Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται τόσο ταμπού για τους άνδρες ξερω γω το ξύρισμα στα πόδια? Δηλαδή θέλω και γω να ξυριζομαι στα πόδια αλλά δεν το κάνω γιατί έξω αποκαλείται "φλωριά" το ξύρισμα για τους άνδρες....
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται τόσο ταμπού για τους άνδρες ξερω γω το ξύρισμα στα πόδια? Δηλαδή θέλω και γω να ξυριζομαι στα πόδια αλλά δεν το κάνω γιατί έξω αποκαλείται "φλωριά" το ξύρισμα για τους άνδρες....

Στην Ελλάδα είσαι. Εδώ και στα γεννητικά όργανα ή πρωκτό πάλι θεωρείται ταμπού αλλά δίχως επιχείρημα.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Καλά ρε τι διαβάζω εδώ για ξύρισμα στον πρωκτό από άντρα και ξύρισμα στα αντρικά πόδια και φρικάρω.

Ξέρω κάποιους που έχουν και πολλές τρίχες στην πλάτη, εγώ ούτε καν στο στήθος δεν έχω έντονη τριχοφυια, έχω αλλά κάτι λίγες.

Επίσης στο πρόσωπο στα μάγουλα (αριστερή και δεξιά πλευρά του προσώπου) δεν έχω πυκνό μούσι. Σκεφτόμουν μήπως ξυριζα τα μάγουλα αφού έτσι και αλλιώς δεν έχω πυκνό μούσι να το έκανα τοξωτό.

Μην φανταστεί κανείς πως είμαι σπανός, κάθε άλλο. Έχω στο λαιμό κανονικότατα ( τον οποίο ξυριζω με την μηχανή neckline) , στην κάτω πλευρά του προσώπου (γένια) , στην μπροστινή πλευρά (μουστάκι κλπ) αλλά στην αριστερή και δεξιά πλευρά εκεί που είναι τα μάγουλα δεν είναι πυκνό.

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ ξυριστική/κουρευτική μηχανή και όχι ξυράφι και αφρό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
στη μύτη τις ξυρίζετε; τι; δεν είναι μόδα; :smoke: :crazy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top