[31/5/2008] Λατινικά / Χημεία / ΑΕΠΠ Κατεύθυνσης / Ηλεκτρολογία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΙΩΣ είναι σωστό!!! Οι λύσεις ενός φροντιστηρίου που έχουν βγει έχουν πολλά λάθη!
Εγώ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ_ΑΛΛΙΩΣ έγραψα όταν έδινα και δεν έχασα κανένα μόριο. :)

Και θεωρώ ότι αυτό είναι το σωστό, καθώς είναι όλο μία δεσμευμένη λέξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
ΑΕΠΠ βάλαν μαλακίες αλλά το σωστό λάθος δεν είναι το φόρτε μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
ρε παιδια κι εγω με διαδικασια το εκανα το 3ο. Αφου και η διαδικασια υποπρογραμμα ειναι, δεν καταλαβαινω γιατι να ειναι λαθος..


σωστη ειναι τελικα κ η διαδικασια:D:D:D:D:D:D

αχ τι καλαααααα...εγραψα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απ' τη στιγμή που δεν λέει τι υποπρόγραμμα, μπορείτε είτε με ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ είτε με ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ. Προγραμματιστικά είναι πιο σωστό να το κάνεις με ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ, αλλά απ' τη στιγμή που το πρόγραμμα και με ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ δουλεύει σωστά, δεν υπάρχει λόγος να σου κόψουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
η παγιδα παιδια στο τεταρτο ηταν στην ταξινομηση να χρησημοποιησετε διαφορετικες προσωρινες μεταβλητες (temp1 και temp2) επειδη ο πινακας ΒΑΘ ηταν ακεραιος ενω ο πινακας ΟΝ ηταν χαρακτηρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Απ' τη στιγμή που δεν λέει τι υποπρόγραμμα, μπορείτε είτε με ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ είτε με ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ. Προγραμματιστικά είναι πιο σωστό να το κάνεις με ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ, αλλά απ' τη στιγμή που το πρόγραμμα και με ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ δουλεύει σωστά, δεν υπάρχει λόγος να σου κόψουν. :)

yeah!!!! ωραια!!:D

γιωργο ξερεις να μου πεις αν η απαντηση στο 4γ ειναι σωστη?(στην προηγουμενη σελιδα ειναι)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Για την ΑΕΠΠ παιδια το 3ο που ζηταγε υποπρογραμμα.
Εγω εκανα διαδικασια και δυστηχως πηρα και 3η παραμετρο ΧΡΕΩΣΗ ενω ζηταγε να δεχετε 2 μονο.Λογικα θα κοψουν τωρα το ποσο δεν ξερω το πολυ 3 μορια πιστευω..
Για να ειναι σωστο επρεπε να εκτυπωνουμε μεσα στο υππρογραμμα τη χρεωση ωστε να ειχαμε 2 παραμετρους οπως ζηταει ..
Γενικα τα θεματα ηταν κανονικα χωρις ασαφειες ευτυχως:D
Μονο το 1ο θεμα ηταν λιγο τραβηγμενο με αρκετες παγιδουλες
πιστευω ειμαι στο 85/100 ,ευχαριστημενος αφου δεν εκανα και καμια σοβαρη επαναληψη θεωρια ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Για την ΑΕΠΠ παιδια το 3ο που ζηταγε υποπρογραμμα.
Εγω εκανα διαδικασια και δυστηχως πηρα και 3η παραμετρο ΧΡΕΩΣΗ ενω ζηταγε να δεχετε 2 μονο.Λογικα θα κοψουν τωρα το ποσο δεν ξερω το πολυ 3 μορια πιστευω..
Για να ειναι σωστο επρεπε να εκτυπωνουμε μεσα στο υππρογραμμα τη χρεωση ωστε να ειχαμε 2 παραμετρους οπως ζηταει ..
Γενικα τα θεματα ηταν κανονικα χωρις ασαφειες ευτυχως:D
Μονο το 1ο θεμα ηταν λιγο τραβηγμενο με αρκετες παγιδουλες
πιστευω ειμαι στο 85/100 ,ευχαριστημενος αφου δεν εκανα και καμια σοβαρη επαναληψη θεωρια ;p


τιιιι?μα αν καναμε διαδικασια αναγκαστικα θα ειχαμε κ 3η παραμετρο! μια χαρα σωστο ειναι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τι βλακεία έκανα; Στη συνάρτηση ήθελα τρομάρα μου να αλλάξω τα ονόματα των μεταβλητών και το ημ τι το έκανα; Η !!! Τώρα αυτό είναι δεσμευμένη λέξη; Πόσο θα μου κόψουν; (Εγώ εννοούσα βέβαια το αγγλικό:P, αλλά και ο λογικός τελεστής είναι Ή και όχι Η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Δε χρειάζεται temp, αντιμετάθεσε . Αλγόριθμος ήταν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Για την ΑΕΠΠ παιδια το 3ο που ζηταγε υποπρογραμμα.
Εγω εκανα διαδικασια και δυστηχως πηρα και 3η παραμετρο ΧΡΕΩΣΗ ενω ζηταγε να δεχετε 2 μονο.Λογικα θα κοψουν τωρα το ποσο δεν ξερω το πολυ 3 μορια πιστευω..
Για να ειναι σωστο επρεπε να εκτυπωνουμε μεσα στο υππρογραμμα τη χρεωση ωστε να ειχαμε 2 παραμετρους οπως ζηταει ..
Γενικα τα θεματα ηταν κανονικα χωρις ασαφειες ευτυχως:D
Μονο το 1ο θεμα ηταν λιγο τραβηγμενο με αρκετες παγιδουλες
πιστευω ειμαι στο 85/100 ,ευχαριστημενος αφου δεν εκανα και καμια σοβαρη επαναληψη θεωρια ;p

λοιπον . Πουθενα δεν ελεγε να δεχεται μονο 2 παραμετρους. Διαβαστε καλα τις εκφωνησεις. Μην παραπληροφορουμε. Ελεγε να δεχεται ως εισοδο την κατηγορια και τις ημερες , αυτες δεχεται ως εισοδο και μετα ως εξοδο εχει την χρεωση. Ειναι δυσκολο να το καταλαβετε ? :-Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δε χρειάζεται temp, αντιμετάθεσε . Αλγόριθμος ήταν ...

Αν όμως έγραφες πρόγραμμα όπως εγώ χρειαζόταν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
οι περισσοτεροιτ ο κανανε με temp και στον αλγοριθμο , γι'αυτο το λεω.. Οσοι το κανατε με προσωρινη επρεπε υποχρεωτικα να ειναι διαφορετικες, αλλιως ειναι λαθος που κοβει μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αν ξερει καποιος να μου πει αν η παρακατω λυση ειναι σωστη?
(στο θεμα 4 ερωτημα γ)

για i απο 1 μεχρι 16
πληθος1<- 0
πληθος2<- 0
πληθος3<- 0
για j απο 1 μεχρι 30
αν ΑΠ[i,j]="Ν" τοτε
πληθος1<- πληθος1+1
αλλιως_αν ΑΠ[i,j]="I" τοτε
πληθος2<- πληθος2+1
αλλιως
πληθος3<- πληθος3+1
τελος_αν
τελος_επαναληψης
[highlight]για j απο 1 μεχρι 3[/highlight]
ΠΛ[i,1]<- πληθος1
ΠΛ[i,2]<- πληθος2
ΠΛ[i,3]<- πληθος3
[highlight]τελος_επαναληψης[/highlight]
τελος_επαναληψης

οποιος ξερει ας μου απαντησει.........

ευχαριστω πολυ .....:no1:
Οι δύο εντολές που σου υπογράμμισα είναι.... περιττές. Δες λίγο, χρησιμοποιείται πουθενά το j εκεί μέσα; Είναι εντελώς περιττή η επανάληψη. Κατά τα άλλα μου φαίνεται σωστό, αν και εγώ θα έκοβα 1 μόριο γι' αυτό.


Επίσης... η εκφώνηση αναφέρει ρητά ότι "Ο πίνακας αυτός πρέπει προηγουμένως να έχει μηδενιστεί", που σημαίνει ξεχωριστή επανάληψη πιο πριν για μηδενισμό του πίνακα.
Εγώ θα 'κοβα άλλα 1-2 μόρια γι' αυτό.

Αλλά το υπόλοιπο μια χαρά δουλεύει. Εγώ θα 'δινα 4-5/6 μόρια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Χμμ παιδιά στο θέμα που έπρεπε να μετατρέψουμε το Αν.. σε ΕΠΙΛΕΞΕ, έγραψα ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ_ΑΛΛΙΩΣ αντι για ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΙΩΣ. Υπάρχει πιθανότητα να μη μου κόψουν τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fuxi!

Νεοφερμένος

Η Fuxi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
οχι...σωστο ειναι..και εγω ετσι το εκανα ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ_ΑΛΛΙΩΣ...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
λοιπον . Πουθενα δεν ελεγε να δεχεται μονο 2 παραμετρους. Διαβαστε καλα τις εκφωνησεις. Μην παραπληροφορουμε. Ελεγε να δεχεται ως εισοδο την κατηγορια και τις ημερες , αυτες δεχεται ως εισοδο και μετα ως εξοδο εχει την χρεωση. Ειναι δυσκολο να το καταλαβετε ? :-Ρ


Και πως ακριβως θα εχει ως εξοδο την χρεωση αν δε δηλωθει στις παραμετρους ?
αυτο εκανα εγω :
ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΑΔ1 (ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ,ΗΜΕΡΕΣ,ΧΡΕΩΣΗ)
.
.
.
ΤΕΛΟΣ_ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ
και στο κυριο προγραμμα αφου την καλουσα εβαλα απο κατω
ΓΡΑΨΕ ''ΧΡΕΩΣΗ:",Χ


Με 2 παραμετρους επρεπε να το εκτυπωνουμε μεσα δλδ
ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΑΔ1(ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ,ΗΜΕΡΕΣ)
.
.
.
ΓΡΑΨΕ "ΧΡΕΩΣΗ:",ΧΡΕΩΣΗ
ΤΕΛΟΣ_ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ
Μπορει να μην κοψουν και τπτ παιδια ομως μην φοβαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι βλακεία έκανα; Στη συνάρτηση ήθελα τρομάρα μου να αλλάξω τα ονόματα των μεταβλητών και το ημ τι το έκανα; Η !!! Τώρα αυτό είναι δεσμευμένη λέξη; Πόσο θα μου κόψουν; (Εγώ εννοούσα βέβαια το αγγλικό:P, αλλά και ο λογικός τελεστής είναι Ή και όχι Η)
Ο σωστός διορθωτής οφείλει να μην σου κόψει. Το είναι η δεσμευμένη λέξη κι όχι το Η.

λοιπον . Πουθενα δεν ελεγε να δεχεται μονο 2 παραμετρους. Διαβαστε καλα τις εκφωνησεις. Μην παραπληροφορουμε. Ελεγε να δεχεται ως εισοδο την κατηγορια και τις ημερες , αυτες δεχεται ως εισοδο και μετα ως εξοδο εχει την χρεωση. Ειναι δυσκολο να το καταλαβετε ? :-Ρ
Τώρα είδα την εκφώνηση.... Έτσι όπως διατυπώνεται δεν μπορώ να καταλάβω αν το "μόνο" εννοείται.
Ουφ... άκρη δεν μπορώ να βγάλω, αλλά ενδέχεται να κόψουν 1-2 μόρια αν το κάνετε με ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

Χμμ παιδιά στο θέμα που έπρεπε να μετατρέψουμε το Αν.. σε ΕΠΙΛΕΞΕ, έγραψα ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ_ΑΛΛΙΩΣ αντι για ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΙΩΣ. Υπάρχει πιθανότητα να μη μου κόψουν τπτ?
Εγώ δεν θα 'κοβα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Οι δύο εντολές που σου υπογράμμισα είναι.... περιττές. Δες λίγο, χρησιμοποιείται πουθενά το j εκεί μέσα; Είναι εντελώς περιττή η επανάληψη. Κατά τα άλλα μου φαίνεται σωστό, αν και εγώ θα έκοβα 1 μόριο γι' αυτό.


Επίσης... η εκφώνηση αναφέρει ρητά ότι "Ο πίνακας αυτός πρέπει προηγουμένως να έχει μηδενιστεί", που σημαίνει ξεχωριστή επανάληψη πιο πριν για μηδενισμό του πίνακα.
Εγώ θα 'κοβα άλλα 1-2 μόρια γι' αυτό.

Αλλά το υπόλοιπο μια χαρά δουλεύει. Εγώ θα 'δινα 4-5/6 μόρια. :)

Όπα γιατί με άγχοσες τώρα!!! Ναι μεν μηδένισα τα στοιχεία αλλά όχι με ξεχωριστή ΓΙΑ...Απλά μέσα στην δεύτερη ΓΙΑ έβαλα ένα ΠΛ[i,j]<-0 δηλαδή 2 εντολές πριν χρησιμοποιήσω κάθε στοιχείο το μηδένιζα.. Σωστότατο δεν είναι ???? /!@!!?? :mad::iagree::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
μα η εξοδος ειναι παραμετρος. ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΕΛΕΓΕ Η ΕΚΦΩΝΗΣΗ ΓΙΑ ΔΥΟ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ. Διαβαστε το :-Ρ

"καλει υποπρογραμμα με εισοδο την κατηγορια αυτοκινητου και τις ημερες ενοικιασης.."
δεν σε περιοριζει στον αριθμο παραμετρων :-Ρ
https://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content200/Photo/68330_b.jpg <-- για κοιτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top