Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Φοβάστε το θάνατο?

αυτή που μένει απέναντί μας έπεσε πέρυσι από τον δεύτερο και έσπασε μόνο ένα πόδι και τη λεκάνη της...ίσως να έχει και σημασία το πως θα πέσεις (με το κεφάλι δεν υπάρχει σωτηρία) και το που θα πέσεις...αυτή (που μένει επέναντί μας) έπεσε σε κάτι χόρτα..ενώ αν πέσεις στο δρόμο και έχοντας σπασμένο πόδι δεν μπορείς να κουνηθείς και σε πατήσει και κανένα αμάξι..την έβαψες!!

Πιστεύω ότι κανένας δεν θα ήθελε να του συμβεί κάτι τέτοιο :D


Φοβάστε μετά το θάνατο?

όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Φοβάστε το θάνατο?



Πιστεύω ότι κανένας δεν θα ήθελε να του συμβεί κάτι τέτοιο :D


Φοβάστε μετά το θάνατο?

όχι

Ναιιιιιιιιιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Τον λατρεύω. Πιστεύω είναι το μεγαλύτερο δώρο του Θεού - Φύσης στον άνθρωπο! Γιατί να φοβάμαι το θάνατο και να μην φοβάμαι, από που ήρθα π.χ.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Γιατι να φοβασαι το απο που ηρθες??Απο την στιγμη που ηρθες αυτο πρεπει να σε ενθουσιαζει,οχι να σε φοβιζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Γιατι να φοβασαι το απο που ηρθες??Απο την στιγμη που ηρθες αυτο πρεπει να σε ενθουσιαζει,οχι να σε φοβιζει...

Γιατί να σε ενθουσιάζει το από που ήρθες; Πώς προεξοφλείς ότι το "μέρος" από το οποίο ήρθαμε ή στο οποίο πάμε είναι χειρότερο από την ζωή; Πρακτικά το άγνωστο φοβίζει. Σεβαστό και κατανοητό. Για μένα η αντιμετώπιση του θανάτου είναι στάση ζωής. Ακόμα και όταν κλαίμε για τους νεκρούς (με μένα πρώτα απ'όλους) είναι εγωϊστικό. Κλαίμε γιατί μένουμε πίσω. Εγώ προσωπικά αποκλείω ο Δημιουργός - Φύση να μας οδηγεί μετά θάνατον σε κάτι χειρότερο από αυτό που ζούμε τώρα. Στην χειρότερη, που δεν το ασπάζομαι, να μην υπάρχει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daniel10

Νεοφερμένος

Ο daniel10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Τον λατρεύω. Πιστεύω είναι το μεγαλύτερο δώρο του Θεού - Φύσης στον άνθρωπο! Γιατί να φοβάμαι το θάνατο και να μην φοβάμαι, από που ήρθα π.χ.;
Αν και σεβομαι την αποψη σου τη θεωρω λιγο τραβηγμενη.Γιατι να λατρευειs το θανατο που σημαινει απωλεια αγαπημενων προσωπων κατα κανονα?Εκτοs και αν εισαι τοσο βαθια θρησκευομενοs,που ειναι απολυτα σεβαστο,και ο θανατοs σε οδηγησει κοντα στο δημιουργο ολων μαs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Αν και σεβομαι την αποψη σου τη θεωρω λιγο τραβηγμενη.Γιατι να λατρευειs το θανατο που σημαινει απωλεια αγαπημενων προσωπων κατα κανονα?Εκτοs και αν εισαι τοσο βαθια θρησκευομενοs,που ειναι απολυτα σεβαστο,και ο θανατοs σε οδηγησει κοντα στο δημιουργο ολων μαs.

Δεν μιλάω για τους άλλους. Και φυσικά δεν θέλω να πεθάνω ακόμα, μόνο και μόνο, γιατί θα πληγώσω αγαπημένα πρόσωπα. Και εννοείται πως και εγώ πονάω όταν χάνω ένα αγαπημένο πρόσωπο. Το ιδανικό είναι να πεθάνεις μεγάλος, όταν όλοι το περιμένουν αργά ή γρήγορα έτσι ώστε να είναι πιο υποφερτό απ'όλους. Σαν εμπειρία μιλάω, ότι σύμφωνα με την δική μου κρίση και εμπειρία παίζει να αγγίζεις το τέλειο και να είναι πολύ ανώτερη από την ζωή. Αυτό λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Αυτος να με φοβηθει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
χαχα εσυ εισαι ο πιο σωστος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δε θα πεθανουμε ποτε κουφαλες νεκροθαφτες, ενα πραμα; :P Καλος εισαι συ.. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Αυτος να με φοβηθει:P


Σωστό σε βρίσκω... Πολύ αισιόδοξος είσαι...
Εγώ σκέφτομαι συνέχεια το άσμα "Don't fear the reaper", και παίρνω τα πάνω μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Τι σημαινει reaper;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Αυτος να με φοβηθει:P
__________________
Έχω βαρεθεί να βαριέμαι:P

υπομονη, και τελειωνει συντομα!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω δεν τον φοβαμαι μαλιστα σκεφτομαι να του κανω και μια επισκεψη!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα τον φοβόμουν. Ωστόσο έχω ανακαλύψει τα απαραίτητα συστατικά για να παρασκευάσω τη φιλοσοφική λίθο. Οπότε παιδιά θα ζήσω για μια αιωνιότητα... !!!!!! :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Οπότε παιδιά θα ζήσω για μια αιωνιότητα... !!!!!! :):):)

καημενουλη

και τι θα φωτιζει τη ζωη σου τωρα που θα σβησεις το θανατο?

τι να την κανεις μια αιωνια ανυπαρξια?

(μπρρρ..)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα τον φοβόμουν. Ωστόσο έχω ανακαλύψει τα απαραίτητα συστατικά για να παρασκευάσω τη φιλοσοφική λίθο. Οπότε παιδιά θα ζήσω για μια αιωνιότητα... !!!!!! :):):)
μμ ναι καλά κάτσε στην μοναξιά!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αισιόδοξο θέμα!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Παλια ναι.Οσο περναει ο καιρος ξεπερναω αυτο τον φοβο.Βασικα πιστευω οτι οταν πεθανεις δεν νιωθεις τιποτα ουτε η ψυχη σου ζει,σαν να κοιμασαι αιωνια πραγμα αδικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top