Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Έλεος ρε παιδιά, τι μακάβριο τόπικ είναι αυτό???? Προσωπικά φοβάμαι το θάνατο, αλλά προτιμώ να μη μιλάω γι' αυτό, ιδιαίτερα όταν έχει να κάνει με τους ανθρώπους μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Οχι, παιδiα, γιατι όπως και όλα τα άλλα θα έρθει φυσικά. Εξάλλου οι αρχαίοι πρόγονοι μας πίστευαν πως πρέπει να ζούμε το τώρα, να ζούμε τη στιγμη (δεν είμαι από τη Vodafone)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ο καθένας εκφράζει διαφορετικά τα συναισθήματά του.Αν δεν κλάψεις δεν σημαίνει ότι δεν πενθείς και δεν είσαι στεναχωρημένη.. :)
ακριβώς . . με έχω ικανή να κάνω και το ακριβώς αντίθετο :να κλειστώ τελείως στον εαυτό μου και να μην κάνω κάτι άλλο :(Ο καθένας αντιδρά με τν δικό του τρόπο :)*συμφωνούμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν φοβαμαι τον θανατο;
Aυτος πρεπει να φοβαται εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ανοίξαμε και ωραίο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Μπορω να πω οτι δεν φοβαμαι τον θανατο οσο το ποτε θα ερθει αυτος, αν θα μπορεσω να ζησω αυτα που θελω, οπως ανεφεραν και προλαλησαντες.
Επισης φοβαμαι να μην χασω καποια αγαπητα μου προσωπα, μια φορα το περασα και ηταν τρομακτικη εμπειρια.................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ισως ακουστει λίγο παράξενο αλλα εγώ δεν έχω καμία φοβία!! Ολα τα πράγματα κανουν τον κύκλο τους και τα ωραία και τα ασχημα οπότε ίσως μετά το θάνατο να ξαναέρθουμε στη γή με κάποια αλλη μορφή ή μπορει να γίνουμε φαντάσματα και να περπατάμε πάνω της! Ποιος ξέρει???? Δεν έχουμε κάποια μαρτυρία διστυχώς!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppytaxlia

Νεοφερμένος

Η poppytaxlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
εγω δεν φοβαμαι το θανατο μου αλλα των προσωπων που αγαπω!
καποια στιγμη ελπιζω να το ξεπερασω αυτο,βασικα θα χρειαστει να το ξεπερασω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι τον θάνατο. Έχω αποδεχθεί ότι έτσι είναι η φυσική ισορροπία όλων των όντων.
Μπορεί να πεθάνω από γηρατειά, μπορεί και να με πατήσει αμάξι αύριο.
Κάποια στιγμή και εγώ θα πεθάνω και οι δικοί μου και ο σκύλος μου.
Το μόνο που έχω να κάνω τώρα είναι να χαρώ τους γύρω μου και να μην με απασχολεί ο θάνατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
εγω δεν φοβαμαι το θανατο μου αλλα των προσωπων που αγαπω!


Κι γω... Εχω χασει και καποιο προσωπο που αγαπουσα πολυ και αργησα να το ξεπερασω... Δεν ξερω,αλλα απ τη μια θελω να φυγω νωριτερα,ωστε να μη ζησω κι αλλες τετοιες καταστασεις,απ την αλλη ομως σκεφτομαι αυτους που αφηνω πισω... Ειναι περιεργη φαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
φοβαμαι το αγνωστο..
τι γινεται μετα? τελειωνουμε,ξαναγεννιομαστε?
δεν ξερω αυτο το μετα με φοβιζει..
επισης φοβαμαι τον τροπο που θα πεθανω..ελπιζω να ειναι φυσικος (τρεμω στην ιδεα του πνιγμου,τροχαιου και αλλα τετοια επωδυνα)
εεε???
αυτα δεν ειναι επωδυνα! Εγω τρεμω στην ιδαια οτι οταν η Ελλαδα θα παει σε πολεμο (σιγουρα θα γινει οταν ζω) μην με πιασει ο εχθρος κ με βασανιζει για να μιλησω. Το κακο ειναι, αν δεν μιλησεις, θα σε βασανιζουν για εβδομαδες μεχρι να πεθανεις. Αν μιλησεις, θα σε σκοτοσουν με τη μια αλλα θα πεθανουν χιλιαδες εξαιτιας σου. Ειλικρηνα, τπτ χειροτερο... :'(
-----------------------------------------
Ισως ακουστει λίγο παράξενο αλλα εγώ δεν έχω καμία φοβία!! Ολα τα πράγματα κανουν τον κύκλο τους και τα ωραία και τα ασχημα οπότε ίσως μετά το θάνατο να ξαναέρθουμε στη γή με κάποια αλλη μορφή ή μπορει να γίνουμε φαντάσματα και να περπατάμε πάνω της! Ποιος ξέρει???? Δεν έχουμε κάποια μαρτυρία διστυχώς!!!:hmm:

ναι η μπορει απλως να πεθανουμε κ να μας φανε τα κοκαλα τα σκουλικια κ αυτο ειναι ολο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δε φοβάμαι τον θάνατο ούτε τα επακόλουθά του. Ο Θεός δεν επιφυλάσσει τιποτα κακό για κανέναν. Θεωρώ ότι όταν πεθαίνεις επιστρέφεις σε μία προ γέννας φάση. Που δεν έχεις προκαταλήψεις. Δεν είσαι κακός ή μοχθηρός ή ματαιόδοξος. Είσαι αγνός και αθώος. Μετανοείς για ότι κάνεις και παύεις να είσαι αμαρτωλός. Γι αυτό και δεν φοβάμαι τα επακόλουθα του θανάτου. Θα έλεγε κανείς ότι ο θάνατος είναι ένας τρόπος εξιλέωσης. Μια κάτασταση την οποία περνάς για να μετανοήσεις, να εξιλεωθείς και να "διορθώσεις" τα λάθη που έκανες όσο ήσουν εν ζωή. Δεν πρέπει να μας τρομάζει ο θάνατος. Μπορεί να είναι οδηνηρός αλλά για μένα αξίζει. Ειδικά αν κάποιος πεθάνει με τιμή. Χωρίς να έχει ταπεινωθεί. Αυτά προς το παρών. Νυστάζω. Τα λέμε τη δευτέρα μάλλον. Κααληνύχτα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δε φοβάμαι τον θάνατο ούτε τα επακόλουθά του. Ο Θεός δεν επιφυλάσσει τιποτα κακό για κανέναν. Θεωρώ ότι όταν πεθαίνεις επιστρέφεις σε μία προ γέννας φάση. Που δεν έχεις προκαταλήψεις. Δεν είσαι κακός ή μοχθηρός ή ματαιόδοξος. Είσαι αγνός και αθώος. Μετανοείς για ότι κάνεις και παύεις να είσαι αμαρτωλός. Γι αυτό και δεν φοβάμαι τα επακόλουθα του θανάτου. Θα έλεγε κανείς ότι ο θάνατος είναι ένας τρόπος εξιλέωσης. Μια κάτασταση την οποία περνάς για να μετανοήσεις, να εξιλεωθείς και να "διορθώσεις" τα λάθη που έκανες όσο ήσουν εν ζωή. Δεν πρέπει να μας τρομάζει ο θάνατος. Μπορεί να είναι οδηνηρός αλλά για μένα αξίζει. Ειδικά αν κάποιος πεθάνει με τιμή. Χωρίς να έχει ταπεινωθεί. Αυτά προς το παρών. Νυστάζω. Τα λέμε τη δευτέρα μάλλον. Κααληνύχτα!:P


Σαν παραμυθακι ακουγεται. Γιατι να εισαι αγνος και αθωος; Αφου ο ανθρωπος μπορει να ειναι πολλα. Και γιατι να μετανοησεις; Ζεις μια ζωη που επιλεγεις πως να ζησεις ωστε να μετανοησεις στο θανατο; Εχει μεγαλυτερη σημασια το αν θα πεθανεις με τιμη ή το αν θα ζεις με τιμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μόνο η ελπίδα για κάτι καλύτερο μας κάνει να μη φοβόμαστε το θάνατο. Εγώ πιστεύω ότι θα όλοι σαπίσουμε σε ένα τάφο. Έτσι απλά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ ακόμα τον φοβάμαι και δεν νομίζω πως θα σταματήσω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Τον έχω βιώσει έντονα στην ζωή μου και κατάλαβα ότι είναι κάτι που δεν είναι στο χέρι μου...το θέμα είναι να μην φοβάσαι τη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
ο ανθρωπος φοβαται ο,τι δεν μπορει να κατανοησει...αλλα και παλι καλυτερα να μην το σκεφτομαστε καθολου...εξαλου οταν θα ερθει εκεινη η στιγμη δεν θα καταλαβουμε τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
εγω τον φοβαμαι γενικως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
εγω φοβαμαι οτι θα πεθανουν προσωπα που αγαπω αδικωσ.....και μ εχει συμβει
και ειναι το χειροτερο...και δε μιλαω για ανθρωπους μεγαλησ ηλικιας αλλα για παιδια.....

το θανατο σαν ιδεα δε το φοβαμε...ειναι στην ουσια η συνεχεια τησ ζωησ....χωρισ το θανατο η ζωη δε θα υπηρχα.....οπωσ δε θα υπηρχα και το φωσ χωρισ το σκοταδι...το καλο χωρισ το κακκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Η ζωή είναι πιο τρομακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top