[12/5/2011] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 149)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 7 4.7%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 18 12.1%
  • Καλά

    Ψήφοι: 39 26.2%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 21 14.1%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 3 2.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 60 40.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Yikes....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Παιδια εμαθα και εγω καποια πραγματα που ισως μας βοηθουν να αποκτησουμε μια γενικη εικονα για την εκθεση.
Απο τα γραπτα που ηρθαν να διορθωθουν εδω στα Γιαννενα ειναι απο νησια και απο Βορεια Αττικη οι περισσοτερες εκθεσεις εχουν προβλημα στην περιληψη-μη σωστη κατανοηση των κυριων σημειων στο κειμενο- και στην αναπτυξη της θεματικης προτασης. Γι αυτο εδω καθε αναπτυξη που εχει τη βασικη δομη πιανει 6/10 αφου λιγα ατομα επιασαν το περιεχομενο.
Για τις εκθεσεις αυτο που μου ειπαν ειναι οτι οι περισσοτερες ανεφεραν τα θετικα και τα αρνητικα του διαδικτυου δλδ εκτος θεματος και τα αντιστοιχα για την παιδεια. Οποτε κανεις δε ξερει... Και με ευκολα σχετικα θεματα ιδιως εκθεση δεν υπαρχουν τοσο καλα γραπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παιδια εμαθα και εγω καποια πραγματα που ισως μας βοηθουν να αποκτησουμε μια γενικη εικονα για την εκθεση.
Απο τα γραπτα που ηρθαν να διορθωθουν εδω στα Γιαννενα ειναι απο νησια και απο Βορεια Αττικη οι περισσοτερες εκθεσεις εχουν προβλημα στην περιληψη-μη σωστη κατανοηση των κυριων σημειων στο κειμενο- και στην αναπτυξη της θεματικης προτασης. Γι αυτο εδω καθε αναπτυξη που εχει τη βασικη δομη πιανει 6/10 αφου λιγα ατομα επιασαν το περιεχομενο.
Για τις εκθεσεις αυτο που μου ειπαν ειναι οτι οι περισσοτερες ανεφεραν τα θετικα και τα αρνητικα του διαδικτυου δλδ εκτος θεματος και τα αντιστοιχα για την παιδεια. Οποτε κανεις δε ξερει... Και με ευκολα σχετικα θεματα ιδιως εκθεση δεν υπαρχουν τοσο καλα γραπτα
....


Στη θεματική θα γίνει χαμός..........την Περίληψη δεν τη φοβάμαι και τόσο :/: Στην Έκθεση δεν ανέφερα καθόλου αρνητικά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελπιδα_93

Νεοφερμένος

Η Ελπιδα_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το θεμα της εκθεσης κατα την γνωμη μου ηταν λιγακι υπουλο αφου μαθητες που δεν διαβασαν την εκφωνηση, ευκολα βγηκαν εκτος θεματος.Για μενα η μεγαλυτερη δυσκολια ηταν η θεματικη και η περίληψη.Στην θεματικη θα μετρησει στην βαθμολογια αν γενικευσαμε το νοημα ή αν επικεντρωθηκαμε μονο στα στοιχεια του κειμενου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italos13

Νεοφερμένος

Ο Italos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
παιδια επειδη με εχετε ψηλο τρομοκρατησει με αυτα περι εκτος θεματος στην εκθεση :P θα σας πω τι εγραψα και πειτε μου γνωμες!!
α ζητουμενο 3 παραγραφοι
στην μια αναφερθηκα στην ευχαιρια προσβασης στο διαδικτυο και το ανεπτυξα αναλογα
στην δευτερη στα μπλογκς και στην δυνατοτητα ανταλλαγης πληροφοριων
και στην τριτη μιλησα για την ανεξαντλητη πηγη πληροφοριων και εκει συνδιασα οτι υπαρχει και η πιθανοτητα παραπληροφορησης
β ζητουμενο αλλες 3 παραγραφοι
στην πρωτη μιλισα για τις δυνατοτητες που παρεχει το ιντερνετ στα διαφορα μαθηματα (ιστορια,γεωγραφια... κλπ κλπ)
στην δευτερη για τις σχολικες εκδρομες μονοημερες η πολυημερες οπου μπορεις να βρεις πληροφοριες για την εκαστοτε περιοχη η τον χωρο που θα επισκεφτεις
και στην τριτη μιλισα για την αξιοποιηση τους στα πλαισια των μαθητικων κοινοτητων (5μελη 15μελη)
plz οποιος εχει λιγο χρονο ας ριξει μια ματια να μου πει την αποψη του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalassolikos

Νεοφερμένος

Ο thalassolikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ναι όταν με το καλό βγουν οι βαθμοί σας σε κάθε μάθημα θα γράφει το ονοματεπώνυμό σας και δίπλα βαθμό α' διορθωτή,β',γ' (αν χρειάζεται) στα 100 και δίπλα το μέσο όρο σας στα 20....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top