Επανάληψη μέσα στις γιορτές

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Πριν λιγες ωρες ειχα μια συζητηση σχετικα με αυτο το θεμα με την Ρανια απο εδω μεσα, και ειπα να γραψω ενα κειμενο για να δημοσιοποιησω τις σκεψεις μου σε ολους.

Λοιπον, πανελλαδικιωτες μου, δεν ξερω αν το καταλαβατε, αλλα στην ουσια εχουμε φτασει στις διακοπες των Χριστουγεννων. Οσον αφορα την υλη στα μαθηματα που θα δωσετε τον Μαιο, φανταζομαι πως οι περισσοτεροι απο εσας εχουν βγαλει παραπανω απο την μιση. Μπροστα σας εχετε δυο εβδομαδες, στην διαρκεια των οποιων εχετε την ΧΡΥΣΗ ευκαιρια να κανετε μια γερη επαναληψη.

Μα θα αναρωτηθειτε, τι θελει αυτος ο μαλακας και μας πρηζει, οι διακοπες των Χριστουγεννων για αυτον τον λογο λεγονται "διακοπες", για να ξεκουραστουμε κι εμεις λιγο. Καταρχην εχω να σας πω πως με ενα σωστο προγραμμα δεν θα κουραστειτε και ιδιαιτερα πολυ, και δευτερον, το ξερατε απο πριν οτι η Γ' Λυκειου ειναι μια απαιτητικη χρονια και, ως εκ τουτου, καλυτερα να ξεχασετε τις διακοπες οπως τις φανταζοσασταν.

Οσοι απο σας εχετε καποιον στοχο, εν πασει περιπτωσει.

Οσοι δεν εχετε, μην ασχολειστε με αυτο το θεμα :)

Και τι περιλαμβανει λοιπον ενα σωστο προγραμμα;

Κατα την γνωμη μου, ενα σωστο προγραμμα πρεπει να εχει λιγο απο ολα:
1. Υπνο, που ειμαι σιγουρος πως πολλοι απο εσας τον εχετε στερηθει,
2. Βολτες, επισης,
3. Συνεπεια, και τελος
4. Διαβασμα και γραψιμο.

Παμε στο ψητο.

Οι διακοπες σας ξεκινουν την Τεταρτη 23/12. Θα σας συμβουλευα να αφησετε κενες απο διαβασμα την Πεμπτη 24/12 και την Παρασκευη 25/12. Εξαλλου, εκτος απο το οτι ειναι και οι πρωτες μερες των διακοπων, τα παιδακια που θα σας χτυπουν την πορτα για καλαντα θα σας ζαλισουν τον ερωτα [την Πεμπτη] και την Παρασκευη θα ηταν παραλογο να ζητησεις απο εναν μαθητη να διαβασει.

Διαβαστε λοιπον στις 26, 27, 28, 29, 30 Δεκεμβριου. Καντε μια παυση την παραμονη Πρωτοχρονιας και την ιδια την Πρωτοχρονια, συνεχιστε στις 2, 3, 4, 5 Γεναρη. Στις 6 Γεναρη παρτε μια ανασα και στις 7 διαβαστε για το σχολειο σας, που ξεκιναει στις 8.

Οπως βλεπετε λοιπον οι μερες επαναληψης που προτεινω προκυπτουν 9 τον αριθμο.

Ποσες ωρες εχετε σκοπο να διαβασετε καθε μερα; Ας πουμε 8; Ωραια, εχουμε συνολο 72 ωρες διαβασματος. Οταν λεμε ωρες φυσικα, εννοουμε 50 λεπτα διαβασμα και 10 λεπτα διαλειμμα, οχι συνεχομενο διαβασμα!

Εχουμε λοιπον 72 ωρες διαβασμα και καποια μαθηματα να καλυψουμε. Θα παρω για παραδειγμα ενα παιδι της τεχνολογικης που δινει και ΑΟΘ. Φανταζομαι οτι στην θεση των μαθηματων της τεχνολογικης μπορειτε να βαλετε τα αλλα μαθηματα, οσοι ειστε απο αλλες κατευθυνσεις και τις ωρες διαβασματος των ΑΟΘ μπορειτε να τις μοιρασετε στα υπολοιπα μαθηματα, οσοι δεν δινετε ΑΟΘ.

Ας υποθεσουμε λοιπον πως το διαβασμα σας πρεπει να περιλαμβανει:

Μαθηματικα κατευθυνσης σε ενα ποσοστο 20%,
Φυσικη κατευθυνσης αλλα 20%,
ΑΟΔΕ 12%,
ΑΕΠΠ 12%,
Εκθεση 12%,
Μαθηματικα γενικης 12%,
ΑΟΘ 12%.

[Τα ποσοστα παιξτε τα αναλογως με το που εχετε κενα ή νιωθετε οτι δεν τα πατε καλα, βεβαιως].

Αρα, αν πολλαπλασιασουμε τα ποσοστα με τις 72 ωρες που βγαινουν στο συνολο, εχουμε:

Μαθηματικα ΚΑΤ = 14 ωρες,
Φυσικη ΚΑΤ = 14 ωρες,
ΑΟΔΕ = 8 ωρες,
ΑΕΠΠ = 8 ωρες,
Εκθεση = 8 ωρες,
Μαθηματικα ΓΕΝ = 8 ωρες,
ΑΟΘ = 8 ωρες.

(και περισσευουν και 4 ωρες, τις οποιες μπορειτε να τις βαλετε οπου θελετε)

Αρα, στις 9 μερες που εχουμε διαβασμα, αναλογουν οι εξης ωρες διαβασματος ανα μερα [αν διαιρεσουμε τις ωρες με τις μερες]:

Μαθηματικα ΚΑΤ = 1,5 ωρα
Φυσικη ΚΑΤ = 1,5 ωρα
ΑΟΔΕ = 1 ωρα
ΑΕΠΠ = 1 ωρα
Εκθεση = 1 ωρα
Μαθηματικα ΓΕΝ = 1 ωρα
ΑΟΘ = 1 ωρα

Το συνολο 8 ωρες την μερα :)

Πιστεψτε με, αν καθε μερα για τις 9 μερες κανετε αυτο το διαβασμα, τα αποτελεσματα θα ειναι εντυπωσιακα.

Τι προτεινω λοιπον;

Ξυπνηστε στις 9.30 το πρωι. Μεχρι τις 10 ασχοληθειτε με πρωινα, καφεδες, κτλ. 10 η ωρα ξεκινηστε διαβασμα.

10 με 2 διαβαζουμε 4 ωρες: 50 λεπτα διαβασμα και 10 λεπτα διαλειμμα. Στα διαλειμματα σας φροντιστε να φρεσκαρετε τον εαυτο σας, ειτε με κρυο νερο στο προσωπο ειτε με λιγο καθαρο αερα.

2 με 3 τρωμε μεσημεριανο.

3 με 3.45 ριχνουμε εναν υπνακο.

3.45 με 4 ξυπναμε.

4 με 8 οι υπολοιπες 4 ωρες διαβασματος.

Απο τις 8 και μετα ειστε ελευθεροι να κανετε ο,τι γουσταρετε. Θα προτεινα να την πεσετε το αργοτερο μια ωρα το βραδυ, ετσι ωστε μεχρι τις 9.30 που ξεκιναει η επομενη μερα διαβασματος να εχετε συμπληρωσει ενα γεματο 8ωρο υπνου.

Επισης, μην ασχολειστε με ενα μαθημα καθε μερα. Μην πειτε "την Δευτερα θα πιασω και θα ξεσκισω τα μαθηματικα", ειναι λιγοτερο αποδοτικο απο το να πιανετε καθε μερα ολα τα μαθηματα, εστω κι απο λιγο. Λιγο λιγο θελει, μην τρελαινεστε.

Επισης, οταν λεμε διαβασμα, δεν εννοουμε μονο αναγνωση, ετσι; Ειδικα στα μαθηματα που εχουν ασκησεις (μαθηματικα, φυσικη, αεππ, αοθ, εκθεση) το να τα διαβαζετε μονο δεν θα σας βοηθησει καθολου. Πρεπει να γραφετε κιολας. Ξεσκιστειτε στις ασκησεις, οσο μπορειτε περισσοτερο, τοσο καλυτερο.


Αν μπορεσετε να βαλετε τον εαυτο σας σε ενα τετοιο προγραμμα, θα ανακαλυψετε κενα που δεν ξερατε καν οτι εχετε, θα στερεωσετε τις ηδη υπαρχουσες γνωσεις, θα νιωσετε οτι πατατε πολυ πιο γερα στα ποδια σας. Αυτο, σε συνδυασμο με την ξεκουραση [καλα, οχι οτι θα ξεκουραστειτε και τελειως, αλλα θα ξεκουραστειτε περισσοτερο απο ο,τι αν ειχατε μαθημα] θα σας κανει να επιστρεψετε στην δραση πραγματικα ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ. Ετοιμα να ξεσκισετε ο,τι εχει απομεινει απο την υλη σας.

Καλη επαναληψη λοιπον, με οποιον τροπο και αν την κανετε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
εντυπωσιακο...:bravo::bravo: γιατι δεν υπηρχε αυτο κ περσι να βοηθησει κ τωρα πελαγωνω με την εξεταστικη? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Αρκετά καλό. Αν και καθένας πιστεύω μπορεί να το διαμορφώσει όπως εκείνος θέλει. Βέβαια, μια γενική ιδέα είναι αρκετά ωφέλιμη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ximaira

Νεοφερμένος

Η Χριστιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ωραια τα λέτε,θα το δοκιμάσουμε!!!
Μπορείτε να μου δώσετε ορισμένες πληροφορίες για συγκεκριμένες σχολές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny*

Νεοφερμένος

Η penny* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλή δουλειά!
Ευχαριστούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία.Γιατί δεν ήξερα πώς να αρχίσω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τέλειο πρόγραμμα!! Αν και είμαι Β θα το ακολουθήσω :P (όχι 8 ώρες τη μέρα βέβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
3leni, μπορεις φυσικα να κανεις κατι αντιστοιχο και για την εξεταστικη σου :)

Εvris7, εννοειται πως ολο αυτο ειναι μια γενικη ιδεα. Ο καθε μαθητης ξερει καλυτερα απο καθε αλλον που πρεπει να δωσει βαση περισσοτερο και που λιγοτερο.

Ximaira, στειλε μου πμ, για να μην βγουμε εκτος θεματος :)

sozi, δεν σε χαλασε η αρχη του προγραμματος που ειναι αραλικι, ε; Χαχαχαχα :)))

Katara, οπως νομιζεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι και εγώ πιστεύω ότι οι της Β πρέπει να κάνουν όσοι θέλουν και χρειάζονται ένα φρεσκάρισμα.Επικό το άρθρο του Sourotiri:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Nα υπενθιμίσουμε πως δεν είναι όλοι τεχνολογικοί και δεν δίνουν όλοι αοθ.:P
Εγώ όποτε μου έρχεται θα διαβάζω πάντως,δε μπορώ να μπω σε πρόγραμμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarakiG

Νεοφερμένος

Η MarakiG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλά,δεν έχω ξαναδεί τέτοι πρόγραμμα,τέτοια οργάνωση!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ανατριχιαστικό.
Αν περιμένει κάποιος την τρίτη λυκείου για να αποκτήσει πρόγραμμα, αποχαιρέτα την τη σχολή που χάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
εγω δεν ειχα ποτε μα ποτε προγραμμα,ουτε κ στην τριτη λυκειου αλλα δεν εχασα την σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Θα δωσω στεγνα τον Sourotiri. Χτες μου ελεγε να ξεκιναω διαβασμα απο τις 9 οχι απο τις 10! :p
Περα απο την πλακα, αυτο θα τηρησω. Του ειπα οτι ποτε δεν θα μπορουσα να με βαλω σε προγραμμα και να πω ''α την τριτη μαθηματικα'' ή ''α την τεταρτη αεππ''.
Πιστευω οτι για μενα ειναι το ιδανικο προγραμμα διαβασματος, με ολα τα μαθηματα μεσα ωστε να μην σιχαθω κανενα με την πολυωρη ενασχοληση μου, και σιγα τη 1 ωρα για το καθενα. Θα περασει το 8ωρο για πλακα.

Σας ευχαριστω κι απο δω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
crist@s, αν ειχες διαβασει λιγο πιο προσεκτικα το κειμενο, θα διαπιστωνες πως τους τεχνολογικους που δινουν ΑΟΘ τους πηρα ως παραδειγμα. Εννοειται οτι συμφωνω με αυτο που λες.

Maraki G, ελπιζω να το δεις και στην ζωη σου συντομα :)

Αlessandra, δεν πιστευω οτι ενας μαθητης χωρις προγραμμα ειναι καταδικασμενος να χαιρετησει την σχολη που θελει. Μου φαινεται λιγο απολυτο αυτο. Παρολαυτα, πιστευω πως ενα καλο προγραμμα διευκολυνει αφανταστα τον μαθητη να βαλει σε μια σειρα το διαβασμα του. Δεν θα ελεγα οτι η 3leni ειναι...φαινομενο, εξαλλου και εγω (που δεν θεωρω τον εαυτο μου φαινομενο) δεν ειχα ιδιαιτερο προγραμμα, ουτε βεβαια ημουν φτερο στον ανεμο. Φαινομενο ειναι μονο ο Βασιλης Καρρας :Ρ :Ρ :Ρ (Φαινομενο ειμαι εγωωωω, που ακομη σε αντεεεεχω :) :) :) :)

Ρανια, η ωρα για την οποια με ρουφιανεψες ( χαχαχα ) προστεθηκε στο τελος :) 4-7 μου ειπες, 4-8 εγραψα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsolis

Νεοφερμένος

Ο tsolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ΤΟ διάβασμα δεν πάει με την ώρα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
crist@s, αν ειχες διαβασει λιγο πιο προσεκτικα το κειμενο, θα διαπιστωνες πως τους τεχνολογικους που δινουν ΑΟΘ τους πηρα ως παραδειγμα. Εννοειται οτι συμφωνω με αυτο που λες.
Kαλά,κάνουμε και μια πλάκα να περνάει η ώρα.:P
Το όνομα δε θα το σχολιάσω,έτσι κι αλλιώς,είτε σωστά είτε λάθος γραμμένο,είναι αίσχος.:P
Εγώ που διάβασα 1 ώρα και κάτι σήμερα είμαι καταδικασμένος;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
tsolis, μεχρι ενα σημειο συμφωνω: Υπαρχουν περιπτωσεις παιδιων που διαβαζουν δυο ωρες και συγκρατουν οσο θα συγκρατουσαν σε μια αλλη περιπτωση που, αν ηταν συγκεντρωμενοι, θα χρειαζοταν να διαβασουν μιση ωρα. Η ποιοτητα του διαβασματος παιζει πολυ σημαντικο ρολο και για να την εχεις, πολλοι παραγοντες πρεπει να συντρεχουν. Αναφερω δυο, παραδειγματος χαριν:

-Καθαρο μυαλο. Εξ ου και τα διαλειμματα μετα απο καθε 50 λεπτα διαβασματος και επισης και ο οχταωρος βραδινος υπνος.
-ΟΧΙ πειρασμους: τηλεορασεις, ντι-βι-ντι, κινητα, καθε λογης παιχνιδομηχανες, και φυσικα ενας υπολογιστης [ειτε ειναι συνδεδεμενος στο internet ή οχι], κτλ κτλ κτλ καλο θα ηταν να απουσιαζουν παντελως απο το δωματιο που διαβαζετε ή στην χειροτερη να ειναι κλειστα. Λιγη μουσικη παντως κανει καλο :)

cris@tos, sorry ρε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
tsolis, μεχρι ενα σημειο συμφωνω: Υπαρχουν περιπτωσεις παιδιων που διαβαζουν δυο ωρες και συγκρατουν οσο θα συγκρατουσαν σε μια αλλη περιπτωση που, αν ηταν συγκεντρωμενοι, θα χρειαζοταν να διαβασουν μιση ωρα. Η ποιοτητα του διαβασματος παιζει πολυ σημαντικο ρολο και για να την εχεις, πολλοι παραγοντες πρεπει να συντρεχουν. Αναφερω δυο, παραδειγματος χαριν:

-Καθαρο μυαλο. Εξ ου και τα διαλειμματα μετα απο καθε 50 λεπτα διαβασματος και επισης και ο οχταωρος βραδινος υπνος.
-ΟΧΙ πειρασμους: τηλεορασεις, ντι-βι-ντι, κινητα, καθε λογης παιχνιδομηχανες, και φυσικα ενας υπολογιστης [ειτε ειναι συνδεδεμενος στο internet ή οχι], κτλ κτλ κτλ καλο θα ηταν να απουσιαζουν παντελως απο το δωματιο που διαβαζετε ή στην χειροτερη να ειναι κλειστα. Λιγη μουσικη παντως κανει καλο :)

cris@tos, sorry ρε ;)

Πόσο δίκιο έχεις:)Και η μουσική κάτι απαλό βοηθάει γιατί εγώ που ακούω αθλητικά μερικές φορές παρασύρομαι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εμας μας εδωσαν απο το φροντιστηριο, εχει κατι 8-10ωρα μουρλια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top