Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πολλοί άντρες αθλητές που τις ξυρίζουν είναι λιγότερο άντρες? Κι εγώ διαφώνω με τη λογική να ξυρίζουν οι άντρες τα πόδια τους ή άλλα σημεία του σώματός τους, αλλά όταν υπάρχουν "λειτουργικοί" λόγοι (όπως για παράδειγμα στους αθλητές) ή λόγοι υγιεινής-αισθητικής δε μπορεί να γίνει αλλιώς.

παντα οι λογοι αισθητικης καθοριζονται απο την εκαστοτε κοινωνια...
τωρα για υγιεινη... να σου πω χωρις να ξερω στα σιγουρα οτι και οι τριχες προσφερουν πλεονεκτηματα...

απο κει και περα, οσον αφορα το θεμα δεν εχω προβλημα αν οι αλλοι/αλλες θελουν να ξυριζονται... αρκει να μη φτανουμε σε υπερβολες του τυπου οτι οποιος δν ξυριζεται ειναι βρωμιαρης, η οτιδιποτε αλλο, οπως επισης και το αναποδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
σιγα ρε παιδια... κ το αγορι μου 3υριζοταν... no prob. μια χαρα ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ναι αλλα ποιος να το φανταστεί οτι θα χωρίσει επειδή κάνει αποτρίχωση....!!!!

Γι'αυτο πετάξτε τα κεριά και τα ξυραφάκια, αφήστε τα όλα στη φύση και ερωτευτείτε!!!!:inlove::inlove::inlove::up::up:

Εμείς θα ερωτευτούμε, ποιός θα μας πλησιάσει όμως αν είμαστε σαν αρκούδες. :P


Πέρα απ' την πλάκα, αν ακουμπήσω το ένα μου πόδι με το άλλο κι αντί να είναι λείο είναι σαν να κάθομαι δίπλα στον Καραϊσκάκη, θα τρομάξω.
Αγαπάμε την απαλή επιδερμίδα, και μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agent007

Νεοφερμένος

Ο agent007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εμείς θα ερωτευτούμε, ποιός θα μας πλησιάσει όμως αν είμαστε σαν αρκούδες. :P


Πέρα απ' την πλάκα, αν ακουμπήσω το ένα μου πόδι με το άλλο κι αντί να είναι λείο είναι σαν να κάθομαι δίπλα στον Καραϊσκάκη, θα τρομάξω.
Αγαπάμε την απαλή επιδερμίδα, και μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος.

Δηλαδή εσυ θές το αγόρι σου να ξυρίζει τις τρίχες στα πόδια του ;
lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Για τον εαυτό της μιλάει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Εμείς θα ερωτευτούμε, ποιός θα μας πλησιάσει όμως αν είμαστε σαν αρκούδες. :P

πες τα πες τα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Οσο να ναι.. δεν λεει να εισαι και σαν φλοκατη...
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agent007

Νεοφερμένος

Ο agent007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ μόνο το πρόσωπο ξυρίζω ελάχιστα αλλά η τριχοφυία μου είναι ακόμη ασήμαντη. Οπότε αρκεί που ξυρίζω λίγο το μουστάκι μια φορά το μήνα. Εννοείται οτι δεν θέλω να γίνω ουτε μουστακαλής ούτε μουσάτος, αλλά τις τρίχες του υπόλοιπου σώματος δεν τις πειράζω, είτε στις επίμαχες περιοχές, είτε στο στήθος, είτε στα πόδια κλπ. Η αλήθεια είναι οτι αν βλέπω άντρες με ξυρισμένα στήθη και πόδια κάπως άσχημα χτυπάει, αλλά περι ορέξεως...
Τη γυναίκα πάντως τη θέλω απαλή παντού. Αηδιάζω αφάνταστα όταν βλέπω γυναίκες ή κοπέλες με μουστάκια και τρίχα στο χέρι. Αυτό το..."όπως με έκανε η φύση" δε με ενθουσιάζει καθόλου.

Ναι, οποιοδήποτε ίχνος τρίχας στα χέρια μιας γυναίκας με πειράζει.

Καλά όχι κι έτσι. Δεν θα γίνουμε λούγκρες με ξυρισμένα ποδαράκια. Στη γυναίκα είναι αλλιώς που απο τη φύση της είναι πιο τρυφερή και λεπτεπίλεπτη.

Σιγά μην κάτσω να ασχοληθώ με αυτό το θέμα...Ειναι απο τα σημεία που τα θέλω όπως τα κανε η φύση. Κι έτσι θα με δεχτεί και η κοπελιά...Σιγά μην κάνω τρεντουλιές σε τέτοιο σημείο...

Συγνώμη που παρέθεσα ένα σωρό ποστ αλλά ήθελα να είναι ολόκληρα για να βγαίνει νόημα. Στέκομαι στα συγκεκριμένα λόγια γιατί έχασα λίγο τη μπάλα..

Το "όπως με έκανε η φύση" δεν σε ενθουσιάζει ως δικαιολογία γυναικών, αλλά μερικά σημεία του σώματος σου τα θέλεις όπως τα έκανε η φύση.. άρα οι γυναίκες δεν κάνει να είναι φυσικές, ενώ οι άντρες ευχαρίστως. Διακρίνω έναν διαχωρισμό; Δεν αντιλέγω, η γυναίκα είναι πιο τρυφερή και λεπτεπίλεπτη, συμφωνώ απόλυτα, αλλά άμα ήταν να απαλασσόμασταν από όλη την τρυχοφυία του σώματός μας θα γεννιόμασταν με το κερί στο χέρι εμείς οι γυναίκες... :P
Απλά προσπαθώ να καταλάβω γιατί εκείνη να σε δεχτεί όπως είσαι, ενώ εσύ να μην δεχτείς το θηλυκό;

Στο κάτω κάτω άμα γνωρίσετε γυναίκα χειμώνα, την ερωτευτείτε παράφορα, την θεωρείτε τη γυναίκα της ζωής σας βρε παιδιά, αλλά παρατηρήσετε πως τελικά έχει τρίχες στα χέρια τι θα κάνετε; Θα την "στείλετε"; :P

Ας κοιτάξουμε την ουσία των ανθρώπων... οι τρίχες είναι απλώς... τρίχες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Οντως αναρωτιεμαι απο ποτε ξεκινησε το ξυρισμα των γυναικων.. εμενα δε με πειραζουν οι τριχες στα αγορια,αρκει βεβαια να μη μοιαζουν και με πιθηκους.. αλλα για να υπαρχουν τριχες στο σωμα των γυναικων,σημαινει πως για κατι χρειαζονται!Δε μπορω να καταλαβω γιατι τα αγορια μπορουν να ειναι γεματα τριχες ενω τα κοριτσια να εχουν μονο μαλλια,λεπτα φρυδια και λιγες τριχες στα χερια.. αν ηταν να μη χρειαζονταν,θα γεννιομασταν ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Οι τρίχες ωφείλονται στην έκφραση συγκεκριμένων γονιδίων του DNA. Η έκφραση αυτή κοθορίζεται όχι μόνο από γενετικούς παράγοντες αλλά και από περιβαλλοντικές συνθήκες. Άρα δεν είναι κάτι το περίεργο. Τώρα το ξύρισμα έχει να κάνει με την αισθητική και τις αντιλήψεις του καθενός. Αλλά ας μην ξάχνουμε ψεγάδια στα άτομα για να κάνουμε διακρίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Σε γυναίκα θα αηδίαζα άν είχε τρίχες σε μασχάλες/πόδια/πρόσωπο. Όσο για το άλλο σημείο no problem :P αντιθέτως μ'αρέσουν κιόλας..
Σε άντρες τώρα πέρα απο το μούσι το οποίο είναι επιλογή του καθενός στα υπόλοιπα σημεία το βρίσκω λίγο υπερβολικό και προσωπικά δεν θα το έκανα..:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Οντως αναρωτιεμαι απο ποτε ξεκινησε το ξυρισμα των γυναικων.. εμενα δε με πειραζουν οι τριχες στα αγορια,αρκει βεβαια να μη μοιαζουν και με πιθηκους.. αλλα για να υπαρχουν τριχες στο σωμα των γυναικων,σημαινει πως για κατι χρειαζονται!Δε μπορω να καταλαβω γιατι τα αγορια μπορουν να ειναι γεματα τριχες ενω τα κοριτσια να εχουν μονο μαλλια,λεπτα φρυδια και λιγες τριχες στα χερια.. αν ηταν να μη χρειαζονταν,θα γεννιομασταν ετσι

εχει σχεση με τα φεμινιστικα κινηματα... νομιζω.
α τα λεπτα φρυδια δν μου αρεσουν στις γυναικες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Οταν λεω λεπτα φρυδια δεν εννοω 2 τριχες (γιατι το εχω δει και αυτο) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Οταν λεω λεπτα φρυδια δεν εννοω 2 τριχες (γιατι το εχω δει και αυτο) :P


Ειναι χαλια να εχεις πολυ λεπτα φρυδια.. Μερικες κοπελες τ παρακανουν..!
:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εχω δει και ζωγραφιστα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εχω δει και ζωγραφιστα:P

Ειχε η καθηγητρια μ στην αισθητικη.. Βασικα ειχε κανει tatoo...
Καλο αλλα κανει μπαμ οτι ειναι tatoo..!
:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Kαλα απορω .... γτ μερικα αγορια δν ξυριζονται κατω :zilia: ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Kαλα απορω .... γτ μερικα αγορια δν ξυριζονται κατω :zilia: ?


Βασικα ισως για θεμα καθαριοτητας...!
:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top