Πανελλήνιες 2011: Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
τώρα βασικά εκτονωθείτε όσο μπορείτε...μπάλα, μπάσκετ, καφέδες και διαβάστε όσα πρέπει να διαβάσετε για το φροντιστήριο...αργότερα τα λουριά πρέπει να σφίξουν λίγο παραπάνω και πάνω από όλα εσείς να νοιώθετε ό,τι δν έχετε κενά...( ερωτήσεις στο φουλ σε ό,τι σας "ταλαιπωρεί" ) εγκατάλειψτε το σύνδρομο της αποτχίας "δν ρωτάω γτ έτσι θα φανεί ότι δν ξέρω ενώ οι άλλοι (τάχα) ξέρουν"...5ήμερη ( ή 7ήμερη ) με χίλια γτ εκείνο τον καιρό θα αρχίσετε να τα "παίζετε" :/::/:...και στην περίοδο των εξετάσεων διάβασμα λίγο τα σοσ και πάνω από όλα τη θεωρία από το βιβλίο..κ είστε έτοιμοι να κάνετε το πρώτο βήμα για την επαγγελματική σας σταδιοδρομία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Λίγα πράγματα κι από μένα:

  • Συμβουλή : μην κάνετε τη μαλακία και δεν πάτε πενθήμερη! Μην ακούτε τα όσα σας λένε αυτοί που θέλουν να σας αποτρέψουν, γιατί αυτές οι 5 μέρες ούτε σε σώζουν ούτε σε αποσυντονίζουν, έλεος δηλαδή. Εάν έχεις ένα καλό πρόγραμμα από Σεπτέμβρη μπορείς άνετα να πάρεις μια βδομάδα off. Εκτός και αν δεν θέλετε εσείς οι ίδιοι να πάτε γιατί δεν σας αρέσει η παρέα, εκεί πάσο. Καλύτερα να μετανοιώσετε για κάτι που κάνατε, παρά για κάτι που δεν κάνατε ποτέ!
Εμένα το σχολείο δεν πήγε 5μερη γιατι δεν μαζεύονταν άτομα..Ήμουν σε δίλλημα γιατί εκείνη την περίοδο μου έλειπε ύπνος..είχα μάπα ώρες στα φροντιστήρια (γυρνούσα 11 παρά σπίτι) οπότε για να προλάβω να διαβάσω έπρεπε να κάθομαι τουλάχιστον μέχρι τις 2..Και γι'αυτό σκεφτόμουν "Να πάω 5μερη να μπεκροπίνω κάθε βράδυ και να γυρνάω άυπνος ή να κάτσω σπιτάκι μου να κοιμηθώ?"

Πάντως τώρα που τελείωσε ομαλά η χρονιά θα ήθελα να είχα πάει 5μερη γιατί σίγουρα είναι μια εμπειρία που μένει χαραγμένη στο μυαλό μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xrisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εγω παλι ξεκιναω τα μα8ηματα 2 αυγουστου..... ειμαι 8εωρητικη κατευ8υνση... οι περισσοτεροι κα8ηγητες λενε οτι δεν ειναι καλα να κανεις 8ερινα... γιατι η ανερχομενη χρονια προβλεπεται αρκετα δυσκολη...και εμεις σαν παιδια 8ελουμε να ξεκουραστουμε....και να ανακτησουμε δυναμεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Και πολυ καλα κανεις.Εγω 5 Αυγουστου ξεκινησα περσυ και το πηρα σερι,εκτος βεβαια απο τη μια βδομαδα της εκδρομης.Η συμβουλη μου ειναι να μην τα δωσετε ολα απο την αρχη,αλλα να αυξανεται σταδιακα το διαβασμα σας.Και μην ξεχνατε,το παν ειναι το ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ διαβασμα!Χωρις να θελω να υπερηφανευτω η να το παιξω εξυπνος,το οτι απο την 1η γυμνασιου ειχα το προγραμμα μου στο διαβασμα με βοηθησε αφανταστα φετος.Οτι και να ειχα,ακομα και το πιο ακυρο μαθημα,ακομα και μαθημα που το μισουσα,δεν το αφηνα αδιαβαστο.Ειχα τυψεις μετα.

Με αυτον τον τροπο λοιπον,καταφερα με λιγοτερες ωρες πανω απο το βιβλιο να πετυχω καλυτερα αποτελεσματα.Ενδεικτικα,μεχρι τα Χριστουγεννα διαβαζα το πολυ 2 ωρες τις καθημερινες(δεν μπορουσα πιο πολλες,ετσι και αλλιως ειχα φροντιστηρια και κυριως δεν αφησα ουτε μεσημερι χωρις ΥΠΝΟ!).Στις διακοπες των Χριστουγεννων εκανα ενα 8ωρο τη μερα,4 το πρωι,4 το απογευμα και μου εμενε και αρκετος χρονος για αλλες δραστηριοτητες.Απο κει και μετα,σταδιακα αρχισα να ασχολουμαι πιο πολυ,αλλα και παλι καθημερινες το πολυ 3-4 ωρεςενω τα σαββατοκυριακα 5-6.Το Πασχα ακολουθησα παρομοιο προγραμμα με τα Χριστουγεννα,απλα οι ωρες γιναν 10,5 πρωι-5 απογευμα.Το μεγαλο παλουκι ειναι απο κει και μετα.Απο το Πασχα και μετα πρεπει να τα δωσετε ολα.Φροντιστε να κρατησετε και απουσιες για να καθεστε σπιτι προς το τελος κερδιζοντας χρονο.Οσο εκπληξη και να σας κανει παντως,ακομα και προς το τελος δεν υπηρχε βραδυ που να ξενυχτησα!2-3 φορες μονο να διαβασα μεχρι τις 12.Η ξεκουραση και ο υπνος ειναι το παν.

Αυτα ειχα να πω εγω και ελπιζω να βοηθησα οσους αρχιζουν να προετοιμαζονται σιγα-σιγα.Αν θελετε μπορω να σας πω και τι αποτελεσματα ειχα με αυτο το προγραμμα,δεν το εκανα για να μην πει καποιος οτι ψωνιζομαι κτλ.Μπορειτε να στειλετε ενα πμ και θα σας απαντησω.Να ειστε σιγουροι παντως οτι με σταθερο διαβασμα και αν δεν εχετε μεγαλα κενα απο αλλες ταξεις,τον βαθμο τον εχετε στο τσεπακι σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

villy93

Νεοφερμένος

Η villy93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι?? θα δώσω πανελλήνιες του χρόνου και έχω μια απορία που κανένας δεν μπορεί να μου την λύσει...
σε μια σχολη,περνάνε οι 100-200 πρώτοι από όλη την ελλάδα ή όσοι πιάνουν την βάση??
δηλ. κάθε σχολη έχει συγκεκριμένες θέσεις ή όχι?? (πχ για τις ξενόγλωσσες σχολες όπου και ενδιαφέρομαι!!)
που μπορώ να μάθω για αυτό το θέμα gt έχω αγχωθεί ιδιαιτερα... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι?? θα δώσω πανελλήνιες του χρόνου και έχω μια απορία που κανένας δεν μπορεί να μου την λύσει...
σε μια σχολη,περνάνε οι 100-200 πρώτοι από όλη την ελλάδα ή όσοι πιάνουν την βάση??
δηλ. κάθε σχολη έχει συγκεκριμένες θέσεις ή όχι?? (πχ για τις ξενόγλωσσες σχολες όπου και ενδιαφέρομαι!!)
που μπορώ να μάθω για αυτό το θέμα gt έχω αγχωθεί ιδιαιτερα... :/


Έχω διαβάσει οτι οι Βάσεις εισαγωγής διαμορφώνονται κάθε χρόνο από τις επιδόσεις των υποψηφίων αλλά και από τις προτιμήσεις τους, στα Μηχανογραφικά Δελτία. Κάθε Τμήμα Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι. δέχεται συγκεκριμένο αριθμό υποψηφίων. Εισάγονται δηλαδή οι υποψήφιοι που το έχουν δηλώσει στο μηχανογραφικό τους, με φθίνουσα σειρά μορίων μέχρι να συμπληρωθούν οι θέσεις. Ο αριθμός μορίων του τελευταίου υποψηφίου είναι η Βάση εισαγωγής του Τμήματος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Καθε σχολη παιρνει συγκεκριμενο αριθμο ατομων.Η βαση ειναι ουσιαστικα ο βαθμος του τελευταιου που μπαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love 2 b hated

Νεοφερμένος

Η love 2 b hated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
διαβασα πως υπαρχουν παιδια που κανουν αοθ τ καλοκαιρι...εμενα μου εχουν πει πως γι' αυτο το μαθημα δν χρειαζεσαι φροντιστηριο:confused:...εσεις τι πιστευετε;
ευχαριστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
διαβασα πως υπαρχουν παιδια που κανουν αοθ τ καλοκαιρι...εμενα μου εχουν πει πως γι' αυτο το μαθημα δν χρειαζεσαι φροντιστηριο:confused:...εσεις τι πιστευετε;
ευχαριστω..

Εγώ έκανα ΑΟΘ όλη τη χρονιά και με βοήθησε πολύ στο τέλος αφού στο σχολείο ειδικά οι ασκήσεις που κάναμε ήταν σχεδόν μηδαμινές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις αλλά οφείλω να αμολογησω ότι ο δίας κάνει την καλήτερη διαχείρηση του καλοκαιρινού χρόνου αν πηγαίνει τεχνολογική... αλλά και στη μέση της χρονιάς καλό θα ήταν να μην κλειστείτε σπίτι σας... Στην πόλη μου όσοι το έκαναν έτσι δεν τα πήγαν περίφημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
διαβασα πως υπαρχουν παιδια που κανουν αοθ τo καλοκαιρι...εμενα μου εχουν πει πως γι' αυτο το μαθημα δeν χρειαζεσαι φροντιστηριο...εσεις τι πιστευετε;
Θεωρητικά σε όλα τα μαθήματα υποτίθεται ότι μπορούμε χωρίς φροντιστήριο. Το θέμα είναι πόσο είναι το ρίσκο σε μια τέτοια περίπτωση. Σίγουρα το πιο σημαντικό είναι η προσωπική μας δουλειά, αλλά δυστυχώς κάποια μικρή ή μεγάλη βοήθεια και καθοδήγηση χρειάζεται. Το σχολείο δεν αρκεί ακόμα και αν έχεις τους τέλειους καθηγητές. Ειδικά για το ΑΟΘ που είναι μάθημα βαρύτητας για το 5o πεδίο και έχει και ασκήσεις, δεν μπορείς να το διακινδυνεύσεις. (Μήπως εννοείς το ΑΟΔΕ που είναι ένα σκέτο παπαγαλομάθημα? Αυτό από όσο λένε όλοι γίνεται χωρίς φροντιστήριο, αλλά πρέπει να το μαθαίνεις απέξω κατά λέξη και να το λες στη μάνα σου όπως όταν ήσουν Α δημοτικού). Στο ΑΟΘ στο σχολείο υπάρχει έχω μάθει και άλλο πρόβλημα: είναι μάθημα επιλογής και για να τους βγει το πρόγραμμα σε πολλά σχολεία το βάζουν 7η ώρα και όλο χάνεται. Έτσι αναγκαστικά το ΑΟΘ θέλει και αυτό το φροντιστή του. Τώρα αν θα αρχίσει το καλοκαίρι μετά τη Β ή το Σεπτέμβριο μαζί με τη Γ μικρή η διαφορά.

δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις αλλά οφείλω να αμολογησω ότι ο δίας κάνει την καλήτερη διαχείρηση του καλοκαιρινού χρόνου αν πηγαίνει τεχνολογική...
Στη Β ήμουν θετική και τώρα στη Γ θα πάω Τεχνολογική-1 (κύκλος 1ος: τεχνολογίας και παραγωγής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
wow ... κατάφερες να με αγχώσεις αρκετά... Κι εγώ θεωρητική είμαι αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει τίποτα συστηματικά. Κάνω απλά κανένα άγνωστο κείμενο, καμιά επανάληψη αρχικούς χρόνους, απλά πραγματάκια, και κοιτάζω και τη βιολογία γενικής παιδείας που θα πάρω επιλογή. Επειδή δεν κάνω θερινά μαθήματα ώστε να με καθοδηγήσουν στο τι να διαβάσω προτίμησα να μην ασχοληθώ με πράγματα που θα μου είναι πρωτόγνωρα και έτσι κάνω απλά επαναλήψεις. Απλά διαβάζοντας όλα τα ποστ εδώ πέρα έχω αρχίσει πραγματικά να ανησυχώ. Διάβασα πολύ φέτος για να καταφέρω άριστες βαθμολογίες και δε θέλω όλος αυτός ο κόπος να πάει χαμένος. Πιστεύετε πως κάνω λάθος που δεν κάνω θερινά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Στη Β ήμουν θετική και τώρα στη Γ θα πάω Τεχνολογική-1 (κύκλος 1ος: τεχνολογίας και παραγωγής).
είσαι τυχερός γιατί και εγώ ήθελα να πάω σε αυτή τη κατεύθυνση αλλά στο σχολείο μου ήμουν ο μόνος και8 πριν από 2-3 χρόνια που είχαν μαζευτεί αρκετά παιδιά ο διευθιντής δεν επέτρεψε να γίνει η κατεύθυνση γιατί το μάθημα της ηλεκτρολογίας πρέπει να διδάσκεται από ηλεκτρολόγο και όχι από φυσικό και δεν ήθελε να πληρώνει το σχολείο τις ώρες αυτές αφού θα ήταν ωρομίσθιος και βαριόταν να κινήσει τις διαδικασίες... έτσι δεν ξέρω να σου πω αν το καλοκαίρι πρέπει να κάνεις φροντιστήριο σε ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία...πάντως σου εύχομε τα καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
είσαι τυχερός γιατί και εγώ ήθελα να πάω σε αυτή τη κατεύθυνση αλλά στο σχολείο μου ήμουν ο μόνος και8 πριν από 2-3 χρόνια που είχαν μαζευτεί αρκετά παιδιά ο διευθιντής δεν επέτρεψε να γίνει η κατεύθυνση γιατί το μάθημα της ηλεκτρολογίας πρέπει να διδάσκεται από ηλεκτρολόγο και όχι από φυσικό και δεν ήθελε να πληρώνει το σχολείο τις ώρες αυτές αφού θα ήταν ωρομίσθιος και βαριόταν να κινήσει τις διαδικασίες... έτσι δεν ξέρω να σου πω αν το καλοκαίρι πρέπει να κάνεις φροντιστήριο σε ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία...πάντως σου εύχομε τα καλύτερα...
1) Μη νομίζεις ότι ήταν εύκολο να πετύχουμε να γίνει η Τ-1. Κάναμε αγώνα από τα χριστούγεννα και μετά. Στην αρχή ο διευθυντής είχε επιφυλλάξεις και μας είπε ότι αν μαζευτούμε 7-8 παιδιά θα δούμε. Ευτυχώς είχαμε συμμάχους τον β' υποδιευθυντή φυσικό που είχε ξανακάνει το μάθημα σε άλλο σχολείο και τη βιολόγο που έχει διδακτορικό στη βιοχημεία.
2) Ενώ υπήρχαν παιδιά που θέλανε και καθηγητές που θα έκαναν τα μαθήματα, το μεγαλύτερο πρόβλημα το είχαμε με τα φροντιστήρια. Προσπάθησαν να μας αποτρέψουν με κάθε τρόπο ακόμα λέγοντας και τα πιο χοντρά ψέματα. Να μερικές πιπεριές που μας είπαν: "έχει καταργηθεί αυτή η κατεύθυνση", "είναι πολύ δύσκολα τα μαθήματα", "από τήν Τ-1 δεν μπορείς να πας σε όλες τις σχολές 2ου και 4ου πεδίου", "εσύ Μαρία τι θέλεις Τ-1? αυτή είναι αγορίστικη κατεύθυνση" κλπ.
3) Τελικά ένα φροντιστήριο της περιοχής είπε ότι δέχεται να μας κάνει τμήμα. Ο τύπος το έπαιξε τελικά έξυπνα για το φροντιστήριο του, αλλά μας βοήθησε και εμάς. Ενώ από το σχολείο μας είχαμε μείνει μόνον 6 πιστοί στην Τ-1 ο φροντιστής αυτός έπεισε και άλλα 4 παιδιά του φροντιστηρίου από τα γειτονικά λύκεια να κάνουν μεταγραφή στο δικό μας και να πάρουν Τ-1. Έτσι στο σχολείο μου είμαστε 10 στην Τ-1 δηλαδή όπως υποσχέθηκε ο διευθυντής δικό μας ανεξάρτητο τμήμα και το φροντιστήριο που λέμε έκανε τμήμα Τ-1 με 7 παιδιά (οι άλλοι 3 θα κάνουμε ιδιάιτερα).
4) Εδώ πρέπει να σου πω ότι ο διευθυντής σου σας είπε ψέματα. Ψάξαμε τους νόμους και λέει σαφώς ότι την ηλεκτρολογία την κάνει και ο φυσικός. Ουδέν σχόλιον.
5) Τώρα το καλοκάιρι κάνω ιδιάιτερα μόνο μαθηματικά, φυσική και έκθεση. Διαβάζω μόνος μου χημεία, βιοχημεία και ηλεκτρολογία. Μέχρι στιγμής το πρόγραμμα που έκανα δουλέυει ρολόι και μέχρι 30/7 θα έχω τελειώσει σε όλα την ύλη πρώτο χέρι. Από το Σεπτέμβριο συνεχίζω έκθεση, μαθηματικά, φυσική κατεύθυνσης και αρχίζω ιδιαίτερα χημεία-βιοχημεία, ηλεκτρολογία και φυσική γενικής. Συνολικά θα έχω 7 ώρες ιδιάιτερο την εβδομάδα.
6) Σε ευχαριστώ για τις ευχές. Δεν θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία γιατί με τα μόρια που έβγαλες (μπράβο!!!!!), μπάινεις όπου θέλεις. Σου εύχομαι καλή επιλογή σχολής και καλές σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Παιδια μην τρελενεστε κιολας.
Ακολουθησα ενα προγραμμα οπως του δια με εξαιρεση οτι τελειωσα 13/7.:P
Και δεν μπορω να πω οτι διαβασα το υπολοιπο καλοκαιρι
Αλλα ευτυχως πηγαν καλα τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
εγώ έχω φτιάξει ένα προγραμματάκι για να βγάλω μέχρι τον Σεπτέμβρη τους αρχικούς των ανωμάλων ρημάτων στα σρχαία και να διαβάσω και ιστορία για να βγάλω όσο περισσότερο μπορώ. Αυτά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Αυτο παντως με της κατευτησεις να μην γινονται ολες σε καθε σχολειο(να εχουν μικρο οριο δημιουργειας τμηματος πχ 5 ατομα οχι 15 που ειναι σημερα).Εγω εως την α λυκειου πηγενε σχολειο στην κοντινη κομμοπολη και ειχα το εξης ελατομα ηθελα να παω θετικη κατ.Μια ωραιο πρωινο μεσα στης εξετασης μας μαζευει ο διευθηντης ολους τους μαθητες και μας ανακηνονει οτι αν δεν μαζευτουν 15 ατομα τμημα θετικης δεν θα γινει δυστηχος τα ατομα που ηθελαν ηταν 10 .Οταν τελιοσαν η εξαιτασης παω κα πιανω το διευτηντη να δω αν γινεται κατ θετικη και μου αυτα που μας ειπε οταν μας μαζευψε .Για να μην σας τα πολληλογο περνα το καλοκαιρι οσπου μια ημερα σε μια συζητηση που ειχα με εναν καθηγητη μου λεει οτι στης σερρες που διδασκε και με 2 ατομα καναν κατευτησηΑπο τοτε ξεκινισα μια απελιδα προσπαθεια μαζι με ενα αλλο παιδι και τελικα μαζευομαστε 6 ατομα οταν ξεκιναν τα σχολεια και ενω ειχα μπαστακοθει σε αυτο χωρις να ξερουν τι μπορουν να με κανουν με πιανει ο διευτηντης και μου λεει οτι με 6 ατομα θα γινει κατευτησει .Το τελος της ημερας μαζευει τα παιδια και ρωτα τα παιδεια αν θελουν να πανε θετικοι και τοτε βρισκομε προ εκπληξεως διοτι ενας λακισε και μειναμε 5 .Ετσι αναγκαστηκα να παω σε αλλο σχολειο οπου ημαστε στη κατευτησει 5 ατομα Και η πλακα ειναι οτι στο προηγουμενο σχολειο μου ειχε γινει κατευτησει με 5 παιδεια διοτι μια κοπελα ο μπαμπας της ειχε καποια καλες γνωριμιες

Συγνωμη αν κουραζω αλλα με αφοεμη αυτα που γραφει πιο πανω ο ιδας ειπα και εγω να γραψω την δισαρεστη εμπειρια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Tι βοηθήματα χρησιμοποιείτε και σε ποια μαθήματα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Tι βοηθήματα χρησιμοποιείτε και σε ποια μαθήματα ?

Εγω χρησιμοπιω στη φυσικη κατι του σαββαλα (αγγελος και σπυρος)
στη χημεια εκδ σαββαλος (Σαλτερης)
στη βιολογια εκδ σαββαλας (Τσαβαρας)

Στα μαθηματικα δεν μου ειπε ακομα τι να παρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εγώ στην Θεωρητική τα έχω όλα μεταίχμιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top