[29/5/2009] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kostis18

Νεοφερμένος

Ο kostis18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ξες τι παλικάρι μου.. φυσικά και έχεις δίκαιο... δεν είπα ότι θα με εξασφάλιζε κάτι περισσότερο.. απλά το θέμα των σπουδών μου, και επίσης εγώ αναφέρθηκα στο ''μετά πανεπιστήμιου''... γνωρίζω ότι υπάρχουν αξιόλογοι καθηγητές πανεπιστήμιου.. όπως και λυκείου.. γιατί συγκεκριμένα για μένα θα μιλήσω... φέτος στο λύκειο μου, που παρότι είναι ένα περιθωριακό ΤΕΕ στην δυτική πλευρά της Θεσσαλονίκης, είχα απίστευτους καθηγητές.. από όλες τις απόψεις.. και φίλος στο διάλλειμα.. και ειλικρινά ένοιωσα φέτος απτούς πιο τυχερούς μαθητές της Ελλάδας.. και εγώ και οι υπόλοιποι 4 συμμαθητές μου.. (είμαι από επαλ).. όμως το μετά το πανεπιστήμιο? είναι θέμα αξιοπιστίας της χώρας.. και ξέρεις πολύ καλά , ότι έξω.. είναι όχι τέλεια.. αλλά καλυτέρα από την χωρά μας.. δεν θα το αναλύσουμε εδώ γιατί ξεφύγαμε από το θέμα μας.. και φυσικά είναι αυτή η γνώμη μου...

στην άλλη απάντηση... ναι τα θέματα ήταν γελοία φιλέ μου... και όχι γελοία μόνο.. σε σημείο εξαγρίωσης για τους κάλους μαθητές.. το θέμα δεν είναι το τι γράψαμε αλλά τι έπεσε.. τι γράψαμε ήταν αποτέλεσμα δίκης μας προσπάθειας... τα θέματα ήταν κυριολεκτικά γελοία...

και συγγνώμη στους διαχειριστές αν ξεφύγαμε λίγο από το θέμα, αλλά και αυτό παιδία είναι και δυο διαφορετικές απόψεις.. καλό είναι να τις διαβάσει κάποιος..και πάλι συγγνώμη.. να στε όλοι καλά, και εύχομαι σε ΟΛΟΥΣ καλή πρόοδο.... ό,τι και αν κάνουμε, ό,τι και αν επιλέξουμε,όπως λεει και ο φίλος μου ο Χρηστάκης πιο πάνω, θέλει περισσότερο αγάπη και ενδιαφέρον.. και φυσικά να χτυπήσεις τις σωστές πόρτες.. είτε εδώ είτε στην Ιαπωνία είτε στην Ταϋλάνδη... να στε όλοι καλά!!!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Όντως αν και από τα πιο εύκολα θέματα που έχουν τεθεί ποτέ ήταν φέτος η χρονιά που στο σχολείο μας δεν υπήρχε 100άρι....

Δυο 20άρια στο δικό μου σχολείο πάντως. Εμένα και ενός άλλου παιδιού:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Malou

Νεοφερμένος

Ο Malou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εμένα ήταν το μοναδικό 20άρι στο σχολείο μου....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εμένα ήταν το μοναδικό 20άρι στο σχολείο μου....:P
εμένα το σχολείο δεν είχε 20άρια απ'ότι νομιζω.........:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elenikappa

Νεοφερμένος

Η Elenikappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δυο 20άρια στο δικό μου σχολείο πάντως. Εμένα και ενός άλλου παιδιού:bye:

Παιδιά όντως φέτος τα θέματα ήταν από τα πιο εύκολα των τελευταίων ετών..Όμως απ' οτι φαίνεται υπήρξε εντολή για αυστηρή βαθμολόγηση. Ακριβώς επειδή τα θέματα ήταν πιο απλά από άλλες χρονιές ακόμα και από λεπτομέρειες χανόντουσαν μόρια..Γι' αυτό προσοχή σε όσους πάνε για το άριστα! Η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Παρεμπιπτοντως, δεν ξερω αν το πηρατε χαμπαρι, αλλα συμφωνα με την φετινη υλη των ΑΟΘ, θα εξεταστειτε ΜΟΝΟ στα 5 πρωτα κεφαλαια, και συγκεκριμενα:

Κεφ. 1: Βασικές Οικονομικές Έννοιες, εκτός των παραγράφων 6 και 13.
Κεφ. 2: Η ζήτηση των αγαθών.
Κεφ. 3: Η παραγωγή της επιχείρησης και το κόστος, εκτός των παραγράφων 5, 6, 7, 8 και 9 που αναφέρονται στο κόστος παραγωγής.
Κεφ. 4: Η προσφορά των αγαθών.
Κεφ. 5: Ο Προσδιορισμός των τιμών, εκτός της παραγράφου 6.


Με λιγα λογια, η υλη "πετσοκοπηκε" κατα 2 κεφαλαια.


Δεν ξερω αν αυτο σημαινει κατι για τις ΑΟΘ ΙΙ των ΕΠΑΛ [δεν εχει βγει ακομη επισημη υλη], ή αν σημαινει κατι για εσας... Ισως η λιγοτερη υλη να σημαινει πιο δυσκολα θεματα στο τελος, ποιος ξερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Eλεος απλα...βγαλαν το ΑΕΠ και το παλουκι το 9ο.Βεβαια αυτο μπορει να σημαινει πιο δυσκολες ασκησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Eλεος απλα...βγαλαν το ΑΕΠ και το παλουκι το 9ο.Βεβαια αυτο μπορει να σημαινει πιο δυσκολες ασκησεις...
σαν πρωτες σκεψεις παιδια.η μειωση αυτη της υλης ενδεχομενως να φερει δυσκολοτερα θεματα(στα Σ-Λ και στο 4ο ζητημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
σαν πρωτες σκεψεις παιδια.η μειωση αυτη της υλης ενδεχομενως να φερει δυσκολοτερα θεματα(στα Σ-Λ και στο 4ο ζητημα)


Μήπως το κάνανε για να προσελκύσουν περισσότερα παιδιά ώστε να πάρουν το μάθημα? Και δε σκοπεύουν να βάλουν δυσκολα? Λέω εγώ τώρα... Γιατί εντάξει, πόσο να εμβαθυνεις στο ΑΟΘ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
χεχε... έχω κάνει είδη αίτηση για πανεπιστήμιο φίλε...:) να κάτσω να κάνω τι εδώ? να γράψω 20, να μπω στην καλύτερη σχολή και επειδή δεν έχω διασυνδέσεις να μείνω στην απέξω? γιατί όσοι νομίζουν το αντίθετο μάλλον δεν έχουν συζητήσει με καθόλου αξιόπιστους ανθρώπους! και επειδή δεν ήμαστε και οι 90.000 ιδιοφυΐες, και επειδή μερικοί τα έχουν σκοτώσει (συγγνώμη για την έκφραση) , εγώ προσωπικά και σαν άτομο που πιστεύω ότι αξίζω περισσότερα την κάνω.. :))) αστρονομική σχολή στο university of Leeds.. και ξανά λέω ότι ήταν γελοία τα θέματα.. στο αοθ.. :) χεχε

Να σου κανω μια ερωτηση?ποσα μορια εβγαλες?και ποσο εγραψες αοθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top