[12/5/2011] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 149)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 7 4.7%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 18 12.1%
  • Καλά

    Ψήφοι: 39 26.2%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 21 14.1%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 3 2.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 60 40.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Είσαι keylogger και πας να μας φάς τις κάρτες.Φτού σου.

Χαχαχα ναι αυτος ειναι ο σκοπός μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Mε είπε ένας φιλάρας να ρωτήσω αν το αντώνυμο του προσβάσιμος είναι το απροσβάσιμος και συνώνυμο του ξεχνάς το λανθάνεις.
Lol μπερδεύτηκα και αντί για αντώνυμο έβαλα συνώνυμο εδώ. Ελέυθερο έβαλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
δε διαβασα καμια απο τις απαντησεις, απλως θα πω την αποψη μου..
ολη η θεωρια ηταν απο τη β'λυκειου και σχετικα ευκολη. Εχει δημιουργηθει ενα θεμα με την κατακλειδα βεβαια, κατ'αλλους υπαρχει και κατ'αλλους οχι, αλλα μικρο το κακο για ενα μοριο (εγω εβαλα οτι υπαρχει,αλλα μαλλον δεν υπαρχει και δεν προλαβα να το αλλαξω). Συνωνυμα-αντωνυμα ηταν πολυ ευκολα, οπως και ο τροπος αναπτυξης και η χρηση των εισαγωγικων.
αυτο που ηθελε προσοχη ηταν η ερωτηση κατανοησης... Αυτη απο οτι ειδα και μετα,μπερδεψε πολλους.. Κατα τη γνωμη μου ηταν το πιο δυσκολο σημειο του κειμενου και των ασκησεων(γι αυτο και 10 μορια αντι για 12). Τσιμπημενο θεματακι, ηθελε χρονο να το σκεφτεις και να οργανωσεις μια καλη απαντηση, αλλα εμενα με βοηθησαν πολυ τα αρχαια,τα πολιτικα και ειμαι μεσα. Απο οτι μου ειπαν εχω παει καλα στην αναπτυξη και στην εκθεση, στις ασκησεις δεν ηθελα να μαθω, λογω αυτης της χαζης κατακλειδας...

ας συνεχισουμε στο επομενο, χωρις να το σκεφτομαστε. Δεν αλλαζει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Εάν θέλεις, κάποια στιγμή θα δείξει ακόμα και στις ειδήσεις τις λύσεις και θα πει ότι δεν έχει κατακλείδα. Κάτσε και παρακολούθησε.

Υ.Γ. Κάποια στιγμή θα καταλάβει παιδιά ότι κάνει λάθος και θα σταματήσει. Μην ασχολείστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
την τεκμηριωνω γιατι υπαρχει!
lolwat
καν'το μας λίγο νιανιά αυτό
Υ.Γ. Κάποια στιγμή θα καταλάβει παιδιά ότι κάνει λάθος και θα σταματήσει. Μην ασχολείστε.
σε επόμενη φάση συνήθως περνάνε στις θεωρίες συνομωσίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ασχημα το 10-13 και το 13-15 μετρια? δεν παει καλα αυτος που εφτιαξε το τοπικ..
:confused: lolwut?


Γιατί τέτοιος κοινονικός ρατσισμός απέναντι στα troll?:(
successful troll is successful
σωστός

παιδια δεν χρειαζεται να αγχωνεστε θα πατε καλα στα αλλα μαθηματα

Ένα έχω να πω. Έχω να ρίξω τόσο γέλιο εδώ και κάτι εβδομάδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
στο ameashop οποτε λες να το εχω σωστο ? Εγώ εβαλα οτι δεν εχει κατακακλειδα γιατι το τελο μου φανηκε σαν συνεχεια του 3 ραιχ .


Παιδια στον τροπο αναπτυξης παραγραφου εβαλα παραδειγματα και αιτιολογηση . Παραδιεγματα ειναι 100 % αλλα την αιτιολογηση την εβαλα στο ντουκου . Καπου ειδα πως ειναι και διαιρεση αλλα δεν καταλαβα ποια ειναι η διαιρετεα εννοια , η διαιρετικη βαση , και τα μερη της διαιρεσης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L North

Νεοφερμένος

Ο L North αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κατακλείδα ούτε για πλάκα.

Εννοείται πως στη διαίρεση αναφέρουμε διαιρετέα έννοια/βαση/μελη, όπως και στα παραδείγματα αναφέρουμε απο που μέχρι που είναι το παράδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
αλλα ρωταω αμα ητανε διαιρεση που ηταν τα χαρακτηρηστικα της μεσα στην παραγραφο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Πες ρε παλικάρι μου πού ήταν η κατακλείδα για να καταλάβουν το λάθος τους και τα υπόλοιπα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
αλλα ρωταω αμα ητανε διαιρεση που ηταν τα χαρακτηρηστικα της μεσα στην παραγραφο ?

ηταν κ διαιρεση γιατι απαριθμει τις 3 γκρινιες! μαλιστα γραφει : Η μία είναι , Η δεύτερη γκρίνια ,
Η τρίτη γκρίνια .
κ σταματηστε πια με την κατακλειδα! :mad::ropalo::wall::wall::wall::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor92

Νεοφερμένος

Ο geor92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω πως τα θέματα ήταν αρκετά βατά μιας και όλοι μας έχουμε μια ιδέα περι Ιντερνετ οπότε και από άποψη ιδεών και πλούτο γνώσεων του θέματος δεν νομίζω να είχε κάποιος κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ωραίο κείμενο, απ' αυτά που θα μου άρεσαν και εκτός εξετάσεων. Ακόμα καλύτερη η παραγραφούλα που είχαμε, από τις μοναδικές φορές που ευχαριστήθηκα και το θέμα της εντός ορίου λέξεων. Καλές ασκησούλες, λίγο πολύ στα πλαίσια όσων περιμένεις, εντάξει, δεν πιστεύω να δυσκολεύτηκε κανείς εδώ. Καλό και το θέμα, τέλος, ακόμα και να μην το 'χες δουλέψει έβγαινε πάνω κάτω.

Συνολικά ήταν καλή αρχή. Γενικά συγκρατημένη αισιοδοξία μέχρι και ουδετερότητα στην έκθεση. Βλέπεις τι γίνεται κάθε χρονιά άλλωστε, δύο τα άτομα που έχω στο μυαλό μου τώρα που θα περίμενες να γράψουν, πίστευαν ότι έγραψαν και τελικά δεν. Με βλέπω να κλείνω την τριάδα βασικά, κι έτσι θα 'χουμε έναν από κάθε χρονιά. Αν μου ζητούσες δικό μου αντιπροσωπευτικό κείμενο δε θα σου έδινα το σημερινό πάντως, νομίζω θα μπορούσε να 'χε βγει λίγο καλύτερο.

But anyway, ποτέ δεν ξέρεις με τους φιλολόγους έτσι κι αλλιώς. Πάμε στα επόμενα τώρα, για φέρτε. :P

Καλή συνέχεια παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι?? Στη λέξη διασπείρει ταιριάζει ως συνώνυμο το "μεταδώσει"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γενικα μια χαρα ηταν σημερα τα θεματα! Να σας ρωτησω.. ως αντιθετο του ''λογικο'' μπορουσε να μπει το ''αφυσικο''?? δεν μου πηγε με τιποτα το μυαλο στο ''παραλογο'' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι?? Στη λέξη διασπείρει ταιριάζει ως συνώνυμο το "μεταδώσει"?
Μεταδίδει εννοείς...Βασικά νομίζω το σκορπά πήγαινε,τωρά για το μεταδίδει δεν είμαι σίγουρη...(αν και δε νομίζω ότι ταιριάζει 100%...):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι?? Στη λέξη διασπείρει ταιριάζει ως συνώνυμο το "μεταδώσει"?
Όπως και το "σκορπίζει":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

friendly

Νεοφερμένος

Η friendly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι?? Στη λέξη διασπείρει ταιριάζει ως συνώνυμο το "μεταδώσει"?

κοιτα δεν ειμαι γ λυκειου ειμαι ομως β θεωριτικη δεν νομιζω οτι ειναι λαθος αλλα καλυτερο θα ηταν το διασκορπιζει, διαδιδει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
στο ξεχνας ρε σεισ αντι να βαλω λησμονεις εβαλα λησμονας!λετε να μου το κοψουνε ολοκληρο?
olgajour1993 χαλάρωσε, σωστό είναι...
Πάρε κι ένα λινκ για επιβεβαίωση ---> https://modern-greek-verbs.tripod.com/lismonao.html
Πρέπει να είναι πολύ άσχετος ο διορθωτής για να κόψει λοιπόν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top