαδη οτι χρειαζεσαι καλο βαθμο), οι καθηγητες θα σε βοηθησουν...Το θεμα ειναι μην ειναι καμια 20αρια παιδια σε ολη την Ελλαδα και διεκδικειτε αυτες τις 6 θεσεις...Γιατι οπως ειδα, στην ιδια κατηγορια με εσενα ανηκουν καμια 20αρια αλλες ασθενειες....Αρα παρα πολυς κοσμος....Τωρα εξαρταται ποσοι θα δηλωσουν ΗΜΜΥ ΕΜΠ...Αμα το δηλωσουν λιγοτερα απο 6 ατομα περασες οτι απολυτηριο και να εχεις...Αν οχι,τοτε μετραει ο βαθμος...Καταλαβες?
Αρα εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να προσεχεις λιγο στο σχολειο και να γραψεις καλα στις ενδοσχολικες για να παρεις καλο απολυτηριο

Μαλλον ξερω ποιον εννοεις επειδη εισαι απο τα Τρικαλα.Πηρε και φετος μεταλλιο στην Παγκοσμια Ολυμπιαδα Μθηματικων που εγινε πριν λιγες μερες.Αλλα νομιζω οτι αυτος θα παει στο εξωτερικο.
Πηραν 2 Τρικαλινοι μεταλλιο περυσι στην Ολυμπιαδα...Ο ενας πηρε υποτροφια απο το ΜΙΤ και ο αλλος θα παει μαθηματικο Αθηνας....Εγω για τον 2ο ελεγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Eιπες οτι διεκδικεις επιπλεον θεσεις που ειναι οσες το 3% των εισακτεων...
Ετσι αν το ΗΜΜΥ ΕΜΠ δεχεται 200 ατομα, θα παρει και 6 ατομα που ανηκουν στην κατηγορια των ασθενειων που ανηκεις και εσυ...Μην αγχωνεσαι για το απολυτηριο....Αν τους πεις την κατασταση σου(δηλαδη οτι χρειαζεσαι καλο βαθμο), οι καθηγητες θα σε βοηθησουν...Το θεμα ειναι μην ειναι καμια 20αρια παιδια σε ολη την Ελλαδα και διεκδικειτε αυτες τις 6 θεσεις...Γιατι οπως ειδα, στην ιδια κατηγορια με εσενα ανηκουν καμια 20αρια αλλες ασθενειες....Αρα παρα πολυς κοσμος....Τωρα εξαρταται ποσοι θα δηλωσουν ΗΜΜΥ ΕΜΠ...Αμα το δηλωσουν λιγοτερα απο 6 ατομα περασες οτι απολυτηριο και να εχεις...Αν οχι,τοτε μετραει ο βαθμος...Καταλαβες?
Αρα εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να προσεχεις λιγο στο σχολειο και να γραψεις καλα στις ενδοσχολικες για να παρεις καλο απολυτηριο


Πηραν 2 Τρικαλινοι μεταλλιο περυσι στην Ολυμπιαδα...Ο ενας πηρε υποτροφια απο το ΜΙΤ και ο αλλος θα παει μαθηματικο Αθηνας....Εγω για τον 2ο ελεγα
Α οκ παντως και φετος πηραν δυο Τρικαλινοι μεταλλια.Πριν λιγες μερες τελειωσε ο διαγωνισμος.Εχετε παραδοση στα μαθηματικα φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Α οκ παντως και φετος πηραν δυο Τρικαλινοι μεταλλια.Πριν λιγες μερες τελειωσε ο διαγωνισμος.Εχετε παραδοση στα μαθηματικα φαινεται.
Τι να σου πω, δεν πολυασχολουμαι....Απλα μαθαινα τα νεα γιατι ηταν αυτος ο φιλος μου που εδινε και προσπαθουσε πολυ μεσα στη χρονια....Μπραβο στα παιδια παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
δηλαδή αν δηλωσουν 3 ατομα ΗΜΜΥ περνάω και με 10?ενω αν δηλωσουν 30 ατομα πρεπει να σκιστω στα 20?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
δηλαδή αν δηλωσουν 3 ατομα ΗΜΜΥ περνάω και με 10?ενω αν δηλωσουν 30 ατομα πρεπει να σκιστω στα 20?

εγω πυ εχω συνδρομο μαρφαν συμπεριλαμβανομαι σε αυτη την κατηγορια ξερεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Oχι φιλε κανεις λαθος...Ενας φιλος μου πηρε περυσι μεταλλιο στην Αργεντινη και φετος εδωσε πανελληνιες ετσι για πλακα....
Περνουσε σε οποια σχολη ειχε ως βασικο μαθημα τα μαθηματικα...Δηλαδη πολυτεχνεια και μαθηματικο νομιζω...Και πηγε μαθηματικο

Φιλε Johny δηλαδη διεκδικεις το 3% των θεσεων?? Για ΗΜΜΥ ΕΜΠ η ζητηση λογικα θα ειναι μεγαλη, και αν σκεφτεις οτι βαθμο απολυτηριου αν δωσεις μονο ενδοσχολικες βγαζεις χαλαρα πανω απο 19.5 γιατι σε βοηθανε και πολυ οι καθηγητες, θα εχεις μεγαλο ανταγωνισμο


Έχει αλλάξει ;; Το 2006 πάντως δεν μπορούσε να περάσει ούτε καν σε όποια σχολή ήθελε αν και βγήκε στην τριάδα της ολυμπιάδας μαθηματικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
τετοια περιοδο η περσινη υλη ειχε ανακοινωθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
εγω πυ εχω συνδρομο μαρφαν συμπεριλαμβανομαι σε αυτη την κατηγορια ξερεις?

Φίλε δεν είναι το σύνδρομο μαρφαν στην κατηγορία απαλλαγής αλλά καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο στη δευτεροβάθμια της περιοχής σου. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
τετοια περιοδο η περσινη υλη ειχε ανακοινωθει..
Είχε ανακοινωθεί στις 22 Ιουλίου:P

Μέχρι το τέλος Αυγούστου θα ανακοινωθεί επισήμως, don't worry. Άλλωστε, τα σχολεία ξεκινούν το Σεπτέμβριο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top