Φροντιστήριο για τη Φυσική Προσανατολισμού;

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πήγαινε σε ένα βιβλιοπωλείο και πάρε το βιβλίο, καλύτερα είναι από το να διαβάζεις μέσω pc. Πάντως από 5 ευρώ δεν πρόκειται να κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πείτε μου μέγεθος να σας πω τιμή:PTο δικό μας φέτος έκανε 4.80..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Πήγαινε σε ένα βιβλιοπωλείο και πάρε το βιβλίο, καλύτερα είναι από το να διαβάζεις μέσω pc. Πάντως από 5 ευρώ δεν πρόκειται να κάνει.


δεν θελω ακριβως το βιβλιο της β!
αυτο το εχω..
κατι σαν βοηθημα σε Pdf?αν ονομαζεται ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
https://ischool.gr/downloads.php?do=file&id=52


Ρίξε και μια ματιά παραπάνω στη βιβλιοθήκη έχει για όλα τα μαθήματα κατεύθυνσης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
ty:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1036

Νεοφερμένος

Η Πέννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
γεια σας παιδια..!
να ρωτησω απο την φυσικη της α λυκειου τι να κανω επαναληψη για να μην εχω κενα στην δευτερα λυκειου?

βασικα τα παντα απο την φυσικη της α χρειαζονται στην γ λυκειου, γιατι ολο για κινησεις κανεις... αμα πας θετικη ή τεχνολογικη βεβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ε οκ παιδια εγω θα κανω σε ολα τα μαθηματα της θετικης...τουλαχιστον σε αυτα θελω να ειμαι σιγουρη πως δεν θα εχω κανενα κενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ δεν σκοπεύω να κάνω φροντιστήριο στο συγκεκριμένο μάθημα.Η γνώμη μου είναι ότι με προσωπικό διάβασμα μια χαρά θα τα πάω(αν δεν την παραμελήσω) μιας και δεν χρειάζεται κάτι για την επόμενη τάξη.Ποια είναι η γνώμη σας περί του θέματος;Εσείς θα κάνετε φροντιστήριο/ιδιαίτερα;
..νομίζω πως καλό ειναι να υπαρχει και μια βοηθεια "απο πισω" ειδικοτερα οταν οι καθηγητες δεν κανουν καλο μαθημα.και π.χ στην περιοχη μου αρκετοι δεν κανουν και το καλυτερο .σιγουρα αν καποιος νομιζει πως μπορει να τα καταφερει και χωρις ιδιαιτερο,καλα θα κανει να μην παει...ειναι και το καλυτερο κατα τη γνωμη μου
-----------------------------------------
συμφωνω.ειναι το καλυτερο πιστευω:) για να εισαι σιγουρος πανω απο ολα και για να γραψεις καλα! τις περισσοτερες φορες κανεις και πραγματα πιο λεπτομερη που θα συ χρησιμευσουν..ειδικοτερα οταν θελεις να ασχοληθεις και με τα αντικειμενα αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγω προσωπικα εκανα φροντηστηριο και μου χρειαστηκε παρα πολυ γιατι ειχα παρα πολλα κενα στη φυσικη.
Καλο θα ηταν να κανεις κι εσυ γιατι την επομενη χρονια (και στο λεω εκ πειρας γιατι ηδη κανω φυσικη τριτης λυκειου) ειναι πιο δυσκολη η φυσικη (κατα τη γνωμη μου παντα).
Αν παρόλα αυτα πιστευεις οτι μπορεις να αφοσιωσεις ολοκληρωτικα καποιες ωρες για ουσιαστικο διαβασμα στη φυσικη (κατι που ειναι λιγο δυσκολο να γινει μιας και η δευτερα λυκειου ειναι αρκετα απαιτητικη) τοτε δεν θα σ χρειαστει το φροντηστηριο.
Σκεψου το και πραξε αναλογα και προς το συμφερον σου οχι προς την καλοπεραση σου. ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ναι..δικιο εχεις..προσωπικα εγω θελω να ακολουθησω και φυσικη μετα..οποτε πιστευω ειναι καλυτερο να σου παρεχεται και μια βοηθεια..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ναι..δικιο εχεις..προσωπικα εγω θελω να ακολουθησω και φυσικη μετα..οποτε πιστευω ειναι καλυτερο να σου παρεχεται και μια βοηθεια..:)
K εγώ το ίδιο!!:)σκέφτομαι να ακολουθήσω φυσική αργότερα,οπότε πιστεύω πως είναι απαραίτητη μια παραπάνω βοήθεια!βέβαια αυτό είναι κ στην κρίση του καθενός,άλλος μπορεί να θεωρεί το φροντιστήριο στη φυσική τελείως περιττό..πάντως για να είσαι σωστά καλυμένος πιστεύω πως χρειάζεται..:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγω παντως που εκατσα το καλοκαιρι και μελετησα και της κατευθυνσης και της γενικης παιδειας δεν συναντησα καμμια φοβερη δυσκολια. Νομιζω οτι ειναι πολυ ευκολο το συνολο της θεωριας αρκει να παρει κανεις την αποφαση να κατσει να διαβασει. Αν το κανει αυτο, δεν χρειαζεται να ανησυχει για τιποτα...Τουλαχιστο ετσι νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
η γενικης μου φανηκε λιγο δυσκολη με μια ματια η ειναι ιδεα μου??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PixieLife

Νεοφερμένος

Η Τάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Προσωπικά πιστευω οτι και η Φυσικη γενικής και η Κατευθυνσης ειναι δυσκολα.Εκανα καλοκαιρινο φροντιστηριο και σκοτώθηκα να προσπαθω να τα καταλαβω.Συμβουλη:Κατσε μια να τα δεις και να τα διαβασεις και αν δεις οτι τα καταφερνεις,χιλια μπραβο,δεν χρειαζεσαι φροντιστηριο!:bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλό βράδυ!
Εγώ παιδιά ήμουν πέρσυ 2α λυκείου Τεχνολογική Κατεύθυνση και μπορώ να πω πως την Φυσική Γενικής και την Φυσική Κατελυθυνσης την μάθαινα πάρα πολύ εύκολα!

Κατά τη γνώμη μου, το μυστικό είναι, να κρατάς σημειώσεις κατά το μάθημα στο φροντιστήριο και μετά να προσπαθείς να κάνεις μόνος τις ασκήσεις που έβαλε ο καθηγητής χωρίς να ψάχνεις από εδώ και από εκεί για απαντήσεις!!!
Επιπλέον να ξέρετε πως τα βοηθήματα του Σαβάλλα είναι κορυφή σε αυτά τα δύο μαθήματα, με δύσκολες ασκήσεις αλλά και έξυπνες!

Προσωπικά μόνο τις ασκήσεις έλυνα και στο σχολείο πήγαινα και έγραφα 19-20 στα τεστ και τα διαγωνίσματα, χωρίς πολύ κόπο!
Και στις τελικές πήγα στο επαναληπτικό μάθημα του φροντιστηρίου μου και παρακολούθησα το 4ωρο και μετά σπίτι έπεσα και κοιμήθηκα χωρίς να διαβάσω τπτ άλλο!
Τελικά έγραψα 19,6 φυσική κατεύθυνσης και 19,2 Φυσική γενικής!!

Εγώ σας προτείνω να προσπαθήσετε να κάνετε αυτό που σας είπα παραπάνω και θα τα πάτε μια χαρά!Ξέρω πως κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του τρόπο εκμάθησης οπότε κάποιοι δεν θα συμφωνήσουν με την τακτική μου...

Καλό κουράγιο παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zorc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Το φροντηστηριο ειναι καλο με την εννοια οτι δυνατοτητα να λυσεις παρα πολλες ασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εξαρτάται το σχολείο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Όντως.Πχ στο δικό μου μας λέει ο καθηγητής ''δε θα κάνουμε πολλές ασκήσεις,αυτά θα τα κάνετε στο φροντιστήριο''.:PΚαι μετά οι μαθητές δεν ενδιαφέρονται για το μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Πάλι καλά που στο δικό μας γίνεται δουλεία φροντιστηρίου. :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το μάθημα που κάνουμε είναι φροντιστηριακό αλλά μέχρι στιγμής έχουμε κάνει αρκετές ασκήσεις και στην τάξη και μόνοι μας και αυτό είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top