Γενικό -  Bοηθήματα Α' Λυκείου

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Λογω του οτι οι καθηγητες των εν λογω μαθηματων φετος ειναι για τα μπαζα(και λιγα λεω)δλδ δεν ειναι ουτε καν να εξηγησουν αποριες θα μπορουσατε να προτεινετε 2 καλα βοηθηματα για αυτα τα μαθηματα? Μαθηματικά και φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
δεν χρησιμοποιώ βοηθήματα αλλά απότι έχω ακούσει γ θετικών επιστημών είναι Σαβάλλας.....και στην αλγεβρά νομίζω ελληνοεκδοτική κάπως έτσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αν θες να μάθεις άλγεβρα πάρε του Μπάρλα. Αν θες να μάθεις φυσική, πάρε του παναγιωτακόπουλου.

Θέλουν ΠΟΛΥ δουλειά όμως να ξέρεις...


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Αν θες να μάθεις άλγεβρα πάρε του Μπάρλα. Αν θες να μάθεις φυσική, πάρε του παναγιωτακόπουλου.

Θέλουν δουλειά όμως να ξέρεις...


:)

του Παναγιωτακόπουλου Σαββάλας δν είναι?
κ του Μπαρλα είναι καλό?ρωτάω εσενα π πας και φροντ γτ δεν εχω ιδέα από βοηθήματα αλλα σιγά σιγά πρέπει ναποκτήσω:P
γ την Αλγεβρα βσκ φυσική δεν νομίζω να χρειαστώ φέτος για τα βασικά αν είναι θα πάρω μόνο γ παραπάνω ασκησούλες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγω εχω παναγιοτακοπουλο φυσικη και αλγεβρα στεργιου-νακη... βεβαια ειναι ανεγκιχτα... οποιος τα θελει:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Για άλγεβρα σίγουρα του Μπάρλα.:no1:
Για φυσική τώρα δεν ξέρω, εγώ ένα απο εκδόσεις Σαββάλας έχω, καλό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
οκ then Μπαρλας αλγεβρα και βλεπουμε φυσικη


@Djimmakos Χαιρω πολυ ξερω οτι θελουν δουλεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
οκ then Μπαρλας αλγεβρα και βλεπουμε φυσικη


@Djimmakos Χαιρω πολυ ξερω οτι θελουν δουλεια :)


Δεν είπα ότι θέλουν δουλειά..Θέλουν πολύ δουλειά...

Μπορεί να παιδευτείς και ώρες ολόκληρες για να λύσεις μια άσκηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Δεν είπα ότι θέλουν δουλειά..Θέλουν πολύ δουλειά...

Μπορεί να παιδευτείς και ώρες ολόκληρες για να λύσεις μια άσκηση :)


Καλά βρε Τζιμ, κόψε κάτι..:P Νταξ, το ξανάπες, το πιάσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Καλά βρε Τζιμ, κόψε κάτι..:P Νταξ, το ξανάπες, το πιάσαμε.


Όχι όλοι:p...

Και δεν υπερβάλλω, είναι δύσκολες οι ασκήσεις και όποιος το έχει αγοράσει μπορεί να το επιβεβαιώσει:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ε νταξει του μπαρλα (με καποιες εξαιρεσεις βεβαιως βεβαιως) δεν ειναι και ΤΟΣΟ δυσκολες....οκ υπαρχει ενα επιπεδο δυσκολιας και ποικιλια ασκησεων και μαλιστα το προτεινω..

φυσικη ειχα του σαββαλα (δν εκανα φροντ) και ειχε καποιες αρκετα δυσκολες,ακομα και διαφορετικες απο το στυλ του βιβλιου...αλλα οκ γενικα -επειδη ειχε και αρκετα λυμενα παραδειγματα/προτυπα ασκησεων- το συστηνω και αυτο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Του Μπαρλα πιο πολυ για Γ Λυκειου κατευθυνσης ειναι καλο. Εγω και περυσι και φετος απ' αυτο λυνω (η τουλαχιστον προσπαθω να λυσω :P). Για μικροτερες ταξεις δεν ξερω πως ειναι τα βοηθηματα του γιατι δεν ειχα παρει. ΛΟΓΙΚΑ υποθετω οτι θα ειναι στο ιδιο στυλακι...

Εγω στην Α' Λυκειου ενα του Σαββαλα ειχα αλλα δεν θυμαμαι συγγραφεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Όχι όλοι:p...

Και δεν υπερβάλλω, είναι δύσκολες οι ασκήσεις και όποιος το έχει αγοράσει μπορεί να το επιβεβαιώσει:iagree:


Ε ναι, το ξέρω, το έχω κι εγώ άλλωστε.. Απλά το "μπορεί να κάνεις κι ώρες ολόκληρες για να λύσεις μία άσκηση" μου φαίνεται υπερβολικό. Τέλος πάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ωπα εγω θελω κατι με περιεχομενο θεωριας γιατι αυτο θελω βασικα γτι οπως λεω ο καθηγητης ειναι gtp!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ο παναγιοτακοπουλος π εχω εγω ειναι παρα πολυ καλος σε θεωρια... την δινει με μορφη απαντησεων... βεβαια υπαρχουν και ~200 ασκησεις για καθε κεφαλαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φυσική μακράν οι δύο αδερφοί Σαββάλα, αν έχουν βγάλει, είναι κυρίαρχοι στα πράγματα. Τώρα αν έχει βγάλει ο Μπάρλας κι ο Στεργίου για την Α', δεν ξέρω. Και τα δύο είναι εξ'ισου καλά.

PS: Djim, συγκεκριμένα για Γ Λυκείου ο Μπάρλας είναι πολύ καλό βιβλίο, αλλά μέχρι ένα επίπεδο. Πιο εξεζητημένα πράγματα έχει ο Στεργίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
PS: Djim, συγκεκριμένα για Γ Λυκείου ο Μπάρλας είναι πολύ καλό βιβλίο, αλλά μέχρι ένα επίπεδο. Πιο εξεζητημένα πράγματα έχει ο Στεργίου.
Ας φτασουμε εμεις στο ενα επιπεδο του Μπαρλα, και ας αφησουμε τα πιο εξεζητημενα πραγματα για αυτους που... το κατεχουν το αθλημα! :P

Επειδη εχω λυσει ολα τα θεματα των πανελληνιων στα μαθ. κατ. απο το 2003 ως το 2008 (τα τελευταια ως εξεταζομενος :P), εχω να πω οτι δεν εχει πεσει ποτε κατι το ΠΟΛΥ εξτριμ (αντε να ηταν 1-2 υποερωτηματα). Με πολλη εξασκηση στα τετριμμενα, ενα 17-18 φτανεται (αντε πες 16). Το κλειδι ειναι να μην εχεις αγχος εκεινη την ωρα και καθαρο μυαλο...

Τωρα αν ο αλλος θελει και καλα 100αρι καθαρο, δεν μπορω να εκφερω γνωμη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
ελεοσ,μν παρεισ τ Σαβαλα στ φυσικη...ειν τ χειροτερα(μιλαω κ απο προσωπικη πειρα αλλα κ απο γνωμεσ καθηγητων)...ο σαβαλασ βγαζει καλα μονο φιλολογικα...βεβαια πολλοι θ μ κραξουν τωρα,αλλα πραγματικα ετσι ειν...
σ συνιστω τ κοσμοπουλου τ οποιο ειν καταπληκτικο βοηθημα...περισυ απ αυτο εκανα μαθημα κ πραγματικα μ βοηθησε παρα πολυ...ειν φοβερο πραγματικα...κ σ ασκησεισ κ σ παρατηρησεισ κ σ θεωρια...

ακουσε μ αν θεσ κ δν θ βγεισ χαμενοσ(κατα τν αποψη μ παντα)...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
εγω πάλι γιατί έχω ακούσει ακριβώς το αντίθετο????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
εμένα ο φυσικός μ συνέστησε τ βοήθημα τ Σαββάλα καθώς μ εξήγησε ότι τ άλλα βοηθήματα περιέχουν κάποιες ανακρίβειες στ διαγράμματα..ψάχνω γ ένα καλό βοήθημα άλγεβρας Α'Λυκ. έχετε κανένα υπόψην?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top