Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εμένα μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι μετά το θάνατο ζεις ακόμα με κάποιον τρόπο. Ίσως γι' αυτό να μην φοβάμαι να πεθάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
εγώ δεν φοβάμαι να πεθάνω αλλά να χάσω αγαπημένα πρόσωπα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω δεν φοβαμαι τν δικο μου θανατο αλλα των αγαπημενων μου προσωπων...
ισα ισα που τν δικο μου τν σκεφτομαι πολυ συχνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιπταμενος

Νεοφερμένος

Ο Ιπταμενος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
οσο δε φανταζεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Αρκετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikola Tesla

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αν ειναι θε να'ρθει αλλιως ας προσπερασει :p. γενικοτερα την ιδεα του θανατου δεν τη φοβαμαι.Το μονο που φοβαμαι ειναι μην απογοητευτω μετα το θανατο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Τον περιμενω να ερθει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
^^Αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εχω πολλα να χασω οποτε ναι, τον φοβαμαι, γιατι απλα δεν αντιμετωπιζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι φοβάμαι τόσο τον θάνατο. :hmm:
Το άγνωστο για το τι (και αν) υπάρχει μετά τον θάνατο κάτι νομίζω ότι με φοβίζει περισσότερο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μη μου πείτε ότι όταν λέτε "τον περιμένω", εννοείτε με ανοικτές αγκάλες... Δεν το δέχομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.

Γιατί όπως έχω ξαναπει πιστεύω πως υπάρχει κάτι μετά το θάνατο. Κάτι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χμμ, τι εννοείς όμως με τον όρο ''καλύτερο''; Θέλω να πω τι μπορεί να βρεις ''εκεί'' που δεν μπορείς να το βρεις/ανακαλύψεις/δημιουργήσεις ''εδώ'';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Γιατί όπως έχω ξαναπει πιστεύω πως υπάρχει κάτι μετά το θάνατο. Κάτι καλύτερο.

Χμ κι αν δεν υπαρχει; Θα περιμενεις ολη σου τη ζωη για το κατι καλυτερο με πιθανο αποτελεσμα να μην χαρεις αυτα που θα βρεθουν μπροστα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Γιατί όπως έχω ξαναπει πιστεύω πως υπάρχει κάτι μετά το θάνατο. Κάτι καλύτερο.
Αμα δεν υπαρχει τιποτα, ειναι η μοναδικη σου ευκαιρια να κανεις κατι. Γιατι με την λογικη σου (την οποια πιστευω και εγω, μεχρι την πρωτη προταση), δεν θα υπαρχει κριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως μετά τον θάνατο δεν υπάρχει τίποτα και γι αυτο ζω το παρον.Δεν φοβάμαι τον θάνατο απλά φοβάμαι τη διαδικασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως μετά τον θάνατο δεν υπάρχει τίποτα και γι αυτο ζω το παρον.Δεν φοβάμαι τον θάνατο απλά φοβάμαι τη διαδικασία
Δηλαδη δεν εχεις προβλημα να πεθανης αυτη την στιγμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Χμμ, τι εννοείς όμως με τον όρο ''καλύτερο''; Θέλω να πω τι μπορεί να βρεις ''εκεί'' που δεν μπορείς να το βρεις/ανακαλύψεις/δημιουργήσεις ''εδώ'';

Θυμάσαι που είχα πει πως δεν ταιριάζω με αυτή την εποχή; Κάτι τέτοιο περιμένω ίσως να βρω.

Χμ κι αν δεν υπαρχει; Θα περιμενεις ολη σου τη ζωη για το κατι καλυτερο με πιθανο αποτελεσμα να μην χαρεις αυτα που θα βρεθουν μπροστα σου...

Μα, δεν θα κάτσω να τον περιμένω χωρίς να κάνω τίποτα στη τωρινή μου ζωή. Ίσως να μην ήταν απόλυτα σωστό έτσι όπως το είπα. Εννοώ πως δεν θα έχω πρόβλημα και να έρθει ο θάνατος, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν θα χαρώ αυτά που μου προσφέρει η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyRos____

Νεοφερμένος

Ο SpyRos____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
θα συμφωνησω, δεν υπαρχει μεταθανατο ζωη πιστευω..
κ αν ειναι να πεθανω ας μην βασανιστω η ταλαπαιρηθω
ας πεθανω χωρις πολλα πολλα:P...οχι πως αν παθω
κατι δεν θα παλεψω, αλλα καλυτερα ειναι να μη γινει...:xixi:
πφ ψυχοπλακοθηκα τωρα..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top