[18/5/09] Βιολογία γενικής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alexander_P

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εκλογες μυριζομαι.:P

αυτο ειναι καλό για εμας που γραφουμε του χρόνου????:hmm::what::hmm::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
αυτο ειναι καλό για εμας που γραφουμε του χρόνου????:hmm::what::hmm::what:
Ε αν γινουν φετος εκλογες του χρονου που θα δινουμε εμεις θα ειναι πιο δυσκολα.Βεβαια αυτο δεν ειναι και κακο,γιατι οι καλοι θα ξεχωρισουν πιο ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxxstarlaxxx

Νεοφερμένος

Η xxxstarlaxxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω αν κ τα βρηκα ευκολα τα θεματα κ ειχα διαβασει πολυ καλα δεν ξερω τι με εποιασε κ τα μπερδεψα λιγακι :( κριμα ρε γαμωτο ηταν τα πιο ευκολα θεματα που εχουν βαλει τα τελευται χρονια. υπολογιζω περιπου στο 15 αλλα περιμενα πολυ καλυτερα.:(
τσαμπα τοσο διαβασμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalakii(:

Νεοφερμένος

Η natalakii(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρ παιδιάα..ναι ητν αρκετά εύκολα αλ εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα...
είχα δώσει βάση σε άλλα μαθήματα μεγαλύτερησ βαρύτητασ κ είχα αφήσει τν βιολογία για να τν διαβάσω λγσ μέρεσ πριν δώσουμε(όντασ μικρή κ η ύλη)..αλ αυτό είχε ωσ αποτέλεσμα ν πελαγώσω κ ν αγχωθώ υπερβολικά κ ετσι δν πρόλαβα ν βγαλω όλη τν ύλη γτ καθόμουν κ έκλαιγα τη μοίρα μμ...έγραψα πραγματικά ΧΑΛΙΑΑΑ:'(
θα μπορέσω ν αντισταθμίσω τν βαθμό τσ βιολογίασ αν γράψω κλ στ άλ μαθήματα,ετσ δν είναι?πραγματικά έχω απελπιστεί...ειμ πλ χαζή:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδια δεν γινεται λογος... ηταν ευκολα!!!!!!!
Απλα μια ερωτηση
Στο 4 θεμα αναμεσα στα αλλα που εγραψα για τα αντιβιοτικα ειπα:
Αναστελλουν την λειτουργια της πλασματικης μεμβρανης των μικροοργανισμων
Προκαλουν διαταραχες στον μεταβολισμο των μικροοργανσιμων

αντι να πω...
Αναστελλουν καποια αντιδραση του μεταβολισμου των μικροοργανισμων
Προκαλουν διαταραχες στη λειτουργια της πλασματικης μεμβρανης

Λετε να παρουν το μισο ερωτημα λαθος?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Δεν νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ρ παιδιάα..ναι ητν αρκετά εύκολα αλ εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα...
είχα δώσει βάση σε άλλα μαθήματα μεγαλύτερησ βαρύτητασ κ είχα αφήσει τν βιολογία για να τν διαβάσω λγσ μέρεσ πριν δώσουμε(όντασ μικρή κ η ύλη)..αλ αυτό είχε ωσ αποτέλεσμα ν πελαγώσω κ ν αγχωθώ υπερβολικά κ ετσι δν πρόλαβα ν βγαλω όλη τν ύλη γτ καθόμουν κ έκλαιγα τη μοίρα μμ...έγραψα πραγματικά ΧΑΛΙΑΑΑ:'(
θα μπορέσω ν αντισταθμίσω τν βαθμό τσ βιολογίασ αν γράψω κλ στ άλ μαθήματα,ετσ δν είναι?πραγματικά έχω απελπιστεί...ειμ πλ χαζή:(

Εγω προτεινω να το ξεχασεις και να βλεπεις μπροστα για τα υπολοιπα μαθηματα!!! Κι αυτο διοτι πρωτον δεν αλλαζει, και δευτερον δεν πρεπει να μας ριχνει ψυχολογικα!
-----------------------------------------
Δεν νομίζω.
ποσο πιστευεις δηλαδη? επιανε 8 αν δεν κανω λαθος και πριν απο τις βουλιτσες εγραψα ως εισαγωγικα για τα αντιβιοτικα τι ειναι, απο ποιον ανακαλυφθηκαν και τι κανουν γενικα! Και μετα πηγα στις 4 δρασεις τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Απο τα 8 να κοψουν 1 λογω λανθασμενου ρηματος... Να ρωτησω και εγω γνωμη για βαθμολογια που εχω ακουσει τα παντα??? Ενδοτοξινες-εξωτοξινες,εγραψα τη δραση του καθενος σωστα αλλα τα εβαλα αντιστροφα...Τι λετε??Απο τα 8 που επιανε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexander_P

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ε αν γινουν φετος εκλογες του χρονου που θα δινουμε εμεις θα ειναι πιο δυσκολα.Βεβαια αυτο δεν ειναι και κακο,γιατι οι καλοι θα ξεχωρισουν πιο ευκολα.


αν ομως γινουνε του χρονου εκλογες???????:):P:D
θα πεσουν ακομα πιο γελοια θεματα????:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Θα σου έκοβα 2 μονάδες για τα λάθος ρήματα:P. Τώρα για τις τοξίνες πραγματικα δεν ξέρω.Φαίνεται ότι το χεις το θέμα αλλά από την άλλη όλη η άσκηση είναι τυπικά λάθος. Ποιο γελοία απο φέτος πως θα γίνει; Μόνο αν δώσουν κατευθείαν 10 μονάδες από την αρχή της εξέτασης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγώ είχα δώσει περισσότερη βάση στο 1ο κεφάλαιο...Ειδικά του Κοχ και τα αντιβιοτικα τα ελεγα νερο.
Πιστεύω σε ένα καθαρό 80αρι και ότι προκύψει πιο μετά..

Ρε παιδιά αντι να βάλω ευρωπαϊκό κοινοβούλιο έβαλα ευρωπαϊκό δικαστήριο...Ποσο λετε να κοψει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Εγώ είχα δώσει περισσότερη βάση στο 1ο κεφάλαιο...Ειδικά του Κοχ και τα αντιβιοτικα τα ελεγα νερο.
Πιστεύω σε ένα καθαρό 80αρι και ότι προκύψει πιο μετά..

Ρε παιδιά αντι να βάλω ευρωπαϊκό κοινοβούλιο έβαλα ευρωπαϊκό δικαστήριο...Ποσο λετε να κοψει;

Αν κοιτάξεις τις απαντήσεις, σ' αυτή για την αιτία εξασθένισης της στοιβάδας του όζοντος η απάντηση σταματάει σελ. 106 στα "...... σπρέυ." Άρα το κομμάτι που έγραψες είναι επιπλέον (αν και εντός θέματος) και δεν μπορούν να κόψουν τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Periklis

Νεοφερμένος

Ο Περικλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Οντως ελεεινα τα θεματα οπως και το λαθακι που εκανα και μου χαλασε το ατοφιο(εβαλα το μισο τριτο κριτηριο του κοχ, οτι μπορει να μολυνει πειραματοζωα)
Το μονο που δεν μας ρωτησαν στα επιλογης ειναι αν ο ανθρωπος φωτοσυνθετει.Ελεοοος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vas564

Νεοφερμένος

Η Vas564 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
γεια σου!μιας και εγραψες τοσο καλα μπορεις να μου λυσεις μια απορια?στο θεμα που ελεγε πως παραγονται οι δευτερογενεις ρυποι τι απαντηση εδωσες?ευχαριστω.....
-----------------------------------------
Εγώ είχα δώσει περισσότερη βάση στο 1ο κεφάλαιο...Ειδικά του Κοχ και τα αντιβιοτικα τα ελεγα νερο.
Πιστεύω σε ένα καθαρό 80αρι και ότι προκύψει πιο μετά..

Ρε παιδιά αντι να βάλω ευρωπαϊκό κοινοβούλιο έβαλα ευρωπαϊκό δικαστήριο...Ποσο λετε να κοψει;
γειαα και καλη επιτυχια,,στην ερωτηση που ελεγε για τους δευτερογενεις ρυπους και το πως παραγονται τι απαντησες???????:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
άκουσα ότι θα κόψουν αν έχεις βάλει τα κριτήρια του Κοχ σε διαφορετική σειρά.
εγώ το τρίτο το έβαλα για δεύτερο (ήξερα ότι ήταν τρίτο αλλά δεν ήξερα ότι είχε διαφορά!)
ξέρει κανείς τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditoula

Νεοφερμένος

Η afroditoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
σιγα βρε μην κοψουν επειδη τα εγραψες με λαθος σειρα!!! αποκλειεται!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι μονο με αυτην τη σειρα μπορουν να συμβουν οποτε δεν αποκλειεται κιολας...Αλλα σιγουρα ΑΜΑ κοψουν θα ειναι κατι ελαχιστο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
παιδια απο το πρωτο θεμα το 5 τι ηταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
α ναι το αλλο που ελεγε για τα αυτοαντισωματα και το αλλο για την παθητητικη ανοσια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top