[18/5/09] Βιολογία γενικής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εκλογες μυριζομαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis351991

Νεοφερμένος

Ο Θεμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν τους αγχώνω. Το αντίθετο. Να μην είναι χαλαροί ότι και καλά φέτος θα μπουνε εύκολα. Δε θυμάμαι και πολλές χρονιές που να ήταν όλα τα μαθήματα εύκολα. Είναι ευνόητο ότι σε κάποιο μάθημα πάντα θα είναι τσιμπημένα. Το θέμα είναι σε ποιο.
ε βεβαια!! αν συνεχισουν ετσι οι βασεις θα περασουν και το υψος της μαγικης φασολιας! λετε να μην ξερουν οτι εβαλαν ευκολα? καποιο λογο εχουν! περιμενετε να δουμε και τα κειμενα και τα αρχαια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ολο για ευκολα ακουω... να δουμε σε εμας τι θα βαλουν του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
παιδια ηταν παααρα πολυ ευκολα.. το κατα ποσο ειναι καλο αυτο εξαρταται.. οι βασεις θα φτασουν στο θεο αν συνεχιστει αυτο το βιολι.. εγω μπορει να εχω χασει απο τις διατυπωσεις γτ δ τα εγραφα παπαγαλιστι, αλλα οπου κολλουσα τα εγραφα με δικα μου λογια, χωρις ομως να χανω το νοημα.. λετε να μου κοστισει?? :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Τα θεματάκια ήταν επιεικώς γελοία!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marsag

Νεοφερμένος

Ο marsag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά ξέρετε μήπως τι ώρα βγαίνουν τα θέματα στο ίντερνετ; Όχι οι λύσεις..Τα θέματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχουν βγει ήδη στο ypepth.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
παιδιά στη δομή του HIV δεν έπρεπε να πούμε και ότι στο έλυτρο υπάρχουν γλυκοπρωτε'ί'νες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeF

Νεοφερμένος

Ο LeF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδια μην τρελενεστε!Χαλαρα γιατι ολοι νομιζουμε οτι γραψαμε 19-20 και μολις βγουν τα αποτελεσματα ξενερωνουμε...Κι εγω νομιζα οτι εγραψα κανα 19 αλλα κατι που δεν ανεφερα τον κατταρακτη και τις μεταλλαξεις του DNA,κατι που δεν ανεφερα το καψιδιο στη δομη,κατι που εγραψα αντι για υγρα και ιστους υγρα και αιμα(στα κριτηρια του ΚΟΧ)...Αμεσως αμεσως χανονται οι μοναδες και υπολογιζω κανα 16-17(για αυτα τα θεματα χαλια βαθμος εχω ξενερωσει απιστευτα)...Στη βιολογια αμα ξεχασεις μια χτυπητη λεξη...π.χ Ποιες είναι οι επιπτώσεις της εξασθένησής της στους ζωντανούς οργανισμούς;Αν ξεχασεις μια κοβονται 2 μορια αμεσως..δυστυχως..:'(

Παντως οσον αφορα τα θεματα ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ!Δεν υπαρχει πιο ευκολο δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viris00

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια ηταν αρκετα ευκολα..
εγω τα εγραψα ολα..
αλλα στις επιπτωσεις των ρυπων εγραψα και των πρωτογενων γιατι δεν καταλαβα τι ακριβως εννοουσε..
λετε να μου κοψουν πολυ??
-----------------------------------------
παιδια ηταν ευκολα..
τα εγραψα ολα..
αλλα στις επιπτωσεις των ρυπων εγραψα και τις επιπτωσεις των πρωτογενων γιατι δεν καταλαβα καλα την ερωτηση...
λετε να μου κοψουν πολυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinos_

Νεοφερμένος

Ο konstantinos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Η χαρα της παπαγαλιας ηταν τα σημερινα θεματα....Οσο για τις βασεις παιδια απο τα βασικα μαθηματα της καθε κατευθυνσης θα εξαρτηθει και οχι απο της γενικης...Εμας της θεωρητικης λενε πως θα μας χαντακωσουν στο αγνωστο προκειμενου να μην ανεβουν οι βασεις οπως εγινε περυσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viris00

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
?????????????????????
???????????????????
-----------------------------------------
να ρωτησω κατι??
-----------------------------------------
ρε παιδια ειναι κανεις εδω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδια μην τρελενεστε!Χαλαρα γιατι ολοι νομιζουμε οτι γραψαμε 19-20 και μολις βγουν τα αποτελεσματα ξενερωνουμε...Κι εγω νομιζα οτι εγραψα κανα 19 αλλα κατι που δεν ανεφερα τον κατταρακτη και τις μεταλλαξεις του DNA,κατι που δεν ανεφερα το καψιδιο στη δομη,κατι που εγραψα αντι για υγρα και ιστους υγρα και αιμα(στα κριτηρια του ΚΟΧ)...Αμεσως αμεσως χανονται οι μοναδες και υπολογιζω κανα 16-17(για αυτα τα θεματα χαλια βαθμος εχω ξενερωσει απιστευτα)...Στη βιολογια αμα ξεχασεις μια χτυπητη λεξη...π.χ Ποιες είναι οι επιπτώσεις της εξασθένησής της στους ζωντανούς οργανισμούς;Αν ξεχασεις μια κοβονται 2 μορια αμεσως..δυστυχως..:'(

Παντως οσον αφορα τα θεματα ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ!Δεν υπαρχει πιο ευκολο δηλαδη...

Συμφωνώ απόλυτα.. Βγήκα νομίζοντας ότι έχω γράψει 18-19 αλλά με αυτά που είδα, διαπίστωσα ότι είμαι γύρω στο 16..
Απίστευτη ξενέρα όντως γιατί αυτά τα θέματα προσφέρονταν για 20. Ευχόμουν να πέσει άσκηση στο 4ο και έβαλαν τις παπαγαλίες μη χέσω.. Τέσπα καλά αποτελέσματα και καλή συνέχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

Γιωργοσ+Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γάκης+Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ηταν οντωσ ευκολα τα θεματα.. Εγω την πατησα στουσ αποικοδομητεσ(-5 μοναδεσ) και δεν θυμομουν καλα τισ εξωτοξινεσ(-2 πεσ..). Σκατα!! Για τετοια θεματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
εγς μπερδεψα τα εξης αντι ενδοτοξινες εγραψα εξωτοξινες και αντι για υπεριωδης ακτινιβολια υπερυθρη!! αλλα οκ 19 πηρα οποτε...


Ε! Και εγω μπερδεψα τις ενδοτοξινες με τις εξωτοξινες...Λες να κοψουν ολη την ερωτηση???

Παντως,ευκολα ευκολα αλλα οταν βγηκα και με ρωτησαν ο καθενας εγραψε τα δικα του! Την αντιστοιχηση μονο 2 ατομα την ειχαμε σωστα...Τοσο που αρχισα να αμφιβαλλω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
και γω εγραψα πολυ καλά..τα μονα μου λαθη,ηταν λαθη απροσεξιας και αγχους...αντι για καψιδιο στη δομη του hiv εγραψα πλασματικη μεμβρανη..ΕΛΕΟΣ...

και στα κριτηρια του κωχ,αντι για τα 2 ξεχωριστα εγραψα (δε το θυμαμαι ακριβως) αλλα εκανα 2 σε 1,που ομως οι λεξεις "κλειδια" αναφερονταν...τωρα ποσο να κόψουν απο το καψίδιο; 7 επαιρνε ολη η δομη,που την εχω σωστη..να κοψουν 2 απο το καψιδιο? κ αλλα 2 απο τον κωχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis351991

Νεοφερμένος

Ο Θεμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ε! Και εγω μπερδεψα τις ενδοτοξινες με τις εξωτοξινες...Λες να κοψουν ολη την ερωτηση???

Παντως,ευκολα ευκολα αλλα οταν βγηκα και με ρωτησαν ο καθενας εγραψε τα δικα του! Την αντιστοιχηση μονο 2 ατομα την ειχαμε σωστα...Τοσο που αρχισα να αμφιβαλλω!!!
οχι οχι!! ρωτησα στην χειροτερη περιπτωση με τα λα8η που εκανα γενικα:nono: σε ολο το γραπτο να μου κοπσουν 6-7% η κα8ιγιτρια μου μου το πε για!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias13

Νεοφερμένος

Ο ilias13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
αν συνεχιστει αυτη η κατασταση και στα μαθηματα κατευθυνσης (που δεν νομιζω,ολο και καποιο μαθημα θα ''χτυπησουν''),οι βασεις θα εκτοξευτουν και θα δουμε τις χαμηλοτερες σχολες να ξεκινανε απο 10000 μορια (ειδικα στο 4ο πεδιο)!! :P
οσο για τα θεματα,ηταν πολυ ευκολα για εναν διαβασμενο!! ενας που ειχε στοιχειωδη γνωση του μαθηματος πιστευω οτι εγραφε ανετα 15-16!! ενα ποσοστο γυρω στο 40%-45% των γραπτων, θα κυμανθουν απο 18-20 στην βιολογια γενικης!!

εγω συγκεκριμενα εψαχνα για θεμα 5ο, οταν δεν ειδα ασκηση στο θεμα 4ο!! :P
παντως τα τελευταια χρονια ειναι φανερο οτι προσπαθουν να κανουν το μαθημα καθαρα θεωρητικο!!

αντε καλη συνεχεια στα μαθηματα κατευθυνσης και ευχομαι να εχουμε αναλογες βαθμολογιες!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top