[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Παει καποιος απο σας Θετικο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106962

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό θέλω και εγώ να πειστώ πως από τον Σεπτέμβρη θα υπάρχουν και χειρότερα! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜανωληςΤ

Νεοφερμένος

Ο ΜανωληςΤ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Εγώ ξεκινάω με ιδιαίτερα στα μαθηματικά Κατ. από Δευτέρα για κάνα 2ωρο την εβδομάδα,στα άλλα θα προσπαθήσω μόνος...τι λέτε μπορώ να τα καταφέρω; είμαι τεχνολογική κατεύθυνση.Α ! εδώ στη περιοχή ένα φροντιστήριο θα κάνει 21 ώρες στην τεχνολογική και 23 στην θετική!Δεν είναι υπερβολικά πολλές οι ώρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Εγω ρε παιδια ουτε καν πηγα θερινα μαθηματα,αρχισα τελη αυγουστου και μια χαρα προλαβα τα παντα.Μην αγχωνεσται για την υλη,βγαινει ανετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Εγώ ξεκινάω με ιδιαίτερα στα μαθηματικά Κατ. από Δευτέρα για κάνα 2ωρο την εβδομάδα,στα άλλα θα προσπαθήσω μόνος...τι λέτε μπορώ να τα καταφέρω; είμαι τεχνολογική κατεύθυνση.Α ! εδώ στη περιοχή ένα φροντιστήριο θα κάνει 21 ώρες στην τεχνολογική και 23 στην θετική!Δεν είναι υπερβολικά πολλές οι ώρες;
παρα πολλες οι ωρες αυτες κοβονται απο το προσωπικο διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!! Εγώ θα ξεκινήσω την θερινή προετοιμασία από 17/6-26/7 2013. Θα κάνω Έκθεση, μαθ.κατ, φυσική , αεππ. Θα επιλέξω ως μάθημα γενικής παιδείας τα μαθηματικά και επιλογής Αρχές Οικονομικής Θεωρίας. Το ΑΟΔΕ έχω σκοπό να το βγάλω το καλοκαίρι ώστε την υπόλοιπη χρονιά να κάνω επαναλήψεις σε αυτό. Όσον αφορά τα μαθ.γ, μαθ.κατ θα κάνω Πέμπτη , παρασκευή, Σάββατο Κυριακή από 3 ώρες και τις υπόλοιπες μέρες ασκήσεις φροντιστηρίου, βοηθημάτων ώστε να έχω βγάλει την ύλη μέχρι τον Δεκέμβριο. Στην έκθεση θα κάνουμε στο φροντιστήριο 2 ώρες την εβδομάδα + ασκήσεις φροντιστηρίου και βοηθημάτων. Αλήθεια εσείς ποια βοηθήματα μου προτείνεται για έκθεση και φυσική?
Λοιπόν ελπίζω πως με υπομονή, επιμονή, κόπο και πολύ διάβασμα να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε ολόκληρη την χρονιά και ιδίως τις ημέρες των Πανελληνίων ώστε να καταφέρουμε να μπούμε στην σχολή προτίμηση μας. Καλό Κουράγιο και καλή επιτυχία σε όλους μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Να κάνετε όσο το δυνατόν λιγότερες ώρες. Επίσης, οι θεωρητικοί να βγάλετε όσο το δυνατόν περισσότερη ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros87

Νεοφερμένος

Ο spiros87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
να κοιταξετε να ξεκουραστειτε γιατι προβλεπεται καυτη η χρονια για εσας...μετα απο αυτα που εβαλαν σε μας φετος τα φροντιστηρια θα σας παλαβωσουν με θεοτρελες ασκησεις...σχετικα με αυτο που γραφεις για το αοδε δεν βγαινει το καλοκαιρι...και εγω σκοπευα να βγαλω το μισο αλλα δεν, γιατι παιρνεις τις βασεις στα μαθ,φυσ κλπ και δεν προλαβαινεις.μελετηστε το καλα πριν παρετε μαθ.γεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε ηρθε η ωρα μας ; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Για θεωρητική:

καλύψτε κενά στο άγνωστο στα γραμματικοσυντακτικά
καλύψτε κενά στα λατινικά μόνο, δεν είναι ανάγκη να μπείτε στην ύλη της Γ' από τώρα, κατά τη γνώμη μου
κάντε έκθεση
βγάλτε ό,τι μπορείτε από Λογοτεχνία γιατί εκεί επικρατεί το χάος

από Σεπτέμβρη ξεκινάτε κανονικά και με τα υπόλοιπα.

Μην κάνετε τρελές ώρες στα φροντηστήρια, δεν είναι ανάγκη. Για όσους έχουν οικονομικό πρόβλημα ιστορία, γνωστό, λογοτεχνία βγαίνουν άνετα χωρίς φροντηστήριο. Να ζητάτε από τους καθηγητές σας στο σχολείο πρόσθετο υλικό, διαγωνίσματα κτλ, είναι υποχρεωμένοι να σας βοηθήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
γιατί όλο αυτό?:worry::confused:
Κοίταξε τη βιολογία θα μπορούσα να τη διαβάζω και χωρίς να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος.Απλά μου αρέσει.Μου αρέσει τρελά βασικά.:redface:Το ίδιο ισχύει και για τη φυσική.Για τα υπόλοιπα δε θα έλεγα το ίδιο.Αφού λοιπόν μου αρέσει δεν υπάρχει περίπτωση να με κουράσει.Επιπλέον θα είμαι λίγο πιο άνετη αν ξέρω ότι έχει βγει η θεωρία ενός από τα μαθήματα.Ένα καλοκαίρι είναι στο κάτω κάτω.Δε με πειράζει να το θυσιάσω,αν και σου είπα δεν το θεωρώ θυσία.Θέλω και το κάνω.:):redface:
Ρε ηρθε η ωρα μας ; :(
Σκέψου ότι αν ήρθε η ώρα να αρχίσουμε κάπου κοντά είναι και η ώρα να τελειώσουμε.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionisis96

Νεοφερμένος

Ο Dionisis96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οτι θα έβλεπα ποσταρισμένο πανελλήνιες 2014 δεν το περίμενα ,τουλάχιστον όχι τόσο σύντομα . :worry: Ελπίζω να περάσει όσο γρήγορα πέρασε για μένα η Β' . Μέσα στα πλαίσια των πανελληνίων λοιπόν όπως κάθε χρόνο πήρε κάτι το αυτί μου για αλλάγες https://www.star.gr/Pages/Ellada_Kos...u_deite_ti_allazei_stis_panellinies_tou_2014_ εσείς ξέρετε τίποτα πέρα απο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Είμαι Θεωρητική κατεύθυνση και θα πάρω Μαθηματικά Γενικής + ΑΟΘ για 5ο πεδίο. Φροντιστήριο έχω 17/06 - 20/07. Καλή μας δύναμη!

Υ.Γ: Όσον αφορά το σύστημα, ελπίζω να το αλλάξουν (εγκαίρως, όσο γίνεται τουλάχιστον) μήπως δώσουμε λιγότερα μαθήματα. Αλλά δεν πιστεύω ότι θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οτι θα έβλεπα ποσταρισμένο πανελλήνιες 2014 δεν το περίμενα ,τουλάχιστον όχι τόσο σύντομα . :worry: Ελπίζω να περάσει όσο γρήγορα πέρασε για μένα η Β' . Μέσα στα πλαίσια των πανελληνίων λοιπόν όπως κάθε χρόνο πήρε κάτι το αυτί μου για αλλάγες https://www.star.gr/Pages/Ellada_Kos...u_deite_ti_allazei_stis_panellinies_tou_2014_ εσείς ξέρετε τίποτα πέρα απο αυτό;

Λογικά τέλη του μήνα θα ξέρουμε όλοι στα σίγουρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Ουαου!!! Ξεκινάμε και εμείς???:O
Εγώ ξεκινάω 20-24 αυτού του μήνα με φυσική και χημεία κατεύθυνσης και τα υπόλοιπα κατα τις 25-26...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Είναι κανείς από θετική που θα ασχοληθεί το καλοκαίρι με βιολογία κατεύθυνσης;Γενικά έχει κάνει κανείς προετοιμασία από φέτος σε αυτό το μάθημα;

Eγω εχω κανει το πρωτο κεφαλαιο και στα καλοκαιρινα μαθηματα θα κανω και το δευτερο που ειναι και το αγαπημενο μου μεταγραφη,αντιγραφη,μεταφραση....Απο εκει και περα θελω να τελειωσω και την βιολογια γενικης και γενικοτερα βιολογια κι χημεια θελω να γραψω αριστα επειδη ειναι μαθηματα βαρυτητας κι για να περασω οδοντιατρικη η φαρμακευτικη που επιθυμω χρειαζεται δουλεια...

Λοιπον εγω ειμαι θετικη κατευθυνση ξεκιναω φροντιστηριο απο 17/6-26/7 και 22 ωρες μαλλον...8 ωρες μαθηματικα,5 φυσικη,3 χημεια,3 βιολογια κατ.,2 εκθεση,1 βιολογια γενικης...Ξερω οι ωρες ειναι πολλες αλλα εχω πεισμωσει και ειμαι αποφασισμενος να δουλεψω πολυ για να πετυχω...Ευχομαι σε ολους μας να πετυχουμε στις σχολες που επιθυμουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν θελω να γραψουμε ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
δεν θελω να γραψουμε ρε
και εμένα με έχει πιάσει ένα άγχος...αλλά πιστεύω ότι είναι επειδή κάτι άγνωστο με περιμένει. θα φύγει πιστεύω...

8 ωρες μαθηματικα,5 φυσικη
:worry: ρε συ ξανασκέψου το...θα κουραστείς πολύ και δεν είναι αυτός ο σκοπός, μια καθηγήτρια μου λέει ότι στα θερινά πρέπει να νικήσουμε το ''μέσα τούρκο'' ώστε το χειμώνα να διαβάζουμε πιο αποδοτικά, να λέμε πχ ''θα διαβάσω 3 ώρες'' και 3 ώρες να είμαστε εκεί. Γιατί το χειμώνα θα έχουμε λιγότερες ώρες διαθέσιμες.
Για αυτό οι πολλές ώρες δεν πρέπει να τρώνε χρόνο απο το προσωπικό διάβασμά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
δεν θελω να γραψουμε ρε

και εμένα με έχει πιάσει ένα άγχος...αλλά πιστεύω ότι είναι επειδή κάτι άγνωστο με περιμένει. θα φύγει πιστεύω...
εχετε καιρο κουλαρετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top