djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
H ρίζα του 3 είναι γύρω στο 1.7 σωστά? 1.7 + 2 = 3.7 (περίπου πάντα). Ρίζα του 3.7 = 1.9 περίπου. 2 - 1.9 = θετικός. Γιατί λοιπόν δεν υφίσταται?

Ναι είναι πολλαπλασιασμένο επί 2..Είναι 2 - 2 * 1.9.

Ήταν τυπογραφικό λάθος της άσκησης γι' αυτό δεν μου έβγαινε...Μετά το κατάλαβα..

Btw, πόσο καιρό έχεις να πας σε οφθαλμίατρο;:p

Κοιτα λίγο ξανά την εκφώνηση το β καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Ναι είναι πολλαπλασιασμένο επί 2..Είναι 2 - 2 * 1.9.


Μήτσο πάνε λύση καμιά άσκηση και άσε το κουτσομπολιό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μήτσο πάνε λύση καμιά άσκηση και άσε το κουτσομπολιό.

Tι έκανα πάλι; Απλώς ήθελα να του δείξω πως είναι η άσκηση..Αυτός μάλλον θα σκέφτηκε αμέσως για συζυγείς και θα παρέλειψε το 2...

:'(:'(



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εμεις αρχισαμε με το 1ο κεφαλαιο και αντι να παμε στο 2ο παμε στο 4ο... και μετα απο αυτο 3 και τελευταιο το 2 και το 5... :rucrazy:


και εσεις ετσι τα κανετε η εχετε πιο νορμαλ καταστασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Και εμείς έτσι το κάνουμε!
Το επιβάλλει να το κάνουμε έτσι το Υπουργείο ,μας είπε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Έτσι είναι ηλία..

Αν πας να κάνεις συναρτήσεις χωρίς να κάνεις το τριώνυμο, έχετε γεια βρυσούλες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι αλλα σε αλλο θεμα πηρε το ματι μ οτι τα παιδια πηγαν αμεσως στο κεφαλαιο 2:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Εμείς κάναμε το πρώτο και μετά πήγαμε κατεύθειαν στο 4ο .. Βσκ το βιβλίο δν το χώρισαν σωστά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Έτσι είναι ηλία..

Αν πας να κάνεις συναρτήσεις χωρίς να κάνεις το τριώνυμο, έχετε γεια βρυσούλες:P

Αααα, ωστε για αυτο δεν καταλαβαινα τι μου γινοταν:P
Ειχαμε και τραγικο καθηγητη βεβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σημερα ειχαμε ενημερωση και ο μαθηματικος ειπε στον πατερα μου οτι ειμαι κατω απο τη αση!ειμαι ξεφτυλα,το εξρω(:D)και δεν του γραφω αλλα ρε δεν εχω χρονο για παραπανω φροντιστηριο!!!με τιποτα!αν μου βαλει 8 στο ενα τετραμηνο,9 στο αλλα και του γραψω 5 στις εξετασεις περναω ή του χρονου ξαναελατε?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Του χρονου ξαναελατε λογικα...

Αλλα ρε συ,ειναι πολυ ξεφτιλα μαθημα τα μαθηματικα!Κριμα να μην το περασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Για να περασεις ταξη στο Λυκειο (απο θεμα βαθμων), η μονη προυποθεση ειναι να εχεις πανω απο 9,5 γενικο μεσο ορο ταξης! :P Οποτε αν εισαι καλη στα αλλα don't worry!

Η Αλγεβρα και η Γεωμετρια Α' Λυκειου ξεφτιλα; Οσο και να αρεσουν σε καποιον, δε νομιζω οτι ειναι ξεφτιλα... :P. Μια χαρα παλουκοπαλουκα ειναι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Νομιζω πως στο λυκειο φτανει να εχεις Γενικο Μεσο Ορο πανω απο 9.5...οποτε δεν πιστευω πως θα εχεις προβλημα...
edit: με προλαβε ο chris:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Το λύκειο δεν είναι όπως το γυμνάσιο.Θέλει μέσο για να μην περάσεις τάξη.Είναι διαφορετικός ο τρόπος εξαγωγής του Γ.Μ.Ο. σε σχέση με το γυμνάσιο.Και με 5 στο τέλος περνάς αν έχεις πάει καλά στα άλλα,αλλά καλύτερα μη δοκιμάζεις την τύχη σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
σημερα ειχαμε ενημερωση και ο μαθηματικος ειπε στον πατερα μου οτι ειμαι κατω απο τη αση!ειμαι ξεφτυλα,το εξρω(:D)και δεν του γραφω αλλα ρε δεν εχω χρονο για παραπανω φροντιστηριο!!!με τιποτα!αν μου βαλει 8 στο ενα τετραμηνο,9 στο αλλα και του γραψω 5 στις εξετασεις περναω ή του χρονου ξαναελατε?:(

Απορώ πως σε ερωτεύτηκα παράφορα εσένα :P

Πάντως νταξ ρε συ, και εγώ αρχαία χάλια τα πάω αλλά έχουμε κατανοητική καθηγήτρια :P

Του χρονου ξαναελατε λογικα...

Αλλα ρε συ,ειναι πολυ ξεφτιλα μαθημα τα μαθηματικα!Κριμα να μην το περασεις!

:mpam:

Είπαμε, όχι και ξεφτίλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Άμα θες, το κάνεις ξεφτιλο-να-το-πατησεις-παιχνιδάκι

Άμα θες, το κάνεις αιώνια σπαζοκεφαλιά που θα καταντήσει να σου τρώει ώρες και ώρες, σπάζοντάς σου και τα νεύρα και γεμίζοντάς σε με το πείσμα "Θα τη λύσω την σκατοάσκηση δεν πάει να αναποδογυρίσει ο κόσμος!

Χάιντι (X-FILER, πειράζει να σε λέω έτσι;:PAν ναι, το κανονίζουμε:P), σου προτείνω να συζητήσεις με τον καθηγητή σου τί πρέπει να κάνεις. Αυτός μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο από όλους. Εν πάσει περιπτώσει, νομίζω ότι αυτό που χρειάζεσαι είναι να μάθεις να δουλεύεις μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Άμα θες, το κάνεις ξεφτιλο-να-το-πατησεις-παιχνιδάκι

Άμα θες, το κάνεις αιώνια σπαζοκεφαλιά που θα καταντήσει να σου τρώει ώρες και ώρες, σπάζοντάς σου και τα νεύρα και γεμίζοντάς σε με το πείσμα "Θα τη λύσω την σκατοάσκηση δεν πάει να αναποδογυρίσει ο κόσμος!

Χάιντι (X-FILER, πειράζει να σε λέω έτσι;:PAν ναι, το κανονίζουμε:P), σου προτείνω να συζητήσεις με τον καθηγητή σου τί πρέπει να κάνεις. Αυτός μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο από όλους. Εν πάσει περιπτώσει, νομίζω ότι αυτό που χρειάζεσαι είναι να μάθεις να δουλεύεις μαθηματικά.

Νταξ, δεν αντιλέγω, αλλα είναι δύσκολο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν μένεις στο Λύκειο,πρέπει να κάνεις αίτηση :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
:lol:^^

ρε τι να κανω,ποτε δεν ημουν καλη στα μαθηματικα!

Απορώ πως σε ερωτεύτηκα παράφορα εσένα

Πάντως νταξ ρε συ, και εγώ αρχαία χάλια τα πάω αλλά έχουμε κατανοητική καθηγήτρια

:P:lol:ελα ομως που εμας αυτος δεν βαζει ουτε 0,00001 βαθμο παραπανω!

Το λύκειο δεν είναι όπως το γυμνάσιο.Θέλει μέσο για να μην περάσεις τάξη.Είναι διαφορετικός ο τρόπος εξαγωγής του Γ.Μ.Ο. σε σχέση με το γυμνάσιο.Και με 5 στο τέλος περνάς αν έχεις πάει καλά στα άλλα,αλλά καλύτερα μη δοκιμάζεις την τύχη σου

οταν λες στα αλλα εννοεις στα υπολοιπα μαθηματα γενικα ή στα θετικα?:D ποσους βαθμους μπορει να δωσει ενα μαθημα σε καποιο αλλο?και πανω απο ποιο βαθμο πρεπει να εχω για να μπορεσει να συμπληρωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
:lol:^^
οταν λες στα αλλα εννοεις στα υπολοιπα μαθηματα γενικα ή στα θετικα?:D ποσους βαθμους μπορει να δωσει ενα μαθημα σε καποιο αλλο?και πανω απο ποιο βαθμο πρεπει να εχω για να μπορεσει να συμπληρωσει?

Στο λύκειο,αν ο Γενικός Μέσος Όρος όλων των μαθημάτων σου είναι πάνω από 9,5 περνάς την τάξη κανονικά,δεν είναι αναγκαίο να έχεις κάποιο συγκεκριμένο βαθμό σε κάθε μάθημα.

Πρακτικά αυτό σημαίνει πως ακόμη κι αν σε όλα τα υπόλοιπα μαθήματα είσαι του 12-13,περνάς κανονικά την τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top