Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αλήθεια ...

Φοβάστε το θάνατο ???
Τρομάζεται στην σκέψη ότι ήρθαμε στη ζωή για να φύγουμε ?
Μήπως φοβάστε τη διαδικασία ???
:!:

Προσωπικά, δεν φοβάμαι το θάνατο με την εννοία " Κάποτε θα πεθάνω ... "
αλλά μόνο η σκέψη ότι άτομα που αγάπησα, ψυχολογησα, ένιωσα και πόνεσα ... κάποτε θα πεθάνουν και θα φύγουν από δίπλα μου ... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ναι και εγώ το ιδιο εγω δεν φοβάμαι τον θανατο για μενα προσωπικα αλλα για τα αγαπημένα μου ατομα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι, τον φοβαμαι οσο τιποτε αλλο. Και τον δικο μου αν ειναι μετα απο καποια ηλικια οχι τοσο... Αλλα τρεμω στην ιδεα οτι θα χασω καποια ατομα με τα οποια ειμαι πολυ δεμενος. Εχω χασει ηδη καποια και δεν θελω να το ξαναζησω αυτο... Μαλλον αυτο το δευτερο ειναι και ο μεγαλυτερος φοβος της ζωης μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
και που να δεις στο μσν τι γράφει. Βασικά δεν είναι ανορθόγραφος γενικά, απλά όταν βιάζεται κάνει κάτι λάθη που σου βγάζουν μάτι.
Τέσπα στο θέμα μας. Εγώ φοβάμαι τον θάνατο, μερικές φορές.
Άλλες πάλι σκέφτομαι ότι όταν πεθάνω εγώ δεν θα νιώσω τίποτα. Οι άλλοι θα πονέσουν πιο πολύ...Επίσης φοβάμαι όταν πεθάνουν δικά μου άτομα...Νιώθω ότι η ζωή μου θα τελειώσει εκεί.
Από την άλλη σκέφτομαι ότι εντάξει, πρέπει να ζήσουμε την ζωή μας, και μετά τα υπόλοιπα δεν καθορίζονται από εμάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Δεν φοβαμαι τον θανατο! Φοβαμαι μην πληγωθουν οι αλλοι οταν θα "φυγω"..η το αντιστροφο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Φοβαμαι μην πληγωθουν οι αλλοι οταν θα "φυγω"..η το αντιστροφο..!
Και αυτο ενας φοβος ειναι, που μαλιστα σχετιζεται αμεσα με τον θανατο. Αρα αν φοβασαι αυτο, στην ουσια φοβασαι τον θανατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
και που να δεις στο μσν τι γράφει. Βασικά δεν είναι ανορθόγραφος γενικά, απλά όταν βιάζεται κάνει κάτι λάθη που σου βγάζουν μάτι.


οχ καλα εντάξει μην βαρατε σορρυ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
φοβαμαι το αγνωστο..
τι γινεται μετα? τελειωνουμε,ξαναγεννιομαστε?
δεν ξερω αυτο το μετα με φοβιζει..
επισης φοβαμαι τον τροπο που θα πεθανω..ελπιζω να ειναι φυσικος (τρεμω στην ιδεα του πνιγμου,τροχαιου και αλλα τετοια επωδυνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βασικά για μένα δεν τον φοβάμαι μόνο και μόνο επειδή είναι θάνατος. Φοβάμαι απλά ότι, αν έρθει πιο νωρίς απ'οσο θέλω, δεν θα έχω προλάβει να κάνω όλα όσα ονειρεύομαι. Το άγνωστο, το μετά δε με πολυαπασχολεί. Άλλωστε είμαι εδώ για να χτιστώ σαν άνθρωπος εδώ. Μετά έχει ο Θεός...Πιο πολύ για τους δικούς μου ανθρώπους τον φοβάμαι. Ότι κάποια στιγμή μπορεί να μας χωρίσει. Επίσης ο θάνατός μου θέλω να έρθει να με πάρει χωρίς να το γνωρίζω, δηλαδή στα βαθιά γεράματα, να πέσω να κοιμηθώ το βράδυ και να μην ξυπνήσω. Απλά. Άσχετα αν μου φαίνεται απίστευτα τραγικό κάτι τέτοιο, αν το σκέφτομαι τώρα, γιατί δεν μπορώ καν να διανοηθώ ότι μια σκοτεινή νύχτα που θα είμαι μόνος μου, θα έρθει να με πάρει, είναι καλύτερο από άλλους θανάτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Θα έλεγα όχι. Φοβάμαι, όμως, τον θάνατο των άλλων, που θα με θλίψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Όχι, ο θάνατος είναι κάτι φυσικό ίσως είναι και η ξεκούραση μας μετά από όλα αυτά που θα περάσουμε στην ζωή μας, μόνο για τα αγαπημένα μου πρόσωπα θα λυπηθώ, αν έχω καταφέρει να κάνω αυτά που ονειρεύομαι μετά δεν νομίζω να υπάρχει άλλος λόγος να μείνω στην ζωή, δεν θα είναι ζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι να πεθάνω εγώ...φοβάμαι όταν έρθει η στιγμή να ''φύγει'' ένας δικός μου αγαπημένος άνθρωπος δεν ξέρω πως θα αισθανθώ ακριβώς αλλά θα με κάνει κομμάτια σίγουρα.
Όπως είπαν και άλλοι ο θάνατος είναι μια φυσική στιγμή στη ζωή μας αλλά πάντα θα έχουμε τον φόβο στο μυαλό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Όχι, ο θάνατος είναι κάτι φυσικό ίσως είναι και η ξεκούραση μας μετά από όλα αυτά που θα περάσουμε στην ζωή μας, μόνο για τα αγαπημένα μου πρόσωπα θα λυπηθώ, αν έχω καταφέρει να κάνω αυτά που ονειρεύομαι μετά δεν νομίζω να υπάρχει άλλος λόγος να μείνω στην ζωή, δεν θα είναι ζωή...

Μπορεί να μην έχεις προλάβει να "κουραστείς" όταν πεθάνεις. Το ότι είναι φυσικό δεν λέει απολύτως τίποτα για μένα...Και οι ανεμοστρόβιλοι φυσικοί είναι αλλά τρομάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Επίσης ο θάνατός μου θέλω να έρθει να με πάρει χωρίς να το γνωρίζω, δηλαδή στα βαθιά γεράματα, να πέσω να κοιμηθώ το βράδυ και να μην ξυπνήσω. Απλά.
Κι εγω ετσι θελω να πεθανω. Ουτε ασθενειες, ουτε νοσοκομεια, ουτε ταλαιπωριες ουτε τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Απλά φοβάμαι το θάνατο των υπολοίπων. Τον δικό μου θέλω να τον αντιμετωπίσω, όταν έχω πλέον αντιμετωπίσει όλες τις υπόλοιπες προκλήσεις της ζωής. Όπως θεωρώ δεδομένη τη ζωή, έτσι θεωρώ και το θάνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Δε με φοβίζει καθόλου ο θάνατος...Εκτός του ότι είναι κάτι φυσιολογικό είναι κ το μόνο σίγουρο στη ζωή του ανθρώπου...Απλά με απασχολεί αυτό που είπε ο Μιχάλης ότι ίσως δεν καταφέρω να ζήσω...Με απασχολεί πολύ περισσότερο το πως θα αξιοποιήσω τη ζωή κ τα όνειρά μου παρά ο θάνατος...Εντάξει κ στο τέλος τέλος δεν έχει κ νόημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Kαι να τον φοβάμαι, αξίζει; ;)

Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως δεν ζήσω όπως θέλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Kαι να τον φοβάμαι, οφελεί; ;)

Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως δεν ζήσω όπως θέλω
ωφελει ειναι ;) (καλοπροαιρετα παντα :P)

Αυτο το τελευταιο με φοβιζει καπως κι εμενα, αν και μαλλον εχω αρχισει να συμβιβαζομαι με την ιδεα οτι δεν γινεται να ζησω οπως θελω. Προσγειωνομαι νωρις καλως η κακως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliosparos

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ο θανατος (ευτυχως ή δυστυχως) δεν ειναι το τερμα
δεν το λεει μονο η πιστη αλλα και η επιστημη.
μαλλον ενα νεο μερος της επιστημης που ερευνα την μεταθανατια φαση στην ζωη του ανθρωπου. Εδρα η Γαλλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top