Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Άποψή μου είναι, δεν προσπαθώ να αποδείξω κάτι. Οπότε δεν δίνω διευκρινίσεις. :)
Έχω δικαίωμα να λεω την άποψή μου ανεξαρτήτως του οτιδήποτε υποστηρίζει ο οποιοσδήποτε.

Φυσικά!Μα δεν είπα το αντίθετο!!!
Απλώς μου κάνει εντύπωση η βεβαιότητα με την οποία λες οτι υπάρχει ψυχή.Αυτό μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ε τώρα θα τον μάθεις τον miv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Σαν παραμυθακι ακουγεται. Γιατι να εισαι αγνος και αθωος; Αφου ο ανθρωπος μπορει να ειναι πολλα. Και γιατι να μετανοησεις; Ζεις μια ζωη που επιλεγεις πως να ζησεις ωστε να μετανοησεις στο θανατο; Εχει μεγαλυτερη σημασια το αν θα πεθανεις με τιμη ή το αν θα ζεις με τιμη;
Να μετανοήσεις γιατί μπορεί να πέθανες χωρίς να προλάβεις να διορθώσεις κάτι. Και δε σου λέω ότι μετανοείς απαραίτητα. Μπορεί να μην καταλάβεις το λάθος σου ποτέ. Και να μη νομίζεις ότι πρέπει να μετανοήσεις. Και αν πεθάνεις ατιμασμένος ενώ πάντα ζούσες με τιμή θα ναι κάπως άδικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν τιθεται θεμα αδικιας πιστευω...
απλα ετσι εζησες και ετσι πεθανες. η τιμη ειναι μονο μια ιδεα που δημιουργησαν οι ανθρωποι... δεν βλεπω την τιμη οταν ο αλλος πεθαινει στον πολεμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Φοβάμαι πολύ:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι το θάνατο για μένα τόσο όσο για τους δικούς μου ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργοσ+Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γάκης+Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ναι και εγώ το ιδιο εγω δεν φοβάμαι τον θανατο για μενα προσωπικα αλλα για τα αγαπημένα μου ατομα!!!
συμφωνώ φίλε μου φοβάμαι τον θάνατο μόνο για τους δικούς μου ανθρώπους και όχι για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ δεν φοβάμαι το θάνατο, αλλά τον τρόπο που θα πεθάνω. Θα προτιμούσα να πεθάνω στον ύπνο μου σε μικρή σχετικά ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
O θάνατος με φοβάται.

Βέβαια θα προτιμούσα να πεθάνω την αυγή, κρεμασμένος ανάποδα από μια κολώνα της ΔΕΗ, πασσαλωμένος με ένα κατάρτι πειρατικού πλοίου, γδαρμένος ζωντανός και εμποτισμένος με φωτοαντιδραστικά εκρηκτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Γιατί σε μικρή ηλικία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
O θάνατος με φοβάται.

Βέβαια θα προτιμούσα να πεθάνω την αυγή, κρεμασμένος ανάποδα από μια κολώνα της ΔΕΗ, πασσαλωμένος με ένα κατάρτι πειρατικού πλοίου, γδαρμένος ζωντανός και εμποτισμένος με φωτοαντιδραστικά εκρηκτικά...


Έτσι θα σε θυμούνται...Αυτό είναι σίγουρο.:D
Πω ρε φαντασία..:P


Γιατί σε μικρή ηλικία;

Δεν ξέρω...Μπορεί να ακούγεται γελοίο αλλά έτσι μου βγαίνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Έτσι θα σε θυμούνται...Αυτό είναι σίγουρο.:D
Πω ρε φαντασία..:P

Θα με θυμούνται γιατί η κολώνα της ΔΕΗ θα έχει στηθεί στη Τραφάλγκαρ Σκουέρ και θα έχω φροντίσει να παραλύσω από τη μέση και κάτω περίπου 20.000 άτομα για να είναι θεατές...

Δεν ξέρω...Μπορεί να ακούγεται γελοίο αλλά έτσι μου βγαίνει

Μην απελπίζεσαι βρε, η ζωή είναι μεγάλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Θα με θυμούνται γιατί η κολώνα της ΔΕΗ θα έχει στηθεί στη Τραφάλγκαρ Σκουέρ και θα έχω φροντίσει να παραλύσω από τη μέση και κάτω περίπου 20.000 άτομα για να είναι θεατές...


Αν είναι δυνατόν:D
Εσύ θα με κάνεις να κάνω το σταυρό μου!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Αν είναι δυνατόν:D
Εσύ θα με κάνεις να κάνω το σταυρό μου!:lol:

Μπορώ να σε κάνω να κάνεις και 87 κωλοτούμπες στον αέρα, με το ένα πόδι πίσω από το αυτί και τα χέρια δεμένα στη μέση, μη με προκαλείς :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Δεν τίθεται θέμα φόβου του θανάτου. Το μόνο που μπορεί να φοβάται κανείς είναι να μην προλάβει να κάνει αυτά που θέλει πριν πεθάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Δεν τίθεται θέμα φόβου του θανάτου. Το μόνο που μπορεί να φοβάται κανείς είναι να μην προλάβει να κάνει αυτά που θέλει πριν πεθάνει.
συμφωνω.προσωπικα φοβαμαι οτι δεν θα προλαβω να κανω αυτα που εχω ονειρευτει.δηλαδη δεν φοβαμαι το θανατο αλλα θελω να προλαβω να ζησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αλήθεια ...

Φοβάστε το θάνατο ???
Τρομάζεται στην σκέψη ότι ήρθαμε στη ζωή για να φύγουμε ?
Μήπως φοβάστε τη διαδικασία ???
:!:

Προσωπικά, δεν φοβάμαι το θάνατο με την εννοία " Κάποτε θα πεθάνω ... "
αλλά μόνο η σκέψη ότι άτομα που αγάπησα, ψυχολογησα, ένιωσα και πόνεσα ... κάποτε θα πεθάνουν και θα φύγουν από δίπλα μου ... :'(

και γω σαν εσενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
δεν φοβαμαι προσωπικα τον θανατο καθολου .
Και δεν ειμαι αναισθητος .
Το μονο που με κανει σκεπτικο και με λυπει ειναι πως θα αντιδρασουν τα αγαπημενα μου προσωπα .
Ο θανατος μια εμπειρια ειναι , ενα περασμα απο μια κατασταση σε μια αλλη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Αλήθεια ...

Φοβάστε το θάνατο ???
Τρομάζεται στην σκέψη ότι ήρθαμε στη ζωή για να φύγουμε ?
Μήπως φοβάστε τη διαδικασία ???
:!:

Προσωπικά, δεν φοβάμαι το θάνατο με την εννοία " Κάποτε θα πεθάνω ... "
αλλά μόνο η σκέψη ότι άτομα που αγάπησα, ψυχολογησα, ένιωσα και πόνεσα ... κάποτε θα πεθάνουν και θα φύγουν από δίπλα μου ... :'(
Τελικά όχι τόσο όσο νόμιζα...Είναι σίγουρα κάτι τραγικό αλλά σε όλους θα συμβεί.Σε κάποιους νωρίτερα,σε κάποιους αργότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όχι γιατί είναι το μόνο σίγουρο στη ζωή. Όλα τα υπόλοιπα είναι άγνωστα και το άγνωστο προκαλεί φόβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top