Γενικό -  Bοηθήματα Α' Λυκείου

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Θεικός είναι ο Τραγανίτης του Σαββαλα.
-----------------------------------------
και εχει αλγεβρα και γεωμετρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaras

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής ΤΕΕ Α' κύκλου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στη φυσική έχω του Σαββάλα:read: στην άλεγβρα δεν εχω βοήθημα επειδή είναι εύκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PrIdE FanatiX

Νεοφερμένος

Η PrIdE FanatiX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εμένα ο φυσικός μ συνέστησε τ βοήθημα τ Σαββάλα καθώς μ εξήγησε ότι τ άλλα βοηθήματα περιέχουν κάποιες ανακρίβειες στ διαγράμματα..ψάχνω γ ένα καλό βοήθημα άλγεβρας Α'Λυκ. έχετε κανένα υπόψην?
Μπαρλα οοοοοοπωσδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.

Frank2004

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αλγεβρα Μπαρλας.
Φυσικη Κοσμοπουλος!!! Ελληνοεκδοτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Αλγεβρα Μπαρλας.
Φυσικη Κοσμοπουλος!!! Ελληνοεκδοτικη.


ακριβωσ...
παιδια τ Σαββαλα ειν παλια τ βοηθηματα,υπαρχουν απειρεσ φορεσ καλυτερα βοηθηματα απ τ Σαββαλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ στα φροντηστήρια
Αλγεβρα, Γεωμετρία, Φυσική και Χημεία χρησοιμοποιούμε ΣΑΒΑΛΛΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
προσωπικη αποψη να μν παρετε νακη... οι ασκησεις ειναι καλες αλλα απο θεωρια...:fss: εγω θα το αλλαξω με μπαρλα τον ειχα περσυ και μ ειχε φανει καλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Πάντως εγώ εχω αλγεβρα του βλυσσιδη και παππα πολθ καλο με εχει βοηθησει αρκετα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
αλγεβρα μπαρλας for ever
φυσικη εχω του Σαββαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Εγώ έχω Σαββάλα δε θα έλεγα ότι είναι και τα καλύτερα αλλά ποιος ξέρει.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
ρε παιδια βοηθεια θελω να μου πειτε ποια κατα τη γνωμη σας ειναι τα πιο καλογραμμενα βοηθηματα μαθηματικων(αλγεβρα+γεωμετρια),φυσικης,χημειας,εκθεση......αυτα..και γενικα αν εχετε τιποτα αλλο να προτεινετε για κανα αλλο μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
ειχα σαββαλα για φυσικη
δκαι χημεια μεταιχνιο για κειμενα και αρχαια
δεν ειχα αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Μαθηματικά: Μπάρλας ή Παπαδάκης
Χημεία: Σαλτερής (αν και είναι κάπως δυσκολούτσικος)
Φυσική:Γκρίτζαλης ή Μαθιουδάκης

Αλλα καλύτερα κατα τη γνώμη μου είναι να πας και να τα δεις μόνη σου και να αποφασίσεις ανάλογα με τις απαιτήσεις σου!!!:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
μαθηματικα και γω μρλα θα επαιρνα γιατι φετο ελυσα ολο το βοηθημα και το βρηκα τρομερο........τωρα επειδη ειμαι νεα στο λυκειο δεν ξερω τι να κανω με χημεια και φυσικη αν και για εκει ελεγα σαββαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Χημεια:Σαλτερης (πολυ ψειρας,αλλα Θεος :D)
Φυσικη:Αφοι Σαββαλας (πολυ ωραια δομιμενο το κειμενο)
Μαθηματικα:Μπαρλας (αλλα πολυ τσιμπημενος σε μερικα θεματα)
Λογοτεχνια:απο τις εκδοσεις Ελληνικα Γραμματα,τους 2 τομους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
ρε παιδια βοηθεια θελω να μου πειτε ποια κατα τη γνωμη σας ειναι τα πιο καλογραμμενα βοηθηματα μαθηματικων(αλγεβρα+γεωμετρια),φυσικης,χημειας,εκθεση......αυτα..και γενικα αν εχετε τιποτα αλλο να προτεινετε για κανα αλλο μαθημα!

Φυσική::Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος
Χημεία:Σαλτερής
Έκθεση:Εδώ έχω πολλά να σου προτείνω.:PΘα στα πω κι αν θέλεις κι ενδιαφέρεσαι πήγαινε σ'΄ενα βιβλιοπωλείο να τα δεις και να επιλέξεις πιο είναι το κατάλληλο για σενα.
-Έκφραση-Έκθεση για όλες τις τάξεις του Λυκείου-Σπυρίδων Κ.Κούτρας(εκδόσεις Σαββάλας)
-Έκφραση-'Eκθεση A' Λυκείου-Ειρήνη Μαστρομανώλη,Νάγια Τρίγκα(εκδόσεις Σαββάλας)
-Κριτήρια αξιολόγησης στην Έκθεση-Έκφραση Α' Λυκείου-Ε.Μαστρομανώλη,Κ.Γκορόγια(εκδόσεις Σαββάλας)
-Έκφραση-Έκθεση Α' Λυκείου(εκδόσεις Ζήτη)
Εγώ τα χρησιμοποιούσα όλα λίγο πολύ,είτε για εξάσκηση είτε για να πάρω κάποιες ιδέες.Καλύτερα να πας να δεις τι περιέχει το καθένα και να αγοράσεις αυτό που σου αρέσει.
Άλγεβρα:Μπάρλας
Γεωματρία:Αλέξανδρος Π.Τραγανίτης(εκδόσεις Σαββάλας)
Κείμενα:Εκδόσεις ελληνικά γράμματα
Αρχαία:Ξενοφώντος Ελληνικά-εκδόσεις Σαββάλα και Θουκυδίδη Ιστορία-εκδόσεις Πατάκη.

Αυτά νομίζω φτάνουν.:PΑν θες τίποτα άλλο,μη διστάσεις να ρωτήσεις.:)

edit:Στην Έκθεση αυτά που σου είπα είναι για περισσότερη βοήθεια και περιέχουν ιδέες και κριτήρια αξιολόγησης πάνω στη θεματολογία της Α Λυκείου.
Αν θες ένα βοήθημα για το σχολικό βιβλίο,τότε υπάρχει το Έκφραση-΄Εκθεση Α'Λυκείου(εκδόσεις Ελληνοεκδοτική) και για τους θεματικούς κύκλους Έκφραση-΄Εκθεση-θεματικοί κύκλοι Α Λυκείου(εκδόσεις Πατάκη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ister

Νεοφερμένος

Ο ister αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κρόκος (Κοζάνη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ρε παιδια βοηθεια θελω να μου πειτε ποια κατα τη γνωμη σας ειναι τα πιο καλογραμμενα βοηθηματα μαθηματικων(αλγεβρα+γεωμετρια),φυσικης,χημειας,εκθεση......αυτα..και γενικα αν εχετε τιποτα αλλο να προτεινετε για κανα αλλο μαθημα!


για φυσική Γκιώκας (ελληνικά γράμματα)
για χημεία Σαλτερής (εκδ Σαββάλας)
για μαθηματικά Μπάρλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
  • Για Χημεία ο Σαλτερής (εκδ Σαββάλας) είναι εξαιρετικό βοήθημα
  • Για Άλγεβρα το βοήθημα του Γιγραμέλη (εκδ Ελληνικά Γράμματα) είναι πολύ καλογραμμένο και πολύ καλύ παρουσίαση θεωρίας ικανοποιητικό επίπεδο ασκήσεων (κ εύκολες κ δύσκολες) έχει όμως λίγες σε σχέση με του Μπάρλα.
  • Για Φυσική οι αφοί Σαββάλα έχουν καλή παρουσίαση θεωρίας όμως ακόμα και οι τελευταίες ασκήσεις είναι εύκολες. Αν θες να δώσεις έμφαση στις ασκήσεις προτείνω Παναγιωτακώπουλου-Μαθιουδάκη (εκδ Σαββάλας) που έχουν κ πολλές και δύσκολες ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
σας ευχαριστω ολους ρρ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top