Επανάληψη μέσα στις γιορτές

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εμας μας εδωσαν απο το φροντιστηριο, εχει κατι 8-10ωρα μουρλια :P

Θυμάμαι πέρσι είχες πει ότι το φροντ σου σας δίνει ένα πρόγραμμα τι ώρες και πόσες ώρες να διαβάζεται και τι άλλα πράγματα να κάνετε τη διάρκεια της μέρας.Μπορείς να το ανεβάσεις να το δούμε αν θές?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πολυ καλο. :no1:

Στο μονο σημειο που θα διαφωνησω (οσον αφορα τον τροπο που διαβαζω εγω) ειναι σε αυτο:
Επισης, μην ασχολειστε με ενα μαθημα καθε μερα. Μην πειτε "την Δευτερα θα πιασω και θα ξεσκισω τα μαθηματικα", ειναι λιγοτερο αποδοτικο απο το να πιανετε καθε μερα ολα τα μαθηματα, εστω κι απο λιγο. Λιγο λιγο θελει, μην τρελαινεστε.
Γενικοτερα ενδεχομενως να ειναι οπως τα λες,δηλαδη να ειναι πιο αποδοτικο το να διαβαζουμε καθε μερα ολα τα μαθηματα,αλλα εμενα αυτο μου ειναι σχεδον αδυνατο να το κανω,αποσυντονιζομαι τελειως.

Θελω να τελειωνω τα παντα απο ενα μαθημα και μετα να προχωραω στο επομενο.

Οπως αναφερθηκε και πριν βεβαια,ο καθενας διαμορφωνει το προγραμμα οπως εκεινος θελει,οποτε καποιες αλλαγες επιβαλλονται αναλογα με τις αναγκες του καθενος απο μας. :)

Οπως και να 'χει,μου αρεσε πολυ το ποστ σου,congrats απο μενα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
_elena_, προσπαθησε να φανταστεις να γινοταν αυτο που λες και στο σχολειο σου ή στο φροντιστηριο σου: Να ειχατε το "μαθημα της ημερας" δηλαδη. Την δευτερα θα σας εριχναν 4 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης στο κεφαλι, και παει λεγοντας :)

Δεν νομιζω να την παλευες, αλλα οπως και να'χει, ο καθενας οπως βολευεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
_elena_, προσπαθησε να φανταστεις να γινοταν αυτο που λες και στο σχολειο σου ή στο φροντιστηριο σου: Να ειχατε το "μαθημα της ημερας" δηλαδη. Την δευτερα θα σας εριχναν 4 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης στο κεφαλι, και παει λεγοντας :)

Δεν νομιζω να την παλευες, αλλα οπως και να'χει, ο καθενας οπως βολευεται :)
Ναι σιγουρα,καταλαβαινω πως το εννοεις. :)

Απλα εγω δεν μπορω να το κανω με τιποτα,αποσυντονιζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

air*

Νεοφερμένος

Ο air* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
_elena_, προσπαθησε να φανταστεις να γινοταν αυτο που λες και στο σχολειο σου ή στο φροντιστηριο σου: Να ειχατε το "μαθημα της ημερας" δηλαδη. Την δευτερα θα σας εριχναν 4 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης στο κεφαλι, και παει λεγοντας :)

:)

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Και τα δεκάλεπτα διαλείμματα τι σκοπό έχουν; Να υποκαταστήσουν τα κινητά και τα DVD που αναφέρετε στη λειτουργία του αποσυντονισμού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εσυ διαβαζε 8 ωρες χωρις διαλειμμα αν μπορεις. Και αν οντως μπορεις μπραβο σου, θα γραψεις καλυτερα απο ολους μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Παιδιά καλά όλα όσα λέτε για διάβασμα μέχρι 8 ώρες την ημέρα αλλά δεν νομίζω ότι με το παρακάτω πρόγραμμα επαναληπτικών διαγωνισμάτων τα πράγματα είναι τόσο απλά.:mad:

27/12: Φυσική Κατ. 1,2,5 Κεφάλαια
30/12: Μαθ. Κατ. από την αρχή μέχρι Ακρότατα
04/01:Χημεία Κατ. 1,3 και τα πρώτα από το 5
07/01: Βιολογία όλα εκτός από το 6
10/01: Έκθεση

Υπάρχει επίσης ένα διαγώνισμα στα Μαθ. Γενικής μέχρι την Στατιστική αλλά δεν ξέρω ακριβή ημερομηνία.

Μακάρι να μπορούσα να διάβαζα και εγώ μόνο 8 ώρες την ημέρα αλλά δεν το βλέπω με την καμία..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Εγω γραφω 4 κριτηρια στην εκθεση μες στα χριστουγεννα.+τα απο πανω.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Εγω γραφω 4 κριτηρια στην εκθεση μες στα χριστουγεννα.+τα απο πανω.:mad:

Και εγώ έχω 3 να γράψω πέρα από το διαγώνισμα. Την πατήσαμε μου φαίνεται.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τζιμη ηθικον ακμαιοτατον βλεπω :p
Ρε συ, 8+ ωρες τη μερα το θεωρω υπερβολη. Κι εγω γραφω μεχρι στατιστικη στις 4/1 και κατευθυνση μεχρι συνεχεια στις 5/1. Και 10/1 μεχρι ανακλαση φυσικη κατευθυνσης, και μετα απο 3 μερες το μισο μανατζμεντ στην ΑΟΔΕ, και μετα απο αλλες 3 μερες μεχρι το τελος στους πινακες ΑΕΠΠ.
Και μεσα στις γιορτες γραφω και επαναληπτικο σε ΟΛΗ τη θεωρια των μαθηματικων κατευθυνσης. Απο το τι ειναι φανταστικο μερος μιγαδικου, μεχρι το πως οριζεται η συναρτηση ολοκληρωμα πχ.
Ψυχραιμια θελει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Εγω οτι δε διαβασα στην εκθεση τον προηγουμενο καιρο το διαβαζω τωρα.(παλι καλα που ειναι μονο θεματα).Αλλα τι να κανεις,θελουμε βαθμο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Θυμάμαι πέρσι είχες πει ότι το φροντ σου σας δίνει ένα πρόγραμμα τι ώρες και πόσες ώρες να διαβάζεται και τι άλλα πράγματα να κάνετε τη διάρκεια της μέρας.Μπορείς να το ανεβάσεις να το δούμε αν θές?:)

Για καθημερινο κτλ δεν μας εδωσαν, βασικα ηθελαν να μας δωσουν αλλα εμεις δε θελαμε, προτιμησαμε να κανονιζουμε μονοι μας το καθημερινο μας διαβασμα, για να μη μας κακοφανει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Εμας μας εδωσαν θεματα απο βοηθηματα να βγαλουμε.

Α επισης,πρεπει να διαβασω και για 2,3 κωλοδιγωνισματα του σχολειου,που μπαινουν σφηνα και χαλανε το προγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Τζιμη ηθικον ακμαιοτατον βλεπω :p
Ρε συ, 8+ ωρες τη μερα το θεωρω υπερβολη. Κι εγω γραφω μεχρι στατιστικη στις 4/1 και κατευθυνση μεχρι συνεχεια στις 5/1. Και 10/1 μεχρι ανακλαση φυσικη κατευθυνσης, και μετα απο 3 μερες το μισο μανατζμεντ στην ΑΟΔΕ, και μετα απο αλλες 3 μερες μεχρι το τελος στους πινακες ΑΕΠΠ.
Και μεσα στις γιορτες γραφω και επαναληπτικο σε ΟΛΗ τη θεωρια των μαθηματικων κατευθυνσης. Απο το τι ειναι φανταστικο μερος μιγαδικου, μεχρι το πως οριζεται η συναρτηση ολοκληρωμα πχ.
Ψυχραιμια θελει :)

Για το ηθικό δεν φταίνε μόνο τα διαγωνίσματα..Θα έλεγα ότι αυτά είναι το τελευταίο που φταίει...:(
Προσωπικά νομίζω ότι για καλή επανάληψη σε τόσο μεγάλη ύλη χρειάζονται παραπάνω από 8 ώρες διάβασμα την ημέρα. Ίσως όχι κάθε μέρα αλλά κατα μέσο όρο ναι.

Εγώ προσωπικά την μέρα μου σκοπεύω να την οργανώσω έτσι:
8.30-9: Ξύπνημα-ΤV
9-1 Διάβασμα( 50λεπτα εκτός αν ξεχνάω τα διαλλείματα:lol:)
1-2 Μεσημεριανό-MSN-Facebook
2-5 Διάβασμα
5-6 Κινητό
6-10 Διάβασμα
10-10.30 Ντύσιμο για Έξοδο
10.30-12.30 Έξοδος
12.30-1 Κρεβάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
υπερβολικο αυτο το προγραμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Για το ηθικό δεν φταίνε μόνο τα διαγωνίσματα..Θα έλεγα ότι αυτά είναι το τελευταίο που φταίει...:(
Προσωπικά νομίζω ότι για καλή επανάληψη σε τόσο μεγάλη ύλη χρειάζονται παραπάνω από 8 ώρες διάβασμα την ημέρα. Ίσως όχι κάθε μέρα αλλά κατα μέσο όρο ναι.

Εγώ προσωπικά την μέρα μου σκοπεύω να την οργανώσω έτσι:
8.30-9: Ξύπνημα-ΤV
9-1 Διάβασμα( 50λεπτα εκτός αν ξεχνάω τα διαλλείματα:lol:)
1-2 Μεσημεριανό-MSN-Facebook
2-5 Διάβασμα
5-6 Κινητό
6-10 Διάβασμα
10-10.30 Ντύσιμο για Έξοδο
10.30-12.30 Έξοδος
12.30-1 Κρεβάτι

Ελπιζω να εχεις what's up.γτ με μια ωρα στο κινητο καθε μερα θα θες 2 καρτες τη βδομαδα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Και γω καπως ετσι θα ειμαι Τζιμ, no worries.
Επισης σε αυτο που ειπε και ο μπλακσηπ, 10/1 γραφω φυσικη μεχρι ανακλαση τα παντα, και 12/1 ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ. Κανα 7 θα γραψω παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Xριστουγεννιάτικο ξύπνημα στι 8.30 μου φαίνεται κάπως βάρβαρο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εΜΑς ΜΑς ΕΧΕΙ κομματακια.:D
-----------------------------------------
Xριστουγεννιάτικο ξύπνημα στι 8.30 μου φαίνεται κάπως βάρβαρο.:P

Εγω εκεινη τη μερα θα παω για σερι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
air*, τα δεκαλεπτα διαλειμματα εχουν σκοπο να ξελαμπικαρει το μυαλο σας. Το μεγιστο της αποδοσης ενος μεσου μυαλου βρισκεται περιπου εκει, στα 50 λεπτα. Απο κει και περα η αποδοση φθινει, εκτος αν δωσεις λιγο ξελαμπικαρισμα.

Τωρα για τα διαγωνισματα που λετε οτι γραφετε... Ε προσαρμοστειτε στις αναγκες των διαγωνισματων, δεν νομιζω να ειναι και ιδιαιτερο δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top