[29/5/2009] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Xρηστος A.

Νεοφερμένος

Ο Xρηστος A. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδια χρειαζοταν ολοκληρος ο ΝΦΑ?? εγω εγραψα οτι ισχυει επειδη η επιχειρηση βρισκεται στη βραχυχρονια περιοδο οπου ενας τουλαχιστον παραγωγικος συντελεστης ειναι σταθερος και οτι ισχυει με την προσθηκη του 4ου εργατη και αυτο φαινεται αφου μετα την προσθηκη του μειωνεται το οριακο προιον??? δε θα παρει ολες τις μοναδες?? καποιος να απαντησει υπευθυνα!!

ναι σωστο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τελειώσαμε!!!Πρέπει να γραψα γύρω στο 95 απο μ@λ@κια μου!!!Τεσπα δεν με πολυνοιάζει γιατί δεν θέλω 5ο πεδίο!!!!Τα θέματα ήταν ΑΠΛΑ ΣΤΥΛ ΠΑΝΕΛΗΝΝΙΩΝ όσοι τα βγάζετε γελοία μπορεί να σας φαίνονται έτσι επειδή προφανώς δεν έχετε δει θέματα απο άλλες χρονιές και έχετε δει τις παλουκάρες των φροντιστηρίων!!!Κατά την ταπεινή μου άποψη ήταν όπως προείπα βαθμό δυσκολίας πανελληνίων ΑΟΘ και ίσως λίγο πιο ευκολά !Σε καμία περίπτωση πιο εύκολα απο 2007 γι αυτό μην σκάτε με τις βάσεις ήταν στυλ πανελληνίων και οι βάσεις θα είναι όπως 2007 και ίσω!πέρσι βάλανε κάπως δύσκολα και έπεσαν οι βάσεις!!!!
Προσωπικά μακάρι να πέφτανε σα το 2008 "δύσκολα" ο Θεος να τα κάνει!!!!Και πιο δύσκολα ακόμα!Τέσπα αναμένουμε

ΥΓ Καλή ξεκούραση σε όλους και καλά μας αποτελέσματα!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
συμφωνω οτι ηταν ευκολη η θεωρια! αλλα μου εφυγε το χερι να γραφω! 2μιση σελιδες :S
επισης επαυξανω για τις βασεις! ας μην αγχωνομαστε απο τωρα γι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peter Nalitzis

Νεοφερμένος

Ο Peter Nalitzis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγω απαντησα οτι ο ΝΦΑ ισχυει απο τον 3ο εργατη και μετα..Οχι απο την προσθηκη του 3ου εργατη..Απο τον 3ο και περα..Σωστο δεν ειναι..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Με την προσθηκη του 4ου ισχυει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι η πρώτη φορά που το λέω για κάποιο μάθημα, αλλά τα χαρακτηρίζω εύκολα για κάποιον που είχε διαβάσει θεωρία. Καλή τυχη σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markospao007

Νεοφερμένος

Ο markospao007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω θεωρια δεν τα πηγα καλα εποιασα μονο τα σ,λ απο την Α ΟΜΑΔΑ και απο Β ομαδα εγραπσα μονο το α και συγκεκριμενα μονο αυτο για τισ μεταβολες χωρις πχ και τον ορισμο τους ... απο το β εκανα μονο δυο σχηματα το ενα απο αυτα ειναι σωστο αλλα μεχρι εκει ...
Ποσο λετε να μου κοψουν απο ομαδεσ Α και Β ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Αν στην ΚΠΔ έβαλα στον καθετο άξονα το αγαθο Ψ και στον οριζοντιο το αγαθο Χ πειράζει? :/
επισης δεν εβαλα γραμματα στις κουκιδες...τους συνδυασμους δλδ...θα μου κόψουν? (φαινεται ξεκαθαρα ομως σε ποιες συντεταγμενες αντιστοιχουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peter Nalitzis

Νεοφερμένος

Ο Peter Nalitzis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι δεν αντιλεγω..Αλλα αν δεις και απο το διαγραμμα ο νομος ισχυει μετα το ΜΡmax..To ειδα και σε απαντησεις επειδη καποια παιδια ρωτουσαν και πιο πισω..(Αυτό φαίνεται, μετά την προσθήκη της 3ης μονάδας εργασίας ή με την προσθήκη της 4ης μονάδας εργασίας.)Και τα δυο σωστα ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ας απαντησει καποιος και στο ερωτημα μου πλζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Basem

Νεοφερμένος

Η Basem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αν στην ΚΠΔ έβαλα στον καθετο άξονα το αγαθο Ψ και στον οριζοντιο το αγαθο Χ πειράζει? :/
επισης δεν εβαλα γραμματα στις κουκιδες...τους συνδυασμους δλδ...θα μου κόψουν? (φαινεται ξεκαθαρα ομως σε ποιες συντεταγμενες αντιστοιχουν)


Δεν εχει σημασια αν εβαλεσ το χ στον οριζοντιο κ το ψ στον καθετο ή και αντιστροφα, αρκει να είναι σωστοί οι συνδυασμοι. Οσο αφορα τα γράμματα ίσως να σου κόψουν 1 μόριο, αλλα δεν νομίζω περισσοτερο με τίποτα!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ας ελπισουμε να μην μου κόψουν τίποτα....μιλησα και με 3 καθηγητές και είπαν ότι δεν κόβουν γ αυτό...2 απο αυτούς διορθωτές....

κομπλε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εύκολα θέματα αλλά αν ήσουν αδιάβαστος δεν έγραφες. Γενικά ήθελαν καλή γνώση 1ου-2ου-3ου-4ου. Τα υπόλοιπα κεφάλαια ωστόσο με μια ανάγνωση μπορούσες να πιάσεις την θεωρία. Πάμε για ενδοσχολικές τώρα :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί να πω βλακεία αλλά στην Ομάδα Β δε μιλάει για υποκατάστατα; Όλη τη χρονιά αυτά μας έλεγε ο καθηγητής μας, συνέχεια ξέφευγε από το βιβλίο της Α' λυκείου. Μας έκανε και γραφικές παραστάσεις, ναι αμέ..Κάτι με καμπύλες ζήτησης και τιμή ισορροπίας. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ετσι να προετοιμάζεται το νεο αίμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

termitis

Νεοφερμένος

Ο termitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
παιδια σε μενα συναιβει το εξης κουλο..αντι να βρω τα VC μεσω VC=LW πηγα μεσω του MC=dVC/dQ και επειδη ειχε εκεινο το ,72 μου βγαιναν κτ τρελα...αντι για 50 το MC βρηκα 49.994..κτ τετοια..δεν εχω κανει λαθος στις πραξεις...απλα..πηγα με αλλο τροπο..κε λογω του κωλο νουμερου βγηκαν ολα κατα προσεγγιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Kαι εγω δεν πηγα με W αλλά με το AVC υπολογισα το VC!!! Επειτα εβγαινε 37,5 το MC με εύκολες πράξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Kαι εγω δεν πηγα με W αλλά με το AVC υπολογισα το VC!!! Επειτα εβγαινε 37,5 το MC με εύκολες πράξεις!

Το ίδιο ακριβώς έκανα και εγώ:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

termitis

Νεοφερμένος

Ο termitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Kαι εγω δεν πηγα με W αλλά με το AVC υπολογισα το VC!!! Επειτα εβγαινε 37,5 το MC με εύκολες πράξεις!
ναι αλλα δεν σου βγηκαν και κτ κουλα με δεκαδικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top