Φροντιστήριο για τη Φυσική Προσανατολισμού;

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
So what;Δεν είμαι αδιάφορος έχω στόχους αλλά στην κατεύθυνση που με βλέπω να καταλήγω είναι περισσότερο θέμα διαβάσματος:)

Nαι, αλλά και σε μια άλλη να πήγαινες, τα ιδιωτικά σχολή είναι τάξεις ανώτερα από τα δημόσια και γίνεται καλή δουλειά :no1:

Και κάτι άλλο, θεωρώ μεγάλη βλακεία να δίνεις 4000 ευρώ το χρόνο για να πας σε ιδιωτικό και άλλα 200 το μήνα για να μαθαίνεις αυτά που δε σου μαθαίνουν με τα 4000 ευρώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Μου αρεσει πολυ η φυσικη. Ωστοσο θεωρω οτι η φυσικη που καναμε στην πρωτη ειναι πολυ πιο ενδιαφερουσα απο τη φυσικη της δευτερας.Και η φυσικη κατευθυνσης και η φυσικη γενικης παιδειας δεν ειναι κατι ιδιαιτερα δυσκολο, αλλα εχω την εντυπωση οτι η φυσικη γενικης παιδειας χρειαζεται περισσοτερη προσοχη απο αυτην της κατευθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι, αλλά και σε μια άλλη να πήγαινες, τα ιδιωτικά σχολή είναι τάξεις ανώτερα από τα δημόσια και γίνεται καλή δουλειά :no1:

Και κάτι άλλο, θεωρώ μεγάλη βλακεία να δίνεις 4000 ευρώ το χρόνο για να πας σε ιδιωτικό και άλλα 200 το μήνα για να μαθαίνεις αυτά που δε σου μαθαίνουν με τα 4000 ευρώ.:P

Nαι συμφωνώ αλλά επίσης στη Γ δεν νομίζω να βγαίνει κανείς χωρίς μια επιπλέον στήριξη:)(εκτός από ένα γνωστό μου:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
παιδια τι να κανω ? στην φυσικη ειμαι .. ΟΥΤΕ για τον π....ο φανταστειτε .. λοιπον ,,φετος θα εχω καμια ευκαιρια να κανω μια νεα αρχη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εφ'οσον η φυσικη της Β' δεν σχετιζεται και τοσο με της Α, πιστευω οτι με σωστο διαβασμα θα τα πας πολυ καλα.. Όμως θα σου προτεινα να κανεις μια καλη επαναληψη την φυσικη της Α γιατι πολλα θα σου χρειαστουν στη Γ Λυκειου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costas93

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Φυσικά και χρειάζεται φροντιστήριο!Θα τελειώσεις την ύλη της δευτέρας μέχρι τον Ιανουάριο και μετά θα ξεκινήσεις την ύλη της Τρίτης.Μπορεί να μην είναι πολύ σημαντική αλλά θα μάθεις να γράφεις μεγάλες ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
E καλά δεν είναι ανάγκη να την τελείωσει και τόσο νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zorc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ναι όντως απλα με το φροντιστηριο θα σου δωθει η ευκαιρια να εξαντλησεις καθε τυπου ασκηση. Πραγμα καλο και σημαινει πως ενας μαθητης που διαβαζει σωστα δεν εχει να φοβαται τιποτα στις πανελληνιες. Εξαιρω την εκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Το καλό είναι πως δεν χρειάζονται για τις πανελλήνιες.
Είνια ηλεκτρισμοί,μαγνητισμοί και τέτοια.
Ναι αλλα σε ορισμενες σχολες αυτα χρειαζονται (ειδικα σε σχολες που σχετιζονται με ενεργεια :inlove:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά το ενδεχόμενο να μην κάνω φροντιστήριο δεν σημαίνει ότι θα την παραμελήσω και δεν θα διαβάζω.:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1036

Νεοφερμένος

Η Πέννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ δεν σκοπεύω να κάνω φροντιστήριο στο συγκεκριμένο μάθημα.Η γνώμη μου είναι ότι με προσωπικό διάβασμα μια χαρά θα τα πάω(αν δεν την παραμελήσω) μιας και δεν χρειάζεται κάτι για την επόμενη τάξη.Ποια είναι η γνώμη σας περί του θέματος;Εσείς θα κάνετε φροντιστήριο/ιδιαίτερα;


δικιο εχεις!!! το μονο που θα σ χρειαστει ειναι οι ταλαντωσεις στην φυσικη γενικης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παυλιτο, μην κολας...!
Το οτι δεν αρεσει σε καπιους δεν συμενει οτι δεν θα σου αρεσει και εσενα...
Εγω πχ ειμαι ακριβος αντιθετος απο οσους ειπανε οτι δεν τους αρεσε καθολου η γενικης και οτι τους αρεσει η Θερμουναμικη... Λατρεψα την γενικης, και την θερμοδυναμικη την ψυλοβαριομουν....

Στο θεμα των φροντιστιριον τωρα... Αν κατσεις να διαβασεις σοβαρα, λυσεις περισσοτερες ασκησεις απο αυτες που θα σας βαζουν στο σχολειο, πιστευω οτι θα τα πας μια χαρα! Εμενα το μονο που μου προσφερε το φροντιστιριο ητανε να λυσω πολλες ασκησεις, και μου εγινε συνιθιο και ηξερα την λυση πριν καν διαβασω ολοκληρη την εκφωνιση... Δεν ειναι αναγκη να φτασεις μεχρι εκει, αλλα αν μπεις στο νοημα, το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να μαθεις ολους τους τυπους, και σε αυτο δεν μπορει να σε βοηθισει το φρονστιριο, ειναι καθαρα δικο σου θεμα!


Για καπιον που ειπε οτι δεν ειναι καλος στην φυσικη, μην κολας φιλε... Εγω στην πρωτη λυκειου εγραψα 4 στις εξετασεις, και στην β εγραψα 17 γενικης (λογο 2 βλακειων βιασυνης και του οτι θεωρισα οτι τα ξερω χωρις να τα κοιταξω μια δευτερη φορα) και 20 κατευθυνσης...
Σε μερικα πραγματα μονο θα σου χρειαστουν της πρωτης, αλλα μπορεις και να τα μαθεις ενω εισαι στην δευτερα, δεν ειναι τπτ τραγικο, ευκολα πραγματα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου θα ηταν καλο να πας φροντιστηριο γιατι εκει θα μαθεις να δουλευεις τις ασκησεις με μεθοδολογια και θα μαθεις να τις αντιμετωπιζεις σωστα κατι που στο σχολειο τις περισσοτερες φορες δεν γινεται για πολλους και διαφορους λογους.Αυτο θα σε βοηθησει πολυ του χρονου ανεξαρτητα που η υλη δεν εχει καμια απολυτως σχεση.Αυτο ισχυει και για τα μαθηματικα και την χημεια καθως για του χρονου θα χρειαστεις πολυ λιγα πραγματα της β λυκειου αλλα κυριως θα χρειαστεις τις μεθοδολογιες της και τον τροπο σκεψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ δεν σκοπεύω να κάνω φροντιστήριο στο συγκεκριμένο μάθημα.Η γνώμη μου είναι ότι με προσωπικό διάβασμα μια χαρά θα τα πάω(αν δεν την παραμελήσω) μιας και δεν χρειάζεται κάτι για την επόμενη τάξη.Ποια είναι η γνώμη σας περί του θέματος;Εσείς θα κάνετε φροντιστήριο/ιδιαίτερα;

Εμένα πάλι μου άρεσαν εξίσου και η Φυσική Γενικής αλλά και η κατεύθυνσης, με μια μεγαλύτερη αγάπη στην κατεύθυνση. Το διάβασμα από μόνος σου αρκεί πιστεύω. Εγώ πάντως, έκανα 1 ώρα φυσική κατεύθυνσης και 1 ώρα φυσική γενικής ιδιαίτερα, για τις ασκήσεις πιο πολύ. Η φυσική γενικής, περιλαμβάνει ηλεκτρισμό, δυνάμεις μεταξύ φορτίων, ροή και ταλαντώσεις οι οποίες είναι απαραίτητες για τη γ'. Όλα τα παραπάνω πριν τις ταλαντώσεις είναι αχρείαστα και καλύπτονται από τη φυσική κατεύθυνσης της β' η οποία περιλαμβάνει και τη θερμοδυναμική. Επειδή λοιπόν η γενικής είναι αρκετά εύκολη, αλλά και πολύ ωραία εγώ σου προτείνω να κάνεις μία ώρα φυσική κατεύθυνσης και περιστασιακά να λύνεις κάποιες απορίες στη φυσική γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$eleni$

Νεοφερμένος

Η $eleni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!:bye: Θα ήθελα την συμβουλή σας όσον αφορά το πώς πρέπει να δράσω... Μέχρι στιγμής δεν έχω δημιουργήσει κενά σε κανένα μάθημα αλλά, η μητέρα μου πιστεύει πως πρέπει να πάω φροντιστήριο, έστω στη Φυσική! Εγω πάλι λέω να κάνω εντατικό διάβασμα και 1-2 ώρες τη βδομάδα ενισχυτική διδασκαλία στο σχολείο ώστε να γλιτώσω δρομολόγια, χρόνο και χρήμα!!! άλλωστε δεν ξέρω ακόμη αν θα τα βρω σκούρα στη Φυσική! Είναι τόσο δύσκολη που χρειάζεται οπωσδήποτε φροντιστήριο? Εσείς τι με συμβουλεύετε να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
A είναι να κάνεις σε ένα μάθημα κάνε στα μαθηματικά,η φυσική δεν αξίζει και τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$eleni$

Νεοφερμένος

Η $eleni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στα μαθηματικά κατεύθυνσης? Γιατί? είναι δύσκολα ή απλά για εξάσκηση? Σε ρωτάω γιατί είμαι δυνατή στα μαθηματικά (μέχρι τώρα τουλάχιστον!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κυρίως η άλγεβρα γιατί θα σου χρειαστεί για τη γ.
Ενώ η ύλη της φυσικής δεν χρειάζεται σχεδόν καθόλου εκτός από κάποια πράγματα στο τέλος που μπορεί και να μην τα κάνετε καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$eleni$

Νεοφερμένος

Η $eleni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
οκ. Ευτυχώς έχω ένα γνωστό πολύ καλό μαθηματικό (περσινός καθηγητής μου) και ελπίζω να με βοηθήσει σε αυτό! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθειά σου!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
παιδια μπορεις καποιος να στειλει αν παρχει λινκ με την φυσικη της β λυκειου...
αποφασισα να αρχισω το διαβασμα γιαυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top