Πανελλήνιες 2011: Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Παίδες,εν ολίγοις,διαβάστε για τον εαυτό σας και κάντε (οι της θετικής)καλή επανάληψη χημεία Ά λυκείου,φυσική Ά λυκείου,Άλγεβρα Ά λυκείου(κυρίως ταυτότητες)και απο ΄Β λυκείου μόνο εξισώσεις γραμμών από κατεύθυνση και γενικά να έχετε υπόψιν οτι στις πανελλήνιες μπορεί να μπει κτ που έχετε διδαχτεί κάποια στιγμή παλιότερα(δεν μιλάω για κτ αποκλειστικά ξεκομμένο,αλλά δείτε τρίτο θέμα φυσικής κατεύθυνσης φέτος.)Αυτά και καλό κουράγιο!
θα διαφωνίσω σε δύο σημεία χρειάζεται και από την δευτέρα λυκείου η ύλη των μαθηματικών γενικής παιδίας( καυρίως πολυώνιμα και εκθατική και λογαριθμική συνάρτηση) και φυσική δευτέρας λυκείου γενικής παιδίας

δεύτερων ναι μπορεί να μπεί θέμα που δεν έχει σχέση με την ύλη που διδάχτηκε μόνο στην τρίτη λυκείου κυρίως στη φυσιή όπως το 2005 με το κωνικόβλήμα που ήθελε μόνο εφαρμογή ΑΔΕ,ΑΔΟ και ΘΜΚΕ τα οποία έχουε διδαχτεί από την πρώτη λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios77

Νεοφερμένος

Ο Marios77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καλησπερα, ελειπα 4 χροννια στην Γερμανια αρχικα νομιζαμε οτι 8α μεινουμε μονιμα τελικα γυρισαμε πριν 2 χροννια στην Ελλαδα ξανα εκει λοιπον δημιουργηθηκαν τεραστια κενα στην φυσικη και στα μαθηματικα επειδη αρχικα επρεπε να μαθω την γλωσσα και ετσι εκανα χαμηλου επιπεδου μα8ηματα εδω δυστηχως οταν γυρισα δεν αναπληρωσα τα κενα που επρεπε σε αυτα τα 2 μαθηματα. Στοχος μου ειναι να γραψω 14.000 μορια περιπου στο 5ο πεδιο ειδα λοιπον οτι και 3 στα μαθηματικα, 5 στην φυσικη να γραψω και στα υπολοιπα να γραψω πολυ καλα βγενουν με πολυ καλο διαβασμα φυσικα. Το προβλημα μου ειναι στα μαθηματικα γενικης οπου στα θερινα μαθηματα δεν καταλαβενα σχεδον τιποτα σκεφτομαι λοιπον να κανω ιδιαιτερα σε αυτο μαθημα αλλα και στους υπολογιστες διοτι θελω να γραψω και στα 2 πανω απο 17 μου το προτεινετε? για να κανω σε ολα δεν μπορω λογο οικονομικων σε αυτα με δυσκολια θα κανω. καθε συμβουλη θα με βοηθουσε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

music_is_life

Νεοφερμένος

Η music_is_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
καλησπερα, ελειπα 4 χροννια στην Γερμανια αρχικα νομιζαμε οτι 8α μεινουμε μονιμα τελικα γυρισαμε πριν 2 χροννια στην Ελλαδα ξανα εκει λοιπον δημιουργηθηκαν τεραστια κενα στην φυσικη και στα μαθηματικα επειδη αρχικα επρεπε να μαθω την γλωσσα και ετσι εκανα χαμηλου επιπεδου μα8ηματα εδω δυστηχως οταν γυρισα δεν αναπληρωσα τα κενα που επρεπε σε αυτα τα 2 μαθηματα. Στοχος μου ειναι να γραψω 14.000 μορια περιπου στο 5ο πεδιο ειδα λοιπον οτι και 3 στα μαθηματικα, 5 στην φυσικη να γραψω και στα υπολοιπα να γραψω πολυ καλα βγενουν με πολυ καλο διαβασμα φυσικα. Το προβλημα μου ειναι στα μαθηματικα γενικης οπου στα θερινα μαθηματα δεν καταλαβενα σχεδον τιποτα σκεφτομαι λοιπον να κανω ιδιαιτερα σε αυτο μαθημα αλλα και στους υπολογιστες διοτι θελω να γραψω και στα 2 πανω απο 17 μου το προτεινετε? για να κανω σε ολα δεν μπορω λογο οικονομικων σε αυτα με δυσκολια θα κανω. καθε συμβουλη θα με βοηθουσε ευχαριστω!
Θα συμφωνήσω στο να κάνεις ιδιαίτερα σε αυτά τα δύο μαθήματα γιατί ο/η καθηγητής/τρια θα δίνει προσοχή μόνο σε σένα και στα κενά που έχεις... Ειδικά στα μαθηματικά που δεν καταλαβαίνεις..γιατί σ'ένα φροντιστήριο θα σε βάλουν σ'ενα τμήμα ίσως με μέτριους μαθητές και δεν θα προχωρήσεις.. Παρ'όλα αυτά θα σε συμβούλευα να παλέψεις φυσική, μαθηματικά γιατί ένα 5 έως 7-8(ανάλογα με τη δυσκολία των θεμάτων) μπορούν να το γράψουν όλοι( θεωρία και ένα εύκολο υποερώτημα άσκησης)!. Καλή επιτυχία!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
δείτε τρίτο θέμα φυσικής κατεύθυνσης φέτος.

Το τρίτο θέμα της φυσικής φέτος δεν είχε καμία σχεση με ύλη παλαιότερης τάξης. Ήταν ένα πολύ μα πολύ απλό θέμα Ηλεκτρικών Ταλαντώσεων. Απ' τα απλούστερα που θα μπορούσαν να βάλουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top