Τι ποτά πίνετε;

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ε τράβα στο χωριό σου τότε να το τρέξεις σε κάνα λόφο, εκεί είναι πιο επικίνδυνα. Όχι στο δρόμο που παίρνω για να πάω στη δουλειά μου όμως, δεν είσαι μόνος σου στην πόλη κι όλα στ'αρχίδια σου.



Σαφώς και ισχύει η σημείωση, γι'αυτό και οδηγάω αποκλειστικά αμάξι, μόνο που όταν πέσεις εσύ με το παπί πάνω μου και σκοτωθείς, ακόμη και καμία ευθύνη να μην έχω, με πάει αυτεπάγγελτα στο πλημμελειοδικείο η Τροχαία και τρώω χαλαρά από 7 μήνες μέχρι 2 χρόνια, τα οποία πρέπει να εξαργυρώσω αν δεν θέλω να τα εκτίσω μόνο και μόνο επειδή εσύ αποφάσισες να έρθεις να σκοτωθείς πάνω μου. Καλό είναι να ξέρουμε και τι ισχύει λίγο τυπικά πριν πιάσουμε ένα τιμόνι και βγούμε τσάρκα, πάντως το δικαίωμα που διεκδικεί ο...φευγάτος φίλος μας ο orathac (ο οποίος δεν έχει καν δίπλωμα οδήγησης) να με πάρει στο λαιμό του επειδή έτσι γουστάρει, δεν καταλαβαίνω από που ακριβώς το διεκδικεί...Προσωπικά δε μ'ενοχλεί να σκοτωθεί κάποιος επειδή δε φόραγε κράνος, επειδή πήγαινε με 90 στο παπάκι, επειδή οδήγησε αφού είχε πιει τον άμπακο, φτάνει να μη με τρέχει εμένα, τίποτα άλλο.

Μακρια τα παπακια.Δεν μου αρεσουν καθολου.Runner-typhoon Μονο.:P
Βαμμενα,νικελομενα,φτιαγμενα.Οχι δεν ειμαι κανγουρας. Απλως μεγαλωσα σε κανγουρονησι :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ναι Ντόρα είναι τόσο επικίνδυνο που μπορεί ο οποιοσδήποτε να το κάνει όποτε θέλει αρκεί να έχει λεφτά όσο είναι η διαφορά μεταξύ μιας λογικής σκέψης και μιας δικιά σου σκέψη.


δε το κατάλαβα τώρα αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
κατα πασα πιθανοτητα ουτε αυτος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
(η σκεψη της ντορας ειναι παραλογη)=>(διαφορα σκεψης ντορας και λογικης μεγαλη)=>(πολλα λεφτα)

Τοσο δυσκολο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
βασικά οι περισσότεροι θάνατοι συνήθως απο τροχαια συνδέονται και με χρήση ναρκωτικών ουσιών .. π.χ. Χασις
Και το αλκοόλ ναρκωτικό είναι.
:no1::no1::no1:.

Μαζι σου.......
Οπως ειπες....φευγατος.....γενικα αποτι εχω καταλαβει εχει μια ταση προς το "εγω και οι δικοι μου να ναι καλα,αποκει και περα θα κανω με την ευθυνη μου οτι γουσταρω και πολυ απλα σταρχιδια μου γραφω τους αλλους και τους νομους/κανονες".......και το αστειο ειναι οτι σε καποια θεματα προσπαθει να μας βγαλει λαθος σκεπτομενους οταν του λεμε το αδικο που εχει.....τι να πω....αν σαυτη την ηλικια υπαρχουν τετοια μυαλα τοτε ειμαστε ειλικρινα για λυπηση...εθνικως.....

Ε τράβα στο χωριό σου τότε να το τρέξεις σε κάνα λόφο, εκεί είναι πιο επικίνδυνα. Όχι στο δρόμο που παίρνω για να πάω στη δουλειά μου όμως, δεν είσαι μόνος σου στην πόλη κι όλα στ'αρχίδια σου.



Σαφώς και ισχύει η σημείωση, γι'αυτό και οδηγάω αποκλειστικά αμάξι, μόνο που όταν πέσεις εσύ με το παπί πάνω μου και σκοτωθείς, ακόμη και καμία ευθύνη να μην έχω, με πάει αυτεπάγγελτα στο πλημμελειοδικείο η Τροχαία και τρώω χαλαρά από 7 μήνες μέχρι 2 χρόνια, τα οποία πρέπει να εξαργυρώσω αν δεν θέλω να τα εκτίσω μόνο και μόνο επειδή εσύ αποφάσισες να έρθεις να σκοτωθείς πάνω μου. Καλό είναι να ξέρουμε και τι ισχύει λίγο τυπικά πριν πιάσουμε ένα τιμόνι και βγούμε τσάρκα, πάντως το δικαίωμα που διεκδικεί ο...φευγάτος φίλος μας ο orathac (ο οποίος δεν έχει καν δίπλωμα οδήγησης) να με πάρει στο λαιμό του επειδή έτσι γουστάρει, δεν καταλαβαίνω από που ακριβώς το διεκδικεί...Προσωπικά δε μ'ενοχλεί να σκοτωθεί κάποιος επειδή δε φόραγε κράνος, επειδή πήγαινε με 90 στο παπάκι, επειδή οδήγησε αφού είχε πιει τον άμπακο, φτάνει να μη με τρέχει εμένα, τίποτα άλλο.

Οκ, πήγε πλέον αρκετά προσωπικά και μάλλον ήρθε η ώρα να πω τι κάνω και γιατί το κάνω.
Πρώτων η διαφορά εμένα και του τρελού που παίρνει τους άλλους στον λαιμό του είναι ότι αναγνωρίζω αυτό που κάνω, είναι παράνομο, είναι επικίνδυνο για μένα και κυρίως είναι επικίνδυνο για κάποιον που δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα για να σώσει το τομάρι του (αν και το προσωπικό μου πιστεύω πάνω σε αυτό τον τομέα, είναι ότι πάντα μπορείς να κάνεις κάτι για να σώσεις το τομάρι σου και ότι στην ουσία είναι ένα εμπόδιο από την φύση στην περίπτωση αυτή εγώ αλλά θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε) παρόλα αυτά το ρισκάρω και για τους δυο.
Δεύτερων μπορώ να φανταστώ πως ακούγομαι από την άλλη πλευρά (την δικιά σας) ο στα αρχίδια μου όλα δεν πάνε να πεθάνουν όλοι. Δεν είναι έτσι ακριβώς, συνήθως είναι μια σειρά γεγονότων που μας κάνει να φτάνουμε στο να φύγουμε πιωμένοι με μηχανάκι (στην ουσία πάλι δεν κινδυνεύεις εσύ λόγο της σημειώσεις που έγινε πιο πάνω), αμάξι δεν θα οδηγούσα ποτέ πιωμένος, λόγο της τιμής του. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν το μετανιώνω ακόμα, μου άρεσε κάθε μια φόρα ξεχωριστά αυτό που έγινε, εμπειρία ζωής που είπε ο άλλος δεν μπορώ να στο εξηγήσω ούτε πιστεύω θα καταλάβεις ποτέ αυτό που ένιωσα τότε άμα δεν ζήσεις παρόμοια εμπειρία. Θα πήγαινα να κάνω ακραία σπόρτς ή να οδηγώ σε λόφους, αλλά δεν γίνεται στην πόλη μεγάλωσα στην πόλη μένω ούτε έχω τόσα λεφτά για ξόδεμα.

Και τώρα πάμε σε έναν προς έναν, anthony δεν υπάρχει σωστό κ' λάθος στην ζωή, όσο νωρίτερα το καταλάβεις τόσο πιο γρήγορα θα καταλάβεις πως λειτουργεί ο κόσμος. "Για λύπηση είναι ο κόσμος" ναι με αυτή την φράση απλά προσπαθείς να μου την πεις, όποτε το έχεις πάρει και προσωπικά, νταξ δέχομαι την προσβολή σου και απλά θα σου πω ότι μπορείς να μου την πεις με άλλους 3000 τρόπους "για την ηλικία σου καπνίζεις? πώπώ για λύπηση είναι η κοινωνία" ;)

Και το πάμε στον μιβ κρίμα άλλα δεν έχω χωρίο μεγάλωσα σε πόλεις.
-----------------------------------------
κατα πασα πιθανοτητα ουτε αυτος....

Έτσι θύμωσε αγόρι μου, ξέσπασε πάνω μου νιώσε καλύτερα για τον μίζερο εαυτό σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικές φορές σε βαριέμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
5,925
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
α καλα...αυτος ο τυπος εχει καει.....
δεν εννοουσα αυτα που πιστευεις οτι εννοουσα για παρτυ σου αλλα δεν πειραζει....σου εδωσα αφορμη να εκφρασεις για αλλη μια φορα το συγγραφικο σου ταλεντο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
α καλα...αυτος ο τυπος εχει καει.....
δεν εννοουσα αυτα που πιστευεις οτι εννοουσα για παρτυ σου αλλα δεν πειραζει....σου εδωσα αφορμη να εκφρασεις για αλλη μια φορα το συγγραφικο σου ταλεντο....

Απλό denial, δεν περίμενα τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
και πολυ καλα εκανες σε πληροφωρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ντάξει,έχεις μια κοσμοθεωρία.Δεν σε νοιάζει τίποτα.Ο Οrathac να'ναι καλά κι ας ψοφήσουν χίλια αρνιά.
Μην πατήσει κανας πιωμένος μηχανόβιος την μάνα σου όμως.Κοίτα μην παραπονεθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ωχ ωχ ωχ..... SoZi ετοιμασου για απαντηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Orathac, και καλά τον άλλο που θα σε πατήσει δεν τον σκέφτεσαι... Τη μάνα σου που θα σε μαζεύει από το δρόμο με το κουταλάκι δεν τη λυπάσαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ντάξει,έχεις μια κοσμοθεωρία.Δεν σε νοιάζει τίποτα.Ο Οrathac να'ναι καλά κι ας ψοφήσουν χίλια αρνιά.
Μην πατήσει κανας πιωμένος μηχανόβιος την μάνα σου όμως.Κοίτα μην παραπονεθείς.

Δεν ξέρω άμα το βλέπετε εσείς έτσι ή εγώ δεν τα έχω πει καλά, αν και κάποιοι άλλοι με καταλαβαίνουν ενώ εσείς όχι οπότε μάλλον το πρώτο, δεν είναι ακριβώς έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έλα μωρέ Ορέστη.Κούλαρε....χαλαρά...μην είσαι ξενέρας

@Orathac αλλά πώς είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Orathac, και καλά τον άλλο που θα σε πατήσει δεν τον σκέφτεσαι... Τη μάνα σου που θα σε μαζεύει από το δρόμο με το κουταλάκι δεν τη λυπάσαι ;

Below reasoning question.
Άμα όλοι για κάθε πράγμα που κάναμε σκεφτόμασταν έτσι φαντάσου τι θα γινόταν, σκέψου το κάτσε λίγο μην απαντήσεις με την μια.

Άμα θες τέτοια ζωή κάνε το, ζήσε έτσι, εγώ δεν μπορώ να ζήσω έτσι να μετράω τα πάντα, να σκέφτομαι κάθε πράξη στο πως θα ζω την ζωή μου πέρα από τις υποχρεώσεις μου.
-----------------------------------------
Έλα μωρέ Ορέστη.Κούλαρε....χαλαρά...μην είσαι ξενέρας

@Orathac αλλά πώς είναι?

Υπάρχει μια τρύπα στην θεωρία που είπες εσύ για μένα. Άμα το μόνο που θέλω είναι ο εαυτός μου να περνάει καλά, τότε πως θα άφηνα τον εαυτό μου να πεθάνει, πως θα άφηνα τον εαυτό μου να σαπίσει στην φυλακή, για αυτό σου λέω δεν είναι απλά τα πράγματα ή είσαι αυτό ή είσαι εκείνο αργότερα θα δείτε και χρώματα στην ζωή (καμία αναφορά προς το lsd) σας πέρα από μαύρο και άσπρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει μια τρύπα στην θεωρία που είπες εσύ για μένα. Άμα το μόνο που θέλω είναι ο εαυτός μου να περνάει καλά, τότε πως θα άφηνα τον εαυτό μου να πεθάνει, πως θα άφηνα τον εαυτό μου να σαπίσει στην φυλακή, για αυτό σου λέω δεν είναι απλά τα πράγματα ή είσαι αυτό ή είσαι εκείνο αργότερα θα δείτε και χρώματα στην ζωή (καμία αναφορά προς το lsd) σας πέρα από μαύρο και άσπρο.

Ζούμε κι εμείς αυτή τη ρημάδα τη ζωή.Αμά αυτό το κλασσικό σου ''θα δείτε και θα δείτε''
Ίδια ηλικία έχουμε βρε αδερφέ.Κι εμείς στον ίδιο πλανήτη ζούμε.Την ξέρουμε και την κοινωνία.Μπάστα λίγο.
Κάθε φορά το ίδιο τροπάρι.Λες και οι υπόλοιποι ζούμε σε κανένα πύργο κι εσύ έχεις φάει το σκατό με την χούφτα κι έμαθες τη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ζούμε κι εμείς αυτή τη ρημάδα τη ζωή.Αμά αυτό το κλασσικό σου ''θα δείτε και θα δείτε''
Ίδια ηλικία έχουμε βρε αδερφέ.Κι εμείς στον ίδιο πλανήτη ζούμε.Την ξέρουμε και την κοινωνία.Μπάστα λίγο.
Κάθε φορά το ίδιο τροπάρι.Λες και οι υπόλοιποι ζούμε σε κανένα πύργο κι εσύ έχεις φάει το σκατό με την χούφτα κι έμαθες τη ζωή.

Τσαντίστηκες? Στο έχουν πει πολλές φορές? Μήπως υπάρχει λόγος? Δεν το λέω παντού, αλλά όταν με ρωτάνε πράγματα που εσένα ρωτάνε 5χρόνοι τους λες περίπου τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top