[18/5/09] Βιολογία γενικής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδιαααα βοηθεια!! στα περισσοτερα θεματα οπου κολλουσα εγραφα το νοημα με δικα μου λογια. ειμαι σιγουρη οτι ειναι ολοσωστα αυτα που εγραψα αλλα δεν ξερω αν θα χασω επειδη δεν τα εγραψα ακριβως οπως στο βιβλιο.. αν μπορει καποιος να με κατατοπισει θα το εκτιμουσα!:thanks:

Eμενα η καθηγητρια μου μου ειπε να μην κολαμε τοσο στη παπαγαλια!!!!
Σημασια εχει να μην αλλοιωνουμε το νοημα! Αν δεν το αλλοιωσες εισαι οκ!

Να ρωτησω εγω κατι τωρα... Στο 3 θεμα με το οζον,σε ενα ερωτημα ελεγε επιπτωσεις της στιβαδας του οζοντος στους ζωντανους οργανισμους και το αλλο επιπτωσεις του οζοντος ως δευτερογενης ρυπος!
Εγω εγραψα και στα δυο τα ιδια, δηλαδη εβαλα... για καταρρακτη, καρκινο κτλ αλλα και πιο πανω που αναφερει για το οζον οτι προκαλει αναπνευστικα προβληματα κατα παρομοιο τροπο με τα οξειδια του αζωτου. Και αφου αναφερει τα οξειδια του αζωτο διευκρινησα τι ακριβως κανουν...
Θα μου κοψουν λετε που εβαλα παραπανω????????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
δε νομιζω! κ εγω το ιδιο εκανα! τι θα γραφαμε δηλαδη? σκετο το "παρομοιο τροπο με τα οξειδια του αζωτου"? μπααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
μακαρι... αλλα θα φανει στα αποτελεσματα!!! οτι καναμε καναμε τωρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ναι παιδια,επρεπε να το ξαναγραψουμε! Αν βαζαμε ''παρομοια με τα οξειδια του αζωτου'' σκετο,θα το παιρναν για λαθος,γιατι δεν ειναι απαντηση! Μην ανησυχειτε και ξεχαστε οτι κανατε μεχρι τωρα! Κοιταμε μπροστααα!!!!!!!! Εχουμε ιστορια μεθαυριο..:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδια ηταν παααρα πολυ ευκολα.. το κατα ποσο ειναι καλο αυτο εξαρταται.. οι βασεις θα φτασουν στο θεο αν συνεχιστει αυτο το βιολι.. εγω μπορει να εχω χασει απο τις διατυπωσεις γτ δ τα εγραφα παπαγαλιστι, αλλα οπου κολλουσα τα εγραφα με δικα μου λογια, χωρις ομως να χανω το νοημα.. λετε να μου κοστισει?? :what:


Και εγώ το ίδιο εκανα.. Σε δυο ερωτήσεις απαντησα με δικά μου λόγια.. Εκεί που έλεγε για το όζον εγραψα ποοι είναι οι αποικοδομητές,έγραψα για την βιολογική αζωτοδέσμευση,αλλά ξέχασα να γράψω για την αμμωνία οτι την μετατρέπουν σε νιτρικά ιόντα.. Ποσο λετε να μου κόψουν??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Και εγώ το ίδιο εκανα.. Σε δυο ερωτήσεις απαντησα με δικά μου λόγια.. Εκεί που έλεγε για το όζον εγραψα ποοι είναι οι αποικοδομητές,έγραψα για την βιολογική αζωτοδέσμευση,αλλά ξέχασα να γράψω για την αμμωνία οτι την μετατρέπουν σε νιτρικά ιόντα.. Ποσο λετε να μου κόψουν??:(



Nαι,σιγουρα...Γιατι δεν ζητουσε βιολογικη αζωτοδεσμευση αλλα οτι μετατρεπουν την αμμωνια σε νιτρικα ιοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πωπω..απο απροσεξία και απο βιασύνη.. :( Δεν πειραζει ενα 80/100 το έχω πιστεύω..χιχι,ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Nαι,σιγουρα...Γιατι δεν ζητουσε βιολογικη αζωτοδεσμευση αλλα οτι μετατρεπουν την αμμωνια σε νιτρικα ιοντα.
Βασικα εκει που λεει για τους αποκοδομητες επρεπε να γραψεις οτι μετατρεπουν τη νεκρη οργανικη υλη και τα οργανικα προιοντα του μεταβολισμου σε αμμωνια. Την αμμωνια σε νιτρικα ιοντα τη μετατρεπουν τα νιτροποιητικα, αλλα δε χρειαζοταν να το πεις αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Παρα το γεγονός ότι μια χρονιά μου είχε βγει η πίστη,τελικά μου βγήκε σε καλό!(19.5)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Με λίγο διάβασμα 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
20 περιμενα, 18,1 πηρα τελικα!! Με φαγε το αγχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
20 περιμενα, 18,1 πηρα τελικα!! Με φαγε το αγχος...
Kι εγώ 20 περίμενα, αλλά ντάξει πήρα 19,5:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
19,2 περιμενα, 19,3 πηρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Runway91

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
20 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

Runway91

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
19.353 1ο πεδίο και θέλω Νομική Αθήνας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Μπράβο!! Μέσα είσαι πιστέυω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Runway91

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Κι εγώ αυτό ελπίζω! Καλά αποτελέσματα σε όλους μας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
20 περιμενα, 18,1 πηρα τελικα!! Με φαγε το αγχος...

κ εγω 20 περιμενα αλλα 19 πηρα για χαζολαθη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
κι εγώ δεν μπορώ να βρω που έκανα λάθος και πήρα 19,5..παίζει να μου έκοψαν απο τα παραπάνω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top