[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Μπορεί ακόμα να μην τελείωσαν καλά καλά οι εξετάσεις αλλά εγώ ξέρω πως σε 10 μέρες ξεκινάω μαθήματα και έχω αγχωθεί λίγο.
Θα πάρω φυσική γεν. σαν μάθημα επιλογής,αν και όλοι με λένε τρελό :worry:
Φυσικά δε πρόκειται να αλλάξω γνώμη..

Πότε ξεκινάτε εσείς μάθημα;
Τι κατεύθυνση είστε και τι επιλογής θα πάρετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
ρε θέλω και γω φυσική γενικής, αλλά ο καθηγητής μου στο φροντιστήριο δε συμφωνεί..

19/6 ξεκινάω με 14 ώρες την εβδομάδα. θετική κατεύθυνση θα πάρω με μάθημα επιλογής φυσική ή μαθηματικά ή βιολογία...(δεν έχω ιδέα ακόμα)

Καλό μας κουράγιο!

Φαντάζομαι οτι αυτό το θέμα θα γίνει το στέκι μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μπορεί ακόμα να μην τελείωσαν καλά καλά οι εξετάσεις αλλά εγώ ξέρω πως σε 10 μέρες ξεκινάω μαθήματα και έχω αγχωθεί λίγο.
Θα πάρω φυσική γεν. σαν μάθημα επιλογής,αν και όλοι με λένε τρελό :worry:
Φυσικά δε πρόκειται να αλλάξω γνώμη..

ρε θέλω και γω φυσική γενικής, αλλά ο καθηγητής μου στο φροντιστήριο δε συμφωνεί..

Μην τους ακούτε, κι εμένα κάνα 2-3 μήνες μ' έπριζαν να πάρω βιο γεν ή μαθ γεν, και εν τέλει, δικαιώθηκα που πήρα φυσική. Άλλα παιδιά που πήραν μαθηματικά γεν εξαιτίας του πρηξίματος τον πήραν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εμένα ο καθηγητής λέει ότι έχουν χαντακωθεί πολλά παιδιά με τα θέματα της φυσ.γεν....δεν ξέρω πραγματικά...θέλω λίγη βοήθεια σε αυτό το θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εμένα ο καθηγητής λέει ότι έχουν χαντακωθεί πολλά παιδιά με τα θέματα της φυσ.γεν....δεν ξέρω πραγματικά...θέλω λίγη βοήθεια σε αυτό το θέμα..
Κι εμένα έτσι μου έλεγε, αλλά αν σ'αρέσει η φυσική, δεν βρίσκω τρόπο για να σε χαντακώσουν στο μάθημα. Κυριολεκτικά, όσο και να θέλουν, δύσκολα θέματα δεν υπάρχουν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Εμένα ο καθηγητής λέει ότι έχουν χαντακωθεί πολλά παιδιά με τα θέματα της φυσ.γεν....δεν ξέρω πραγματικά...θέλω λίγη βοήθεια σε αυτό το θέμα..


Επειδή έβαλαν και καλά μία φορά δύσκολα νομίζω το λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
και στα μαθηματικά γενικής και φέτος και άλλες χρονιές τους χαντάκωσαν. δεν είναι λόγος αυτός. μήπως οι καθηγητές των φροντιστηρίων έχουν κάποιο συμφέρον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τι ανοιξε απο τωρα αυτο το θεμα;Ενα χρονο που εχω λογαριασμο στο ischool αυτο περιμενα.Λοιπον εγω δεν θα κανω μαθηματα το καλοκαιρι γιατι εκανα προετοιμασια ολη τη χρονια αλλα λεω να διαβασω λιγο μονος μου.Θα διαλεξω μαθηματικα γενικης γιατι μ αρεσουν και γιατι θελω 5ο πεδιο.
Αντε καλη μας αρχη! Καλη επιτυχια!
Υ.Γ. Κανονιστε να φτασουμε τουλαχιστον 900 σελιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Έγινε τέτοιο θέμα κιόλας;

Λοιπόν εγώ ξεκινάω την επόμενη Δευτέρα για μια βδομάδα να τελειώσουμε κάποια πράγματα που μας έμειναν από την προετοιμασία μέσα στη χρονιά.Από εκεί και πέρα θα ασχολούμαι λίγες ώρες την ημέρα μόνη μου μέχρι 31/7 με όσα έχουμε κάνε φυσική και μαθηματικά κατ και θα προσπαθήσω να βγάλω ένα μέρος της ύλης από βιολογία κατ και γεν.Θα ξεκουραστώ μέχρι το 15αύγουστο και μετά κανονικά ξεκινάμε.

Καλή δύναμη σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
το αθηναικό μοντέλο είναι να κάνουμε συνήθως 20/6 με 25/7...μετά όλο τον αύγουστο εκτός. σε άλλες πόλεις το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Είναι κανείς από θετική που θα ασχοληθεί το καλοκαίρι με βιολογία κατεύθυνσης;Γενικά έχει κάνει κανείς προετοιμασία από φέτος σε αυτό το μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Για να παρετε φυσικη γενικης πρεπει πραγματικα να σας αρεσει η φυσικη,το οτι οι περισσοτεροι γραφουν καλα δεν σημαινει οτι ειναι γελοια,απλα αυτοι που την επιλεγουν πραγματικα την αγαπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Είναι κανείς από θετική που θα ασχοληθεί το καλοκαίρι με βιολογία κατεύθυνσης;Γενικά έχει κάνει κανείς προετοιμασία από φέτος σε αυτό το μάθημα;
απο Σεπτέμβρη Β' λυκείου έκανα μαθηματικά και φυσική και τώρα το καλοκαίρι θα κάνω Βιολογία κατέυθυνσης. 2 ώρες/εβδ. νομίζω.

άσχετο: θα μπαίνετε καθόλου ιντερνετ κατά τη διάρκεια των θερινών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
απο Σεπτέμβρη Β' λυκείου έκανα μαθηματικά και φυσική και τώρα το καλοκαίρι θα κάνω Βιολογία κατέυθυνσης. 2 ώρες/εβδ. νομίζω.

Εγώ ξεκίνησα από τον Ιανουάριο βιολογία και βγάλαμε με την καθηγήτρια το 1ο,2ο,5ο και πολύ λίγο 6ο κεφάλαιο αλλά θέλω μέχρι την ημερομηνία που ανέφερα να τη βγάλω όλη την ύλη καλά.
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αλλά θα το παλέψω γιατί θα είναι σημαντική βοήθεια για το Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσω κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
ο,τι κάνεις καλό είναι ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
ο,τι κάνεις καλό είναι ;) :P
Σωστό κι αυτό.Αρκεί να μην πάει χαμένο.
άσχετο: θα μπαίνετε καθόλου ιντερνετ κατά τη διάρκεια των θερινών;
Ε ναι καλέ.Τις πρωινές ώρες έχω σκοπό να διαβάζω.Δε θέλω να κουραστώ πριν καλά καλά αρχίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Βασικά δεν προηγείται το ''Πανελλήνιες 2014: Θερινή Προετοιμασία''? Εμείς τουλάχιστον είχαμε... :hmm:

Ενιγουει καλή αρχή σε όλους! :D Και επειδή κάποιος ρώτησε πιο πάνω αν θα μπαίνετε ιντερνετ στα θερινα, μια χαρά προλαβαίνετε και ιντερνετ να μπαινετε και θάλασσα να πηγαινετε και να βγαίνετε αρκετά συχνά. Το καλοκαίρι δεν θα έχετε το σχολείο να σας τρώει χρόνο και επίσης θα είστε πιο 3εκούραστοι και ορεξάτοι για διάβασμα οπότε θα αποδίδετε καλύτερα. Αρα χρόνος για άλλες δραστηριότητες υπάρχει και με το παραπάνω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Βασικά δεν προηγείται το ''Πανελλήνιες 2014: Θερινή Προετοιμασία''? Εμείς τουλάχιστον είχαμε... :hmm:

Ενιγουει καλή αρχή σε όλους! :D Και επειδή κάποιος ρώτησε πιο πάνω αν θα μπαίνετε ιντερνετ στα θερινα, μια χαρά προλαβαίνετε και ιντερνετ να μπαινετε και θάλασσα να πηγαινετε και να βγαίνετε αρκετά συχνά. Το καλοκαίρι δεν θα έχετε το σχολείο να σας τρώει χρόνο και επίσης θα είστε πιο 3εκούραστοι και ορεξάτοι για διάβασμα οπότε θα αποδίδετε καλύτερα. Αρα χρόνος για άλλες δραστηριότητες υπάρχει και με το παραπάνω. ;)
Ισχύει, και στα χειμερινά μαθήματα υπάρχει χρόνος για δραστηριότητες παιδιά, απλά προσέξτε να μην πιάνουν πολλές ώρες την βδομάδα. Μέχρι 4-5 πιστεύω είναι καλά, αν χρειάζεται περισσότερος χρόνος, θα παραμελήσετε τα διαβάσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Και περυσι ετσι διαβαζανε και πηραν το μπουλο στο τελος.Ευχομαι να μην σας βαλουν τις πιπες επεσαν φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εγω ξεκιναω στις 24 εκθεση φυσικη και μαθηματικα αεππ να ξεκινησω απο το καλοκαιρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top