Υπολογιστές στους Αριστούχους

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ούτε στην Α' ισχύει, απλώς τότε ηταν η πρώτη χρονιά διακυβέρνησης της Ν.Δ. κι είπε να μην απογοητεύσει από την πρώτη χρονιά, διότι, αν δεν κάνω λάθος, η συγκεκριμένη φανφάρα ήταν στο προεκλογικό του πρόγραμμα.

Σωστά λες ότι ήταν μέρος της προεκλιγικής προπαγάνδας. Αλλά αυτοίοι υπολογιστές είναι τελείως μάπα θυμίζουν κάτι δήθεν προσφορές που διαφημίζει η τηλεόραση και λέει με Core2 αλλά δεν πιον οπότε πας την αγοράζεις και βγαίνει σκάρτος. Γενικά εάν χρειαζεστε καλό pc συνθέστε το μόνοι σας. Δεν είναι τίποτα μερικές βίδες χρείαζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Φίλε Crookshanks,
Πρώτ' απ' όλα, θα ήθελα να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο να εκφράσεις την άποψή σου όσον αφορά την απάντησή μου.Σε ευχαριστώ καθώς μέσα από το διάλογο δημιουργούνται ορθές απόψεις και διορθώνονται πιθανά λάθη.Παρόλα αυτά, θα ήθελα να εκφράσω ξανά τη δική μου άποψη για το συγκεκριμένο θέμα.
Θα αρχίσω δίνοντας σου τα συγχαρητήριά μου για το ότι αρίστευσες (καθώς όπως λες πήρες έναν υπολογιστή).Δεν διαφωνώ με την άποψή σου πως το Internet αποτελεί μέσο διεύρυνσης των πνευματικών οριζόντων ενός ατόμου.Αν διαφωνούσα άλλωστε, δε θα είχα εγγραφεί στο παρόν website.Εξακολουθώ όμως να είμαι τελείως αντίθετος με την τακτική της προσφοράς ενός Η/Υ στους αριστούχους.Σε καμία περίπτωση, για μένα τουλάχιστον, ο υπολογιστής δεν αποτελεί ανταμοιβή των κόπων ενός πραγματικού αριστούχου.Ίσα ίσα θα έλεγα πως αποτελεί έμμεση μορφή ''ψηφοθηρίας'', αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...Επίσης εξακολουθώ να πιστεύω πως το 99% των αριστούχων είναι άριστοι παπαγάλοι, πράγμα που τους καθιστά πνευματικά κατώτερους ακόμα και από έναν μαθητή του 10 (χωρίς παρεξήγηση).Αλλά αναγνωρίζω το πόσο δύσκολο είναι να αποστηθίσεις ακόμα και τα σημεία στίξης του βιβλίου.Χαριτολογώντας θα έλεγα πως αν το κράτος πράγματι ήθελε να βοηθήσει τους συγκεκριμένους μαθητές, θα έπρεπε να διορίσει κατάλληλους καθηγητές στα σχολεία, οι οποίοι θα καταπολεμήσουν τις ψυχώσεις που έχουν αυτόι οι μαθητές.
Από την άλλη βέβαια, δεν αρνούμαι πως υπάρχουν και οι ''αληθινοί'' αριστούχοι - όπως π.χ εσύ, και δεν το λέω αυτό για να σε ''πάρω με το καλό'' - άλλωστε δεν έχω ανάγκη κάτι τέτοιο - το λέω επειδή φαίνεσαι παιδί σωστό, με αξίες και ιδανικά, από τις απαντήσεις σου.Αν λοιπόν το κράτος ήθελε να προσφέρει ένα δώρο σε αυτούς τους μαθητές, ας τους χορηγούσε μία ετήσια συνδρομή σε ένα μουσείο το οποίο θα μπορούν να επισκέπτονται όποτε θέλουν και φυσικά, δωρεάν.Υπάρχουν πολλές άλλες λύσεις όπως αυτή αλλά δε θα ήθελα να αναφερθώ καθώς μετά πάμε σε τομο :D.Αυτά λοιπόν είχα να πω όσον αφορά την απάντησή σου.Παρέθεσα τη άποψή μου χωρίς να αναιρώ φυσικά τη δική σου.Ευχαριστώ και πάλι για την απάντησή σου.

Όσον αφορά την απάντηση του Ηλία, νομίζω πως δεν αξίζει να αναφερθώ καν.Δε εξετάζω τις επιδόσεις αυτών των υπολογιστών.Το θέμα άλλωσε δε είναι αυτό.Εξετάζω όμως την πράξη.Ηλία αν θέλεις να μιλήσεις για hardware και λοιπά, πρέπει να υπάρχουν ανάλογα θέματα.Αλλιώς, ξανά διάβασε σε παρακαλώ το θέμα.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Επίσης εξακολουθώ να πιστεύω πως το 99% των αριστούχων είναι άριστοι παπαγάλοι, πράγμα που τους καθιστά πνευματικά κατώτερους ακόμα και από έναν μαθητή του 10 (χωρίς παρεξήγηση).

Μα γιατί μερικοί τείνετε να μιλάτε με αριθμούς, χωρίς να έχετε στοιχεία; Και μη γίνεστε τόσο απόλυτοι. Από την προσωπική μου εμπειρία, η συντριπτική πλειοψηφία των αριστούχων που γνωρίζω, αξίζουν να ονομάζονται άριστοι, και όχι "άριστοι παπαγάλοι".

Φιλικά πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Μα γιατί μερικοί τείνετε να μιλάτε με αριθμούς, χωρίς να έχετε στοιχεία; Και μη γίνεστε τόσο απόλυτοι. Από την προσωπική μου εμπειρία, η συντριπτική πλειοψηφία των αριστούχων που γνωρίζω, αξίζουν να ονομάζονται άριστοι, και όχι "άριστοι παπαγάλοι".

Φιλικά πάντα!

Εντάξει, η πλειοψηφία εννοώ.Ευχαριστώ πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Φίλε Crookshanks,
Πρώτ' απ' όλα, θα ήθελα να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο να εκφράσεις την άποψή σου όσον αφορά την απάντησή μου.Σε ευχαριστώ καθώς μέσα από το διάλογο δημιουργούνται ορθές απόψεις και διορθώνονται πιθανά λάθη.Παρόλα αυτά, θα ήθελα να εκφράσω ξανά τη δική μου άποψη για το συγκεκριμένο θέμα.
Θα αρχίσω δίνοντας σου τα συγχαρητήριά μου για το ότι αρίστευσες (καθώς όπως λες πήρες έναν υπολογιστή).Δεν διαφωνώ με την άποψή σου πως το Internet αποτελεί μέσο διεύρυνσης των πνευματικών οριζόντων ενός ατόμου.Αν διαφωνούσα άλλωστε, δε θα είχα εγγραφεί στο παρόν website.Εξακολουθώ όμως να είμαι τελείως αντίθετος με την τακτική της προσφοράς ενός Η/Υ στους αριστούχους.Σε καμία περίπτωση, για μένα τουλάχιστον, ο υπολογιστής δεν αποτελεί ανταμοιβή των κόπων ενός πραγματικού αριστούχου.Ίσα ίσα θα έλεγα πως αποτελεί έμμεση μορφή ''ψηφοθηρίας'', αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...Επίσης εξακολουθώ να πιστεύω πως το 99% των αριστούχων είναι άριστοι παπαγάλοι, πράγμα που τους καθιστά πνευματικά κατώτερους ακόμα και από έναν μαθητή του 10 (χωρίς παρεξήγηση).Αλλά αναγνωρίζω το πόσο δύσκολο είναι να αποστηθίσεις ακόμα και τα σημεία στίξης του βιβλίου.Χαριτολογώντας θα έλεγα πως αν το κράτος πράγματι ήθελε να βοηθήσει τους συγκεκριμένους μαθητές, θα έπρεπε να διορίσει κατάλληλους καθηγητές στα σχολεία, οι οποίοι θα καταπολεμήσουν τις ψυχώσεις που έχουν αυτόι οι μαθητές.
Από την άλλη βέβαια, δεν αρνούμαι πως υπάρχουν και οι ''αληθινοί'' αριστούχοι - όπως π.χ εσύ, και δεν το λέω αυτό για να σε ''πάρω με το καλό'' - άλλωστε δεν έχω ανάγκη κάτι τέτοιο - το λέω επειδή φαίνεσαι παιδί σωστό, με αξίες και ιδανικά, από τις απαντήσεις σου.Αν λοιπόν το κράτος ήθελε να προσφέρει ένα δώρο σε αυτούς τους μαθητές, ας τους χορηγούσε μία ετήσια συνδρομή σε ένα μουσείο το οποίο θα μπορούν να επισκέπτονται όποτε θέλουν και φυσικά, δωρεάν.Υπάρχουν πολλές άλλες λύσεις όπως αυτή αλλά δε θα ήθελα να αναφερθώ καθώς μετά πάμε σε τομο :D.Αυτά λοιπόν είχα να πω όσον αφορά την απάντησή σου.Παρέθεσα τη άποψή μου χωρίς να αναιρώ φυσικά τη δική σου.Ευχαριστώ και πάλι για την απάντησή σου.

Όσον αφορά την απάντηση του Ηλία, νομίζω πως δεν αξίζει να αναφερθώ καν.Δε εξετάζω τις επιδόσεις αυτών των υπολογιστών.Το θέμα άλλωσε δε είναι αυτό.Εξετάζω όμως την πράξη.Ηλία αν θέλεις να μιλήσεις για hardware και λοιπά, πρέπει να υπάρχουν ανάλογα θέματα.Αλλιώς, ξανά διάβασε σε παρακαλώ το θέμα.

Ευχαριστώ.

Όχι, ένας υπολογιστής φυσικά και δεν αποτελεί ανταμοιβή των κόπων ενός πραγματικού αριστούχου (δηλ. αυτού που κοπιάζει με σκοπό την προσωπική του ικανοποίηση μέσα από τις γνώσεις που θα αποκτήσει και που δεν ασχολείται με τα μαθήματα του σχολείου επειδή θέλει να παινευτεί από τους δασκάλους και τον περίγυρό του για τον καλό του βαθμό ή επειδή αλλιώς θα φωνάζουν η μαμά και ο μπαμπάς). Ωστόσο αν δεν είχα πάρει εγώ τον υπολογιστή που έχω τώρα, δε θα μπορούσα να έχω πρόσβαση στη Wikipedia, η οποία με έχει βοηθήσει πολύ στη συγγραφή των εργασιών μου για το σχολείο. Ούτε θα μπορούσα να είχα εγγραφεί στο φόρουμ αυτό. Ούτε και θα μπορούσα να έχω πρόσβαση σε sites όπως το physics4u.gr. Και θα ταλαιπωρούμουν πολύ στην εργασία της Τεχνολογίας (για την οποία γίνονται ουρές στους δύο και μοναδικούς κοινόχρηστους υπολογιστές της βιβλιοθήκης).

Οι υπολογιστές αυτοί, απ' ό,τι έχω ακούσει (και νομίζω πως αυτό ισχύει, γιατί τα αρχεία συστήματος του υπολογιστή μου είχαν ημερομηνία δημιουργίας κάτι μέσα στο 2004), είναι οι ίδιοι που χρησιμοποιήθηκαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες, και οι οποίοι, αντί να ριχτούν σε καμιά χωματερή μέχρι να ξεψυχήσουν (γιατί ζήτημα είναι εδώ στην Ελλάδα αν θα τους πήγαιναν για ανακύκλωση), θεωρήθηκε καλύτερο να δοθούν στους πρώτους της πρώτης Γυμνασίου. Μήπως είναι κάποιος που θα μπορούσε να τους αξιοποιήσει καλύτερα; Κάποιος που τους αξίζει περισσότερο; Γιατί εγώ και τα άλλα παιδιά που πέρασαν πρώτα στην B' και Γ' τάξη (γιατί την πρώτη χρονιά απονομής των υπολογιστών δόθηκαν και στις άλλες τάξεις του Γυμνασίου) τα ξέρω και δεν είναι καθόλου "αριστούχοι για τη βιτρίνα".

Μακάρι να μπορούσα να έχω δωρεάν επισκέψεις στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας του Ηρακλείου, έχω όμως τον υπολογιστή και αυτός μπορεί να με βοηθήσει πολύ περισσότερο στο σχολείο παρά το μουσείο. Γιατί δυστυχώς τα σχολεία μας δε μας πηγαίνουν σε μουσεία. Ούτε πραγματικά, ούτε πνευματικά.

:bye:

Υ.Γ.:
Σωστά λες ότι ήταν μέρος της προεκλιγικής προπαγάνδας. Αλλά αυτοίοι υπολογιστές είναι τελείως μάπα θυμίζουν κάτι δήθεν προσφορές που διαφημίζει η τηλεόραση και λέει με Core2 αλλά δεν πιον οπότε πας την αγοράζεις και βγαίνει σκάρτος. Γενικά εάν χρειαζεστε καλό pc συνθέστε το μόνοι σας. Δεν είναι τίποτα μερικές βίδες χρείαζονται.
Επεξεργαστής: Intel Pentium D 2 x 2.66GHz
Μνήμη Ram: 512ΜΒ
OS: Windows XP
Oθόνη: Samsung SyncMaster740B (LCD 17").

Δε θέλουμε δα και την τελευταία λέξη της τεχνολογίας... Δεν είναι κακός υπολογιστής. Είναι μέτριος για τώρα και μέτριος προς το καλό δυο χρόνια πριν.
Και δεν έχουμε όλοι την οικονομική δυνατότητα να αγοράσουμε καινούριο υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά, ηρεμήστε. Με μια ακόμη μνήμη 1GB κόστους 40-50 ευρώ, είναι μια χαρά! Ο επεξεργαστης δεν έχει πρόβλημα, όπως δεν έχει κι η οθόνη. Δηλαδή τι θα θέλατε να σας δίνουν; Κανένα Cray...Home Edition ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ο επεξεργαστής είναι πολύ καλός. Μπορείς και να αγοράσεις μία RAM DDR2 των 512 ΜΒ, κι έτσι θα έχεις 1 GB μνήμη! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Κι εγώ είχα πάρει υπολογιστή εκείνη την χρονιά και μου φάνηκε πολύ χρήσιμος είτε για εργασίες και για να βρίσκω πληροφορίες, αλλά και γενικότερα για διασκέδαση κλπ.

Πάντως πιστεύω πως ένας μαθητής που έχει συνείδηση του γιατί είναι αριστούχος και δεν το κάνει για επίδειξη στους άλλους κλπ δεν χρειάζεται έναν υπολογιστή για να επιβραβευθεί ούτε γίνεται ο υπολογιστής σκοπός της προσπάθειάς του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
πάντως ο υπολογιστής που δίνανε δεν ήταν μούφα όπως είπαν μερικοί, ήταν αρκετά καλός, όχι high-end gaming PC αλλά ήταν δυνατός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
φωτο και specs??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Κάπου υπόθηκε ότι λίγοι αριστούχοι προσπαθούν με τίμιο σκοπό. Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, χέστηκα για το αν θα πάρω υπολογιστή ή όχι. Πραγματικά όμως αν μου έλεγε εμένα κάποιος "Τι έβγαλες 20 για να πάρεις υπολογιστή;" θα νευρίαζα πάρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Κάπου υπόθηκε ότι λίγοι αριστούχοι προσπαθούν με τίμιο σκοπό. Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, χέστηκα για το αν θα πάρω υπολογιστή ή όχι. Πραγματικά όμως αν μου έλεγε εμένα κάποιος "Τι έβγαλες 20 για να πάρεις υπολογιστή;" θα νευρίαζα πάρα πολύ.
Συμφωνώ μαζί σου.:no1:Και εγώ 20 έβγαλα αλλά φυσικά όχι με σκοπό να πάρω pc...Αν πάλι μου δωθεί κάποιος,φυσικά θα είναι ένα είδος επιβράβευσης των κόπων μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
συμφωνω και με τους δυο σας. και εγω εβγαλα 20, αλλα οχι για τον υπολογιστη. ολα οσα μαθαινουμε τωρα ειναι οι βασεις για τις πανελλαδικες, αρα και για ολη μας τη ζωη...!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
συμφωνω και με τους δυο σας. και εγω εβγαλα 20, αλλα οχι για τον υπολογιστη. ολα οσα μαθαινουμε τωρα ειναι οι βασεις για τις πανελλαδικες, αρα και για ολη μας τη ζωη...!!! :)
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
μαζι σας και εγω παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εννοειτε βρε παιδια..οποιος πει το αντιθετο , θα ειναι απο κακια και απο ζηλια....ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Κάπου υπόθηκε ότι λίγοι αριστούχοι προσπαθούν με τίμιο σκοπό. Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, χέστηκα για το αν θα πάρω υπολογιστή ή όχι. Πραγματικά όμως αν μου έλεγε εμένα κάποιος "Τι έβγαλες 20 για να πάρεις υπολογιστή;" θα νευρίαζα πάρα πολύ.

Και εσύ και εγώ και όλα τα λογικά άτομα θα νευρίαζαν... Κάτι τέτοιο θα έλεγε μόνο κάποιος που ζήλευε...

Π.χ. για μένα σου λέω οι φίλοι μου θα έλεγαν "άντε ρε 'κωλόφαρδε' πήρες και βαθμό και pc"...
...............και οι εχθροί θα έλεγαν

"Τι έβγαλες 20 για να πάρεις υπολογιστή;"

Και δε θα έδινα σημασία...................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ζηλια , ζηλια και παλι ζηλια....τα περασα απλα δν καθονται να διαβασουν και η ευκολη λυση ειναι αυτη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Και κάτι που απευθύνεται σε όλους αυτούς που βγάλανε 20....:

1) Κύριοι πιστεύετε αξίζεται τα 20αρια σας?

2) Αν ο φυσικός σας σας έλεγε ότι τα κινητά έχουν ραδιενέργεια (το οποίο είναι μαλακια και το ξέρετε), θα του απαντούσατε ευγενικά ότι κάνει λάθος?

3) Αν μετά την ευγενική σας παρατήρηση συνέχιζε να θέλει να διδάξει τους υπόλοιπους ότι τα κινητά έχουν ραδιενέργεια θα του παραθέτατε με επιχειρήματα γιατί έχει άδικο?

4) Αν μετά την παράθεση των επιχειρημάτων σας εκείνος συνέχιζε αυθαίρετα να επιμένει θα του μιλάγατε ίσως πιο έντονα για να τον κάνετε να καταλάβει ότι έχει ΑΔΙΚΟ ρισκάρωντας προφανώς τον καλό βαθμό σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ναι. Το έχω κάνει πάμπολλες φορές, δεν διανοείσαι τι έκανα στο θρησκευτικό καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς.

συμφωνω και με τους δυο σας. και εγω εβγαλα 20, αλλα οχι για τον υπολογιστη. ολα οσα μαθαινουμε τωρα ειναι οι βασεις για τις πανελλαδικες, αρα και για ολη μας τη ζωη...!!! :)

Θεε και κύριε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top