Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ναι με χαλαουα :loltooth::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έχεις σκεφτεί να αλλάξεις μέσο αποτρίχωσης; Το ξυράφι δεν τις αραιώνει καθόλου, τις κάνει πιο άγριες και μπορεί να τις γυρίσει προς τα μέσα και να κάνει θυλακίτιδα...αν κάνεις φουλ μπικίνι δηλαδή, καλύτερα να ξανασκεφτείς το ζεστό κερί σε αισθητικό, δεν πονάει πολύ και μπορείς να βρεις και πολύ φτηνά.
Αν κάνεις απλά στα πλάγια, νομίζω η Veet έχει ειδικούς αφρούς για αποτρίχωση. Έχεις τσεκάρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια θέλω να μου πείτε τυχόν γνώμες. Στην ευαίσθητη περιοχή μου χρησιμοποιώ ξυράφι . Ομως αν βάλω υγρό σαπούνι μαζί σχεδόν πάντα μπυ προκαλεί ερεθισμούς . Εχω παρατηρήσει οτι οταν χρησιμοποιώ πλάκες σαπουνιού που αφήνουν μια "κρέμα" στην επιδερμίδα το ξύρισμα γίνεται πιο εύκολο και μετά δεν εχω ερεθισμούς . Ομως οι πλάκες σαπουνιού όσες εχω βρει τουλάχιστον , ειναι για κοινή χρήση και οχι για την ευαίσθητη περιοχή . Και μερικές φορές αν τρεξει το σαπούνι πιο μέσα μου προκαλεί τσούξιματα . Μήπως γνωρίζετε κάποιο προϊόν που γινεται σαν "κρέμα" για την ευαίσθητη περιοχή ;

Απλά πάρε ένα τζελ ξυρίσματος από αυτό που ξυρίζονται οι άντρες. Είναι τζελ το οποίο όταν το τρίβεις στο δέρμα μετατρέπεται σε παχύρρευστο αφρό, ο οποίος δεν μετακινείται από τη θέση του ή στάζει όπως το σαπούνι άρα δεν υπάρχει θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Πάντως εγώ επειδή κάνω βόλεϊ πριν ένα χρόνο εκανα leiser Αλεξανδρίτη στα πόδια μου και μπορώ να πω ότι όντως είναι μόνιμο το αποτέλεσμα . Να πω ότι εκανα 7 συνεδρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Oι τρίχες στα πόδια τι ακριβώς πρόβλημα προκαλούν σε όσους παίζουν; Ρωτάω επειδή η Ελλάδα γέμισε αθλητές που χτυπάνε το τόπι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Oι τρίχες στα πόδια τι ακριβώς πρόβλημα προκαλούν σε όσους παίζουν; Ρωτάω επειδή η Ελλάδα γέμισε αθλητές που χτυπάνε το τόπι.

Για καλλωπιστικους λόγους συνήθως.

Πάντως εγώ έχω και τρίχα στο πόδι και στο στήθος και στη κοιλιά λίγο. Ευτυχώς πλάτη δεν έχω βγάλει ακόμα αλλά φοβάμαι ότι ίσως βγάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Για αισθητικούς λόγους κυρίως αν και εμενα δεν μου άρεσε που είχα τρίχες στα πόδια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Θεωρώ περισσότερο ενοχλητικές τις τρίχες στα γεννητικά όργανα ή στις μασχάλες παρά στα πόδια. Απλά ας είμαστε λίγο πιο ειλικρινείς. Πουλάει ο αμερικανισμός. Αύριο που η κόρη της Μαντόνας, θα βγάλει το γατάκι της φουλ στην τρίχα, θα πέσουν όλες να μας πείσουν ότι η νέα μόδα, για λόγους υγείας, κοινωνιολογίας, πολιτικής, cosmopolitan,... είναι τριχωτό. Οι λαοί χορεύουν πλέον όπως βαράνε τα ντέφια του marketing. Καλούς χορούς να έχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σε μερικούς άνδρες ακόμη και η τρίχα στο πόδι, η πλέον κλασική, δεν πηγαίνει καθόλου :hehe: Είναι σαν να έχουν κάνει μπούκλες στα πόδια or sth :P Χάλια-χάλια...

Κατά τα άλλα, οι τρίχες στα πόδια των ανδρών δεν είναι αντιαισθητικές. Απαρατήρητες θα έλεγα...
Αντίθετα οι γυναίκες, καλώς ή κακώς, δεν μπορούν να βγουν έξω με την τριχα κάγκελο στα πόδια τους χωρίς να αποτελέσουν αντικείμενο σχολίων.

(Μιλάω για τα πόδια γιατί είναι οι τρίχες του σώματος, τώρα το καλοκαίρι ειδικά, που φαίνονται δημοσίως... Σε άλλα πιο απόκρυφα μέρη είναι και ανάλογα με τον/την παρτενέρ :hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρώ περισσότερο ενοχλητικές τις τρίχες στα γεννητικά όργανα ή στις μασχάλες παρά στα πόδια. Απλά ας είμαστε λίγο πιο ειλικρινείς. Πουλάει ο αμερικανισμός. Αύριο που η κόρη της Μαντόνας, θα βγάλει το γατάκι της φουλ στην τρίχα, θα πέσουν όλες να μας πείσουν ότι η νέα μόδα, για λόγους υγείας, κοινωνιολογίας, πολιτικής, cosmopolitan,... είναι τριχωτό. Οι λαοί χορεύουν πλέον όπως βαράνε τα ντέφια του marketing. Καλούς χορούς να έχουμε.

Οι γυναίκες ανέκαθεν αποτριχώνονταν, δεν είναι θέμα ούτε μάρκετινγκ ούτε αμερικανιάς. Σε όλες τις εποχές οι αριστοκράτισσες ήταν άτριχες και αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που θεωρούνταν τόσο ελκυστικές. Οι κοινές γυναίκες απλά δεν είχαν τα μέσα να αποτριχώνονται ή να καλλωπίζονται σε τέτοιο βαθμό τότε, ενώ σήμερα όλες τα έχουν. Το ίδιο ισχύει για το make up, τα ωραία ρούχα κ.ο.κ.

Σε μερικούς άνδρες ακόμη και η τρίχα στο πόδι, η πλέον κλασική, δεν πηγαίνει καθόλου :hehe: Είναι σαν να έχουν κάνει μπούκλες στα πόδια or sth :P Χάλια-χάλια...

Η τρίχα μπούκλα είναι τελείως αντιαισθητική. Η λύση βέβαια είναι παρά πολύ απλή. Την τριμάρεις με μηχανή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η τρίχα μπούκλα είναι τελείως αντιαισθητική. Η λύση βέβαια είναι παρά πολύ απλή. Την τριμάρεις με μηχανή.

Η δικιά μου ειναι ελκυστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Εμενα παιδιά δεν μου άρεσαν οι τρίχες στα πόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Εμενα παιδιά δεν μου άρεσαν οι τρίχες στα πόδια.

Ενταξει μας το εχεις ξαναπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Μπράβο αν θέλεις μην διαβάζεις το σχόλια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Μπράβο αν θέλεις μην διαβάζεις το σχόλια μου.

Ξαναγραψτο αλλη μια να το εμπεδωσουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Δεν θα ξοδέψω τον χρόνο μου για να σου απαντήσω , αν θέλεις να κοροϊδέψεις κάποιον λάθος άτομο βρήκες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν θα ξοδέψω τον χρόνο μου για να σου απαντήσω , αν θέλεις να κοροϊδέψεις κάποιον λάθος άτομο βρήκες .

Μην αρπάζεσαι ρε άνθρωπε, θα κάνεις ρυτίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top