[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pektroni

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
παιδια οπως ειπαν και πιο πανω θα φτασει ο απριλιος και οσοι πραγματικα διαβαζατε θα θελετε να δωσετε οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι πλεον θα τα εχετε κανει πολλες φορες επαναληψη και δεν θα θελετε να περιμενετε κι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ισχύει αυτό.
Εγώ άρχισα με Μαθηματικά Κατεύθυνσης και ΑΟΔΕ.
Μαθηματικά Κατεύθυνσης βγάζω την θεωρία απο μιγαδικούς, όρια-συνέχεια και διαφορικό λογισμό και μετά θα κάνω άπειρες ασκήσεις.
Ήδη έχω ψιλοτελειώσει τους μιγαδικούς.
ΑΟΔΕ θέλω να βγάζω 5 σελίδες τουλάχιστον ανα εβδομάδα μαζί με επανάληψη ώστε σε max 3 μήνες να το έχω βγάλει και να κάνω επαναλήψεις.
Αν προλαβαίνω ίσως αρχίσω και Φυσική Κατ. (γιατί εκεί είναι το μεγάλο αγγούρι)

Ο στόχος μου είναι να βγάλω χωρίς να μετράνε οι προφορικοί γύρω στα 18.500 μόρια!

Δηλαδή, θέλω :
ΑΟΔΕ,ΑΕΠΠ,ΑΟΘ -> 20
Μαθηματικά Γενικής -> 19-20
Μαθηματικά Κατεύθυνσης, Φυσική Κατεύθυνσης -> 16.5+ κατα μέσο όρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ω ρε φιλε ξαναδινεις??? Που στοχευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι, ξαναδίνω :)
Αλλά με καθαρά δική μου προετοιμασία (=χωρίς φροντ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ναι, ξαναδίνω :)
Αλλά με καθαρά δική μου προετοιμασία (=χωρίς φροντ)
Xαρα στο κουραγιο σου ρε φιλε... Χιλια μπραβο...Για να θες 18500 απο τεχνολογικη και μιας και εισαι ηδη αστυνομια, λογικα δε στοχευεις στρατιωτικες....Πολυτεχνεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Στην ΑΣΟΕΕ είμαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Στην ΑΣΟΕΕ είμαι :)
Α εισαι ΑΣΣΟΕ?? Και γιατι φευγεις?? Δε σ'αρεσει η σχολη??
Που θες να πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ρε σεις της θετικής στην χημεία πρώτο κεφάλαιο παράγραφος 1.1 μέχρι την σελίδα 9 τα έχετε αποστηθίσει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι, ξαναδίνω :)
Αλλά με καθαρά δική μου προετοιμασία (=χωρίς φροντ)
σοβαρά φεύγεις?:worry::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισχύει αυτό.
Εγώ άρχισα με Μαθηματικά Κατεύθυνσης και ΑΟΔΕ.
Μαθηματικά Κατεύθυνσης βγάζω την θεωρία απο μιγαδικούς, όρια-συνέχεια και διαφορικό λογισμό και μετά θα κάνω άπειρες ασκήσεις.
Ήδη έχω ψιλοτελειώσει τους μιγαδικούς.
ΑΟΔΕ θέλω να βγάζω 5 σελίδες τουλάχιστον ανα εβδομάδα μαζί με επανάληψη ώστε σε max 3 μήνες να το έχω βγάλει και να κάνω επαναλήψεις.
Αν προλαβαίνω ίσως αρχίσω και Φυσική Κατ. (γιατί εκεί είναι το μεγάλο αγγούρι)

Ο στόχος μου είναι να βγάλω χωρίς να μετράνε οι προφορικοί γύρω στα 18.500 μόρια!

Δηλαδή, θέλω :
ΑΟΔΕ,ΑΕΠΠ,ΑΟΘ -> 20
Μαθηματικά Γενικής -> 19-20
Μαθηματικά Κατεύθυνσης, Φυσική Κατεύθυνσης -> 16.5+ κατα μέσο όρο

Εκθεση ποσο θελεις περιπου?
Δυστυχως αυτο το μαθημα ειναι αρκετα ασταθμητο τολμω να πω (πολλες φορες αλλα περιμενεις και αλλα σου ερχονται...).
Ευχομαι καλη επιτυχια!
Αν φυσικα μπορεις να μας πεις πως τα πηγες μιας και ειναι σπανιο πλεον να κανει καποιος προετοιμασια χωρις φροντιστηριο. Μας εχουν μαθει οτι ειναι απαραιτητα κατι που πιστευω δεν ισχυει. Τα παραδειγματα μαθητων που χωρις φροντιστηριο τα καταφεραν μια χαρα (που ειναι πολλα ασχετα αν οι περισσοτεροι δεν το τολμουν) ειναι ιδιαιτερα ενθαρυντικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Εκθεση ποσο θελεις περιπου?
Δυστυχως αυτο το μαθημα ειναι αρκετα ασταθμητο τολμω να πω (πολλες φορες αλλα περιμενεις και αλλα σου ερχονται...).
Ευχομαι καλη επιτυχια!
Αν φυσικα μπορεις να μας πεις πως τα πηγες μιας και ειναι σπανιο πλεον να κανει καποιος προετοιμασια χωρις φροντιστηριο. Μας εχουν μαθει οτι ειναι απαραιτητα κατι που πιστευω δεν ισχυει. Τα παραδειγματα μαθητων που χωρις φροντιστηριο τα καταφεραν μια χαρα (που ειναι πολλα ασχετα αν οι περισσοτεροι δεν το τολμουν) ειναι ιδιαιτερα ενθαρυντικα!:)

Εγώ προσπάθησα στη 2α λυκείου χωρίς φροντιστήρια..Θετική...Χημεία δεν κατάλαβα ποτέ...Τα μαθηματικά μου φαίνονταν παλούκι και μόλις μου έδειξαν στα ιδιαίτερα τον τρόπο σκέψης ήταν πια παιχνιδάκι..Χωρίς φροντιστήρια δεν πας πουθενά,εκτός αν έχεις μυαλό Αινστάιν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
φίλε φέτος δεν έκανα φροντιστήριο και έβγαλα μέσο όρο 19,8 και μπορώ να σου πω ότι ήμουν πιο ήρεμος και χαλαρός, όσον αφορά τα πέρα δώθε στα φροντιστήρια και απέδωσα πολύ καλύτερα από τις υπόλοιπες χρονιές αν και κανένας δεν το πίστευε, αφού συμμαθητές μου κάνοντας πολλά φροντιστήρια έβγαλαν μεταβίας 18 γ.μ.ο. Βέβαια φέτος έχω κάνει προετοιμασία και θα συνεχίσω φροντιστήριο γιατί είναι τελευταία χρονιά και θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό, για να περάσω στη σχολή που επιθυμώ. Αν και θεωρώ πως έχει υπερτιμηθεί η έννοια του φροντιστηρίου, καθώς επικρατεί η αντίληψη του εάν πάει κάποιος στο φροντιστήριο θα έχει σίγουρη επιτυχία. Αυτό είναι απολύτως λανθασμένο κατά την γνώμη μου φυσικά, διότι αφενός μεν το φροντιστήριο χρειάζεται στη τωρινή εποχή ( διότι τα θέματα γίνονται όλο και περισσότερο δύσκολα και μόνο τα βοηθήματα και το σχολικό βιβλίο δεν σε βοηθούν) αφετέρου δε πρέπει ο εκάστοτε μαθητής να κατανοήσει το νόημα του φροντιστηρίου, ότι δηλαδή να πηγαίνει στο φροντιστήριο, να διαβάζει πλήρως την θεωρία και να κάνει όσο το δυνατόν περισσότερες ασκήσεις εάν βρίσκεται στην θετικο-τεχνολογική . Επιλογικά καταλήγω στην άποψη ότι εμείς οι μαθητές πρέπει να αξιοποιήσουμε όσα μας παρέχονται, να μην θεωρούμε τίποτα δεδομένο και τέλος να χρησιμοποιούμε το μυαλό μας όσο το δυνατόν καλύτερα.
Μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα εάν το θελήσουμε και μόνον!! Καλό σας βράδυ λοιπόν παιδιά και ελπίζω να κατανοήσετε τον τρόπο με τον οποίο γράφω και τον σκοπό, ο οποίος δεν είναι άλλος από το να είναι παραινετικός και πάνω από όλα συμβουλετικός προς όλους εσάς !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εμοι μεν γαρ ω ανδρες δικασταιπατηρ μεν εστι Σινωπευς

το εμοι ειναι δοτικη προσωπικη κτητικη απο το εστι;
το ανδρες ειναι κλητικη προσφωνηση στο δικασται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
εμοι μεν γαρ ω ανδρες δικασταιπατηρ μεν εστι Σινωπευς

το εμοι ειναι δοτικη προσωπικη κτητικη απο το εστι;
το ανδρες ειναι κλητικη προσφωνηση στο δικασται;
i. Έχουν αρχίσει να σκουριάζουν, αλλά νομίζω πως ναι.
ii. Η κλητική προσφώνηση δεν...«πάει» κάπου. Είναι κλητική προσφώνηση και το δικασταί είναι επιθετικός προσδιορισμός στο ἄνδρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
το ανδρες ειναι κλητικη προσφωνηση στο δικασται;
Όπως σου είπαν η κλητική δεν πάει κάπου. Από ότι θυμάμαι κι εγώ μόνο η κλητική του "ο Ζευς" μπορεί να έχει εννοούμενο συντακτικό ρόλο, αλλά αυτή είναι η λεπτομέρεια της λεπτομέρειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Θα παει η πηγαινει κανεις σας στο θετικο κανιγγος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλιάνα Σ.

Νεοφερμένος

Η Ηλιάνα Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει κάποιος της θεωρητικής πού βρίσκεται στην ύλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει κάποιος της θεωρητικής πού βρίσκεται στην ύλη;
Εγω περισυ τετοια εποχη το μοναδικο που ειχα κανει ηταν το πρωτο κεφαλαιο ιστοριας,και 2-3 σελιδες απο τη βιολογια..Μην αγχωνεστε η υλη της θεωρητικης,αν διαβαζετε και δεν εχετε κενα στο αγνωστο(γραμματικη-συντακτικο),βγαινει ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλιάνα Σ.

Νεοφερμένος

Η Ηλιάνα Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω περισυ τετοια εποχη το μοναδικο που ειχα κανει ηταν το πρωτο κεφαλαιο ιστοριας,και 2-3 σελιδες απο τη βιολογια..Μην αγχωνεστε η υλη της θεωρητικης,αν διαβαζετε και δεν εχετε κενα στο αγνωστο(γραμματικη-συντακτικο),βγαινει ευκολα!

Ευχαριστώ πολύ! Εγώ αγχωθεί γιατί ακούω παιδιά να έχουν τελειώσει Πρωταγόρα και να έχουν φτάσει στο 30 στα λατινικά... Ενώ εγώ είμαι στο 3ο κείμενο του Πρωταγόρα και στο 26 στα λατινικά... Βέβαια η καθηγήτρια μου που τυχαίνει να είναι και μητέρα μου μου λέει να μην έχω τέτοια αγχοι καθώς η ίδια έχει βγάλει ένα πρόγραμμα... Αλλά και πάλι δε μπορώ να πω ότι καθησυχαζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top